• Date: 01/22/11
  • Location: UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
    • ICON KEY:

Women's 200 Meters

Top↑
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Gruenke, Lindsay JR-3 Carroll 26.19 10 1(1)  
2. McIntyre, Inga   Greater Milwaukee TC 26.25 8 1(2)  
3. Jones, Kelsey SO-2 Wis.-Whitewater 27.34 6 1(3)  
4. Dieringer, Emily   Milwaukee School of 27.80 5 1(4)  
5. Cowling, Stephanie FR-1 Wis.-Whitewater 27.98 4 8(1)  
6. Starks, Tieisha FR-1 Dubuque 28.00 3 3(1)  
7. Lehmkuhl, Megan FR-1 Clarke 28.34 2 2(1)  
8. Sebastian, Katie FR-1 Clarke 28.36 1 2(2)  
9. Reisberg, Jasmine FR-1 Clarke 28.37 - 2(3)  
10. Heitsman, Kristen JR-3 Wis.-Whitewater 28.40 - 1(5)  
11. Wymer, Cassie SO-2 Carroll 28.44 - 2(4)  
12. Lindsley, Paige FR-1 Judson 28.79 - 3(2)  
13. Ruddy, Amanda JR-3 Clarke 28.84 - 2(5)  
14. Rosandick, Margo FR-1 Carroll 28.90 - 3(3)  
15. Oelke, Carissa SO-2 Judson 28.92 - 4(1)  
16. Taylor, Jasmine SO-2 Dubuque 29.15 - 4(2)  
17. Warner, Rebecca FR-1 Carroll 29.23 - 6(1)  
18. Samuels, Julienne SR-4 North Park 29.33 - 6(2)  
19. Hayes, Keira   Beloit 29.37 - 4(3)  
20. Sitte, Kristin FR-1 Concordia (Wis.) 29.42 - 4(4)  
21. Sondalle, Lydia   ripon college 29.46 - 3(4)  
22. Meyer, Kyla SR-4 Concordia (Wis.) 29.51 - 4(5)  
23. Sporie, Kat   Edgewood College 29.53 - 4(6)  
24. Hughes, Rasheda   Beloit 29.85 - 5(1)  
25. Setesak, Frances FR-1 Carroll 30.10 - 6(3)  
26. Luebke, Sam FR-1 Lawrence 30.49 - 3(5)  
27. Wunderlin, Jenny   Wisconsin Track Club 30.50 - 5(2)  
28. Mammoser, Sam SO-2 Clarke 30.56 - 5(3)  
29. Martin, Arynn   ripon college 30.60 - 5(4)  
30. Jackson, Camilla   Beloit 30.77 - 7(1)  
31. Roberts, Courtney SO-2 Aurora 30.81 - 3(6)  
32. Tyton, Tess JR-3 Judson 30.98 - 7(2)  
33. Mayer, Ashley SO-2 Aurora 31.70 - 6(4)  
34. Bukowski, Ali SO-2 North Park 31.71 - 6(5)  
35. McNab, Shannon SO-2 Judson 31.75 - 7(3)  
36. Shaw, Jasmine FR-1 Aurora 31.89 - 5(5)  
37. Ostrowski, Rebecca   ripon college 31.94 - 2(6)  
38. Zhao, Lin SO-2 Lawrence 34.41 - 8(2)  
39. Sovereen, Melanie JR-3 Aurora 34.51 - 6(6)  
40. Dannecker, Katherine FR-1 Lawrence 34.62 - 7(4)  
41. Cook, Shana   Milwaukee School of 35.18 - 7(5)  
42. Kardaras, Emma SO-2 Judson 35.70 - 7(6)  
43. Millan, Arlette SO-2 Aurora 36.33 - 8(3)  
44. Jensen, Anna   Wisconsin Track Club 39.30 - 8(4)  
200 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Gruenke, Lindsay JR-3 Carroll 26.19  
2. McIntyre, Inga   Greater Milwaukee TC 26.25  
3. Jones, Kelsey SO-2 Wis.-Whitewater 27.34  
4. Dieringer, Emily   Milwaukee School of 27.80  
5. Heitsman, Kristen JR-3 Wis.-Whitewater 28.40  
200 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Lehmkuhl, Megan FR-1 Clarke 28.34  
2. Sebastian, Katie FR-1 Clarke 28.36  
3. Reisberg, Jasmine FR-1 Clarke 28.37  
4. Wymer, Cassie SO-2 Carroll 28.44  
5. Ruddy, Amanda JR-3 Clarke 28.84  
6. Ostrowski, Rebecca   ripon college 31.94  
200 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Starks, Tieisha FR-1 Dubuque 28.00  
2. Lindsley, Paige FR-1 Judson 28.79  
3. Rosandick, Margo FR-1 Carroll 28.90  
4. Sondalle, Lydia   ripon college 29.46  
5. Luebke, Sam FR-1 Lawrence 30.49  
6. Roberts, Courtney SO-2 Aurora 30.81  
200 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Oelke, Carissa SO-2 Judson 28.92  
2. Taylor, Jasmine SO-2 Dubuque 29.15  
3. Hayes, Keira   Beloit 29.37  
4. Sitte, Kristin FR-1 Concordia (Wis.) 29.42  
5. Meyer, Kyla SR-4 Concordia (Wis.) 29.51  
6. Sporie, Kat   Edgewood College 29.53  
200 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Hughes, Rasheda   Beloit 29.85  
2. Wunderlin, Jenny   Wisconsin Track Club 30.50  
3. Mammoser, Sam SO-2 Clarke 30.56  
4. Martin, Arynn   ripon college 30.60  
5. Shaw, Jasmine FR-1 Aurora 31.89  
200 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Warner, Rebecca FR-1 Carroll 29.23  
2. Samuels, Julienne SR-4 North Park 29.33  
3. Setesak, Frances FR-1 Carroll 30.10  
4. Mayer, Ashley SO-2 Aurora 31.70  
5. Bukowski, Ali SO-2 North Park 31.71  
6. Sovereen, Melanie JR-3 Aurora 34.51  
200 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Jackson, Camilla   Beloit 30.77  
2. Tyton, Tess JR-3 Judson 30.98  
3. McNab, Shannon SO-2 Judson 31.75  
4. Dannecker, Katherine FR-1 Lawrence 34.62  
5. Cook, Shana   Milwaukee School of 35.18  
6. Kardaras, Emma SO-2 Judson 35.70  
200 Meters Section 8
Pl. Name Year Team Time  
1. Cowling, Stephanie FR-1 Wis.-Whitewater 27.98  
2. Zhao, Lin SO-2 Lawrence 34.41  
3. Millan, Arlette SO-2 Aurora 36.33  
4. Jensen, Anna   Wisconsin Track Club 39.30