• Date: 02/18/12
  • Location: UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
    • ICON KEY:

Women's 60 Meters

Top↑
60 Meters Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. Wirtz, Brittni FR-1 Wis.-Oshkosh 7.86 10  
2. McIntyre, Inga   GMTC 7.96 8  
3. School, Hannah SO-2 Wis.-Stevens Point 8.00 6  
4. Wright, Stefani JR-3 Coe 8.05 5  
5. Blue, Samantha FR-1 Wis.-Oshkosh 8.10 4  
6. Hemmen, Cassandra FR-1 Wis.-Oshkosh 8.11 3  
60 Meters Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. Greenup, Jordanne SR-4 Wis.-Eau Claire 7.84 1(1)  
2. McIntyre, Inga   GMTC 7.98 3(1)  
3. School, Hannah SO-2 Wis.-Stevens Point 8.00 2(1)  
4. Wirtz, Brittni FR-1 Wis.-Oshkosh 8.01 5(1)  
5. Emberts, Talisa SR-4 Wis.-Eau Claire 8.03 4(1)  
6. Wright, Stefani JR-3 Coe 8.03 6(1)  
7. Hemmen, Cassandra FR-1 Wis.-Oshkosh 8.15 4(2)  
8. Blue, Samantha FR-1 Wis.-Oshkosh 8.18 6(2)  
9. Braatz, Kari SO-2 St. Norbert 8.22 3(2)  
10. Heitsman, Kristen SR-4 Wis.-Whitewater 8.22 1(2)  
11. Laufenberg, Lindsey FR-1 Wis.-Eau Claire 8.24 5(2)  
12. Mulligan, Megan FR-1 Wis.-Eau Claire 8.25 5(3)  
13. Karl, Sage FR-1 Wis.-Eau Claire 8.29 5(4)  
14. Miresse, Kim SR-4 Wis.-Eau Claire 8.34 3(3)  
15. Aparnieks, Mara FR-1 St. Norbert 8.34 4(3)  
16. Malueg, Alesha FR-1 Wis.-Stevens Point 8.41 2(2)  
17. Jones, Zakkiyya FR-1 Wisconsin Lutheran 8.46 6(3)  
18. Retallick, Tressa SO-2 Wis.-Stout 8.46 5(5)  
19. Haseman, Emma FR-1 Wis.-Stout 8.53 3(4)  
20. Schroeder, Karena FR-1 Ripon 8.56 4(4)  
21. Wenzel, Taylor FR-1 St. Norbert 8.57 5(6)  
22. Garcia, Alexandra SO-2 Concordia (Wis.) 8.60 4(5)  
23. Weyers, Brianna JR-3 Wis.-Stevens Point 8.68 2(3)  
24. Hamilton, Jennifer SO-2 Concordia (Wis.) 8.70 3(5)  
25. Sondalle, Lydia SO-2 Ripon 8.70 6(4)  
26. Koula, Mallory SR-4 Lawrence 8.72 2(4)  
27. Worthington, Kate FR-1 Coe 8.73 2(5)  
28. Lewin, Alexa JR-3 Wis.-Stevens Point 8.75 1(3)  
29. Benitz, Chelsea SR-4 Wis.-Oshkosh 8.81 1(4)  
30. Calvin, Rika FR-1 Wis.-Stevens Point 8.81 1(5)  
31. Luebke, Sam SO-2 Lawrence 8.86 6(5)  
32. Peters, Rachel FR-1 Coe 8.86 1(6)  
33. Yenter, Amanda SO-2 St. Norbert 8.87 6(6)  
34. Drew, Katherine SO-2 Ripon 8.94 1(7)  
35. Sikrisamouth, Samantha FR-1 Coe 9.02 2(6)  
36. Polomis, Ashley JR-3 St. Norbert 9.06 4(6)  
37. Olson, Abigale FR-1 Wis.-Stevens Point 9.12 3(6)  
38. Spone, Emily SO-2 St. Norbert 9.13 4(7)  
39. Morrison, Cassie FR-1 Ripon 9.20 2(7)  
40. Werner, Katie JR-3 Wis.-Stout 9.22 3(7)  
41. Gordon, Vashia JR-3 Lakeland 9.23 4(8)  
