• ICON KEY:
  • NJCAA
  • ECAC DIII
  • IC4A/ECAC
  • NEICAAA
  • Date: 02/23/14
  • Location: Harvard-Gordon Track and Tennis - Cambridge, MA
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Enslen, Devin   Naval Academy Prep School 6.94 - 1(1)  
2. Schutz, Nicholas   Unattached 7.05 - 1(2)  
3. Facey, Kevin   Unattached RC 7.10 - 1(3)  
4. Lexo, Evan   Nitehawks Sports Club 7.10 - 1(4)  
5. Arons, Josh   Unattached 7.15 - 1(5)  
6. Ucheomumu, Stephen   Phillips Exeter Academy 7.21 - 3(1)  
7. Cedullo, Christian   Peabody 7.21 - 2(1)  
8. Amedoadia, Bless FR-1 Roxbury CC 7.28 - 1(6)  
9. Francis, Antonio   Unattached 7.33 - 2(2)  
10. Bartos, Jan   Unattached 7.34 - 1(7)  
11. Miller, Thomas   Phillips Exeter Academy 7.36 - 2(3)  
12. Gross, Zachary   Peabody 7.43 - 3(2)  
13. Warner, Danny   Unattached 7.45 - 3(3)  
14. Jones, Austin   Pomfret School 7.49 - 1(8)  
15. Patel, Vikas   Pomfret School 7.50 - 2(4)  
16. Chen, Brain   NU Club Running 7.51 - 3(4)  
17. Osborn, Matt   Phillips Academy Andover 7.55 - 3(5)  
18. Grisamer, Kenneth   Unattached 7.56 - 2(5)  
19. Braithwaite, Ste'von   Unattached RC 7.61 - 2(6)  
20. Wrice-Brooks, Taylor   Unattached 7.66 - 2(7)  
21. Larode, Tirru SO-2 Roxbury CC 7.67 - 3(6)  
22. Tramonte, David   Peabody 7.69 - 4(1)  
23. Pomerantz, Ben FR-1 Brandeis 7.74 - 3(7)  
24. Tai, Che JR-3 Brandeis 7.76 - 3(8)  
25. Bena, Kejvin   Peabody 7.79 - 4(2)  
26. Brown, Benjamin   Mass Velocity Track Club 7.91 - 4(3)  
27. Mackall, Gray   Phillips Academy Andover 7.95 - 4(4)  
28. Crivaro, James   Unattached 7.95 - 4(5)  
29. Mack, Makalani SO-2 Brandeis 7.98 - 4(6)  
30. Tsan, Darren   Norwich U 8.01 - 4(7)  
60 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Enslen, Devin   Naval Academy Prep School 6.94  
2. Schutz, Nicholas   Unattached 7.05  
3. Facey, Kevin   Unattached RC 7.10  
4. Lexo, Evan   Nitehawks Sports Club 7.10  
5. Arons, Josh   Unattached 7.15  
6. Amedoadia, Bless FR-1 Roxbury CC 7.28  
7. Bartos, Jan   Unattached 7.34  
8. Jones, Austin   Pomfret School 7.49  
60 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Cedullo, Christian   Peabody 7.21  
2. Francis, Antonio   Unattached 7.33  
3. Miller, Thomas   Phillips Exeter Academy 7.36  
4. Patel, Vikas   Pomfret School 7.50  
5. Grisamer, Kenneth   Unattached 7.56  
6. Braithwaite, Ste'von   Unattached RC 7.61  
7. Wrice-Brooks, Taylor   Unattached 7.66  
60 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Ucheomumu, Stephen   Phillips Exeter Academy 7.21  
2. Gross, Zachary   Peabody 7.43  
3. Warner, Danny   Unattached 7.45  
4. Chen, Brain   NU Club Running 7.51  
5. Osborn, Matt   Phillips Academy Andover 7.55  
6. Larode, Tirru SO-2 Roxbury CC 7.67  
7. Pomerantz, Ben FR-1 Brandeis 7.74  
8. Tai, Che JR-3 Brandeis 7.76  
60 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Tramonte, David   Peabody 7.69  
2. Bena, Kejvin   Peabody 7.79  
3. Brown, Benjamin   Mass Velocity Track Club 7.91  
4. Mackall, Gray   Phillips Academy Andover 7.95  
5. Crivaro, James   Unattached 7.95  
6. Mack, Makalani SO-2 Brandeis 7.98  
7. Tsan, Darren   Norwich U 8.01  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Bennett, Craig   Greater Boston Track Club 22.40 - 1(1)  
2. Arons, Josh   Unattached 22.98 - 1(2)  
3. Hwang, InSoo JR-3 Brown 23.11 - 1(3)  
4. Polk, Mason   Phillips Exeter Academy 23.18 - 3(1)  
5. Facey, Kevin   Unattached RC 23.31 - 1(4)  
6. Miller, Thomas   Phillips Exeter Academy 23.32 - 2(1)  
7. Amedoadia, Bless FR-1 Roxbury CC 23.51 - 2(2)  
8. Parrella, Jonathan   Unattached 23.58 - 3(2)  
9. Holt, Lucas   Unattached 23.73 - 2(3)  
10. Knapton, Colin   Unattached 23.74 - 1(5)  
11. Braithwaite, Ste'von   Unattached RC 23.84 - 2(4)  
12. Cedullo, Christian   Peabody 23.85 - 3(3)  
13. Bazarnicki, Quentin   Unattached 23.89 - 3(4)  
14. Jones, Austin   Pomfret School 23.99 - 1(6)  
15. Gray, Luke   Phillips Exeter Academy 24.03 - 7(1)  
16. Ucheomumu, Stephen   Phillips Exeter Academy 24.07 - 4(1)  
17. Burnett, Davonte   Cambridge Jets Youth T&F 24.08 - 5(1)  
18. Porter, Harry   Unattached 24.10 - 2(5)  
19. King, Adam SO-2 Sacred Heart 24.10 - 3(5)  
20. Tavares, Marcos   St. Johnsbury Academy 24.14 - 7(2)  
21. Wactor, Nick FR-1 Brandeis 24.17 - 4(2)  
22. Warner, Danny   Unattached 24.19 - 4(3)  
23. Gross, Zachary   Peabody 24.20 - 4(4)  
24. Ikpeazu, Chukwudi   Phillips Exeter Academy 24.29 - 6(1)  
25. Curtis, Damion   SoBurl 24.34 - 5(2)  
26. Berger, Adam SO-2 Brandeis 24.39 - 6(2)  
27. Polichronopoulo, Brendan   Granite State Flash 24.49 - 3(6)  
28. Hartemink, Will   Phillips Academy Andover 24.50 - 8(1)  
29. Babou, Talla   Phillips Exeter Academy 24.52 - 6(3)  
30. Evanter, Jacob   Greater Boston Track Club 24.61 - 4(5)  
31. Osborn, Matt   Phillips Academy Andover 24.64 - 7(3)  
32. Tramonte, David   Peabody 24.68 - 4(6)  
