• Date: 02/18/12
  • Location: UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
    • ICON KEY:

Men's 60 Meters

Top↑
60 Meters Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. Koenen, Alex FR-1 Wis.-La Crosse 6.90 10  
2. Bee, Nick SO-2 Wis.-Whitewater 6.93 8  
3. Dennis, Thurgood FR-1 Wis.-Eau Claire 6.94 6  
4. Crafton, Dylan SO-2 Wis.-Whitewater 7.00 5  
5. Worm, Collin FR-1 Wis.-Oshkosh 7.01 4  
6. Sitte, Jared SR-4 Wis.-La Crosse 7.07 3  
7. Badger, Quentin SO-2 Wis.-Oshkosh 7.10 2  
8. Turnquist, Travis FR-1 Wisconsin Lutheran 7.18 1  
60 Meters Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. Koenen, Alex FR-1 Wis.-La Crosse 6.92 6(1)  
2. Bee, Nick SO-2 Wis.-Whitewater 6.99 3(1)  
3. Crafton, Dylan SO-2 Wis.-Whitewater 7.00 7(1)  
4. Worm, Collin FR-1 Wis.-Oshkosh 7.02 1(1)  
5. Dennis, Thurgood FR-1 Wis.-Eau Claire 7.04 4(1)  
6. Sitte, Jared SR-4 Wis.-La Crosse 7.06 5(1)  
7. Turnquist, Travis FR-1 Wisconsin Lutheran 7.07 2(1)  
8. Badger, Quentin SO-2 Wis.-Oshkosh 7.15 5(2)  
9. Sikorski, David JR-3 Wis.-La Crosse 7.18 2(2)  
10. Moeller, Zac JR-3 Wis.-Whitewater 7.20 7(2)  
11. Delleman, Mike   Alumni UWSP 7.20 7(3)  
12. Lobojko, Jason SO-2 Carthage 7.21 4(2)  
13. Miller, C.J. JR-3 Wis.-Whitewater 7.22 1(2)  
14. Roberts, Caleb SO-2 Wis.-La Crosse 7.25 3(2)  
15. Salazar, Joey SR-4 Lakeland 7.27 6(2)  
16. Drewek, Daniel SR-4 Wis.-Stout 7.28 3(3)  
17. Reeves, Mike FR-1 Wisconsin Lutheran 7.30 1(3)  
18. Pasterski, Taylor FR-1 St. Norbert 7.30 5(3)  
19. Ayensu-Mensah, Louis JR-3 St. Norbert 7.39 4(3)  
20. Seidl, Tyler SO-2 St. Norbert 7.39 1(4)  
21. Johnson, Justin FR-1 St. Norbert 7.41 2(3)  
22. Langman, Eric SO-2 Ripon 7.41 6(3)  
22. Stuckey, Benjamin JR-3 Wis.-Stevens Point 7.41 5(4)  
24. Gilbertson, Dennis SR-4 Coe 7.42 7(4)  
25. Brown, Cale SO-2 Carthage 7.45 4(4)  
26. Blakey, Nick SO-2 Carthage 7.45 6(4)  
27. Shepherd, Jimmy FR-1 Wis.-Stout 7.48 3(4)  
28. Miller, Reggie SO-2 Carthage 7.48 6(5)  
29. Spanel, Joe SO-2 Wis.-Stout 7.50 7(5)  
30. Allen, James FR-1 Ripon 7.50 1(5)  
31. Swoboda, Ben SR-4 Wis.-Stout 7.52 2(4)  
32. Anderson, Troy FR-1 Concordia (Wis.) 7.58 5(5)  
33. Prosper, David SO-2 St. Norbert 7.60 1(6)  
34. Harvey, Yaphay FR-1 Lakeland 7.64 3(5)  
35. Hauser, Aaron SO-2 Concordia (Wis.) 7.65 2(5)  
36. Osborn, Jake FR-1 Coe 7.66 7(6)  
37. Messina, Neil FR-1 Carthage 7.68 4(5)  
38. Rhodes, Dominique SO-2 Wis.-Stout 7.68 3(6)  
39. Prendergast, Erik FR-1 Wis.-Whitewater 7.73 3(7)  
40. West, Riley   Unattached 7.75 2(6)  
41. Bergman, Josh FR-1 Carthage 7.78 7(7)  
42. Leonard, Brandon FR-1 Coe 7.79 4(6)  
43. Liebscher, Brennan FR-1 St. Norbert 7.80 2(7)  
44. Ferring, Colin FR-1 Coe 7.85 1(7)  