42. Mullenburg, Kindra FR-1 Ripon 9.40 1(8)  
43. Horaitis, Katie FR-1 Wisconsin Lutheran 9.45 6(7)  
44. Lau, Veronica FR-1 Lakeland 9.49 6(8)  
45. Sockness, Madeline SO-2 Ripon 9.94 2(8)  
60 Meters Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Greenup, Jordanne SR-4 Wis.-Eau Claire 7.84  
2. Heitsman, Kristen SR-4 Wis.-Whitewater 8.22  
3. Lewin, Alexa JR-3 Wis.-Stevens Point 8.75  
4. Benitz, Chelsea SR-4 Wis.-Oshkosh 8.81  
5. Calvin, Rika FR-1 Wis.-Stevens Point 8.81  
6. Peters, Rachel FR-1 Coe 8.86  
7. Drew, Katherine SO-2 Ripon 8.94  
8. Mullenburg, Kindra FR-1 Ripon 9.40  
60 Meters Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. School, Hannah SO-2 Wis.-Stevens Point 8.00  
2. Malueg, Alesha FR-1 Wis.-Stevens Point 8.41  
3. Weyers, Brianna JR-3 Wis.-Stevens Point 8.68  
4. Koula, Mallory SR-4 Lawrence 8.72  
5. Worthington, Kate FR-1 Coe 8.73  
6. Sikrisamouth, Samantha FR-1 Coe 9.02  
7. Morrison, Cassie FR-1 Ripon 9.20  
8. Sockness, Madeline SO-2 Ripon 9.94  
60 Meters Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. McIntyre, Inga   GMTC 7.98  
2. Braatz, Kari SO-2 St. Norbert 8.22  
3. Miresse, Kim SR-4 Wis.-Eau Claire 8.34  
4. Haseman, Emma FR-1 Wis.-Stout 8.53  
5. Hamilton, Jennifer SO-2 Concordia (Wis.) 8.70  
6. Olson, Abigale FR-1 Wis.-Stevens Point 9.12  
7. Werner, Katie JR-3 Wis.-Stout 9.22  
60 Meters Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Emberts, Talisa SR-4 Wis.-Eau Claire 8.03  
2. Hemmen, Cassandra FR-1 Wis.-Oshkosh 8.15  
3. Aparnieks, Mara FR-1 St. Norbert 8.34  
4. Schroeder, Karena FR-1 Ripon 8.56  
5. Garcia, Alexandra SO-2 Concordia (Wis.) 8.60  
6. Polomis, Ashley JR-3 St. Norbert 9.06  
7. Spone, Emily SO-2 St. Norbert 9.13  
8. Gordon, Vashia JR-3 Lakeland 9.23  
60 Meters Preliminaries Heat 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Wirtz, Brittni FR-1 Wis.-Oshkosh 8.01  
2. Laufenberg, Lindsey FR-1 Wis.-Eau Claire 8.24  
3. Mulligan, Megan FR-1 Wis.-Eau Claire 8.25  
4. Karl, Sage FR-1 Wis.-Eau Claire 8.29  
5. Retallick, Tressa SO-2 Wis.-Stout 8.46  
6. Wenzel, Taylor FR-1 St. Norbert 8.57  
60 Meters Preliminaries Heat 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Wright, Stefani JR-3 Coe 8.03  
2. Blue, Samantha FR-1 Wis.-Oshkosh 8.18  
3. Jones, Zakkiyya FR-1 Wisconsin Lutheran 8.46  
4. Sondalle, Lydia SO-2 Ripon 8.70  
5. Luebke, Sam SO-2 Lawrence 8.86  
6. Yenter, Amanda SO-2 St. Norbert 8.87  
7. Horaitis, Katie FR-1 Wisconsin Lutheran 9.45  
8. Lau, Veronica FR-1 Lakeland 9.49