33. Malloy, Paul   Unattached 24.74 - 5(3)  
34. Duffy, Jack   NU Club Running 24.81 - 8(2)  
35. Pomerantz, Ben FR-1 Brandeis 24.85 - 6(4)  
36. Behn, Cameron   Granite State Flash 24.99 - 5(4)  
37. Larode, Tirru SO-2 Roxbury CC 25.13 - 6(5)  
38. Tai, Che JR-3 Brandeis 25.18 - 7(4)  
39. Demers, Christopher   Unattached 25.24 - 5(5)  
40. Bena, Kejvin   Peabody 25.31 - 5(6)  
41. Mackall, Gray   Phillips Academy Andover 25.53 - 7(5)  
42. Wang, Andrew   Phillips Academy Andover 25.79 - 7(6)  
43. Mack, Makalani SO-2 Brandeis 25.83 - 8(3)  
44. Lord, Malcolm   NU Club Running 26.08 - 8(4)  
45. Newell, Kristopher   Unattached 26.16 - 8(5)  
46. Brown, Benjamin   Mass Velocity Track Club 26.22 - 8(6)  
47. Crivaro, James   Unattached 27.36 - 6(6)  
  Olowoporoku, Samson FR-1 CC Rhode Island DQ - 2  
200 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Bennett, Craig   Greater Boston Track Club 22.40  
2. Arons, Josh   Unattached 22.98  
3. Hwang, InSoo JR-3 Brown 23.11  
4. Facey, Kevin   Unattached RC 23.31  
5. Knapton, Colin   Unattached 23.74  
6. Jones, Austin   Pomfret School 23.99  
200 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Miller, Thomas   Phillips Exeter Academy 23.32  
2. Amedoadia, Bless FR-1 Roxbury CC 23.51  
3. Holt, Lucas   Unattached 23.73  
4. Braithwaite, Ste'von   Unattached RC 23.84  
5. Porter, Harry   Unattached 24.10  
  Olowoporoku, Samson FR-1 CC Rhode Island DQ  
200 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Polk, Mason   Phillips Exeter Academy 23.18  
2. Parrella, Jonathan   Unattached 23.58  
3. Cedullo, Christian   Peabody 23.85  
4. Bazarnicki, Quentin   Unattached 23.89  
5. King, Adam SO-2 Sacred Heart 24.10  
6. Polichronopoulo, Brendan   Granite State Flash 24.49  
200 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Ucheomumu, Stephen   Phillips Exeter Academy 24.07  
2. Wactor, Nick FR-1 Brandeis 24.17  
3. Warner, Danny   Unattached 24.19  
4. Gross, Zachary   Peabody 24.20  
5. Evanter, Jacob   Greater Boston Track Club 24.61  
6. Tramonte, David   Peabody 24.68  
200 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Burnett, Davonte   Cambridge Jets Youth T&F 24.08  
2. Curtis, Damion   SoBurl 24.34  
3. Malloy, Paul   Unattached 24.74  
4. Behn, Cameron   Granite State Flash 24.99  
5. Demers, Christopher   Unattached 25.24  
6. Bena, Kejvin   Peabody 25.31  
200 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Ikpeazu, Chukwudi   Phillips Exeter Academy 24.29  
2. Berger, Adam SO-2 Brandeis 24.39  
3. Babou, Talla   Phillips Exeter Academy 24.52  
4. Pomerantz, Ben FR-1 Brandeis 24.85  
5. Larode, Tirru SO-2 Roxbury CC 25.13  
6. Crivaro, James   Unattached 27.36  
200 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Gray, Luke   Phillips Exeter Academy 24.03  
2. Tavares, Marcos   St. Johnsbury Academy 24.14  
3. Osborn, Matt   Phillips Academy Andover 24.64  
4. Tai, Che JR-3 Brandeis 25.18  
5. Mackall, Gray   Phillips Academy Andover 25.53  
6. Wang, Andrew   Phillips Academy Andover 25.79  
200 Meters Section 8
Pl. Name Year Team Time  
1. Hartemink, Will   Phillips Academy Andover 24.50  
2. Duffy, Jack   NU Club Running 24.81  
3. Mack, Makalani SO-2 Brandeis 25.83  
4. Lord, Malcolm   NU Club Running 26.08  
5. Newell, Kristopher   Unattached 26.16  
6. Brown, Benjamin   Mass Velocity Track Club 26.22  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Engel, Alexander   Greater Boston Track Club 49.30 - 1(1)  
2. Bennett, Craig   Greater Boston Track Club 49.39 - 1(2)  
3. Holt, Myles   Unattached 50.53 - 1(3)  
4. Green, Raul FR-1 Brown 50.71 - 1(4)  
5. Rhine, Fredrick JR-3 Brown 51.06 - 1(5)  
6. Polk, Mason   Phillips Exeter Academy 51.51 - 4(1)  
7. Olowoporoku, Samson FR-1 CC Rhode Island 51.64 - 2(1)  
8. Francis, Antonio   Unattached 51.93 - 2(2)  
9. Sidique, Mohamed JR-3 Brandeis 52.09 - 3(1)  
10. Polk, Marcus   Phillips Exeter Academy 52.28 - 4(2)  
11. Bazarnicki, Quentin   Unattached 52.28 - 2(3)  
12. Porter, Harry   Unattached 52.64 - 3(2)  
13. Tavares, Marcos   St. Johnsbury Academy 52.80 - 3(3)  
14. Parrella, Jonathan   Unattached 52.93 - 4(3)  
15. Strollo, Jack   unattached 53.07 - 2(4)  
16. Gonzalez, Jeremy   Boston U Club Running 53.22 - 4(4)  
17. Chu, Kevin   Sprinticity 53.29 - 3(4)  
18. Travaglini, Jeremy   Unattached 53.31 - 4(5)  
19. Wactor, Nick FR-1 Brandeis 53.36 - 3(5)  
20. Telfer, Craig   unattached 53.57 - 5(1)  
21. Behn, Cameron   Granite State Flash 53.64 - 6(1)  
22. Grisamer, Kenneth   Unattached 53.74 - 1(6)  
23. Gray, Luke   Phillips Exeter Academy 53.99 - 5(2)  
24. Hartemink, Will   Phillips Academy Andover 54.32 - 7(1)  
25. Babou, Talla   Phillips Exeter Academy 54.49 - 5(3)  
26. Proctor III, Edward   Mass Velocity Track Club 54.50 - 5(4)  
27. Massa, Benjamin   Unattached 54.82 - 5(5)  
28. Gorriaran, Steven   Mass Velocity Track Club 55.14 - 7(2)  
