• Date: 01/10 - 01/11/13
  • Location: Birmingham Metro CrossPlex - Birmingham, AL
    • ICON KEY:
    • NCCAA

Men's 200 Meters

Top↑
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Jobodwana, Anaso   Jackson State 20.65 - 1(1)  
2. Hadnot, Trey SR-4 Louisiana Tech 21.28 - 1(2)  
3. Peabody, Tucker SR-4 Lipscomb 21.38 - 1(3)  
4. Bynum, Anthony JR-3 Charlotte 21.49 - 1(4)  
5. Jenkins, Devin SO-2 Southern 21.60 - 5(1)  
6. Griffin, Montez SR-4 Mississippi 21.91 - 5(2)  
7. Shank, Khyran SR-4 Charlotte 22.05 - 4(1)  
8. Alexander, Edward   Johnson C. Smith 22.06 - 10(1)  
9. Sheffield, Kameron SO-2 Louisiana Tech 22.06 - 4(2)  
10. Ellis, Garrett   Bethune-Cookman 22.07 - 3(1)  
11. Perkins, Joshua   Bethune-Cookman 22.10 - 4(3)  
12. Talton, Nigel   Unattached 22.20 - 6(1)  
13. Osborne, John SR-4 Charlotte 22.22 - 5(3)  
14. Tolliver, Emil   Academy of Art 22.26 - 8(1)  
15. Serrette, Creighton SR-4 Mississippi 22.39 - 8(2)  
16. Huntley, Allen   Shorter 22.47 - 11(1)
17. Byrd, Sylvester SR-4 Alabama State 22.48 - 8(3)  
18. Baker, Darrius   Savannah State 22.51 - 1(5)  
19. Bethea, Barry SR-4 South Carolina St. 22.51 - 9(1)  
20. Smith, Kyonz   Louisiana Tech 22.52 - 6(2)  
21. Semien, Robert JR-3 Mississippi 22.53 - 12(1)  
22. Clayton, Terrance   Southern 22.56 - 3(2)  
23. White, David   Mississippi Valley 22.58 - 3(3)  
24. O'Dell, Tim   East Tenn. St. 22.62 - 5(4)  
25. Rooks, Rasmus JR-3 Kennesaw State 22.66 - 9(2)  
26. Archer, Andrew   Birmingham-Southern 22.69 - 10(2)  
27. Lockhart, Quantavious   Alabama State 22.71 - 11(2)  
28. Young, Donta   South Carolina St. 22.78 - 5(5)  
29. Dixon, Ben SO-2 Mississippi College 22.82 - 13(1)  
30. Hall, Cameron JR-3 Savannah State 22.84 - 3(4)  
31. Lockard, Joe   Lake Erie 22.93 - 10(3)  
32. Davies, Ben   Samford 22.93 - 9(3)  
33. Jones, Corey SO-2 Florida A&M 22.95 - 7(1)  
34. Beal, Reagan SR-4 Kennesaw State 22.96 - 8(4)  
35. McNally, Alexander SO-2 Academy of Art 22.96 - 6(3)  
36. Piedad, Erik   Academy of Art 23.01 - 11(3)  
37. Speight, Demarcus SR-4 Mississippi College 23.10 - 10(4)  
38. Thompson, Shavon SO-2 Lake Erie 23.12 - 13(2)  
39. Thompson, Jalen SO-2 Lipscomb 23.18 - 7(2)  
40. Konneh, Ansumana   Arkansas-Pine Bluff 23.22 - 7(3)  
41. LaRue, Anfernee SO-2 Lake Erie 23.26 - 12(2)  
42. Goins, Anthony JR-3 East Tenn. St. 23.26 - 6(4)  
43. Minor, Brandon SR-4 Arkansas-Pine Bluff 23.34 - 9(4)  
44. Dempster, Colin JR-3 Lipscomb 23.34 - 6(5)  
45. Moon, Bradley SR-4 Shorter 23.37 - 12(3)
46. Guice, Antoine   Jackson State 23.54 - 3(5)  
47. Miller, Malcolm   Arkansas-Pine Bluff 23.57 - 12(4)  
48. Clay, Wesley JR-3 Shorter 23.64 - 13(3)  
49. Smith, Tyshawn SO-2 Kennesaw State 23.66 - 14(1)  
50. Bostic, Brad   Samford 23.67 - 12(5)  
51. Buckles, Ricky   Alabama State 23.85 - 10(5)  
52. Havrilla, Brian SO-2 Lake Erie 23.93 - 13(4)  
53. Duhe, Daniels   South Alabama 24.42 - 13(5)  
54. Jones, Markel   Unattached 25.11 - 14(2)  
55. Porter, Samuel   Mississippi College 26.49 - 14(3)  
