• ICON KEY:
  • NE-10
  • NCAA DII Prov
  • ECAC DIII
  • BIG EAST
  • NJCAA
  • PSAC
  • Mets
  • IC4A/ECAC
  • Date: 02/08/13
  • Location: Armory Track & Field Center - New York, NY
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Evans, Gayon SO-2 Maryland-Eastern Shore 7.37 - 1(1)
2. Lovely, Rikka SR-4 St. John's 7.72 - 1(2)
3. Boothe, Randi JR-3 West Chester 7.79 - 1(3)
4. Davis, Demeshia FR-1 Temple 7.93 - 1(4)  
5. Hercules, Crystal SR-4 Temple 7.94 - 1(5)  
6. Collins, Latasha SO-2 St. John's 7.96 - 3(1)
7. Lemere, Cori   Army Prep 7.96 - 2(1)  
8. Warrick, Amira SO-2 West Chester 8.02 - 2(2)
9. Dangerfield, Evan FR-1 Kutztown 8.08 - 1(6)
10. Sanders, Shyneice FR-1 Monroe College 8.10 - 1(7)  
11. Bond, Kiersten FR-1 West Chester 8.10 - 2(3)
12. Mitchell, Courtney FR-1 Temple 8.10 - 3(2)  
13. Catania, Katie FR-1 Kutztown 8.11 - 2(4)
14. Dorsey, Dia SR-4 Temple 8.12 - 3(3)  
15. Harris, Kristina FR-1 NYU 8.14 - 3(4)  
16. Bailey, Shanae SO-2 Temple 8.17 - 1(8)  
17. Spruance, Deborah FR-1 Neumann 8.18 - 4(1)  
18. Richardson, Kim SO-2 Kutztown 8.19 - 2(5)
19. Thompson, Marissa SR-4 Washington and Lee 8.20 - 2(6)  
20. White, Mikaila FR-1 Kutztown 8.22 - 2(7)  
21. Roberts, Erica JR-3 TCNJ 8.24 - 3(5)  
22. Van Zant, Allison FR-1 Kutztown 8.30 - 2(8)  
23. Carnevale, Stephanie JR-3 Muhlenberg 8.30 - 4(2)  
24. Otaka, Ena FR-1 Adelphi 8.32 - 4(3)
25. Hollis, Torrey SO-2 Kutztown 8.34 - 4(4)  
26. Perrins, Stacey JR-3 Misericordia 8.35 - 4(5)  
27. Ungrady, Molly FR-1 Washington and Lee 8.43 - 3(6)  
28. Murray, Julia JR-3 Washington and Lee 8.55 - 4(6)  
29. Simonoff, Alexandra SR-4 NYU 8.59 - 5(1)  
30. Downer, Sarah SO-2 Misericordia 8.65 - 5(2)  
31. Titus, Ariel FR-1 Monroe College 8.67 - 5(3)  
32. Walker, Corinne FR-1 Misericordia 8.68 - 5(4)  
33. Seldin, Diana FR-1 NYU 8.85 - 5(5)  
34. Gray, Dee   Army Prep 8.89 - 5(6)  
35. Charles, Bryhanna SO-2 Adelphi 9.31 - 3(7)  
60 Meters College Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Evans, Gayon SO-2 Maryland-Eastern Shore 7.37
2. Lovely, Rikka SR-4 St. John's 7.72
3. Boothe, Randi JR-3 West Chester 7.79
4. Davis, Demeshia FR-1 Temple 7.93  
5. Hercules, Crystal SR-4 Temple 7.94  
6. Dangerfield, Evan FR-1 Kutztown 8.08
7. Sanders, Shyneice FR-1 Monroe College 8.10  
8. Bailey, Shanae SO-2 Temple 8.17  
60 Meters College Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Lemere, Cori   Army Prep 7.96  
2. Warrick, Amira SO-2 West Chester 8.02
3. Bond, Kiersten FR-1 West Chester 8.10
4. Catania, Katie FR-1 Kutztown 8.11
5. Richardson, Kim SO-2 Kutztown 8.19
6. Thompson, Marissa SR-4 Washington and Lee 8.20  
7. White, Mikaila FR-1 Kutztown 8.22  
8. Van Zant, Allison FR-1 Kutztown 8.30  
60 Meters College Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Collins, Latasha SO-2 St. John's 7.96
2. Mitchell, Courtney FR-1 Temple 8.10  
3. Dorsey, Dia SR-4 Temple 8.12  
4. Harris, Kristina FR-1 NYU 8.14  
5. Roberts, Erica JR-3 TCNJ 8.24  
6. Ungrady, Molly FR-1 Washington and Lee 8.43  
7. Charles, Bryhanna SO-2 Adelphi 9.31  
60 Meters College Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Spruance, Deborah FR-1 Neumann 8.18  
2. Carnevale, Stephanie JR-3 Muhlenberg 8.30  
3. Otaka, Ena FR-1 Adelphi 8.32
4. Hollis, Torrey SO-2 Kutztown 8.34  
5. Perrins, Stacey JR-3 Misericordia 8.35  
6. Murray, Julia JR-3 Washington and Lee 8.55  
60 Meters College Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Simonoff, Alexandra SR-4 NYU 8.59  
2. Downer, Sarah SO-2 Misericordia 8.65  
3. Titus, Ariel FR-1 Monroe College 8.67  
4. Walker, Corinne FR-1 Misericordia 8.68  
5. Seldin, Diana FR-1 NYU 8.85  
6. Gray, Dee   Army Prep 8.89  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Iheukwumere, Marvellous JR-3 Columbia 7.63 - 1(1)
2. Onyeador , Nonyerem SR-4 Penn 7.79 - 1(2)  
3. Williams, Taylor   Unattached 7.82 - 1(3)  
4. Piper , Gabrielle JR-3 Penn 7.84 - 1(4)  
5. Ali, Lydia SO-2 Penn 7.87 - 1(5)  
6. Lamar, Niyah FR-1 Rutgers 7.90 - 1(6)
7. Ransome, Dashana FR-1 Rider 7.97 - 2(1)  
8. Riley, Mia SR-4 Rider 7.98 - 1(7)  
9. Bong , Heather SO-2 Penn 8.02 - 1(8)  
10. Yanora, Mercedes JR-3 St. Joseph's (Pa.) 8.09 - 2(2)  
11. Ruppel, Genevieve SR-4 St. Joseph's (Pa.) 8.14 - 3(1)  
12. Scott, Amber SR-4 Penn 8.18 - 2(3)  