29. Fries, Michael   Greater Boston Track Club 55.72 - 5(6)  
30. MacLean, Matthew   Unattached 55.79 - 4(6)  
31. Wang, Andrew   Phillips Academy Andover 55.88 - 7(3)  
32. Stewart, Shakeen SO-2 Roxbury CC 56.06 - 3(6)  
33. Williams, Douglas   Eliot Track Club 56.07 - 6(2)  
34. Hogue, Matt   Naval Academy Prep School 56.29 - 6(3)  
35. Newell, Kristopher   Unattached 56.83 - 6(4)  
36. Nelson, Gabe   SoBurl 56.89 - 7(4)  
37. Neumann, David   Mass Velocity Track Club 58.28 - 6(5)  
38. Beaulieu, Jacob   SoBurl 58.36 - 6(6)  
39. Bailey, Omar   Naval Academy Prep School 58.57 - 2(5)  
40. Rambert, Joshua FR-1 CC Rhode Island 58.97 - 2(6)  
41. Kelley, Charles   Mass Velocity Track Club 1:00.25 - 7(5)  
42. Taft, Tucker   Mass Velocity Track Club 1:03.74 - 8(1)  
43. Souppa, Ralph   Mass Velocity Track Club 1:03.95 - 8(2)  
44. Donadio, Leonard   Unattached 1:05.06 - 8(3)  
400 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Engel, Alexander   Greater Boston Track Club 49.30  
2. Bennett, Craig   Greater Boston Track Club 49.39  
3. Holt, Myles   Unattached 50.53  
4. Green, Raul FR-1 Brown 50.71  
5. Rhine, Fredrick JR-3 Brown 51.06  
6. Grisamer, Kenneth   Unattached 53.74  
400 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Olowoporoku, Samson FR-1 CC Rhode Island 51.64  
2. Francis, Antonio   Unattached 51.93  
3. Bazarnicki, Quentin   Unattached 52.28  
4. Strollo, Jack   unattached 53.07  
5. Bailey, Omar   Naval Academy Prep School 58.57  
6. Rambert, Joshua FR-1 CC Rhode Island 58.97  
400 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Sidique, Mohamed JR-3 Brandeis 52.09  
2. Porter, Harry   Unattached 52.64  
3. Tavares, Marcos   St. Johnsbury Academy 52.80  
4. Chu, Kevin   Sprinticity 53.29  
5. Wactor, Nick FR-1 Brandeis 53.36  
6. Stewart, Shakeen SO-2 Roxbury CC 56.06  
400 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Polk, Mason   Phillips Exeter Academy 51.51  
2. Polk, Marcus   Phillips Exeter Academy 52.28  
3. Parrella, Jonathan   Unattached 52.93  
4. Gonzalez, Jeremy   Boston U Club Running 53.22  
5. Travaglini, Jeremy   Unattached 53.31  
6. MacLean, Matthew   Unattached 55.79  
400 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Telfer, Craig   unattached 53.57  
2. Gray, Luke   Phillips Exeter Academy 53.99  
3. Babou, Talla   Phillips Exeter Academy 54.49  
4. Proctor III, Edward   Mass Velocity Track Club 54.50  
5. Massa, Benjamin   Unattached 54.82  
6. Fries, Michael   Greater Boston Track Club 55.72  
400 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Behn, Cameron   Granite State Flash 53.64  
2. Williams, Douglas   Eliot Track Club 56.07  
3. Hogue, Matt   Naval Academy Prep School 56.29  
4. Newell, Kristopher   Unattached 56.83  
5. Neumann, David   Mass Velocity Track Club 58.28  
6. Beaulieu, Jacob   SoBurl 58.36  
400 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Hartemink, Will   Phillips Academy Andover 54.32  
2. Gorriaran, Steven   Mass Velocity Track Club 55.14  
3. Wang, Andrew   Phillips Academy Andover 55.88  
4. Nelson, Gabe   SoBurl 56.89  
5. Kelley, Charles   Mass Velocity Track Club 1:00.25  
400 Meters Section 8
Pl. Name Year Team Time  
1. Taft, Tucker   Mass Velocity Track Club 1:03.74  
2. Souppa, Ralph   Mass Velocity Track Club 1:03.95  
3. Donadio, Leonard   Unattached 1:05.06  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Reck, Connor JR-3 Harvard 1:52.58 - 1(1)
2. Butler, Drew   Unattached 1:52.71 - 1(2)  
3. Decker, Luke JR-3 Dartmouth 1:53.35 - 1(3)
4. Benster, Tyler   Unattached 1:54.10 - 1(4)  
5. Carnevale, Steven   New Balance Boston 1:55.09 - 1(5)  
6. Munnelly Jr, Sean   Granite State Flash 1:55.15 - 1(6)  
7. Epps, Malik SO-2 Harvard 1:55.19 - 1(7)
8. Goodman, David   NE Distance 1:56.20 - 2(1)  
9. Moskowitz, Eli   Unattached 1:56.20 - 2(2)  
10. Robbins, Brian   Greater Boston Track Club 1:56.28 - 1(8)  
11. Kates, Sunil SO-2 Roxbury CC 1:57.82 - 1(9)
12. Joseph, Yvel   Eliot Track Club 1:58.99 - 2(3)  
13. Becker, Matthew SO-2 Brandeis 1:59.50 - 2(4)  
14. Hogg, Robert SO-2 Harvard 2:00.07 - 2(5)  
15. Poggi, Joseph   Golden Spikes Track & Fie 2:00.30 - 2(6)  
16. Blondin, Christopher   Greater Boston Track Club 2:00.41 - 1(10)  
17. Cooney, Nolan   Unattached 2:00.61 - 1(11)  
18. Kwiecien, Connor   Golden Spikes Track & Fie 2:00.75 - 2(7)  
19. Kennealy, John   Phillips Exeter Academy 2:01.78 - 3(1)  
20. Davis, Noah   Golden Spikes Track & Fie 2:01.88 - 2(8)  
21. Duquette, Daniel SO-2 CC Rhode Island 2:02.37 - 2(9)  
22. Clark, Cole   Unattached 2:02.53 - 2(10)  
23. Ward, Grady SO-2 Brandeis 2:02.57 - 3(2)  
24. Blair, Rayce   Naval Academy Prep School 2:03.24 - 5(1)  
25. Galvin, Patrick   Unattached 2:03.44 - 3(3)  
26. Doran, Matthew FR-1 Brandeis 2:03.82 - 3(4)  
27. Cahill, David   Greater Boston Track Club 2:03.83 - 2(11)  
