• Date: 02/18/12
  • Location: UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
    • ICON KEY:

Men's 200 Meters

Top↑
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Crafton, Dylan SO-2 Wis.-Whitewater 22.10 10 1(1)  
2. Bee, Nick SO-2 Wis.-Whitewater 22.41 8 1(2)  
3. Turnquist, Travis FR-1 Wisconsin Lutheran 22.52 6 4(1)  
4. Cejka, John JR-3 Wis.-Oshkosh 22.53 5 4(2)  
5. Wood, Matthew JR-3 Ripon 22.75 3.5 1(3)  
5. Sprenger, Ryan SO-2 Wis.-Oshkosh 22.75 3.5 4(3)  
7. Koenen, Alex FR-1 Wis.-La Crosse 22.86 2 3(1)  
8. Wenham, Luke FR-1 Wis.-Whitewater 22.93 1 2(1)  
9. Tehan, Nick FR-1 Wis.-La Crosse 22.96 - 2(2)  
10. Young, Tyson JR-3 Wis.-La Crosse 22.99 - 3(2)  
11. Scott-Keyser, Zach SR-4 Wis.-Stevens Point 23.10 - 2(3)  
12. Mikesell, Matt JR-3 Wis.-Whitewater 23.11 - 5(1)  
13. Floyd, Tony SO-2 Wis.-Eau Claire 23.28 - 5(2)  
14. Kelly, Nate SR-4 Wis.-Eau Claire 23.29 - 2(4)  
15. Johnson, Justin FR-1 St. Norbert 23.30 - 5(3)  
16. Brown, Mike FR-1 Carthage 23.41 - 3(3)  
17. Eberle, Christopher FR-1 Wis.-La Crosse 23.46 - 3(4)  
18. Roberts, Caleb SO-2 Wis.-La Crosse 23.54 - 4(4)  
19. Ascher, Ryan SR-4 St. Norbert 23.68 - 5(4)  
20. Sebranek, Mitch SR-4 Wis.-Eau Claire 23.86 - 4(5)  
21. Shepherd, Jimmy FR-1 Wis.-Stout 23.91 - 7(1)  
22. Oseko, Victor FR-1 Wis.-Stout 23.95 - 1(4)  
23. Pasterski, Taylor FR-1 St. Norbert 23.95 - 2(5)  
24. Seidl, Tyler SO-2 St. Norbert 24.06 - 6(1)  
24. Langman, Eric SO-2 Ripon 24.06 - 8(1)  
26. Scholl, Eric FR-1 Wis.-La Crosse 24.14 - 1(5)  
27. Page, Rylan FR-1 Wis.-Eau Claire 24.21 - 6(2)  
28. Spanel, Joe SO-2 Wis.-Stout 24.22 - 5(5)  
29. Edwards, Michael   Concordia (Wis.) 24.27 - 8(2)  
30. Allen, James FR-1 Ripon 24.44 - 7(2)  
31. Swoboda, Ben SR-4 Wis.-Stout 24.50 - 6(3)  
32. Stewart, Cody SO-2 Wis.-Stout 24.51 - 7(3)  
33. Prendergast, Erik FR-1 Wis.-Whitewater 24.54 - 6(4)  
34. Stanford, Bryan FR-1 Coe 24.67 - 8(3)  
35. Osborn, Jake FR-1 Coe 24.86 - 7(4)  
36. Prosper, David SO-2 St. Norbert 24.88 - 6(5)  
37. Reeves, Mike FR-1 Wisconsin Lutheran 24.93 - 7(5)  
38. Reisbick, Spencer SO-2 Ripon 24.95 - 8(4)  
39. Harvey, Yaphay FR-1 Lakeland 25.32 - 9(1)  
40. Howland, Alex FR-1 Wis.-Whitewater 25.45 - 2(6)  
41. Liebscher, Brennan FR-1 St. Norbert 25.63 - 8(5)  
42. Johnson, Patrick FR-1 Lakeland 25.83 - 9(2)  
43. Ferring, Colin FR-1 Coe 26.09 - 9(3)  
44. Cook, Derek FR-1 Ripon 26.37 - 9(4)  
45. Beal, Thomas FR-1 Ripon 26.58 - 9(5)  
200 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Crafton, Dylan SO-2 Wis.-Whitewater 22.10  
2. Bee, Nick SO-2 Wis.-Whitewater 22.41  
3. Wood, Matthew JR-3 Ripon 22.75  
4. Oseko, Victor FR-1 Wis.-Stout 23.95  
5. Scholl, Eric FR-1 Wis.-La Crosse 24.14  
200 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Wenham, Luke FR-1 Wis.-Whitewater 22.93  
2. Tehan, Nick FR-1 Wis.-La Crosse 22.96  
3. Scott-Keyser, Zach SR-4 Wis.-Stevens Point 23.10  
4. Kelly, Nate SR-4 Wis.-Eau Claire 23.29  
5. Pasterski, Taylor FR-1 St. Norbert 23.95  
6. Howland, Alex FR-1 Wis.-Whitewater 25.45  
200 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Koenen, Alex FR-1 Wis.-La Crosse 22.86  
2. Young, Tyson JR-3 Wis.-La Crosse 22.99  
3. Brown, Mike FR-1 Carthage 23.41  
4. Eberle, Christopher FR-1 Wis.-La Crosse 23.46  
200 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Turnquist, Travis FR-1 Wisconsin Lutheran 22.52  
2. Cejka, John JR-3 Wis.-Oshkosh 22.53  
3. Sprenger, Ryan SO-2 Wis.-Oshkosh 22.75  
4. Roberts, Caleb SO-2 Wis.-La Crosse 23.54  
5. Sebranek, Mitch SR-4 Wis.-Eau Claire 23.86  
200 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Mikesell, Matt JR-3 Wis.-Whitewater 23.11  
2. Floyd, Tony SO-2 Wis.-Eau Claire 23.28  
3. Johnson, Justin FR-1 St. Norbert 23.30  
4. Ascher, Ryan SR-4 St. Norbert 23.68  
5. Spanel, Joe SO-2 Wis.-Stout 24.22  
200 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Seidl, Tyler SO-2 St. Norbert 24.06  
2. Page, Rylan FR-1 Wis.-Eau Claire 24.21  
3. Swoboda, Ben SR-4 Wis.-Stout 24.50  
4. Prendergast, Erik FR-1 Wis.-Whitewater 24.54  
5. Prosper, David SO-2 St. Norbert 24.88  
200 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Shepherd, Jimmy FR-1 Wis.-Stout 23.91  
2. Allen, James FR-1 Ripon 24.44  
3. Stewart, Cody SO-2 Wis.-Stout 24.51  
4. Osborn, Jake FR-1 Coe 24.86  
5. Reeves, Mike FR-1 Wisconsin Lutheran 24.93  
200 Meters Section 8
Pl. Name Year Team Time  
1. Langman, Eric SO-2 Ripon 24.06  
2. Edwards, Michael   Concordia (Wis.) 24.27  
3. Stanford, Bryan FR-1 Coe 24.67  
4. Reisbick, Spencer SO-2 Ripon 24.95  
5. Liebscher, Brennan FR-1 St. Norbert 25.63  
200 Meters Section 9
Pl. Name Year Team Time  
1. Harvey, Yaphay FR-1 Lakeland 25.32  
2. Johnson, Patrick FR-1 Lakeland 25.83  
3. Ferring, Colin FR-1 Coe 26.09  
4. Cook, Derek FR-1 Ripon 26.37  
5. Beal, Thomas FR-1 Ripon 26.58