13. Chadwick, Daria FR-1 Rider 8.19 - 2(4)  
14. McGowan, Carly FR-1 St. Joseph's (Pa.) 8.20 - 2(5)  
15. Robinson, Meagan SO-2 Rutgers 8.22 - 3(2)  
16. Williams, Adrienne FR-1 Rutgers 8.25 - 2(6)  
17. Dunlap, Jazmin FR-1 St. Joseph's (Pa.) 8.30 - 3(3)  
18. Pole, Tina FR-1 St. Joseph's (Pa.) 8.71 - 3(4)  
19. Moore, Margaret SO-2 Iona 8.81 - 3(5)  
  Gillon, Cydney JR-3 Penn NT - 3  
60 Meters Championship Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Iheukwumere, Marvellous JR-3 Columbia 7.63
2. Onyeador , Nonyerem SR-4 Penn 7.79  
3. Williams, Taylor   Unattached 7.82  
4. Piper , Gabrielle JR-3 Penn 7.84  
5. Ali, Lydia SO-2 Penn 7.87  
6. Lamar, Niyah FR-1 Rutgers 7.90
7. Riley, Mia SR-4 Rider 7.98  
8. Bong , Heather SO-2 Penn 8.02  
60 Meters Championship Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Ransome, Dashana FR-1 Rider 7.97  
2. Yanora, Mercedes JR-3 St. Joseph's (Pa.) 8.09  
3. Scott, Amber SR-4 Penn 8.18  
4. Chadwick, Daria FR-1 Rider 8.19  
5. McGowan, Carly FR-1 St. Joseph's (Pa.) 8.20  
6. Williams, Adrienne FR-1 Rutgers 8.25  
60 Meters Championship Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Ruppel, Genevieve SR-4 St. Joseph's (Pa.) 8.14  
2. Robinson, Meagan SO-2 Rutgers 8.22  
3. Dunlap, Jazmin FR-1 St. Joseph's (Pa.) 8.30  
4. Pole, Tina FR-1 St. Joseph's (Pa.) 8.71  
5. Moore, Margaret SO-2 Iona 8.81  
  Gillon, Cydney JR-3 Penn NT  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Evans, Gayon SO-2 Maryland-Eastern Shore 24.33 - 1(1)
2. Lovely, Rikka SR-4 St. John's 24.42 - 1(2)
3. Boothe, Randi JR-3 West Chester 24.94 - 3(1)
4. Davis, Demeshia FR-1 Temple 25.20 - 1(3)  
5. Wade, Jennell SR-4 Maryland-Eastern Shore 25.48 - 2(1)  
6. Mooney, Claire SO-2 St. John's 25.72 - 2(2)
7. Depass, Gennie JR-3 Temple 25.80 - 2(3)  
8. Coleman, Hollis SO-2 Temple 26.10 - 3(2)  
9. White, Mikaila FR-1 Kutztown 26.14 - 3(3)
10. Hercules, Crystal SR-4 Temple 26.26 - 1(4)  
11. Warrick, Amira SO-2 West Chester 26.29 - 5(1)
12. Lemere, Cori   Army Prep 26.33 - 3(4)  
13. Dorsey, Dia SR-4 Temple 26.51 - 2(4)  
14. Richardson, Kim SO-2 Kutztown 26.55 - 4(1)
15. Wilson, Janna FR-1 West Chester 26.67 - 6(1)  
16. Spruance, Deborah FR-1 Neumann 26.76 - 6(2)  
17. Thompson, Marissa SR-4 Washington and Lee 26.80 - 4(2)  
18. Norris, Hilari FR-1 Misericordia 26.88 - 5(2)  
19. Van Zant, Allison FR-1 Kutztown 26.95 - 4(3)  
20. Grow, Stephanie SR-4 Misericordia 26.96 - 5(3)  
21. Perrins, Stacey JR-3 Misericordia 27.28 - 4(4)  
22. Murray, Julia JR-3 Washington and Lee 27.34 - 6(3)  
23. Carnevale, Stephanie JR-3 Muhlenberg 27.36 - 6(4)  
24. Ungrady, Molly FR-1 Washington and Lee 27.95 - 5(4)  
25. Otaka, Ena FR-1 Adelphi 28.10 - 5(5)
26. Hollis, Torrey SO-2 Kutztown 28.14 - 6(5)  
27. Fugate, Janey SO-2 Washington and Lee 28.17 - 4(5)  
28. Downer, Sarah SO-2 Misericordia 28.38 - 7(1)  
29. Simonoff, Alexandra SR-4 NYU 28.83 - 7(2)  
30. Kohlmeir, Cecily FR-1 Misericordia 29.16 - 7(3)  
31. Walker, Corinne FR-1 Misericordia 29.21 - 7(4)  
32. Seldin, Diana FR-1 NYU 29.34 - 7(5)  
200 Meters College Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Evans, Gayon SO-2 Maryland-Eastern Shore 24.33
2. Lovely, Rikka SR-4 St. John's 24.42
3. Davis, Demeshia FR-1 Temple 25.20  
4. Hercules, Crystal SR-4 Temple 26.26  
200 Meters College Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Wade, Jennell SR-4 Maryland-Eastern Shore 25.48  
2. Mooney, Claire SO-2 St. John's 25.72
3. Depass, Gennie JR-3 Temple 25.80  
4. Dorsey, Dia SR-4 Temple 26.51  
200 Meters College Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Boothe, Randi JR-3 West Chester 24.94
2. Coleman, Hollis SO-2 Temple 26.10  
3. White, Mikaila FR-1 Kutztown 26.14
4. Lemere, Cori   Army Prep 26.33  
200 Meters College Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Richardson, Kim SO-2 Kutztown 26.55
2. Thompson, Marissa SR-4 Washington and Lee 26.80  
3. Van Zant, Allison FR-1 Kutztown 26.95  
4. Perrins, Stacey JR-3 Misericordia 27.28  
5. Fugate, Janey SO-2 Washington and Lee 28.17  
200 Meters College Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Warrick, Amira SO-2 West Chester 26.29
2. Norris, Hilari FR-1 Misericordia 26.88  
3. Grow, Stephanie SR-4 Misericordia 26.96  