28. Scerbo, Drew   The Governor's Academy 2:03.84 - 4(1)  
29. Lynch, Ryan   Unattached 2:03.98 - 3(5)  
30. Negron, Thomas FR-1 Harvard 2:04.07 - 1(12)  
31. Henandez, Randal   Phillips Exeter Academy 2:04.18 - 4(2)  
32. Lynch, Patrick   Granite State Flash 2:04.33 - 2(12)  
33. Olaniyi, Ayoola   Westchester Track Club 2:04.44 - 3(6)  
34. Simpson, Christopher   Eliot Track Club 2:04.56 - 2(13)  
35. DeSisto, Robert   Nitehawks Sports Club 2:04.93 - 3(7)  
36. Hanks, Keegan   Granite State Flash 2:04.98 - 3(8)  
37. Leon, Daniel FR-1 Brandeis 2:05.81 - 4(3)  
38. Camplin, Brady   Unattached 2:05.87 - 4(4)  
39. Sun, Cameron   NU Club Running 2:05.92 - 5(2)  
40. Platt, Benjamin   Granite State Flash 2:06.00 - 3(9)  
41. Gentry, Noah   NU Club Running 2:06.47 - 5(3)  
42. Barowski, Joseph   Unattached 2:06.50 - 4(5)  
43. Canning, Chris   HFC Striders 2:06.90 - 3(10)  
44. Richardson, Kobe   St. Johnsbury Academy 2:07.77 - 5(4)  
45. Perry, Robert   unattached 2:08.06 - 3(11)  
46. Torrellas, Justin   Cape Cod Athletic Club 2:08.66 - 4(6)  
47. Picardy, Cody   Peabody 2:08.84 - 3(12)  
48. Herbein, Dan   Rogers Williams U 2:09.49 - 4(7)  
49. Gangadharan, Quinn   Cambridge Jets Youth T&F 2:10.92 - 5(5)  
50. Kinsman, Zachary   Unattached 2:11.68 - 5(6)  
51. Maynard, Nathan   unattached 2:12.41 - 4(8)  
52. Stalter, Anthony   Unattached 2:12.62 - 4(9)  
53. Floyd Jr, Dennis   Greater Boston Track Club 2:12.76 - 5(7)  
54. Polichronopoulo, Brendan   Granite State Flash 2:12.80 - 3(13)  
55. Larnerd, Max   Phillips Exeter Academy 2:13.09 - 4(10)  
56. Brown, Darin   Mass Velocity Track Club 2:13.13 - 5(8)  
57. Pollutro, Jason   Greater Boston Track Club 2:14.23 - 5(9)  
58. Saltmarsh, Carter   Granite State Flash 2:14.23 - 4(11)  
59. Larkin, Zack   The Governor's Academy 2:14.66 - 5(10)  
60. Bartlett, Warren   Unattached 2:14.98 - 4(12)  
61. Foisy, Evan   Unattached 2:15.09 - 4(13)  
62. Laney, Britton FR-1 CC Rhode Island 2:15.17 - 5(11)  
63. Gareri, Joseph SO-2 CC Rhode Island 2:22.11 - 5(12)  
64. Juneau, Ryan   Unattached 2:28.95 - 5(13)  
800 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Reck, Connor JR-3 Harvard 1:52.58
2. Butler, Drew   Unattached 1:52.71  
3. Decker, Luke JR-3 Dartmouth 1:53.35
4. Benster, Tyler   Unattached 1:54.10  
5. Carnevale, Steven   New Balance Boston 1:55.09  
6. Munnelly Jr, Sean   Granite State Flash 1:55.15  
7. Epps, Malik SO-2 Harvard 1:55.19
8. Robbins, Brian   Greater Boston Track Club 1:56.28  
9. Kates, Sunil SO-2 Roxbury CC 1:57.82
10. Blondin, Christopher   Greater Boston Track Club 2:00.41  
11. Cooney, Nolan   Unattached 2:00.61  
12. Negron, Thomas FR-1 Harvard 2:04.07  
800 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Goodman, David   NE Distance 1:56.20  
2. Moskowitz, Eli   Unattached 1:56.20  
3. Joseph, Yvel   Eliot Track Club 1:58.99  
4. Becker, Matthew SO-2 Brandeis 1:59.50  
5. Hogg, Robert SO-2 Harvard 2:00.07  
6. Poggi, Joseph   Golden Spikes Track & Fie 2:00.30  
7. Kwiecien, Connor   Golden Spikes Track & Fie 2:00.75  
8. Davis, Noah   Golden Spikes Track & Fie 2:01.88  
9. Duquette, Daniel SO-2 CC Rhode Island 2:02.37  
10. Clark, Cole   Unattached 2:02.53  
11. Cahill, David   Greater Boston Track Club 2:03.83  
12. Lynch, Patrick   Granite State Flash 2:04.33  
13. Simpson, Christopher   Eliot Track Club 2:04.56  
800 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Kennealy, John   Phillips Exeter Academy 2:01.78  
2. Ward, Grady SO-2 Brandeis 2:02.57  
3. Galvin, Patrick   Unattached 2:03.44  
4. Doran, Matthew FR-1 Brandeis 2:03.82  
5. Lynch, Ryan   Unattached 2:03.98  
6. Olaniyi, Ayoola   Westchester Track Club 2:04.44  
7. DeSisto, Robert   Nitehawks Sports Club 2:04.93  
8. Hanks, Keegan   Granite State Flash 2:04.98  
9. Platt, Benjamin   Granite State Flash 2:06.00  
10. Canning, Chris   HFC Striders 2:06.90  
11. Perry, Robert   unattached 2:08.06  
12. Picardy, Cody   Peabody 2:08.84  
13. Polichronopoulo, Brendan   Granite State Flash 2:12.80  
800 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Scerbo, Drew   The Governor's Academy 2:03.84  
2. Henandez, Randal   Phillips Exeter Academy 2:04.18  
3. Leon, Daniel FR-1 Brandeis 2:05.81  
4. Camplin, Brady   Unattached 2:05.87  
5. Barowski, Joseph   Unattached 2:06.50  
6. Torrellas, Justin   Cape Cod Athletic Club 2:08.66  
7. Herbein, Dan   Rogers Williams U 2:09.49  
8. Maynard, Nathan   unattached 2:12.41  
9. Stalter, Anthony   Unattached 2:12.62  
10. Larnerd, Max   Phillips Exeter Academy 2:13.09  
11. Saltmarsh, Carter   Granite State Flash 2:14.23  
12. Bartlett, Warren   Unattached 2:14.98  
13. Foisy, Evan   Unattached 2:15.09  
800 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Blair, Rayce   Naval Academy Prep School 2:03.24  
2. Sun, Cameron   NU Club Running 2:05.92  
3. Gentry, Noah   NU Club Running 2:06.47  
