• Date: 02/18/12
  • Location: UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
    • ICON KEY:

Women's 400 Meters

Top↑
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Finnel, Keelie JR-3 Coe 57.29 10 1(1)  
2. Dreikosen, Beth FR-1 Wis.-Whitewater 59.46 8 1(2)  
3. Brom, Amanda FR-1 Wis.-Whitewater 1:00.34 6 2(1)  
4. Heizer, Sara JR-3 Coe 1:00.43 5 3(1)  
5. Czarnecki, Chelsea JR-3 Wis.-Stevens Point 1:01.06 4 2(2)  
6. Schaffer, Lexie SO-2 Ripon 1:01.66 3 4(1)  
7. Rouse, Steph FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.00 2 3(2)  
8. Patterson, Brooke FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.28 1 4(2)  
9. Westover, Rachel FR-1 Wis.-Oshkosh 1:02.42 - 1(3)  
10. Jahn, Stephanie SO-2 Wis.-Oshkosh 1:02.45 - 4(3)  
11. Kelsey, Kayla FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.89 - 2(3)  
12. springer, kelli SO-2 Coe 1:03.43 - 1(4)  
13. Doyle, Delaney FR-1 Wis.-Eau Claire 1:03.60 - 5(1)  
14. Kernen, Brianna FR-1 Wis.-Eau Claire 1:03.60 - 4(4)  
15. Knutson, Stephanie FR-1 Wis.-Oshkosh 1:03.67 - 4(5)  
16. Oakland, Alaina SO-2 Wis.-Eau Claire 1:03.73 - 2(4)  
17. Vosters, Rebecca FR-1 Wis.-Stevens Point 1:04.05 - 3(3)  
18. Hurd, Amy FR-1 Coe 1:04.46 - 5(2)  
19. Kerner, Jolene SO-2 St. Norbert 1:04.58 - 5(3)  
20. Kaiser, Karissa SO-2 St. Norbert 1:04.63 - 5(4)  
21. Koenen, Simone JR-3 Wis.-Whitewater 1:04.91 - 3(4)  
22. Nonnemacher, Calli JR-3 St. Norbert 1:04.94 - 3(5)  
23. Noskowiak, Stephanie SR-4 Wis.-Whitewater 1:05.28 - 2(5)  
24. Larson, Ashley FR-1 Wis.-Eau Claire 1:05.40 - 5(5)  
25. Scott, Cassie   Alumni UWSP 1:05.93 - 6(1)  
26. McCauley, Harper FR-1 Wis.-Stevens Point 1:05.94 - 5(6)  
27. Polomis, Ashley JR-3 St. Norbert 1:06.39 - 6(2)  
28. Knapp, Sara FR-1 Wis.-Whitewater 1:06.58 - 6(3)  
29. Schwartz, Ellen SO-2 Wisconsin Lutheran 1:06.77 - 4(6)  
30. Schulte, Alison FR-1 Wis.-Eau Claire 1:07.11 - 6(4)  
31. Franklin, Kirsten SO-2 Coe 1:08.03 - 7(1)  
32. Kruchten, Brianna SO-2 Wis.-Eau Claire 1:08.85 - 6(5)  
33. Remstad, Taylor FR-1 Wisconsin Lutheran 1:09.91 - 7(2)  
34. Kovala, Hope SR-4 St. Norbert 1:11.60 - 7(3)  
400 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Finnel, Keelie JR-3 Coe 57.29  
2. Dreikosen, Beth FR-1 Wis.-Whitewater 59.46  
3. Westover, Rachel FR-1 Wis.-Oshkosh 1:02.42  
4. springer, kelli SO-2 Coe 1:03.43  
400 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Brom, Amanda FR-1 Wis.-Whitewater 1:00.34  
2. Czarnecki, Chelsea JR-3 Wis.-Stevens Point 1:01.06  
3. Kelsey, Kayla FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.89  
4. Oakland, Alaina SO-2 Wis.-Eau Claire 1:03.73  
5. Noskowiak, Stephanie SR-4 Wis.-Whitewater 1:05.28  
400 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Heizer, Sara JR-3 Coe 1:00.43  
2. Rouse, Steph FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.00  
3. Vosters, Rebecca FR-1 Wis.-Stevens Point 1:04.05  
4. Koenen, Simone JR-3 Wis.-Whitewater 1:04.91  
5. Nonnemacher, Calli JR-3 St. Norbert 1:04.94  
400 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Schaffer, Lexie SO-2 Ripon 1:01.66  
2. Patterson, Brooke FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.28  
3. Jahn, Stephanie SO-2 Wis.-Oshkosh 1:02.45  
4. Kernen, Brianna FR-1 Wis.-Eau Claire 1:03.60  
5. Knutson, Stephanie FR-1 Wis.-Oshkosh 1:03.67  
6. Schwartz, Ellen SO-2 Wisconsin Lutheran 1:06.77  
400 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Doyle, Delaney FR-1 Wis.-Eau Claire 1:03.60  
2. Hurd, Amy FR-1 Coe 1:04.46  
3. Kerner, Jolene SO-2 St. Norbert 1:04.58  
4. Kaiser, Karissa SO-2 St. Norbert 1:04.63  
5. Larson, Ashley FR-1 Wis.-Eau Claire 1:05.40  
6. McCauley, Harper FR-1 Wis.-Stevens Point 1:05.94  
400 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Scott, Cassie   Alumni UWSP 1:05.93  
2. Polomis, Ashley JR-3 St. Norbert 1:06.39  
3. Knapp, Sara FR-1 Wis.-Whitewater 1:06.58  
4. Schulte, Alison FR-1 Wis.-Eau Claire 1:07.11  
5. Kruchten, Brianna SO-2 Wis.-Eau Claire 1:08.85  
400 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Franklin, Kirsten SO-2 Coe 1:08.03  
2. Remstad, Taylor FR-1 Wisconsin Lutheran 1:09.91  
3. Kovala, Hope SR-4 St. Norbert 1:11.60