4. Ungrady, Molly FR-1 Washington and Lee 27.95  
5. Otaka, Ena FR-1 Adelphi 28.10
200 Meters College Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Wilson, Janna FR-1 West Chester 26.67  
2. Spruance, Deborah FR-1 Neumann 26.76  
3. Murray, Julia JR-3 Washington and Lee 27.34  
4. Carnevale, Stephanie JR-3 Muhlenberg 27.36  
5. Hollis, Torrey SO-2 Kutztown 28.14  
200 Meters College Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Downer, Sarah SO-2 Misericordia 28.38  
2. Simonoff, Alexandra SR-4 NYU 28.83  
3. Kohlmeir, Cecily FR-1 Misericordia 29.16  
4. Walker, Corinne FR-1 Misericordia 29.21  
5. Seldin, Diana FR-1 NYU 29.34  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Iheukwumere, Marvellous JR-3 Columbia 24.76 - 1(1)
2. Williams, Taylor   Unattached 25.10 - 3(1)  
3. Smith, Devin FR-1 Lafayette 25.14 - 2(1)  
4. Parker, Jaycee FR-1 Columbia 25.45 - 1(2)
5. Bong , Heather SO-2 Penn 25.53 - 2(2)  
6. Chijioke, Iris FR-1 Columbia 25.64 - 1(3)
7. Onyeador , Nonyerem SR-4 Penn 25.76 - 2(3)  
8. Lamar, Niyah FR-1 Rutgers 25.77 - 3(2)
9. Grant, Jillian SO-2 Rutgers 25.98 - 4(1)
10. Rodriguez, Susan SR-4 Columbia 26.23 - 3(3)
11. Keen, Erin FR-1 Lafayette 26.35 - 3(4)  
12. Woodards, Ashley FR-1 William and Mary 26.72 - 5(1)  
13. McGowan, Carly FR-1 St. Joseph's (Pa.) 26.81 - 6(1)  
14. Leeke, Rachel JR-3 Rutgers 26.90 - 4(2)
15. Scott, Amber SR-4 Penn 26.99 - 5(2)  
16. Robinson, Meagan SO-2 Rutgers 27.00 - 5(3)
17. D'Angelo, Francesca SR-4 St. Joseph's (Pa.) 27.00 - 7(1)  
18. O'Brien, Casey FR-1 Lafayette 27.09 - 4(3)  
19. Dunlap, Jazmin FR-1 St. Joseph's (Pa.) 27.15 - 7(2)  
20. Gillon, Cydney JR-3 Penn 27.80 - 6(2)  
21. Fellin, Erica SO-2 Iona 30.55 - 7(3)  
200 Meters Championship Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Iheukwumere, Marvellous JR-3 Columbia 24.76
2. Parker, Jaycee FR-1 Columbia 25.45
3. Chijioke, Iris FR-1 Columbia 25.64
200 Meters Championship Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Smith, Devin FR-1 Lafayette 25.14  
2. Bong , Heather SO-2 Penn 25.53  
3. Onyeador , Nonyerem SR-4 Penn 25.76  
200 Meters Championship Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Williams, Taylor   Unattached 25.10  
2. Lamar, Niyah FR-1 Rutgers 25.77
3. Rodriguez, Susan SR-4 Columbia 26.23
4. Keen, Erin FR-1 Lafayette 26.35  
200 Meters Championship Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Grant, Jillian SO-2 Rutgers 25.98
2. Leeke, Rachel JR-3 Rutgers 26.90
3. O'Brien, Casey FR-1 Lafayette 27.09  
200 Meters Championship Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Woodards, Ashley FR-1 William and Mary 26.72  
2. Scott, Amber SR-4 Penn 26.99  
3. Robinson, Meagan SO-2 Rutgers 27.00
200 Meters Championship Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. McGowan, Carly FR-1 St. Joseph's (Pa.) 26.81  
2. Gillon, Cydney JR-3 Penn 27.80  
200 Meters Championship Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. D'Angelo, Francesca SR-4 St. Joseph's (Pa.) 27.00  
2. Dunlap, Jazmin FR-1 St. Joseph's (Pa.) 27.15  
3. Fellin, Erica SO-2 Iona 30.55  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Guion-Firmin, Lenora SR-4 Maryland-Eastern Shore 53.53 - 1(1)
2. Mclean, Trudy- Ann SR-4 St. John's 56.21 - 1(2)
3. Mars, Annis SO-2 Maryland-Eastern Shore 56.84 - 1(3)
4. Wade, Jennell SR-4 Maryland-Eastern Shore 57.70 - 2(1)  
5. King, Shenika FR-1 St. John's 58.63 - 3(1)
6. Garcia, Pariis FR-1 St. John's 59.05 - 1(4)
7. Depass, Gennie JR-3 Temple 59.05 - 3(2)  
8. Smith, Nicole SR-4 West Chester 59.19 - 3(3)
9. Coleman, Hollis SO-2 Temple 59.65 - 2(2)  
10. Spring, Caroline SO-2 NYU 59.88 - 2(3)  
11. Dangerfield, Evan FR-1 Kutztown 1:00.15 - 4(1)
12. Ary, Katelyn SO-2 TCNJ 1:00.20 - 4(2)  
13. Washington, Drew FR-1 NYU 1:00.70 - 3(4)  
14. Wilson, Janna FR-1 West Chester 1:00.91 - 5(1)
15. Fugate, Janey SO-2 Washington and Lee 1:00.91 - 4(3)  
16. Guo, Lydia FR-1 NYU 1:01.05 - 4(4)  
17. Kelly, Jheniel FR-1 Maryland-Eastern Shore 1:01.07 - 3(5)  
18. McSurdy, Kaitlyn SO-2 Temple 1:01.22 - 5(2)  
19. Grow, Stephanie SR-4 Misericordia 1:01.34 - 5(3)  
20. Burch, Iris FR-1 Kutztown 1:01.37 - 5(4)
21. Randolph, Kristen FR-1 TCNJ 1:01.39 - 7(1)  
22. Dunn, Jill SR-4 Misericordia 1:01.41 - 7(2)  