4. Richardson, Kobe   St. Johnsbury Academy 2:07.77  
5. Gangadharan, Quinn   Cambridge Jets Youth T&F 2:10.92  
6. Kinsman, Zachary   Unattached 2:11.68  
7. Floyd Jr, Dennis   Greater Boston Track Club 2:12.76  
8. Brown, Darin   Mass Velocity Track Club 2:13.13  
9. Pollutro, Jason   Greater Boston Track Club 2:14.23  
10. Larkin, Zack   The Governor's Academy 2:14.66  
11. Laney, Britton FR-1 CC Rhode Island 2:15.17  
12. Gareri, Joseph SO-2 CC Rhode Island 2:22.11  
13. Juneau, Ryan   Unattached 2:28.95  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Mangan, Steve FR-1 Dartmouth 4:00.52 - 1(1)
2. Gorman, Tim SO-2 Dartmouth 4:03.27 - 1(2)
3. Wallace, Alex   New Balance Boston 4:05.12 - 1(3)  
4. Korolev, Maksim SR-4 Harvard 4:05.58 - 1(4)
5. Purnell, Tom SO-2 Harvard 4:06.13 - 1(5)
6. Leakos, James SR-4 Harvard 4:06.80 - 1(6)
7. Davies, John   Unattached 4:09.47 - 1(7)  
8. Goodman, David   NE Distance 4:10.97 - 1(8)  
9. O'Toole, Garrett   Middlesex School 4:12.91 - 2(1)  
10. Bleday, John JR-3 Dartmouth 4:14.57 - 1(9)
11. Gibson, Robert   Janji 4:14.98 - 2(2)  
12. Zillmann, Ryan   Unattached 4:15.61 - 2(3)  
13. Connelly, Christopher   Unattached 4:15.66 - 1(10)  
14. Hillard, Matt   New Balance Boston 4:17.89 - 2(4)  
15. Booray, Adam   Westchester Track Club 4:18.02 - 2(5)  
16. Gentsch, Joseph   Westchester Track Club 4:20.50 - 2(6)  
17. Vander Molen, Scott   Western MA Distance Proje 4:20.63 - 3(1)  
18. Pounds, Finn   unattached 4:21.07 - 3(2)  
19. Lankow, Zachary   New Balance Boston 4:22.99 - 2(7)  
20. Carlone, Michael   Greater Boston Track Club 4:23.49 - 2(8)  
21. Fiore, Paolo FR-1 Siena 4:23.58 - 3(3)  
22. Weider, James   New Balance Boston 4:23.91 - 2(9)  
23. Higgins, Tom SO-2 Siena 4:24.49 - 3(4)  
24. Evanter, Caleb   Greater Boston Track Club 4:24.80 - 3(5)  
25. Greco, Alexander   Peabody 4:25.50 - 3(6)  
26. Wyman, Michael   Emerging Elites 4:25.75 - 2(10)  
27. Irwin, Ryan   Greater Boston Track Club 4:26.24 - 2(11)  
28. Chalmers, Andrew   Greater Boston Track Club 4:28.16 - 3(7)  
29. Howe, Peter   Middlesex School 4:28.32 - 3(8)  
30. Lewis, Daniel   Greater Boston Track Club 4:29.06 - 3(9)  
31. Nedeau, Erik   New Balance Boston 4:29.13 - 2(12)  
32. Whittall, Ian   Phillips Academy Andover 4:30.28 - 4(1)  
33. Gray, Sam   Phillips Exeter Academy 4:34.01 - 3(10)  
34. Gentile, Christian   Unattached 4:34.33 - 4(2)  
35. Manoogian, Ben   Peabody 4:34.60 - 4(3)  
36. Hammontree, Holden   Phillips Exeter Academy 4:35.63 - 3(11)  
37. Elwood, Joshua   unattached 4:35.67 - 4(4)  
38. Torrellas, Justin   Cape Cod Athletic Club 4:35.67 - 3(12)  
39. Braz, Benjamin   Peabody 4:36.84 - 4(5)  
40. Fontaine, Joshua   unattached 4:37.40 - 4(6)  
41. Tuttle, Andy   SoBurl 4:37.71 - 4(7)  
42. Hinrichsen, Erik   Unattached 4:37.96 - 3(13)  
43. McColley, Dan   Granite State Flash 4:38.38 - 4(8)  
44. Diekema, Scott   Phillips Academy Andover 4:38.51 - 4(9)  
45. Meyer, Spencer   unattached 4:38.64 - 4(10)  
46. Clarke, Peter   NU Club Running 4:38.66 - 4(11)  
47. Davis, Taylor SO-2 Siena 4:42.40 - 4(12)  
48. Lane, Ben   Rogers Williams U 4:42.50 - 4(13)  
49. Hatala, Bryant FR-1 Siena 4:43.46 - 4(14)  
50. Sosa, Randy   Naval Academy Prep School 4:44.34 - 5(1)  
51. Swift, Cameron FR-1 Sacred Heart 4:45.52 - 3(14)  
52. Edson, Rob   Unattached 4:47.17 - 5(2)  
53. Thresher, Luke   Unattached 4:47.52 - 4(15)  
54. Skinner, Ralph   Phillips Academy Andover 4:47.63 - 5(3)  
55. Gregoire, James   SoBurl 4:48.94 - 4(16)  
56. Hickey, Patrick   SoBurl 4:49.50 - 3(15)  
57. Decker, Eli   unattached 4:50.85 - 5(4)  
58. Domnarski, Henry   Unattached 4:50.90 - 5(5)  
59. Bartlett, Warren   Unattached 4:53.77 - 4(17)  
60. Levine, Isaac   unattached 4:55.45 - 5(6)  
61. Yuan, Chadd   Greater Boston Track Club 4:56.23 - 5(7)  
62. Waldron, Jon   Cambridge Sports Union 4:59.15 - 5(8)  
63. Gorton, John   Phillips Academy Andover 5:00.55 - 5(9)  
64. Pomeroy, Andrew   Norwich 5:01.05 - 5(10)  
65. Matsumoto, Issay   Phillips Exeter Academy 5:01.21 - 5(11)  
66. DeRosier, Ryan   NU Club Running 5:01.59 - 5(12)  
67. Greene, Robert   Norwich 5:04.95 - 5(13)  
68. Calderwood, Keelan   Emerging Elites 5:06.37 - 5(14)  
69. Young, Christopher   Emerging Elites 5:08.16 - 5(15)  
70. Anderson, Ricky   NU Club Running 5:08.37 - 5(16)  
71. Bolduc, Maurice   Norwich 5:09.68 - 5(17)  
72. Nichols, Robert   Norwich U 5:15.33 - 5(18)  
73. Hardy, Harris   Greater Boston Track Club 5:25.23 - 5(19)  
74. Jang, Kevin   Babson College 5:42.70 - 5(20)  
Mile Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Mangan, Steve FR-1 Dartmouth 4:00.52
2. Gorman, Tim SO-2 Dartmouth 4:03.27
3. Wallace, Alex   New Balance Boston 4:05.12  
4. Korolev, Maksim SR-4 Harvard 4:05.58
5. Purnell, Tom SO-2 Harvard 4:06.13
6. Leakos, James SR-4 Harvard 4:06.80
7. Davies, John   Unattached 4:09.47  
