• Date: 01/21/12
  • Location: UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
    • ICON KEY:

Women's 60 Meters

Top↑
60 Meters Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. McIntyre, Inga   Greater Milwaukee TC 8.00 10  
2. Hosley, Bridget SR-4 Dubuque 8.01 8  
3. Starks, Tieisha SO-2 Dubuque 8.19 6  
4. Heitsman, Kristen SR-4 Wis.-Whitewater 8.35 5  
5. Lehmkuhl, Megan SO-2 Clarke 8.44 4  
6. Reisberg, Jasmine SO-2 Clarke 8.49 3  
7. Garcia, Alexandra SO-2 Concordia (Wis.) 8.52 2  
8. Windisch, Courtney FR-1 Wis.-Whitewater 8.58 1  
60 Meters Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. McIntyre, Inga   Greater Milwaukee TC 8.03 1(1)  
2. Hosley, Bridget SR-4 Dubuque 8.08 4(1)  
3. Starks, Tieisha SO-2 Dubuque 8.27 5(1)  
4. Heitsman, Kristen SR-4 Wis.-Whitewater 8.38 4(2)  
5. Lehmkuhl, Megan SO-2 Clarke 8.43 6(1)  
6. Windisch, Courtney FR-1 Wis.-Whitewater 8.49 3(1)  
7. Garcia, Alexandra SO-2 Concordia (Wis.) 8.53 3(2)  
8. Reisberg, Jasmine SO-2 Clarke 8.53 3(3)  
9. Amelse, Katie JR-3 Edgewood 8.55 1(2)  
10. Wynn, Tiffiny SO-2 Dubuque 8.56 2(1)  
11. Roberts, Courtney SR-4 Aurora 8.59 5(2)  
12. Hamilton, Jennifer SO-2 Concordia (Wis.) 8.59 6(2)  
13. Schroeder, Karena FR-1 Ripon 8.61 3(4)  
14. Johnson, Loretta FR-1 Aurora 8.62 6(3)  
15. Lindsley, Paige SO-2 Judson 8.62 2(2)  
16. Hughes, Rasheda SO-2 Beloit 8.69 1(3)  
17. Monroe, Rachel FR-1 Beloit 8.71 5(3)  
18. Miller, Lauren JR-3 Aurora 8.75 3(5)  
19. Arnold, Cassandra SO-2 Edgewood 8.76 6(4)  
20. Mantina, Namoonga FR-1 Beloit 8.77 1(4)  
21. McKenzie, Nikki FR-1 Dubuque 8.78 4(3)  
22. Simbeck, Caitlin FR-1 Dubuque 8.82 4(4)  
23. Catchings, Jamyia FR-1 Dubuque 8.86 5(4)  
24. Romens, Shalyn   Greater Milwaukee TC 8.87 4(5)  
25. Le, Anna SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 8.89 5(5)  
26. Richards, Ainsley SO-2 Aurora 8.91 6(5)  
27. Bargo, Nichole   Oakton 9.05 3(6)  
28. Bregger, Amanda FR-1 Wisconsin Lutheran 9.05 1(5)  
29. Bormann, Corey FR-1 Clarke 9.09 3(7)  
30. Espino, Ariana FR-1 Aurora 9.11 2(3)  
31. Drew, Katherine SO-2 Ripon 9.15 5(6)  
32. Koon, Kylee SO-2 Judson 9.15 6(6)  
33. Anderson, Ranita FR-1 Dubuque 9.22 4(6)  
34. Tembe, Monica SO-2 Dubuque 9.23 4(7)  
35. Blackburn, Erin SR-4 Aurora 9.28 1(6)  
36. Kuhle, Rebecca FR-1 Dubuque 9.32 1(7)  
37. Dickes, Katie FR-1 Concordia (Wis.) 9.35 2(4)  
38. Hedlova, Sabina   Oakton 9.36 2(5)  
39. Carlson, Maximiliana FR-1 Beloit 9.46 6(7)  
40. Williams, Jasmine   Greater Milwaukee TC 9.52 1(8)  
41. Wishmann, Lisa FR-1 Concordia (Wis.) 9.56 5(7)  
42. Sawyer, Melissa FR-1 Dubuque 9.59 3(8)  
