• Date: 02/11/12
  • Location: Texas A&M-Gilliam Indoor Track Stadium - College Station, TX
    • ICON KEY:

Women's 200 Meters

Top↑
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Duncan, Dominique SR-4 Texas A&M 23.29 10 1(1)  
2. Brown, Kamaria FR-1 Texas A&M 23.49 8 2(1)  
3. Collier, Ashley SO-2 Texas A&M 23.57 6 2(2)  
4. Ekpone, Olivia FR-1 Texas A&M 23.70 - 3(1)  
5. Payne, Aareon SR-4 USC 23.84 5 1(2)  
6. Flemings, Donique' JR-3 Texas A&M 23.97 - 4(1)  
7. Ndipagbor, Akawkaw FR-1 USC 23.99 4 1(3)  
8. Reese, Tai'Shea SR-4 Houston 24.04 3 3(2)  
9. McReynolds, Tiffani SO-2 Baylor 24.08 2 2(3)  
10. Stewart, LaKeidra JR-3 Texas A&M 24.11 - 5(1)  
11. Corinealdi, Chaniqua JR-3 TCU 24.20 1 2(4)  
12. Stephens, Chandrell JR-3 Texas A&M 24.21 - 4(2)  
13. Davis, Jessica SO-2 USC 24.21 - 1(4)  
14. Brewer, Kiersten FR-1 Houston 24.34 - 3(3)  
15. Armstead, Camilla JR-3 Alabama 24.50 - 4(3)  
16. Suggs, Yolanda JR-3 UTEP 24.72 - 5(2)  
17. THOMAS, SARAH FR-1 Alabama 24.80 - 6(1)  
18. Springer, Candace SO-2 Rice 24.84 - 8(1)  
19. Jones, Veronica SO-2 TCU 25.10 - 3(4)  
20. Martin, Simone SO-2 Rice 25.19 - 6(2)  
21. Omogiate, Idia JR-3 Baylor 25.20 - 7(1)  
22. Forte, Cara SO-2 Missouri 25.29 - 6(3)  
23. Beckles, Kanika JR-3 Texas A&M 25.36 - 5(3)  
24. Womack, Jeronda SO-2 Texas A&M 25.52 - 7(2)  
24. Sellers, Amber SO-2 Houston 25.52 - 5(4)  
26. Matthews, Larissa JR-3 TCU 25.56 - 4(4)  
27. Prevost, Makayla FR-1 Texas A&M 25.78 - 8(2)  
28. McDavid, Aeisha FR-1 UTEP 26.19 - 8(3)  
29. Knighton, Precious FR-1 Rice 26.34 - 7(3)  
30. Amy, Olivia SO-2 Houston 26.52 - 8(4)  
200 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Duncan, Dominique SR-4 Texas A&M 23.29  
2. Payne, Aareon SR-4 USC 23.84  
3. Ndipagbor, Akawkaw FR-1 USC 23.99  
4. Davis, Jessica SO-2 USC 24.21  
200 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Brown, Kamaria FR-1 Texas A&M 23.49  
2. Collier, Ashley SO-2 Texas A&M 23.57  
3. McReynolds, Tiffani SO-2 Baylor 24.08  
4. Corinealdi, Chaniqua JR-3 TCU 24.20  
200 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Ekpone, Olivia FR-1 Texas A&M 23.70  
2. Reese, Tai'Shea SR-4 Houston 24.04  
3. Brewer, Kiersten FR-1 Houston 24.34  
4. Jones, Veronica SO-2 TCU 25.10  
200 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Flemings, Donique' JR-3 Texas A&M 23.97  
2. Stephens, Chandrell JR-3 Texas A&M 24.21  
3. Armstead, Camilla JR-3 Alabama 24.50  
4. Matthews, Larissa JR-3 TCU 25.56  
200 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Stewart, LaKeidra JR-3 Texas A&M 24.11  
2. Suggs, Yolanda JR-3 UTEP 24.72  
3. Beckles, Kanika JR-3 Texas A&M 25.36  
4. Sellers, Amber SO-2 Houston 25.52  
200 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. THOMAS, SARAH FR-1 Alabama 24.80  
2. Martin, Simone SO-2 Rice 25.19  
3. Forte, Cara SO-2 Missouri 25.29  
200 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Omogiate, Idia JR-3 Baylor 25.20  
2. Womack, Jeronda SO-2 Texas A&M 25.52  
3. Knighton, Precious FR-1 Rice 26.34  
200 Meters Section 8
Pl. Name Year Team Time  
1. Springer, Candace SO-2 Rice 24.84  
2. Prevost, Makayla FR-1 Texas A&M 25.78  
3. McDavid, Aeisha FR-1 UTEP 26.19  
4. Amy, Olivia SO-2 Houston 26.52