• Date: 01/21/12
  • Location: UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
    • ICON KEY:

Men's 200 Meters

Top↑
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Bee, Nick SO-2 Wis.-Whitewater 22.55 10 1(1)  
2. Johnson, Marques   Greater Milwaukee TC 22.58 8 1(2)  
3. Turnquist, Travis FR-1 Wisconsin Lutheran 22.88 6 2(1)  
4. Wood, Matthew JR-3 Ripon 22.99 5 1(3)  
5. Digney, Zach   UNATTACHED 23.03 4 1(4)  
6. Braun, Pete   Greater Milwaukee TC 23.09 3 1(5)  
7. Pawlak, Sean SO-2 Concordia (Wis.) 23.31 2 2(2)  
8. Williams, Kyle FR-1 Dubuque 23.40 1 2(3)  
9. Mikesell, Matt JR-3 Wis.-Whitewater 23.58 - 1(6)  
10. Waech, Matt SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 23.63 - 2(4)  
11. Balsman, Jonny SO-2 Concordia (Wis.) 23.65 - 2(5)  
12. Lohr, Nicholas FR-1 Edgewood 23.73 - 3(1)  
13. Jones, Phillip JR-3 Dubuque 23.87 - 6(1)  
14. Griffith, Brandon FR-1 Edgewood 23.87 - 3(2)  
15. Smith, Casey SO-2 Clarke 24.55 - 3(3)  
16. Allen, James FR-1 Ripon 24.66 - 4(1)  
17. Danikowski, Kevin FR-1 Judson 24.69 - 5(1)  
18. Mendoza, Jordan JR-3 Clarke 24.82 - 4(2)  
19. Schneider, Peter SO-2 Edgewood 25.03 - 5(2)  
20. Johnson, Cody   Milwaukee School of 25.17 - 4(3)  
21. Price, Bo JR-3 Aurora 25.27 - 3(4)  
22. Snyder, Matt JR-3 Aurora 25.40 - 3(5)  
23. Worden, Anthony FR-1 Clarke 25.47 - 4(4)  
24. Ernst, Tyler SO-2 Clarke 25.61 - 4(5)  
25. Franke, Jim   Milwaukee School of 25.78 - 6(2)  
26. Lang, Tim SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 25.82 - 5(3)  
27. Harling, Andrew SR-4 Judson 26.30 - 4(6)  
28. James, Martino FR-1 Dubuque 26.47 - 3(6)  
29. Teague, Divante   Oakton 26.77 - 5(4)  
30. Andejeski, Ken SR-4 Beloit 26.84 - 6(3)  
31. Dixon, Curtis FR-1 Dubuque 27.38 - 2(6)  
32. Ray, Nate JR-3 Judson 28.89 - 5(5)  
200 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Bee, Nick SO-2 Wis.-Whitewater 22.55  
2. Johnson, Marques   Greater Milwaukee TC 22.58  
3. Wood, Matthew JR-3 Ripon 22.99  
4. Digney, Zach   UNATTACHED 23.03  
5. Braun, Pete   Greater Milwaukee TC 23.09  
6. Mikesell, Matt JR-3 Wis.-Whitewater 23.58  
200 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Turnquist, Travis FR-1 Wisconsin Lutheran 22.88  
2. Pawlak, Sean SO-2 Concordia (Wis.) 23.31  
3. Williams, Kyle FR-1 Dubuque 23.40  
4. Waech, Matt SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 23.63  
5. Balsman, Jonny SO-2 Concordia (Wis.) 23.65  
6. Dixon, Curtis FR-1 Dubuque 27.38  
200 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Lohr, Nicholas FR-1 Edgewood 23.73  
2. Griffith, Brandon FR-1 Edgewood 23.87  
3. Smith, Casey SO-2 Clarke 24.55  
4. Price, Bo JR-3 Aurora 25.27  
5. Snyder, Matt JR-3 Aurora 25.40  
6. James, Martino FR-1 Dubuque 26.47  
200 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Allen, James FR-1 Ripon 24.66  
2. Mendoza, Jordan JR-3 Clarke 24.82  
3. Johnson, Cody   Milwaukee School of 25.17  
4. Worden, Anthony FR-1 Clarke 25.47  
5. Ernst, Tyler SO-2 Clarke 25.61  
6. Harling, Andrew SR-4 Judson 26.30  
200 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Danikowski, Kevin FR-1 Judson 24.69  
2. Schneider, Peter SO-2 Edgewood 25.03  
3. Lang, Tim SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 25.82  
4. Teague, Divante   Oakton 26.77  
5. Ray, Nate JR-3 Judson 28.89  
200 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Jones, Phillip JR-3 Dubuque 23.87  
2. Franke, Jim   Milwaukee School of 25.78  
3. Andejeski, Ken SR-4 Beloit 26.84