• Date: 01/14/12
  • Location: Florida-O'Connell Center - Gainesville, FL
    • ICON KEY:

Women's 200 Meters

Top↑
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Williams, Charonda   Train Gang 24.15 - 1(1)  
2. Frazier, Brianna SO-2 North Florida 24.37 - 2(1)  
3. Dumoy, T'Keyah JR-3 Florida Int'l 24.70 - 2(2)  
4. Jones, Amara JR-3 Savannah State 24.76 - 1(2)  
5. Kelley, Lakeisha JR-3 Florida Int'l 25.68 - 3(1)  
6. Johnson, Phoebe   UNAT-Bos Elite 25.71 - 5(1)  
7. Balfour, Maya   Alpha Omega Elite Track T 25.90 - 7(1)  
8. Rivera, Ava SR-4 North Florida 26.01 - 4(1)  
9. Kendrick, Kristina SO-2 Embry-Riddle 26.12 - 3(2)  
10. Supal, Sharniece SO-2 North Florida 26.14 - 3(3)  
11. Bentley, Jade FR-1 Savannah State 26.45 - 5(2)  
12. Stinson, Asia SO-2 Savannah State 26.61 - 6(1)  
13. Stratton, Bonnie JR-3 North Florida 26.63 - 4(2)  
14. Richardson, Alonti FR-1 Bethune-Cookman 26.76 - 2(3)  
15. Grier, Alexus FR-1 Bethune-Cookman 27.12 - 3(4)  
16. Stroop, Nicole   UNAT-Florida 27.13 - 5(3)  
17. Goring, Breanna JR-3 Embry-Riddle 27.19 - 6(2)  
18. Worley, Amanda SO-2 Florida Atlantic 27.22 - 6(3)  
19. Hinds, Ashley FR-1 Florida Atlantic 27.24 - 7(2)  
20. Walton, Lauren SO-2 Florida Atlantic 27.25 - 6(4)  
21. Russell, Taylor JR-3 Embry-Riddle 27.26 - 3(5)  
22. Dekrey, Katrina FR-1 Florida 27.41 - 5(4)  
23. Thomas, Raven FR-1 Bethune-Cookman 27.47 - 2(4)  
24. Ligon, Angelique FR-1 Warner 27.55 - 4(3)  
25. Johnson, Rayanna   Unattached 27.60 - 7(3)  
26. Moore, De'Leatrice   UNAT-Bos Elite 27.66 - 5(5)  
27. Newsome, Danielle FR-1 Florida 27.76 - 7(4)  
28. Stephens, Keva SR-4 North Florida 28.08 - 7(5)  
29. Stacy, SyQuayla SO-2 Warner 29.47 - 6(5)  
30. Whittaker, Zari   UNAT-Florida 29.97 - 7(6)  
  White, Lashae JR-3 Florida Int'l NT - 3  
200 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Williams, Charonda   Train Gang 24.15  
2. Jones, Amara JR-3 Savannah State 24.76  
200 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Frazier, Brianna SO-2 North Florida 24.37  
2. Dumoy, T'Keyah JR-3 Florida Int'l 24.70  
3. Richardson, Alonti FR-1 Bethune-Cookman 26.76  
4. Thomas, Raven FR-1 Bethune-Cookman 27.47  
200 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Kelley, Lakeisha JR-3 Florida Int'l 25.68  
2. Kendrick, Kristina SO-2 Embry-Riddle 26.12  
3. Supal, Sharniece SO-2 North Florida 26.14  
4. Grier, Alexus FR-1 Bethune-Cookman 27.12  
5. Russell, Taylor JR-3 Embry-Riddle 27.26  
  White, Lashae JR-3 Florida Int'l NT  
200 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Rivera, Ava SR-4 North Florida 26.01  
2. Stratton, Bonnie JR-3 North Florida 26.63  
3. Ligon, Angelique FR-1 Warner 27.55  
200 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Johnson, Phoebe   UNAT-Bos Elite 25.71  
2. Bentley, Jade FR-1 Savannah State 26.45  
3. Stroop, Nicole   UNAT-Florida 27.13  
4. Dekrey, Katrina FR-1 Florida 27.41  
5. Moore, De'Leatrice   UNAT-Bos Elite 27.66  
200 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Stinson, Asia SO-2 Savannah State 26.61  
2. Goring, Breanna JR-3 Embry-Riddle 27.19  
3. Worley, Amanda SO-2 Florida Atlantic 27.22  
4. Walton, Lauren SO-2 Florida Atlantic 27.25  
5. Stacy, SyQuayla SO-2 Warner 29.47  
200 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Balfour, Maya   Alpha Omega Elite Track T 25.90  
2. Hinds, Ashley FR-1 Florida Atlantic 27.24  
3. Johnson, Rayanna   Unattached 27.60  
4. Newsome, Danielle FR-1 Florida 27.76  
5. Stephens, Keva SR-4 North Florida 28.08  
6. Whittaker, Zari   UNAT-Florida 29.97