23. Moore, Latasha SR-4 Maryland-Eastern Shore 1:01.58 - 4(5)  
24. Jamison, Tyra FR-1 Monroe College 1:01.91 - 2(4)  
25. Cascio, Michelle SO-2 TCNJ 1:02.21 - 6(1)  
26. Daniels, Alexandra SR-4 Muhlenberg 1:02.28 - 7(3)  
27. Kuchera, Kirsten SO-2 Muhlenberg 1:02.34 - 6(2)  
28. Chaney, Danielle SO-2 Kutztown 1:02.72 - 7(4)  
29. Carlomagno, Kimberly SR-4 Haverford 1:02.89 - 6(3)  
30. Helms, Sarah SO-2 Washington and Lee 1:03.38 - 6(4)  
31. Keegan, Tara SR-4 Muhlenberg 1:03.58 - 6(5)  
32. Woodie, Lauren JR-3 Washington and Lee 1:03.67 - 5(5)  
33. Wright, Marianna SO-2 Misericordia 1:03.97 - 8(1)  
34. Kohlmeir, Cecily FR-1 Misericordia 1:04.38 - 8(2)  
35. Gance, Paige SR-4 Washington and Lee 1:04.42 - 8(3)  
36. Brodt, Brianna JR-3 Misericordia 1:07.99 - 8(4)  
37. Lopez, Michelle   Army Prep 1:15.77 - 8(5)  
  Gallas, Melina SR-4 Maryland-Eastern Shore NT - 1  
400 Meters College Section 1
400 Meters College Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Wade, Jennell SR-4 Maryland-Eastern Shore 57.70  
2. Coleman, Hollis SO-2 Temple 59.65  
3. Spring, Caroline SO-2 NYU 59.88  
4. Jamison, Tyra FR-1 Monroe College 1:01.91  
400 Meters College Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. King, Shenika FR-1 St. John's 58.63
2. Depass, Gennie JR-3 Temple 59.05  
3. Smith, Nicole SR-4 West Chester 59.19
4. Washington, Drew FR-1 NYU 1:00.70  
5. Kelly, Jheniel FR-1 Maryland-Eastern Shore 1:01.07  
400 Meters College Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Dangerfield, Evan FR-1 Kutztown 1:00.15
2. Ary, Katelyn SO-2 TCNJ 1:00.20  
3. Fugate, Janey SO-2 Washington and Lee 1:00.91  
4. Guo, Lydia FR-1 NYU 1:01.05  
5. Moore, Latasha SR-4 Maryland-Eastern Shore 1:01.58  
400 Meters College Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Wilson, Janna FR-1 West Chester 1:00.91
2. McSurdy, Kaitlyn SO-2 Temple 1:01.22  
3. Grow, Stephanie SR-4 Misericordia 1:01.34  
4. Burch, Iris FR-1 Kutztown 1:01.37
5. Woodie, Lauren JR-3 Washington and Lee 1:03.67  
400 Meters College Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Cascio, Michelle SO-2 TCNJ 1:02.21  
2. Kuchera, Kirsten SO-2 Muhlenberg 1:02.34  
3. Carlomagno, Kimberly SR-4 Haverford 1:02.89  
4. Helms, Sarah SO-2 Washington and Lee 1:03.38  
5. Keegan, Tara SR-4 Muhlenberg 1:03.58  
400 Meters College Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Randolph, Kristen FR-1 TCNJ 1:01.39  
2. Dunn, Jill SR-4 Misericordia 1:01.41  
3. Daniels, Alexandra SR-4 Muhlenberg 1:02.28  
4. Chaney, Danielle SO-2 Kutztown 1:02.72  
400 Meters College Section 8
Pl. Name Year Team Time  
1. Wright, Marianna SO-2 Misericordia 1:03.97  
2. Kohlmeir, Cecily FR-1 Misericordia 1:04.38  
3. Gance, Paige SR-4 Washington and Lee 1:04.42  
4. Brodt, Brianna JR-3 Misericordia 1:07.99  
5. Lopez, Michelle   Army Prep 1:15.77  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Hale, Sharay SR-4 Columbia 55.75 - 1(1)
2. Evins, Francyna   Unattached 56.91 - 1(2)  
3. Parker, Jaycee FR-1 Columbia 57.04 - 1(3)
4. Hayward, Dannah FR-1 St. Joseph's (Pa.) 57.67 - 1(4)  
5. Rodriguez, Susan SR-4 Columbia 58.05 - 2(1)
6. Edwards, Ashley SO-2 Rider 58.13 - 2(2)  
7. Ali, Lydia SO-2 Penn 58.44 - 2(3)  
8. Seaton, Shakele SO-2 Penn 58.96 - 3(1)  
9. Marone, Chelsea SR-4 Lafayette 59.08 - 3(2)  
10. Hennig, Taylor FR-1 Penn 59.36 - 2(4)  
11. Yanora, Mercedes JR-3 St. Joseph's (Pa.) 59.48 - 4(1)  
12. McKendrick, Maura JR-3 Columbia 59.48 - 1(5)
13. Matusky, Megan SR-4 Lafayette 59.69 - 2(5)  
14. McMullin, Erin SR-4 Rider 1:00.03 - 2(6)  
15. Georgia, Nicole FR-1 Rider 1:00.20 - 3(3)  
16. Feliciano, Shelby FR-1 William and Mary 1:00.65 - 3(4)  
17. Geddes, Shannon SR-4 St. Joseph's (Pa.) 1:01.03 - 4(2)  
18. DeAngelo, Jenna FR-1 St. Joseph's (Pa.) 1:01.37 - 4(3)  
19. Cuccia, Gabby FR-1 Penn 1:01.81 - 4(4)  
20. Blume, Johanna FR-1 Rider 1:02.12 - 5(1)  
21. Rupp, Jessica FR-1 Lafayette 1:03.24 - 5(2)  
22. White, Katie JR-3 Lafayette 1:03.60 - 4(5)  
23. Mercurio, Chelsea FR-1 St. Joseph's (Pa.) 1:05.55 - 5(3)  
24. Greer, Mia JR-3 St. Joseph's (Pa.) 1:06.01 - 5(4)  
25. Wheeler , Morgan SR-4 Penn 1:06.49 - 4(6)  
26. Veilleux, Courtney JR-3 Iona 1:20.43 - 5(5)  
27. Jameson, Tara SO-2 Iona 1:20.46 - 5(6)  
