• Date: 1/14 - 01/15/11
  • Location: Carthage-Tarble Athletic Center - Kenosha, WI
    • ICON KEY:

Men's 200 Meters

Top↑
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Sweatman, Robert JR-3 North Central (Ill.) 23.24 10 2(1)  
2. Nash, Gabe   North Park Universit 23.44 8 1(1)  
3. Smith, Donald JR-3 North Central (Ill.) 23.55 6 3(1)  
4. Johnson, Ross FR-1 Olivet Nazarene 23.83 5 1(2)  
5. Nelson, Derek   ripon college 23.83 4 1(3)  
6. Kennedy, Tony SO-2 North Central (Ill.) 23.85 3 2(2)  
7. Harwell, Nate   Milwaukee School of 24.13 2 2(3)  
8. Neja, Chris   Milwaukee School of 24.19 0.5 3(2)  
8. Erickson, Seth FR-1 Olivet Nazarene 24.19 0.5 2(4)  
10. Michals, Joseph SO-2 North Central (Ill.) 24.38 - 5(1)  
11. Harris, Brandon FR-1 Olivet Nazarene 24.40 - 4(1)  
12. Balsman, Jonnie FR-1 Concordia (Wis.) 24.48 - 3(3)  
13. Reasner, Michael JR-3 North Central (Ill.) 24.71 - 5(2)  
14. Smith, Samuel FR-1 North Central (Ill.) 24.72 - 5(3)  
15. Olivares, Damien FR-1 Concordia (Ill.) 24.86 - 4(2)  
16. Treleven, Quinn SO-2 Olivet Nazarene 25.40 - 6(1)  
17. Tassone, Bobby   Rockford College 25.51 - 6(2)  
18. Langman, Eric   ripon college 25.58 - 5(4)  
19. Abdoulmoumine, Madjid   ripon college 25.62 - 3(4)  
20. James, Theotis JR-3 North Central (Ill.) 25.67 - 5(5)  
21. Reynolds, Marcus SO-2 Olivet Nazarene 25.77 - 3(5)  
22. Toll, Steve   Milwaukee School of 25.78 - 7(1)  
23. Ray, Cedric SO-2 Wis.-Parkside 25.89 - 2(5)  
24. Resnick, Adam   Milwaukee School of 25.98 - 4(3)  
25. Hahn, Caleb   Milwaukee School of 26.18 - 6(3)  
26. Mueller, Daniel FR-1 Concordia (Ill.) 27.60 - 7(2)  
27. Hamilton, Nathan   ripon college 27.88 - 6(4)  
28. Anderson, John FR-1 Carthage 27.94 - 7(3)  
29. Ellingberg, Mike   Milwaukee School of 28.30 - 6(5)  
200 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Nash, Gabe   North Park Universit 23.44  
2. Johnson, Ross FR-1 Olivet Nazarene 23.83  
3. Nelson, Derek   ripon college 23.83  
200 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Sweatman, Robert JR-3 North Central (Ill.) 23.24  
2. Kennedy, Tony SO-2 North Central (Ill.) 23.85  
3. Harwell, Nate   Milwaukee School of 24.13  
4. Erickson, Seth FR-1 Olivet Nazarene 24.19  
5. Ray, Cedric SO-2 Wis.-Parkside 25.89  
200 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Smith, Donald JR-3 North Central (Ill.) 23.55  
2. Neja, Chris   Milwaukee School of 24.19  
3. Balsman, Jonnie FR-1 Concordia (Wis.) 24.48  
4. Abdoulmoumine, Madjid   ripon college 25.62  
5. Reynolds, Marcus SO-2 Olivet Nazarene 25.77  
200 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Harris, Brandon FR-1 Olivet Nazarene 24.40  
2. Olivares, Damien FR-1 Concordia (Ill.) 24.86  
3. Resnick, Adam   Milwaukee School of 25.98  
200 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Michals, Joseph SO-2 North Central (Ill.) 24.38  
2. Reasner, Michael JR-3 North Central (Ill.) 24.71  
3. Smith, Samuel FR-1 North Central (Ill.) 24.72  
4. Langman, Eric   ripon college 25.58  
5. James, Theotis JR-3 North Central (Ill.) 25.67  
200 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Treleven, Quinn SO-2 Olivet Nazarene 25.40  
2. Tassone, Bobby   Rockford College 25.51  
3. Hahn, Caleb   Milwaukee School of 26.18  
4. Hamilton, Nathan   ripon college 27.88  
5. Ellingberg, Mike   Milwaukee School of 28.30  
200 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Toll, Steve   Milwaukee School of 25.78  
2. Mueller, Daniel FR-1 Concordia (Ill.) 27.60  
3. Anderson, John FR-1 Carthage 27.94