8. Goodman, David   NE Distance 4:10.97  
9. Bleday, John JR-3 Dartmouth 4:14.57
10. Connelly, Christopher   Unattached 4:15.66  
Mile Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. O'Toole, Garrett   Middlesex School 4:12.91  
2. Gibson, Robert   Janji 4:14.98  
3. Zillmann, Ryan   Unattached 4:15.61  
4. Hillard, Matt   New Balance Boston 4:17.89  
5. Booray, Adam   Westchester Track Club 4:18.02  
6. Gentsch, Joseph   Westchester Track Club 4:20.50  
7. Lankow, Zachary   New Balance Boston 4:22.99  
8. Carlone, Michael   Greater Boston Track Club 4:23.49  
9. Weider, James   New Balance Boston 4:23.91  
10. Wyman, Michael   Emerging Elites 4:25.75  
11. Irwin, Ryan   Greater Boston Track Club 4:26.24  
12. Nedeau, Erik   New Balance Boston 4:29.13  
Mile Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Vander Molen, Scott   Western MA Distance Proje 4:20.63  
2. Pounds, Finn   unattached 4:21.07  
3. Fiore, Paolo FR-1 Siena 4:23.58  
4. Higgins, Tom SO-2 Siena 4:24.49  
5. Evanter, Caleb   Greater Boston Track Club 4:24.80  
6. Greco, Alexander   Peabody 4:25.50  
7. Chalmers, Andrew   Greater Boston Track Club 4:28.16  
8. Howe, Peter   Middlesex School 4:28.32  
9. Lewis, Daniel   Greater Boston Track Club 4:29.06  
10. Gray, Sam   Phillips Exeter Academy 4:34.01  
11. Hammontree, Holden   Phillips Exeter Academy 4:35.63  
12. Torrellas, Justin   Cape Cod Athletic Club 4:35.67  
13. Hinrichsen, Erik   Unattached 4:37.96  
14. Swift, Cameron FR-1 Sacred Heart 4:45.52  
15. Hickey, Patrick   SoBurl 4:49.50  
Mile Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Whittall, Ian   Phillips Academy Andover 4:30.28  
2. Gentile, Christian   Unattached 4:34.33  
3. Manoogian, Ben   Peabody 4:34.60  
4. Elwood, Joshua   unattached 4:35.67  
5. Braz, Benjamin   Peabody 4:36.84  
6. Fontaine, Joshua   unattached 4:37.40  
7. Tuttle, Andy   SoBurl 4:37.71  
8. McColley, Dan   Granite State Flash 4:38.38  
9. Diekema, Scott   Phillips Academy Andover 4:38.51  
10. Meyer, Spencer   unattached 4:38.64  
11. Clarke, Peter   NU Club Running 4:38.66  
12. Davis, Taylor SO-2 Siena 4:42.40  
13. Lane, Ben   Rogers Williams U 4:42.50  
14. Hatala, Bryant FR-1 Siena 4:43.46  
15. Thresher, Luke   Unattached 4:47.52  
16. Gregoire, James   SoBurl 4:48.94  
17. Bartlett, Warren   Unattached 4:53.77  
Mile Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Sosa, Randy   Naval Academy Prep School 4:44.34  
2. Edson, Rob   Unattached 4:47.17  
3. Skinner, Ralph   Phillips Academy Andover 4:47.63  
4. Decker, Eli   unattached 4:50.85  
5. Domnarski, Henry   Unattached 4:50.90  
6. Levine, Isaac   unattached 4:55.45  
7. Yuan, Chadd   Greater Boston Track Club 4:56.23  
8. Waldron, Jon   Cambridge Sports Union 4:59.15  
9. Gorton, John   Phillips Academy Andover 5:00.55  
10. Pomeroy, Andrew   Norwich 5:01.05  
11. Matsumoto, Issay   Phillips Exeter Academy 5:01.21  
12. DeRosier, Ryan   NU Club Running 5:01.59  
13. Greene, Robert   Norwich 5:04.95  
14. Calderwood, Keelan   Emerging Elites 5:06.37  
15. Young, Christopher   Emerging Elites 5:08.16  
16. Anderson, Ricky   NU Club Running 5:08.37  
17. Bolduc, Maurice   Norwich 5:09.68  
18. Nichols, Robert   Norwich U 5:15.33  
19. Hardy, Harris   Greater Boston Track Club 5:25.23  
20. Jang, Kevin   Babson College 5:42.70  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Sorgato, Andrea   New Balance Boston 8:22.27 - 1(1)  
2. Curts, Dan   Unattached 8:23.85 - 1(2)  
3. Gibson, Robert   Janji 8:24.57 - 1(3)  
4. Chorney, David   Boston Athletic Associati 8:24.92 - 1(4)  
5. Price, Brandon FR-1 Harvard 8:25.58 - 1(5)
6. Hatton, Colman   Boston Athletic Associati 8:29.34 - 1(6)  
7. Holt-Andrews, Josef   Unattached 8:30.20 - 1(7)  
8. GeberKidane, Ashi FR-1 Harvard 8:33.37 - 1(8)  
9. O'Toole, Garrett   Middlesex School 8:45.12 - 1(9)  
10. Deokar, Viraj   Middlesex School 8:49.53 - 1(10)  
11. Unger, TJ   HFC Striders 8:50.99 - 1(11)  
12. Donley, Cory   Naval Academy Prep School 8:58.14 - 1(12)  
13. Wright, Sal SO-2 Siena 8:58.42 - 2(1)  
14. Lucci, Aaron   unattached 9:02.92 - 1(13)  
15. Ferguson, Jack   Rogers Williams U 9:03.93 - 1(14)  
16. Estrada, Lucas   Middlesex School 9:04.33 - 1(15)  
17. Bitzas, Austin FR-1 Siena 9:10.73 - 1(16)  
18. Green, Nick   Unattached 9:11.07 - 2(2)  
19. Smithers, Henry   Dirigo R.C. 9:11.71 - 1(17)  
20. McLaren, Tyler   Unattached 9:12.43 - 1(18)  
21. Courville, Tyler   Phillips Exeter Academy 9:20.41 - 1(19)  
22. Egan, Ryan SR-4 Siena 9:21.59 - 2(3)  
23. Nedeau, Ethan   Central Mass Striders 9:22.25 - 2(4)  
24. James, Connor   Greater Boston Track Club 9:23.78 - 2(5)  
25. Koss, Nick   NU Club Running 9:24.59 - 2(6)  
26. Dunleavy, Jack   Rogers Williams U 9:26.68 - 2(7)  
27. Coughlin, Emmett   Unattached 9:27.18 - 2(8)  
28. Wasiolek, Bart   New Haven Road Runners 9:28.88 - 2(9)  