200 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Jobodwana, Anaso   Jackson State 20.65  
2. Hadnot, Trey SR-4 Louisiana Tech 21.28  
3. Peabody, Tucker SR-4 Lipscomb 21.38  
4. Bynum, Anthony JR-3 Charlotte 21.49  
5. Baker, Darrius   Savannah State 22.51  
200 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Ellis, Garrett   Bethune-Cookman 22.07  
2. Clayton, Terrance   Southern 22.56  
3. White, David   Mississippi Valley 22.58  
4. Hall, Cameron JR-3 Savannah State 22.84  
5. Guice, Antoine   Jackson State 23.54  
200 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Shank, Khyran SR-4 Charlotte 22.05  
2. Sheffield, Kameron SO-2 Louisiana Tech 22.06  
3. Perkins, Joshua   Bethune-Cookman 22.10  
200 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Jenkins, Devin SO-2 Southern 21.60  
2. Griffin, Montez SR-4 Mississippi 21.91  
3. Osborne, John SR-4 Charlotte 22.22  
4. O'Dell, Tim   East Tenn. St. 22.62  
5. Young, Donta   South Carolina St. 22.78  
200 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Talton, Nigel   Unattached 22.20  
2. Smith, Kyonz   Louisiana Tech 22.52  
3. McNally, Alexander SO-2 Academy of Art 22.96  
4. Goins, Anthony JR-3 East Tenn. St. 23.26  
5. Dempster, Colin JR-3 Lipscomb 23.34  
200 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Jones, Corey SO-2 Florida A&M 22.95  
2. Thompson, Jalen SO-2 Lipscomb 23.18  
3. Konneh, Ansumana   Arkansas-Pine Bluff 23.22  
200 Meters Section 8
Pl. Name Year Team Time  
1. Tolliver, Emil   Academy of Art 22.26  
2. Serrette, Creighton SR-4 Mississippi 22.39  
3. Byrd, Sylvester SR-4 Alabama State 22.48  
4. Beal, Reagan SR-4 Kennesaw State 22.96  
200 Meters Section 9
Pl. Name Year Team Time  
1. Bethea, Barry SR-4 South Carolina St. 22.51  
2. Rooks, Rasmus JR-3 Kennesaw State 22.66  
3. Davies, Ben   Samford 22.93  
4. Minor, Brandon SR-4 Arkansas-Pine Bluff 23.34  
200 Meters Section 10
Pl. Name Year Team Time  
1. Alexander, Edward   Johnson C. Smith 22.06  
2. Archer, Andrew   Birmingham-Southern 22.69  
3. Lockard, Joe   Lake Erie 22.93  
4. Speight, Demarcus SR-4 Mississippi College 23.10  
5. Buckles, Ricky   Alabama State 23.85  
200 Meters Section 11
Pl. Name Year Team Time  
1. Huntley, Allen   Shorter 22.47
2. Lockhart, Quantavious   Alabama State 22.71  
3. Piedad, Erik   Academy of Art 23.01  
200 Meters Section 12
Pl. Name Year Team Time  
1. Semien, Robert JR-3 Mississippi 22.53  
2. LaRue, Anfernee SO-2 Lake Erie 23.26  
3. Moon, Bradley SR-4 Shorter 23.37
4. Miller, Malcolm   Arkansas-Pine Bluff 23.57  
5. Bostic, Brad   Samford 23.67  
200 Meters Section 13
Pl. Name Year Team Time  
1. Dixon, Ben SO-2 Mississippi College 22.82  
2. Thompson, Shavon SO-2 Lake Erie 23.12  
3. Clay, Wesley JR-3 Shorter 23.64  
4. Havrilla, Brian SO-2 Lake Erie 23.93  
5. Duhe, Daniels   South Alabama 24.42  
200 Meters Section 14
Pl. Name Year Team Time  
1. Smith, Tyshawn SO-2 Kennesaw State 23.66  
2. Jones, Markel   Unattached 25.11  
3. Porter, Samuel   Mississippi College 26.49