• Date: 01/21/12
  • Location: UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
    • ICON KEY:

Women's 3000 Meters

Top↑
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Duncan, Alyssa JR-3 Wis.-Whitewater 10:52.80 10 1(1)  
2. Matter, Michelle JR-3 Ripon 10:59.51 8 1(2)  
3. Bowden, Amy SO-2 Clarke 11:16.76 6 1(3)  
4. Miller, Sarah FR-1 Judson 11:22.74 5 1(4)  
5. Heller, Amanda SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 11:26.72 4 1(5)  
6. Perkowski, Anna SO-2 Aurora 11:33.18 3 1(6)  
7. Hall, Lauren SR-4 Beloit 11:41.48 2 1(7)  
8. Propson, Annie SR-4 Edgewood 11:44.90 1 1(8)  
9. Dodson, Morgan SR-4 Edgewood 11:48.25 - 1(9)  
10. Furman, Allie SO-2 Aurora 11:58.06 - 2(1)  
11. Gantz, Heidi SO-2 Aurora 11:59.94 - 2(2)  
12. Gibson, Raquelle FR-1 Judson 12:00.48 - 2(3)  
13. Nava, Brenda FR-1 Dubuque 12:02.30 - 1(10)  
14. Williams, Katie JR-3 Ripon 12:16.26 - 1(11)  
15. Doerr, Bethany JR-3 Concordia (Wis.) 12:17.51 - 2(4)  
16. Nelson, Samantha FR-1 Concordia (Wis.) 12:17.53 - 2(5)  
17. Klein, Courtney SO-2 Clarke 12:21.37 - 1(12)  
18. Gordon, Grace SO-2 Clarke 12:21.88 - 1(13)  
19. McDowell, Justine SO-2 Judson 12:39.71 - 2(6)  
20. Wenzel, Anna FR-1 Beloit 12:41.91 - 1(14)  
21. Howard, Kaylee SO-2 Aurora 12:51.41 - 2(7)  
22. Magdich, Taylor FR-1 Aurora 12:51.95 - 2(8)  
23. Cinto, Erin SR-4 Aurora 13:17.14 - 2(9)  
24. Mauk, Kate FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 13:19.15 - 2(10)  
25. Criminger, Cassie SO-2 Judson 13:33.46 - 2(11)  
26. Contreras, Andrea SO-2 Aurora 13:42.42 - 2(12)  
27. Carter, Kaylee FR-1 Dubuque 14:05.06 - 2(13)  
3000 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Duncan, Alyssa JR-3 Wis.-Whitewater 10:52.80  
2. Matter, Michelle JR-3 Ripon 10:59.51  
3. Bowden, Amy SO-2 Clarke 11:16.76  
4. Miller, Sarah FR-1 Judson 11:22.74  
5. Heller, Amanda SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 11:26.72  
6. Perkowski, Anna SO-2 Aurora 11:33.18  
7. Hall, Lauren SR-4 Beloit 11:41.48  
8. Propson, Annie SR-4 Edgewood 11:44.90  
9. Dodson, Morgan SR-4 Edgewood 11:48.25  
10. Nava, Brenda FR-1 Dubuque 12:02.30  
11. Williams, Katie JR-3 Ripon 12:16.26  
12. Klein, Courtney SO-2 Clarke 12:21.37  
13. Gordon, Grace SO-2 Clarke 12:21.88  
14. Wenzel, Anna FR-1 Beloit 12:41.91  
3000 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Furman, Allie SO-2 Aurora 11:58.06  
2. Gantz, Heidi SO-2 Aurora 11:59.94  
3. Gibson, Raquelle FR-1 Judson 12:00.48  
4. Doerr, Bethany JR-3 Concordia (Wis.) 12:17.51  
5. Nelson, Samantha FR-1 Concordia (Wis.) 12:17.53  
6. McDowell, Justine SO-2 Judson 12:39.71  
7. Howard, Kaylee SO-2 Aurora 12:51.41  
8. Magdich, Taylor FR-1 Aurora 12:51.95  
9. Cinto, Erin SR-4 Aurora 13:17.14  
10. Mauk, Kate FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 13:19.15  
11. Criminger, Cassie SO-2 Judson 13:33.46  
12. Contreras, Andrea SO-2 Aurora 13:42.42  
13. Carter, Kaylee FR-1 Dubuque 14:05.06