29. Britton, Justin   Central Park Track Club ( 9:32.65 - 1(20)  
30. Thresher, Luke   Unattached 9:32.87 - 2(10)  
31. Scott, Andy SO-2 Lesley 9:33.12 - 2(11)  
32. Fiust-Klink, Shane FR-1 Siena 9:34.19 - 2(12)  
33. John, Walker   Granite State Flash 9:34.56 - 2(13)  
34. Fogarty, Sean SO-2 Siena 9:37.04 - 2(14)  
35. Fishman, Jayme   Eliot Track Club 9:37.56 - 2(15)  
36. Salnikov, Michael   Rogers Williams U 9:47.62 - 2(16)  
37. Wilson, Logan   NU Club Running 9:49.40 - 2(17)  
38. Biales, Daniel   New Balance Boston 9:50.46 - 2(18)  
39. Crudale, Anthony   Boston Athletic Associati 9:56.64 - 2(19)  
40. O'Brien, Matthew   Unattached 10:00.90 - 2(20)  
41. Jones, Will   St. Johnsbury Academy 10:02.24 - 2(21)  
42. Munnelly Jr, Sean   Granite State Flash 10:04.06 - 2(22)  
43. Duggan, Matt   Rogers Williams U 10:14.95 - 2(23)  
44. Stebbins, Jordan   Unattached 10:42.62 - 2(24)  
3000 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Sorgato, Andrea   New Balance Boston 8:22.27  
2. Curts, Dan   Unattached 8:23.85  
3. Gibson, Robert   Janji 8:24.57  
4. Chorney, David   Boston Athletic Associati 8:24.92  
5. Price, Brandon FR-1 Harvard 8:25.58
6. Hatton, Colman   Boston Athletic Associati 8:29.34  
7. Holt-Andrews, Josef   Unattached 8:30.20  
8. GeberKidane, Ashi FR-1 Harvard 8:33.37  
9. O'Toole, Garrett   Middlesex School 8:45.12  
10. Deokar, Viraj   Middlesex School 8:49.53  
11. Unger, TJ   HFC Striders 8:50.99  
12. Donley, Cory   Naval Academy Prep School 8:58.14  
13. Lucci, Aaron   unattached 9:02.92  
14. Ferguson, Jack   Rogers Williams U 9:03.93  
15. Estrada, Lucas   Middlesex School 9:04.33  
16. Bitzas, Austin FR-1 Siena 9:10.73  
17. Smithers, Henry   Dirigo R.C. 9:11.71  
18. McLaren, Tyler   Unattached 9:12.43  
19. Courville, Tyler   Phillips Exeter Academy 9:20.41  
20. Britton, Justin   Central Park Track Club ( 9:32.65  
3000 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Wright, Sal SO-2 Siena 8:58.42  
2. Green, Nick   Unattached 9:11.07  
3. Egan, Ryan SR-4 Siena 9:21.59  
4. Nedeau, Ethan   Central Mass Striders 9:22.25  
5. James, Connor   Greater Boston Track Club 9:23.78  
6. Koss, Nick   NU Club Running 9:24.59  
7. Dunleavy, Jack   Rogers Williams U 9:26.68  
8. Coughlin, Emmett   Unattached 9:27.18  
9. Wasiolek, Bart   New Haven Road Runners 9:28.88  
10. Thresher, Luke   Unattached 9:32.87  
11. Scott, Andy SO-2 Lesley 9:33.12  
12. Fiust-Klink, Shane FR-1 Siena 9:34.19  
13. John, Walker   Granite State Flash 9:34.56  
14. Fogarty, Sean SO-2 Siena 9:37.04  
15. Fishman, Jayme   Eliot Track Club 9:37.56  
16. Salnikov, Michael   Rogers Williams U 9:47.62  
17. Wilson, Logan   NU Club Running 9:49.40  
18. Biales, Daniel   New Balance Boston 9:50.46  
19. Crudale, Anthony   Boston Athletic Associati 9:56.64  
20. O'Brien, Matthew   Unattached 10:00.90  
21. Jones, Will   St. Johnsbury Academy 10:02.24  
22. Munnelly Jr, Sean   Granite State Flash 10:04.06  
23. Duggan, Matt   Rogers Williams U 10:14.95  
24. Stebbins, Jordan   Unattached 10:42.62  
 
Place Name Year Team Time Score  
1. Polito, Stephen   New Balance Boston 15:10.43 -  
2. Miller, Nick SO-2 Siena 15:16.43 -  
3. Drago, John   New Balance Boston 15:23.56 -  
4. Cusick, Francis   Unattached 15:36.19 -  
5. Mullen IV, Joseph   Greater Boston Track Club 15:40.57 -  
6. Cornine, Nicholas FR-1 Siena 15:49.87 -  
7. Abdrahman II, Omer   ConnQuest 17:48.60 -  
  Challenor, Robert FR-1 Sacred Heart DNF -  
Place Name Year Team Time Score  
1. O'Rourke III, Edward   New England Walkers 14:52.09 -  
2. Dunn, Spencer   Unattached 14:59.70 -  
3. Allen, Nolan   Unattached 16:15.35 -  
4. Peckiconis, Stephen   Cambridge Sports Union 16:40.68 -  
5. Epstein, Larry   New England Walkers 17:32.07 -  
6. Miner, James   Unattached 18:05.34 -  
  Sunnerberg, Timothy   unattached DNF -  
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Warwick, Hunter JR-3 Brown 8.54 - 1(1)
2. Chu, Kevin   Sprinticity 8.63 - 1(2)  
3. Jackson, Drayke SR-4 Sacred Heart 8.72 - 1(3)  
4. Evanter, Jacob   Greater Boston Track Club 8.78 - 1(4)  
5. Ricciardi, Nicholas   Greater Boston Track Club 9.11 - 1(5)  
6. Hazell, Gregory JR-3 Sacred Heart 9.13 - 1(6)  
7. Warner, Danny   Unattached 9.22 - 1(7)  
8. Gonzalez, Jeremy   Boston U Club Running 9.27 - 1(8)  
9. Hunsaker, Todd   unattached 9.44 - 2(1)  
60 Hurdles Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Warwick, Hunter JR-3 Brown 8.54
2. Chu, Kevin   Sprinticity 8.63  
3. Jackson, Drayke SR-4 Sacred Heart 8.72  
4. Evanter, Jacob   Greater Boston Track Club 8.78  
5. Ricciardi, Nicholas   Greater Boston Track Club 9.11  
6. Hazell, Gregory JR-3 Sacred Heart 9.13  
7. Warner, Danny   Unattached 9.22  
8. Gonzalez, Jeremy   Boston U Club Running 9.27  