45. Barbour, Justin FR-1 Lawrence 8.00 7(8)  
46. Cook, Derek FR-1 Ripon 8.14 5(6)  
47. Beal, Thomas FR-1 Ripon 8.17 1(8)  
  Sprenger, Ryan SO-2 Wis.-Oshkosh NT 6  
  Novack, Kyle FR-1 Ripon NT 5  
60 Meters Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Worm, Collin FR-1 Wis.-Oshkosh 7.02  
2. Miller, C.J. JR-3 Wis.-Whitewater 7.22  
3. Reeves, Mike FR-1 Wisconsin Lutheran 7.30  
4. Seidl, Tyler SO-2 St. Norbert 7.39  
5. Allen, James FR-1 Ripon 7.50  
6. Prosper, David SO-2 St. Norbert 7.60  
7. Ferring, Colin FR-1 Coe 7.85  
8. Beal, Thomas FR-1 Ripon 8.17  
60 Meters Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Turnquist, Travis FR-1 Wisconsin Lutheran 7.07  
2. Sikorski, David JR-3 Wis.-La Crosse 7.18  
3. Johnson, Justin FR-1 St. Norbert 7.41  
4. Swoboda, Ben SR-4 Wis.-Stout 7.52  
5. Hauser, Aaron SO-2 Concordia (Wis.) 7.65  
6. West, Riley   Unattached 7.75  
7. Liebscher, Brennan FR-1 St. Norbert 7.80  
60 Meters Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Bee, Nick SO-2 Wis.-Whitewater 6.99  
2. Roberts, Caleb SO-2 Wis.-La Crosse 7.25  
3. Drewek, Daniel SR-4 Wis.-Stout 7.28  
4. Shepherd, Jimmy FR-1 Wis.-Stout 7.48  
5. Harvey, Yaphay FR-1 Lakeland 7.64  
6. Rhodes, Dominique SO-2 Wis.-Stout 7.68  
7. Prendergast, Erik FR-1 Wis.-Whitewater 7.73  
60 Meters Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Dennis, Thurgood FR-1 Wis.-Eau Claire 7.04  
2. Lobojko, Jason SO-2 Carthage 7.21  
3. Ayensu-Mensah, Louis JR-3 St. Norbert 7.39  
4. Brown, Cale SO-2 Carthage 7.45  
5. Messina, Neil FR-1 Carthage 7.68  
6. Leonard, Brandon FR-1 Coe 7.79  
60 Meters Preliminaries Heat 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Sitte, Jared SR-4 Wis.-La Crosse 7.06  
2. Badger, Quentin SO-2 Wis.-Oshkosh 7.15  
3. Pasterski, Taylor FR-1 St. Norbert 7.30  
4. Stuckey, Benjamin JR-3 Wis.-Stevens Point 7.41  
5. Anderson, Troy FR-1 Concordia (Wis.) 7.58  
6. Cook, Derek FR-1 Ripon 8.14  
  Novack, Kyle FR-1 Ripon NT  
60 Meters Preliminaries Heat 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Koenen, Alex FR-1 Wis.-La Crosse 6.92  
2. Salazar, Joey SR-4 Lakeland 7.27  
3. Langman, Eric SO-2 Ripon 7.41  
4. Blakey, Nick SO-2 Carthage 7.45  
5. Miller, Reggie SO-2 Carthage 7.48  
  Sprenger, Ryan SO-2 Wis.-Oshkosh NT  
60 Meters Preliminaries Heat 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Crafton, Dylan SO-2 Wis.-Whitewater 7.00  
2. Moeller, Zac JR-3 Wis.-Whitewater 7.20  
3. Delleman, Mike   Alumni UWSP 7.20  
4. Gilbertson, Dennis SR-4 Coe 7.42  
5. Spanel, Joe SO-2 Wis.-Stout 7.50  
6. Osborn, Jake FR-1 Coe 7.66  
7. Bergman, Josh FR-1 Carthage 7.78  
8. Barbour, Justin FR-1 Lawrence 8.00