400 Meters Championship Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Hale, Sharay SR-4 Columbia 55.75
2. Evins, Francyna   Unattached 56.91  
3. Parker, Jaycee FR-1 Columbia 57.04
4. Hayward, Dannah FR-1 St. Joseph's (Pa.) 57.67  
5. McKendrick, Maura JR-3 Columbia 59.48
400 Meters Championship Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Rodriguez, Susan SR-4 Columbia 58.05
2. Edwards, Ashley SO-2 Rider 58.13  
3. Ali, Lydia SO-2 Penn 58.44  
4. Hennig, Taylor FR-1 Penn 59.36  
5. Matusky, Megan SR-4 Lafayette 59.69  
6. McMullin, Erin SR-4 Rider 1:00.03  
400 Meters Championship Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Seaton, Shakele SO-2 Penn 58.96  
2. Marone, Chelsea SR-4 Lafayette 59.08  
3. Georgia, Nicole FR-1 Rider 1:00.20  
4. Feliciano, Shelby FR-1 William and Mary 1:00.65  
400 Meters Championship Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Yanora, Mercedes JR-3 St. Joseph's (Pa.) 59.48  
2. Geddes, Shannon SR-4 St. Joseph's (Pa.) 1:01.03  
3. DeAngelo, Jenna FR-1 St. Joseph's (Pa.) 1:01.37  
4. Cuccia, Gabby FR-1 Penn 1:01.81  
5. White, Katie JR-3 Lafayette 1:03.60  
6. Wheeler , Morgan SR-4 Penn 1:06.49  
400 Meters Championship Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Blume, Johanna FR-1 Rider 1:02.12  
2. Rupp, Jessica FR-1 Lafayette 1:03.24  
3. Mercurio, Chelsea FR-1 St. Joseph's (Pa.) 1:05.55  
4. Greer, Mia JR-3 St. Joseph's (Pa.) 1:06.01  
5. Veilleux, Courtney JR-3 Iona 1:20.43  
6. Jameson, Tara SO-2 Iona 1:20.46  
 
Place Name Year Team Time Score  
1. Ducados, Emilie SR-4 Maryland-Eastern Shore 1:14.55 -
2. Presley, Shayna JR-3 St. John's 1:15.32 -
3. Thompson, Veronica FR-1 St. John's 1:15.64 -
4. Rodriquez, Natasya SO-2 St. John's 1:16.93 -
5. Kulcyk, Emily JR-3 TCNJ 1:19.58 -
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Tito, Claire FR-1 William and Mary 1:15.54 - 1(1)
2. Llerandi, Grayson SO-2 William and Mary 1:16.79 - 2(1)  
3. Leeke, Rachel JR-3 Rutgers 1:17.47 - 1(2)
4. Gutierrez, Maggie SO-2 William and Mary 1:17.49 - 1(3)  
5. Green , Stephanie JR-3 Penn 1:18.93 - 2(2)  
6. Grant, Jillian SO-2 Rutgers 1:19.27 - 2(3)
7. Charles, Kayla SO-2 St. Joseph's (Pa.) 1:19.81 - 2(4)  
500 Meters Championship Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Tito, Claire FR-1 William and Mary 1:15.54
2. Leeke, Rachel JR-3 Rutgers 1:17.47
3. Gutierrez, Maggie SO-2 William and Mary 1:17.49  
500 Meters Championship Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Llerandi, Grayson SO-2 William and Mary 1:16.79  
2. Green , Stephanie JR-3 Penn 1:18.93  
3. Grant, Jillian SO-2 Rutgers 1:19.27
4. Charles, Kayla SO-2 St. Joseph's (Pa.) 1:19.81  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Hemley, Shantol SO-2 Maryland-Eastern Shore 2:16.88 - 1(1)  
2. Coiro, Kristina FR-1 Adelphi 2:17.21 - 1(2)
3. Hammond, Rebecca SR-4 Swarthmore 2:17.36 - 1(3)
4. Binczyk, Alyssa SO-2 NYU 2:18.61 - 1(4)
5. Bash, Erica SR-4 Muhlenberg 2:18.88 - 1(5)
6. Johnson, Liz SO-2 TCNJ 2:19.08 - 1(6)
7. Weathers, Nora FR-1 Haverford 2:20.28 - 2(1)  
8. Orrson, Marina SR-4 Misericordia 2:20.39 - 2(2)
9. Seglem, Erin JR-3 Haverford 2:21.82 - 2(3)  
10. Comiskey, Bridget JR-3 Misericordia 2:22.25 - 2(4)  
11. Cameron, Kelsey SR-4 Misericordia 2:23.87 - 3(1)  
12. Gibbons, Bridget SR-4 Haverford 2:23.96 - 3(2)  
13. Thorton, Claire FR-1 Muhlenberg 2:24.28 - 2(5)  
14. Goergen, Johanna FR-1 Washington and Lee 2:24.44 - 2(6)  
15. Madison, Annelise JR-3 Washington and Lee 2:24.68 - 3(3)  
16. Stack, Megan SO-2 TCNJ 2:25.18 - 2(7)  
17. Zakheim, Lauren JR-3 Muhlenberg 2:25.92 - 3(4)  
18. Nice, Brandy FR-1 Kutztown 2:26.49 - 3(5)  
19. Salley , Latitia SO-2 Maryland-Eastern Shore 2:27.03 - 1(7)  
20. Bolton, Bianca FR-1 Misericordia 2:27.87 - 4(1)  
21. Eisman, Amanda FR-1 West Chester 2:28.28 - 3(6)  
22. Calder, Katherine JR-3 NYU 2:28.69 - 4(2)  
23. Greifeld, Katherine SO-2 Haverford 2:29.26 - 3(7)  
24. Augustyn, Janie FR-1 Temple 2:30.29 - 2(8)  
25. Saba, Ashley SR-4 Lynchburg 2:31.60 - 3(8)  
26. Stassen, Anna FR-1 NYU 2:32.06 - 3(9)  
27. Key, Amber FR-1 West Chester 2:34.66 - 4(3)  
28. Wilson, Hannah FR-1 Washington and Lee 2:35.25 - 3(10)  
29. Beda, Alex FR-1 Bryn Mawr 2:35.30 - 4(4)  
30. Harding, Rachael SO-2 Misericordia 2:35.77 - 4(5)  