43. Davis, Kathryn FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 9.60 2(6)  
44. Humphries, Darrise SO-2 Clarke 9.64 6(8)  
45. Miller, Sarah Ellen FR-1 Beloit 9.68 4(8)  
46. Gruenhagen, Julianne FR-1 Beloit 9.72 5(8)  
60 Meters Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. McIntyre, Inga   Greater Milwaukee TC 8.03  
2. Amelse, Katie JR-3 Edgewood 8.55  
3. Hughes, Rasheda SO-2 Beloit 8.69  
4. Mantina, Namoonga FR-1 Beloit 8.77  
5. Bregger, Amanda FR-1 Wisconsin Lutheran 9.05  
6. Blackburn, Erin SR-4 Aurora 9.28  
7. Kuhle, Rebecca FR-1 Dubuque 9.32  
8. Williams, Jasmine   Greater Milwaukee TC 9.52  
60 Meters Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Wynn, Tiffiny SO-2 Dubuque 8.56  
2. Lindsley, Paige SO-2 Judson 8.62  
3. Espino, Ariana FR-1 Aurora 9.11  
4. Dickes, Katie FR-1 Concordia (Wis.) 9.35  
5. Hedlova, Sabina   Oakton 9.36  
6. Davis, Kathryn FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 9.60  
60 Meters Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Windisch, Courtney FR-1 Wis.-Whitewater 8.49  
2. Garcia, Alexandra SO-2 Concordia (Wis.) 8.53  
3. Reisberg, Jasmine SO-2 Clarke 8.53  
4. Schroeder, Karena FR-1 Ripon 8.61  
5. Miller, Lauren JR-3 Aurora 8.75  
6. Bargo, Nichole   Oakton 9.05  
7. Bormann, Corey FR-1 Clarke 9.09  
8. Sawyer, Melissa FR-1 Dubuque 9.59  
60 Meters Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Hosley, Bridget SR-4 Dubuque 8.08  
2. Heitsman, Kristen SR-4 Wis.-Whitewater 8.38  
3. McKenzie, Nikki FR-1 Dubuque 8.78  
4. Simbeck, Caitlin FR-1 Dubuque 8.82  
5. Romens, Shalyn   Greater Milwaukee TC 8.87  
6. Anderson, Ranita FR-1 Dubuque 9.22  
7. Tembe, Monica SO-2 Dubuque 9.23  
8. Miller, Sarah Ellen FR-1 Beloit 9.68  
60 Meters Preliminaries Heat 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Starks, Tieisha SO-2 Dubuque 8.27  
2. Roberts, Courtney SR-4 Aurora 8.59  
3. Monroe, Rachel FR-1 Beloit 8.71  
4. Catchings, Jamyia FR-1 Dubuque 8.86  
5. Le, Anna SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 8.89  
6. Drew, Katherine SO-2 Ripon 9.15  
7. Wishmann, Lisa FR-1 Concordia (Wis.) 9.56  
8. Gruenhagen, Julianne FR-1 Beloit 9.72  
60 Meters Preliminaries Heat 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Lehmkuhl, Megan SO-2 Clarke 8.43  
2. Hamilton, Jennifer SO-2 Concordia (Wis.) 8.59  
3. Johnson, Loretta FR-1 Aurora 8.62  
4. Arnold, Cassandra SO-2 Edgewood 8.76  
5. Richards, Ainsley SO-2 Aurora 8.91  
6. Koon, Kylee SO-2 Judson 9.15  
7. Carlson, Maximiliana FR-1 Beloit 9.46  
8. Humphries, Darrise SO-2 Clarke 9.64