• Date: 02/04/12
  • Location: UW-Parkside-Petretti FH - Kenosha, WI
    • ICON KEY:

Women's 55 Hurdles

Top↑
55 Hurdles Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. Dieringer, Emily SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 8.78 -  
2. Jaderholm, Jayne JR-3 Wheaton (Ill.) 9.22 -  
3. Dillon, Rosalie FR-1 Wheaton (Ill.) 9.23 -  
4. Markham, Amanda FR-1 Wisconsin Lutheran 9.47 -  
5. Gifford, Becky JR-3 Concordia (Wis.) 9.71 -  
6. Sitte, Kristin SO-2 Concordia (Wis.) 9.73 -  
7. Rosandick, Margo SO-2 Carroll 10.22 -  
55 Hurdles Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. Dieringer, Emily SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 8.98 1(1)  
2. Rosandick, Margo SO-2 Carroll 9.22 3(1)  
3. Dillon, Rosalie FR-1 Wheaton (Ill.) 9.36 4(1)  
4. Markham, Amanda FR-1 Wisconsin Lutheran 9.39 2(1)  
5. Jaderholm, Jayne JR-3 Wheaton (Ill.) 9.43 4(2)  
6. Gifford, Becky JR-3 Concordia (Wis.) 9.53 4(3)  
7. Sitte, Kristin SO-2 Concordia (Wis.) 9.67 1(2)  
8. Bullis, Rachel SO-2 Wis.-Parkside 9.91 3(2)  
9. Hannink, Veronica JR-3 Illinois Tech 9.92 2(2)  
10. Eaton, Joshlynn SO-2 Concordia (Ill.) 9.95 1(3)  
11. Kluever, Alissa   Greater Milwaukee TC 10.29 3(3)  
12. Zettel, Madeline SO-2 Carroll 10.42 1(4)  
13. Pomrening, Jessica JR-3 Carroll 10.49 4(4)  
14. Setesak, Frances SO-2 Carroll 10.61 2(3)  
15. Smith, Charlotte JR-3 Wis.-Parkside 10.67 3(4)  
16. Peeters, Erin FR-1 Carroll 10.92 1(5)  
17. Lamb, Ellie SO-2 Wheaton (Ill.) 11.06 2(4)  
18. Kurt, Malerie FR-1 Carroll 11.44 1(6)  
19. Genot, Sarah SO-2 Concordia (Ill.) 11.45 2(5)  
20. Worsham, Danyale SO-2 Concordia (Ill.) 11.51 1(7)  
21. Ashbaugh, Savanna FR-1 Concordia (Ill.) 12.27 3(5)  
55 Hurdles Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Dieringer, Emily SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 8.98  
2. Sitte, Kristin SO-2 Concordia (Wis.) 9.67  
3. Eaton, Joshlynn SO-2 Concordia (Ill.) 9.95  
4. Zettel, Madeline SO-2 Carroll 10.42  
5. Peeters, Erin FR-1 Carroll 10.92  
6. Kurt, Malerie FR-1 Carroll 11.44  
7. Worsham, Danyale SO-2 Concordia (Ill.) 11.51  
55 Hurdles Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Markham, Amanda FR-1 Wisconsin Lutheran 9.39  
2. Hannink, Veronica JR-3 Illinois Tech 9.92  
3. Setesak, Frances SO-2 Carroll 10.61  
4. Lamb, Ellie SO-2 Wheaton (Ill.) 11.06  
5. Genot, Sarah SO-2 Concordia (Ill.) 11.45  
55 Hurdles Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Rosandick, Margo SO-2 Carroll 9.22  
2. Bullis, Rachel SO-2 Wis.-Parkside 9.91  
3. Kluever, Alissa   Greater Milwaukee TC 10.29  
4. Smith, Charlotte JR-3 Wis.-Parkside 10.67  
5. Ashbaugh, Savanna FR-1 Concordia (Ill.) 12.27  
55 Hurdles Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Dillon, Rosalie FR-1 Wheaton (Ill.) 9.36  
2. Jaderholm, Jayne JR-3 Wheaton (Ill.) 9.43  
3. Gifford, Becky JR-3 Concordia (Wis.) 9.53  
4. Pomrening, Jessica JR-3 Carroll 10.49