31. Turlip, Rebecca FR-1 NYU 2:36.96 - 4(6)  
32. Alexander, Allison FR-1 Misericordia 2:50.04 - 4(7)  
800 Meters College Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Hemley, Shantol SO-2 Maryland-Eastern Shore 2:16.88  
2. Coiro, Kristina FR-1 Adelphi 2:17.21
3. Hammond, Rebecca SR-4 Swarthmore 2:17.36
4. Binczyk, Alyssa SO-2 NYU 2:18.61
5. Bash, Erica SR-4 Muhlenberg 2:18.88
6. Johnson, Liz SO-2 TCNJ 2:19.08
7. Salley , Latitia SO-2 Maryland-Eastern Shore 2:27.03  
800 Meters College Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Weathers, Nora FR-1 Haverford 2:20.28  
2. Orrson, Marina SR-4 Misericordia 2:20.39
3. Seglem, Erin JR-3 Haverford 2:21.82  
4. Comiskey, Bridget JR-3 Misericordia 2:22.25  
5. Thorton, Claire FR-1 Muhlenberg 2:24.28  
6. Goergen, Johanna FR-1 Washington and Lee 2:24.44  
7. Stack, Megan SO-2 TCNJ 2:25.18  
8. Augustyn, Janie FR-1 Temple 2:30.29  
800 Meters College Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Cameron, Kelsey SR-4 Misericordia 2:23.87  
2. Gibbons, Bridget SR-4 Haverford 2:23.96  
3. Madison, Annelise JR-3 Washington and Lee 2:24.68  
4. Zakheim, Lauren JR-3 Muhlenberg 2:25.92  
5. Nice, Brandy FR-1 Kutztown 2:26.49  
6. Eisman, Amanda FR-1 West Chester 2:28.28  
7. Greifeld, Katherine SO-2 Haverford 2:29.26  
8. Saba, Ashley SR-4 Lynchburg 2:31.60  
9. Stassen, Anna FR-1 NYU 2:32.06  
10. Wilson, Hannah FR-1 Washington and Lee 2:35.25  
800 Meters College Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Bolton, Bianca FR-1 Misericordia 2:27.87  
2. Calder, Katherine JR-3 NYU 2:28.69  
3. Key, Amber FR-1 West Chester 2:34.66  
4. Beda, Alex FR-1 Bryn Mawr 2:35.30  
5. Harding, Rachael SO-2 Misericordia 2:35.77  
6. Turlip, Rebecca FR-1 NYU 2:36.96  
7. Alexander, Allison FR-1 Misericordia 2:50.04  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Bills, Trina JR-3 Columbia 2:10.22 - 1(1)
2. Henkel, Lauren   UNAT-New Jersey-New York 2:12.70 - 1(2)  
3. Herrick, Stephanie   Unattached 2:13.86 - 1(3)  
4. Tabatabaie, Arianna JR-3 Penn 2:14.11 - 1(4)
5. Bradshaw, Andrea   Central Park Track Club 2:14.50 - 1(5)  
6. Bauer, Nicole SO-2 Columbia 2:15.66 - 1(6)
7. Hummel, Madeline FR-1 Rider 2:15.77 - 1(7)  
8. Dabrowski, Pauline SO-2 Penn 2:16.17 - 1(8)  
9. Giantisco, Emma JR-3 Columbia 2:16.71 - 2(1)
10. Rathbun, Madeline SO-2 Columbia 2:17.16 - 1(9)
11. Clagett, Heather SO-2 William and Mary 2:17.83 - 2(2)  
12. McCarthy, Shannon FR-1 Penn 2:18.60 - 2(3)  
13. Delices, Marlene SO-2 Iona 2:20.02 - 2(4)
14. Harrington, Sophia JR-3 Columbia 2:20.56 - 2(5)
15. Rufo, Marina FR-1 St. Joseph's (Pa.) 2:21.49 - 2(6)  
16. Farber, Hallie JR-3 Lafayette 2:22.90 - 2(7)  
17. Ngu, Rachel SO-2 Columbia 2:23.35 - 2(8)  
18. Mazzella, Leigh JR-3 Iona 2:24.44 - 2(9)  
19. Randell, Gabrielle JR-3 Rider 2:24.75 - 3(1)  
20. Welte, Stephanie FR-1 Rider 2:24.81 - 3(2)  
21. St. Onge, Jennifer SR-4 Lafayette 2:25.40 - 3(3)  
22. Langton, Haley SO-2 Lafayette 2:26.68 - 3(4)  
23. Coradino, Elizabethann SR-4 Lafayette 2:27.83 - 3(5)  
24. Findley, Lauren SR-4 Rider 2:28.80 - 3(6)  
25. Whitmarsh, Alana FR-1 St. Joseph's (Pa.) 2:31.31 - 3(7)  
26. Falvey, Kara SR-4 Lafayette 2:32.80 - 3(8)  
27. Chen, Lisa JR-3 St. Joseph's (Pa.) 2:35.27 - 3(9)  
28. Aaroe, Annie JR-3 Lafayette 2:37.69 - 3(10)  
29. Kurz, Jenny SR-4 Iona 2:38.41 - 3(11)  
30. Christie, Shannon SO-2 Iona 2:50.32 - 3(12)  
800 Meters Championship Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Bills, Trina JR-3 Columbia 2:10.22
2. Henkel, Lauren   UNAT-New Jersey-New York 2:12.70  
3. Herrick, Stephanie   Unattached 2:13.86  
4. Tabatabaie, Arianna JR-3 Penn 2:14.11
5. Bradshaw, Andrea   Central Park Track Club 2:14.50  
6. Bauer, Nicole SO-2 Columbia 2:15.66
7. Hummel, Madeline FR-1 Rider 2:15.77  
8. Dabrowski, Pauline SO-2 Penn 2:16.17  
9. Rathbun, Madeline SO-2 Columbia 2:17.16
800 Meters Championship Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Giantisco, Emma JR-3 Columbia 2:16.71
2. Clagett, Heather SO-2 William and Mary 2:17.83  
3. McCarthy, Shannon FR-1 Penn 2:18.60  
4. Delices, Marlene SO-2 Iona 2:20.02
5. Harrington, Sophia JR-3 Columbia 2:20.56
6. Rufo, Marina FR-1 St. Joseph's (Pa.) 2:21.49  
7. Farber, Hallie JR-3 Lafayette 2:22.90  
8. Ngu, Rachel SO-2 Columbia 2:23.35  
