• Date: 02/18/12
  • Location: UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
    • ICON KEY:

Women's 60 Hurdles

Top↑
60 Hurdles Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. Demos, Shelby JR-3 Wis.-Whitewater 9.06 10  
2. Kline, Erin JR-3 Wis.-Stevens Point 9.10 8  
3. Miresse, Kim SR-4 Wis.-Eau Claire 9.27 6  
4. Schoenfelder, Erin JR-3 Wis.-Eau Claire 9.32 5  
5. Sawall, Sadie SR-4 Wis.-Oshkosh 9.40 4  
6. Lewin, Alexa JR-3 Wis.-Stevens Point 9.60 3  
7. Smith, Jessika SO-2 Wis.-Stout 9.94 2  
8. Gray, Cheyenne SO-2 Wis.-Stout 10.36 1  
60 Hurdles Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. Kline, Erin JR-3 Wis.-Stevens Point 8.97 2(1)  
2. Demos, Shelby JR-3 Wis.-Whitewater 9.30 5(1)  
3. Miresse, Kim SR-4 Wis.-Eau Claire 9.32 1(1)  
4. Schoenfelder, Erin JR-3 Wis.-Eau Claire 9.36 3(1)  
5. Gray, Cheyenne SO-2 Wis.-Stout 9.42 4(1)  
6. Sawall, Sadie SR-4 Wis.-Oshkosh 9.43 5(2)  
7. Lewin, Alexa JR-3 Wis.-Stevens Point 9.50 4(2)  
8. Smith, Jessika SO-2 Wis.-Stout 9.58 3(2)  
9. Guthrie, Ann   Unattached 9.68 1(2)  
10. Bosman, Andrea JR-3 St. Norbert 9.82 5(3)  
11. Markham, Amanda FR-1 Wisconsin Lutheran 9.84 2(2)  
12. Stapleton, Brittiny FR-1 Wis.-Stevens Point 9.86 4(3)  
13. Drewiske, Kim FR-1 Wis.-Eau Claire 9.93 2(3)  
14. Bolgrien, Anna FR-1 Lawrence 10.01 4(4)  
15. Wenzel, Taylor FR-1 St. Norbert 10.10 1(3)  
16. Baranek, Michelle SR-4 Wis.-Eau Claire 10.11 5(4)  
17. Gifford, Becky JR-3 Concordia (Wis.) 10.19 3(3)  
18. Bruk, Sarah SO-2 Wis.-Eau Claire 10.20 4(5)  
19. Yenter, Amanda SO-2 St. Norbert 10.30 3(4)  
20. Beck, Lacy FR-1 Wis.-Whitewater 10.31 2(4)  
21. Weigel, Kelsey SO-2 Wis.-Eau Claire 10.32 3(5)  
22. Oakland, Alaina SO-2 Wis.-Eau Claire 10.34 2(5)  
23. Heckel, Kristin FR-1 Wis.-Oshkosh 10.44 1(4)  
24. Theisen, Evelyn FR-1 Wis.-Eau Claire 10.46 1(5)  
25. Athey, Amber SO-2 Wis.-Whitewater 10.47 5(5)  
26. Inczauskis, Heather SO-2 Wis.-Stout 10.64 3(6)  
27. Vosters, Rebecca FR-1 Wis.-Stevens Point 10.73 4(6)  
28. McCauley, Harper FR-1 Wis.-Stevens Point 10.88 5(6)  
29. Guzman, Xanath FR-1 Wis.-Stout 11.04 2(6)  
30. Welch, Caitlin SO-2 Wis.-Stevens Point 11.15 2(7)  
31. Dickes, Katie FR-1 Concordia (Wis.) 11.17 4(7)  
32. Kovala, Hope SR-4 St. Norbert 11.22 1(6)  
33. Martin, Arynn JR-3 Ripon 11.43 1(7)  
34. Reierson, Chelsea FR-1 Wis.-Stevens Point 11.64 5(7)  
35. Kruchten, Brianna SO-2 Wis.-Eau Claire 11.67 4(8)  
36. Bigger, Jacky FR-1 Wis.-Whitewater 12.10 5(8)  
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Miresse, Kim SR-4 Wis.-Eau Claire 9.32  
2. Guthrie, Ann   Unattached 9.68  
3. Wenzel, Taylor FR-1 St. Norbert 10.10  
4. Heckel, Kristin FR-1 Wis.-Oshkosh 10.44  
5. Theisen, Evelyn FR-1 Wis.-Eau Claire 10.46  
6. Kovala, Hope SR-4 St. Norbert 11.22  
7. Martin, Arynn JR-3 Ripon 11.43  
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Kline, Erin JR-3 Wis.-Stevens Point 8.97  
2. Markham, Amanda FR-1 Wisconsin Lutheran 9.84  
3. Drewiske, Kim FR-1 Wis.-Eau Claire 9.93  
4. Beck, Lacy FR-1 Wis.-Whitewater 10.31  
5. Oakland, Alaina SO-2 Wis.-Eau Claire 10.34  
6. Guzman, Xanath FR-1 Wis.-Stout 11.04  
7. Welch, Caitlin SO-2 Wis.-Stevens Point 11.15  
60 Hurdles Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Schoenfelder, Erin JR-3 Wis.-Eau Claire 9.36  
2. Smith, Jessika SO-2 Wis.-Stout 9.58  
3. Gifford, Becky JR-3 Concordia (Wis.) 10.19  
4. Yenter, Amanda SO-2 St. Norbert 10.30  
5. Weigel, Kelsey SO-2 Wis.-Eau Claire 10.32  
6. Inczauskis, Heather SO-2 Wis.-Stout 10.64  
60 Hurdles Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Gray, Cheyenne SO-2 Wis.-Stout 9.42  
2. Lewin, Alexa JR-3 Wis.-Stevens Point 9.50  
3. Stapleton, Brittiny FR-1 Wis.-Stevens Point 9.86  
4. Bolgrien, Anna FR-1 Lawrence 10.01  
5. Bruk, Sarah SO-2 Wis.-Eau Claire 10.20  
6. Vosters, Rebecca FR-1 Wis.-Stevens Point 10.73  
7. Dickes, Katie FR-1 Concordia (Wis.) 11.17  
8. Kruchten, Brianna SO-2 Wis.-Eau Claire 11.67  
60 Hurdles Preliminaries Heat 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Demos, Shelby JR-3 Wis.-Whitewater 9.30  
2. Sawall, Sadie SR-4 Wis.-Oshkosh 9.43  
3. Bosman, Andrea JR-3 St. Norbert 9.82  
4. Baranek, Michelle SR-4 Wis.-Eau Claire 10.11  
5. Athey, Amber SO-2 Wis.-Whitewater 10.47  
6. McCauley, Harper FR-1 Wis.-Stevens Point 10.88  
7. Reierson, Chelsea FR-1 Wis.-Stevens Point 11.64  
8. Bigger, Jacky FR-1 Wis.-Whitewater 12.10