• Date: 12/07 - 12/08/12
  • Location: Kent State-Kent State FH - Kent, OH
    • ICON KEY:

Men's 300 Meters

Top↑
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Nkanata, Carvin JR-3 Pittsburgh 33.13 - 1(1)  
2. Spratling, Brycen   Unattached 33.48 - 1(2)  
3. Murray, Micah JR-3 Pittsburgh 34.13 - 1(3)  
4. Gordon, Wayne FR-1 Kent State 34.63 - 1(4)  
5. Ayers, Malcolm SO-2 Robert Morris 35.48 - 2(1)  
6. Kuiawa, Grant SO-2 Robert Morris 35.77 - 4(1)  
7. Haines-Douglas, Logan FR-1 Robert Morris 35.89 - 3(1)  
8. Corbett, Dillon JR-3 Kent State 35.94 - 2(2)  
9. LaRue, Anfernee FR-1 Lake Erie 36.01 - 2(3)  
10. Thompson, Keon FR-1 California (Pa.) 36.30 - 3(2)  
11. Hedglin, Dan SR-4 Slippery Rock 36.60 - 3(3)  
12. Megenhardt, Marc FR-1 Malone 36.66 - 4(2)  
13. Coats - George, Ira FR-1 Lake Erie 36.97 - 3(4)  
14. French, Douglas SO-2 Malone 37.01 - 5(1)  
15. Young, Donald   Unattached 37.08 - 2(4)  
16. Seifert, Cody JR-3 Kent State 37.16 - 3(5)  
17. Salter, Savon   Unattached 37.33 - 7(1)  
18. DeCesaris, Dominic SO-2 California (Pa.) 37.35 - 4(3)  
19. Caudill, Tyler SO-2 Wilmington (Ohio) 37.50 - 6(1)  
20. Matthews, Trey JR-3 Lake Erie 37.65 - 4(4)  
21. Zallow, Chad   Speed- N-Skillz 37.87 - 1(5)  
22. McGuire, Billy SO-2 Lake Erie 38.02 - 4(5)  
23. Boyd, Jonathan JR-3 Slippery Rock 38.21 - 5(2)  
24. Fritz, Alex SO-2 California (Pa.) 38.42 - 5(3)  
25. McClendon, Jamal FR-1 Wilmington (Ohio) 38.59 - 5(4)  
26. Zanhow, Tyler FR-1 Wheeling Jesuit 39.13 - 6(2)  
27. Coles, Darnell JR-3 Indiana (Pa.) 39.26 - 6(3)  
28. Cooksey, Nicholas FR-1 California (Pa.) 39.47 - 5(5)  
29. Leiwant, Michael SR-4 Mansfield 39.90 - 7(2)  
30. Nelson, Joseph JR-3 Mount Union 40.15 - 6(4)  
31. Buffington, Dylan   Unattached 43.56 - 6(5)  
32. Nasca, Tom FR-1 John Carroll 44.88 - 7(3)  
33. Sbrocco, Nicholas JR-3 John Carroll 47.13 - 7(4)  
300 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Nkanata, Carvin JR-3 Pittsburgh 33.13  
2. Spratling, Brycen   Unattached 33.48  
3. Murray, Micah JR-3 Pittsburgh 34.13  
4. Gordon, Wayne FR-1 Kent State 34.63  
5. Zallow, Chad   Speed- N-Skillz 37.87  
300 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Ayers, Malcolm SO-2 Robert Morris 35.48  
2. Corbett, Dillon JR-3 Kent State 35.94  
3. LaRue, Anfernee FR-1 Lake Erie 36.01  
4. Young, Donald   Unattached 37.08  
300 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Haines-Douglas, Logan FR-1 Robert Morris 35.89  
2. Thompson, Keon FR-1 California (Pa.) 36.30  
3. Hedglin, Dan SR-4 Slippery Rock 36.60  
4. Coats - George, Ira FR-1 Lake Erie 36.97  
5. Seifert, Cody JR-3 Kent State 37.16  
300 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Kuiawa, Grant SO-2 Robert Morris 35.77  
2. Megenhardt, Marc FR-1 Malone 36.66  
3. DeCesaris, Dominic SO-2 California (Pa.) 37.35  
4. Matthews, Trey JR-3 Lake Erie 37.65  
5. McGuire, Billy SO-2 Lake Erie 38.02  
300 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. French, Douglas SO-2 Malone 37.01  
2. Boyd, Jonathan JR-3 Slippery Rock 38.21  
3. Fritz, Alex SO-2 California (Pa.) 38.42  
4. McClendon, Jamal FR-1 Wilmington (Ohio) 38.59  
5. Cooksey, Nicholas FR-1 California (Pa.) 39.47  
300 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Caudill, Tyler SO-2 Wilmington (Ohio) 37.50  
2. Zanhow, Tyler FR-1 Wheeling Jesuit 39.13  
3. Coles, Darnell JR-3 Indiana (Pa.) 39.26  
4. Nelson, Joseph JR-3 Mount Union 40.15  
5. Buffington, Dylan   Unattached 43.56  
300 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Salter, Savon   Unattached 37.33  
2. Leiwant, Michael SR-4 Mansfield 39.90  
3. Nasca, Tom FR-1 John Carroll 44.88  
4. Sbrocco, Nicholas JR-3 John Carroll 47.13