9. Mazzella, Leigh JR-3 Iona 2:24.44  
800 Meters Championship Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Randell, Gabrielle JR-3 Rider 2:24.75  
2. Welte, Stephanie FR-1 Rider 2:24.81  
3. St. Onge, Jennifer SR-4 Lafayette 2:25.40  
4. Langton, Haley SO-2 Lafayette 2:26.68  
5. Coradino, Elizabethann SR-4 Lafayette 2:27.83  
6. Findley, Lauren SR-4 Rider 2:28.80  
7. Whitmarsh, Alana FR-1 St. Joseph's (Pa.) 2:31.31  
8. Falvey, Kara SR-4 Lafayette 2:32.80  
9. Chen, Lisa JR-3 St. Joseph's (Pa.) 2:35.27  
10. Aaroe, Annie JR-3 Lafayette 2:37.69  
11. Kurz, Jenny SR-4 Iona 2:38.41  
12. Christie, Shannon SO-2 Iona 2:50.32  
 
Place Name Year Team Time Score  
1. Butler, Kerri FR-1 St. John's 2:59.92 -
2. Duffy, Michelle SR-4 St. John's 3:00.65 -
3. Keep, Claudia SO-2 Bryn Mawr 3:06.28 -  
4. Vanpelt, Stephanie FR-1 St. John's 3:08.90 -  
5. Mathis, Andrea JR-3 Temple 3:15.99 -  
6. Dorantes, Stephanie JR-3 Temple 3:16.53 -  
7. Corso, Isabella SO-2 NYU 3:16.86 -  
8. Driest, Kathryn JR-3 Washington and Lee 3:28.60 -  
Place Name Year Team Time Score  
1. Buenaga, Katie SR-4 William and Mary 2:54.95 -
2. Delaney, Chelsea JR-3 Penn 2:55.80 -
3. O'Donnell, Felicia SO-2 Rutgers 2:56.65 -
4. Reilly, Trish SR-4 Columbia 2:57.13 -
5. Grossman, Hannah FR-1 Penn 2:57.41 -  
6. Watters, Grace SO-2 Lafayette 2:58.25 -  
7. Lardner, Casey SO-2 William and Mary 2:58.86 -  
8. Harding, Olivia JR-3 William and Mary 2:59.32 -  
9. Bertulis, Lindsay SR-4 Rutgers 3:11.06 -  
10. Flannigan, Kelly SR-4 Rutgers 3:14.63 -  
11. Bohnenberger, Ashley SO-2 Lafayette 3:18.44 -  
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Balmer, Katie SO-2 Haverford 5:03.56 - 1(1)  
2. Hendry, Fiona FR-1 Haverford 5:04.17 - 1(2)  
3. Eickelberg, Betsy JR-3 Adelphi 5:08.05 - 1(3)
4. Cleary, Jen JR-3 Kutztown 5:10.65 - 1(4)
5. Keep, Claudia SO-2 Bryn Mawr 5:12.38 - 1(5)  
6. McMenamin, Katie FR-1 Swarthmore 5:13.94 - 1(6)  
7. Cronin, Nicole JR-3 Muhlenberg 5:14.21 - 1(7)  
8. Alabanza, Anginelle JR-3 TCNJ 5:14.44 - 2(1)  
9. Scott, Emily JR-3 Haverford 5:14.55 - 2(2)  
10. Borland, Maria JR-3 Kutztown 5:14.72 - 1(8)
11. Ortiz, Molly SR-4 Washington and Lee 5:16.86 - 2(3)  
12. Norton, Georgina JR-3 NYU 5:17.25 - 1(9)
13. McNally, Frances SO-2 Kutztown 5:20.22 - 1(10)
14. Eisman, Amanda FR-1 West Chester 5:20.53 - 3(1)
15. Manning-Smith, Leigh SO-2 West Chester 5:20.54 - 2(4)
16. Sisk, Sarah FR-1 NYU 5:22.17 - 2(5)  
17. Keifer, Cara SR-4 Haverford 5:23.43 - 2(6)  
18. Saba, Ashley SR-4 Lynchburg 5:27.09 - 2(7)  
19. Melendez, Larissa SO-2 Adelphi 5:27.44 - 2(8)
20. Mackintosh, Casey SO-2 Washington and Lee 5:28.48 - 3(2)  
21. Quintero, Alejandra   Army Prep 5:29.20 - 3(3)  
22. Sahl, Cassiah SO-2 Muhlenberg 5:32.83 - 3(4)  
23. Rowan, Leyna FR-1 NYU 5:39.50 - 2(9)  
24. Key, Amber FR-1 West Chester 5:43.54 - 3(5)  
25. O'Rourke, Maura SR-4 Misericordia 6:06.14 - 3(6)  
26. Stavitzski, Alicia FR-1 Misericordia 6:13.73 - 3(7)  
27. Pemberton, Anouistcar FR-1 Monroe College 6:26.32 - 3(8)  
28. Sabatino, Sara JR-3 Misericordia 6:32.54 - 3(9)  
Mile College Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Balmer, Katie SO-2 Haverford 5:03.56  
2. Hendry, Fiona FR-1 Haverford 5:04.17  
3. Eickelberg, Betsy JR-3 Adelphi 5:08.05
4. Cleary, Jen JR-3 Kutztown 5:10.65
5. Keep, Claudia SO-2 Bryn Mawr 5:12.38  
6. McMenamin, Katie FR-1 Swarthmore 5:13.94  
7. Cronin, Nicole JR-3 Muhlenberg 5:14.21  
8. Borland, Maria JR-3 Kutztown 5:14.72
9. Norton, Georgina JR-3 NYU 5:17.25
10. McNally, Frances SO-2 Kutztown 5:20.22
Mile College Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Alabanza, Anginelle JR-3 TCNJ 5:14.44  
2. Scott, Emily JR-3 Haverford 5:14.55  
3. Ortiz, Molly SR-4 Washington and Lee 5:16.86  
4. Manning-Smith, Leigh SO-2 West Chester 5:20.54
5. Sisk, Sarah FR-1 NYU 5:22.17  
6. Keifer, Cara SR-4 Haverford 5:23.43  
7. Saba, Ashley SR-4 Lynchburg 5:27.09  
8. Melendez, Larissa SO-2 Adelphi 5:27.44
9. Rowan, Leyna FR-1 NYU 5:39.50  
Mile College Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Eisman, Amanda FR-1 West Chester 5:20.53
2. Mackintosh, Casey SO-2 Washington and Lee 5:28.48  
3. Quintero, Alejandra   Army Prep 5:29.20  
4. Sahl, Cassiah SO-2 Muhlenberg 5:32.83  
5. Key, Amber FR-1 West Chester 5:43.54  
6. O'Rourke, Maura SR-4 Misericordia 6:06.14  
7. Stavitzski, Alicia FR-1 Misericordia 6:13.73  
8. Pemberton, Anouistcar FR-1 Monroe College 6:26.32  
9. Sabatino, Sara JR-3 Misericordia 6:32.54  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Gillingham, Erin SR-4 Columbia 4:42.24 - 1(1)
2. Sadler, Olivia FR-1 Columbia 4:42.25 - 1(2)
3. Rose, Kelsey   Unattached 4:48.54 - 1(3)  
4. Stewart, Kirsten JR-3 Iona 4:54.52 - 1(4)
5. Simonson, Danika JR-3 Columbia 5:01.98 - 1(5)
6. McLoughlin, Luci SR-4 Iona 5:03.69 - 1(6)
7. Mack, Jeanne SR-4 Iona 5:06.08 - 1(7)
8. Jhabvala, Kersie JR-3 Penn 5:11.73 - 1(8)  
9. Singh, Rashmi JR-3 Rutgers 5:15.74 - 2(1)
10. Kalbian, Irene SR-4 Columbia 5:16.43 - 2(2)
11. Senatore, Paige FR-1 Rutgers 5:17.44 - 2(3)
12. McAtee, Paige SR-4 Rider 5:19.25 - 2(4)  
13. Shutt, Jillian SR-4 Rider 5:23.98 - 2(5)  
14. Deming, Brianna JR-3 Rutgers 5:24.76 - 2(6)  
15. Murphy, Lauren FR-1 Penn 5:37.54 - 2(7)  
16. Brady, Erin SR-4 Iona 5:41.86 - 2(8)  
  Salerno, Melissa   Unattached NT - 1  
Mile Championship Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Gillingham, Erin SR-4 Columbia 4:42.24
2. Sadler, Olivia FR-1 Columbia 4:42.25
3. Rose, Kelsey   Unattached 4:48.54  
4. Stewart, Kirsten JR-3 Iona 4:54.52
5. Simonson, Danika JR-3 Columbia 5:01.98
6. McLoughlin, Luci SR-4 Iona 5:03.69
7. Mack, Jeanne SR-4 Iona 5:06.08
8. Jhabvala, Kersie JR-3 Penn 5:11.73  
  Salerno, Melissa   Unattached NT  
Mile Championship Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Singh, Rashmi JR-3 Rutgers 5:15.74
2. Kalbian, Irene SR-4 Columbia 5:16.43
3. Senatore, Paige FR-1 Rutgers 5:17.44
4. McAtee, Paige SR-4 Rider 5:19.25  
5. Shutt, Jillian SR-4 Rider 5:23.98  
6. Deming, Brianna JR-3 Rutgers 5:24.76  
7. Murphy, Lauren FR-1 Penn 5:37.54  
8. Brady, Erin SR-4 Iona 5:41.86  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Kubesova, Petra FR-1 Maryland-Eastern Shore 9:43.90 - 1(1)
2. Mayden, Samantha SR-4 Muhlenberg 9:57.63 - 1(2)
3. Borland, Stephanie JR-3 Kutztown 10:11.32 - 1(3)
4. Painter, Rebecca SR-4 Swarthmore 10:26.56 - 1(4)
5. Tocci, Andrea SR-4 Haverford 10:28.78 - 1(5)  
6. Riffenburgh, Kelley SO-2 Haverford 10:33.05 - 1(6)  
7. Daly, Jayme JR-3 Kutztown 10:35.35 - 2(1)
8. McMahon, Kara SR-4 Haverford 10:37.06 - 1(7)  
9. Cleary, Jen JR-3 Kutztown 10:38.45 - 1(8)
10. Freeley, Bridget JR-3 Haverford 10:38.72 - 1(9)  
11. Rosenbaum, Sheera SR-4 Haverford 10:39.09 - 2(2)  
12. Berklein, Flora JR-3 Haverford 10:51.98 - 1(10)  
13. Manela, Corinne FR-1 Kutztown 10:52.24 - 2(3)  
14. Corsaro, Lily FR-1 NYU 10:55.97 - 1(11)
15. Manning-Smith, Leigh SO-2 West Chester 10:56.60 - 2(4)  
16. Kelly, Mara FR-1 West Chester 11:02.64 - 2(5)  
17. Potter, Rachael SR-4 Haverford 11:06.37 - 2(6)  
18. Boyer, Brittany SO-2 West Chester 11:22.24 - 2(7)  
19. Pitchik, Vivian SO-2 NYU 11:23.17 - 2(8)  
20. McLaughlin, Lindsey FR-1 Adelphi 11:54.71 - 2(9)  
21. Filipazzo, Stephanie JR-3 Adelphi 11:55.10 - 2(10)  
22. Santoleri, Rebecca SO-2 Misericordia 12:19.05 - 2(11)  
3000 Meters College Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Kubesova, Petra FR-1 Maryland-Eastern Shore 9:43.90
2. Mayden, Samantha SR-4 Muhlenberg 9:57.63
3. Borland, Stephanie JR-3 Kutztown 10:11.32
4. Painter, Rebecca SR-4 Swarthmore 10:26.56
5. Tocci, Andrea SR-4 Haverford 10:28.78  
6. Riffenburgh, Kelley SO-2 Haverford 10:33.05  
7. McMahon, Kara SR-4 Haverford 10:37.06  
8. Cleary, Jen JR-3 Kutztown 10:38.45
9. Freeley, Bridget JR-3 Haverford 10:38.72  
10. Berklein, Flora JR-3 Haverford 10:51.98  
11. Corsaro, Lily FR-1 NYU 10:55.97
3000 Meters College Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Daly, Jayme JR-3 Kutztown 10:35.35
2. Rosenbaum, Sheera SR-4 Haverford 10:39.09  
3. Manela, Corinne FR-1 Kutztown 10:52.24  
4. Manning-Smith, Leigh SO-2 West Chester 10:56.60  
5. Kelly, Mara FR-1 West Chester 11:02.64  
6. Potter, Rachael SR-4 Haverford 11:06.37  
7. Boyer, Brittany SO-2 West Chester 11:22.24  
8. Pitchik, Vivian SO-2 NYU 11:23.17  
9. McLaughlin, Lindsey FR-1 Adelphi 11:54.71  
10. Filipazzo, Stephanie JR-3 Adelphi 11:55.10  
11. Santoleri, Rebecca SO-2 Misericordia 12:19.05  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)