60 Hurdles Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Hunsaker, Todd   unattached 9.44  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Polk, Marcus   Phillips Exeter Academy 8.37 - 1(1)  
2. Telfer, Craig   unattached 8.46 - 1(2)  
3. Saccone, Kevin   Unattached 8.67 - 1(3)  
4. Caveney Jr, Sean   Unattached 8.71 - 1(4)  
5. Bartos, Jan   Unattached 8.89 - 1(5)  
6. Silveira, Sebastian   Unattached 8.96 - 2(1)  
7. Fischetti, Matt   Phillips Academy Andover 8.99 - 2(2)  
8. Gray, Luke   Phillips Exeter Academy 9.01 - 2(3)  
9. Matteucci, Andrew   Unattached 9.07 - 1(6)  
10. Lyon, Paul   SoBurl 9.08 - 2(4)  
60 Hurdles Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Polk, Marcus   Phillips Exeter Academy 8.37  
2. Telfer, Craig   unattached 8.46  
3. Saccone, Kevin   Unattached 8.67  
4. Caveney Jr, Sean   Unattached 8.71  
5. Bartos, Jan   Unattached 8.89  
6. Matteucci, Andrew   Unattached 9.07  
60 Hurdles Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Silveira, Sebastian   Unattached 8.96  
2. Fischetti, Matt   Phillips Academy Andover 8.99  
3. Gray, Luke   Phillips Exeter Academy 9.01  
4. Lyon, Paul   SoBurl 9.08  
 
Place Team Squad Athletes Time Score  
1. Greater Boston Track Club A 3:31.32 -  
2. SoBurl A 3:55.09 -  
3. NU Club Running A 3:58.73 -  
Place Name Year Team Metric English Score  
1. King, Adam SO-2 Sacred Heart 1.93m 6' 4" -  
2. Jones, Austin   Pomfret School 1.88m 6' 2" -  
3. Fairfield, Corey   Unattached 1.88m 6' 2" -  
4. Jackson, Drayke SR-4 Sacred Heart 1.83m 6' 0" -  
5. Fischetti, Matt   Phillips Academy Andover 1.83m 6' 0" -  
6. Franklin, Mark FR-1 Brandeis 1.78m 5' 10" -  
7. Kasupski, Caleb   SoBurl 1.78m 5' 10" -  
  Pomer, Kevin   unattached NH NH -  
Place Name Year Team Metric English Score  
1. Roney, Andrew FR-1 Harvard 4.70m 15' 5" -
2. Lawrence, Brad   Patriot Pole Vault Club 4.70m 15' 5" -  
3. Popusoi, Vladimir   Unattached 4.40m 14' 5.25" -  
4. Polis, Scott SR-4 Sacred Heart 4.40m 14' 5.25" -  
5. Lambert, Kyle   Unattached 3.95m 12' 11.5" -  
6. Jackson, Drayke SR-4 Sacred Heart 3.95m 12' 11.5" -  
7. Chuma, Jack   Patriot Pole Vault Club 3.65m 11' 11.75" -  
8. Bazarnicki, Quentin   Unattached 3.65m 11' 11.75" -  
  Slovenski, Mike JR-3 Harvard NH NH -  
  Moran, Christopher   Unattached NH NH -  
  Weitzman, Itai   Marin Youth Track Club NH NH -  
  Ryan, Drew FR-1 Sacred Heart NH NH -  
  Tylock, James   Mass Velocity Track Club NH NH -  
Place Name Year Team Metric English Score Heat(Pl)  
1. Anderson, Albert JR-3 Brown 6.49m 21' 3.5" - 2(1)  
2. Sidique, Mohamed JR-3 Brandeis 6.34m 20' 9.75" - 2(2)  
3. Ricciardi, Nicholas   Greater Boston Track Club 6.22m 20' 5" - 2(3)  
4. Lyon, Paul   SoBurl 6.18m 20' 3.5" - 2(4)  
5. Patel, Vikas   Pomfret School 6.08m 19' 11.5" - 2(5)  
6. Kasupski, Caleb   SoBurl 5.95m 19' 6.25" - 2(6)  
7. Merchant, Will   unattached 5.89m 19' 4" - 2(7)  
8. Abi-Kheirs, Elijah   Unattached 5.85m 19' 2.5" - 1(1)  
8. Balony, Dave   Hope HS 5.85m 19' 2.5" - 1(2)  
10. Berger, Adam SO-2 Brandeis 5.77m 18' 11.25" - 1(3)  
11. Miller, Thomas   Phillips Exeter Academy 5.69m 18' 8" - 1(4)  
12. Bialon, Cezar   Babson College 5.63m 18' 5.75" - 1(5)  
13. Chen, Brain   NU Club Running 5.59m 18' 4.25" - 1(6)  
13. Hibert, Michael   Western Mass. Alliance 5.59m 18' 4.25" - 1(7)  
15. Royer, Matt   SoBurl 5.42m 17' 9.5" - 2(8)  
16. Fischetti, Matt   Phillips Academy Andover 5.24m 17' 2.25" - 1(8)  
17. Peck, Alexander   Granite State Flash 5.20m 17' 0.75" - 2(9)  
18. Duffy, Jack   NU Club Running 5.15m 16' 10.75" - 1(9)  
19. Behn, Cameron   Granite State Flash 4.84m 15' 10.5" - 1(10)  
20. Travers, Michael   Mass Velocity Track Club 4.37m 14' 4" - 1(11)  
21. Marchetti, Robert   Mass Velocity Track Club 3.86m 12' 8" - 1(12)  
  Esposito, Dominic   Babson College FOUL FOUL - 1  
Long Jump Flight 1
Pl. Name Year Team Metric English  
1. Abi-Kheirs, Elijah   Unattached 5.85m 19' 2.5"  
2. Balony, Dave   Hope HS 5.85m 19' 2.5"  
3. Berger, Adam SO-2 Brandeis 5.77m 18' 11.25"  
4. Miller, Thomas   Phillips Exeter Academy 5.69m 18' 8"  
5. Bialon, Cezar   Babson College 5.63m 18' 5.75"  
6. Chen, Brain   NU Club Running 5.59m 18' 4.25"  
7. Hibert, Michael   Western Mass. Alliance 5.59m 18' 4.25"  
8. Fischetti, Matt   Phillips Academy Andover 5.24m 17' 2.25"  
9. Duffy, Jack   NU Club Running 5.15m 16' 10.75"  
10. Behn, Cameron   Granite State Flash 4.84m 15' 10.5"  
11. Travers, Michael   Mass Velocity Track Club 4.37m 14' 4"  
12. Marchetti, Robert   Mass Velocity Track Club 3.86m 12' 8"  
  Esposito, Dominic   Babson College FOUL FOUL  
Long Jump Flight 2
Pl. Name Year Team Metric English  
1. Anderson, Albert JR-3 Brown 6.49m 21' 3.5"  
2. Sidique, Mohamed JR-3 Brandeis 6.34m 20' 9.75"  
3. Ricciardi, Nicholas   Greater Boston Track Club 6.22m 20' 5"  
4. Lyon, Paul   SoBurl 6.18m 20' 3.5"  
5. Patel, Vikas   Pomfret School 6.08m 19' 11.5"  
6. Kasupski, Caleb   SoBurl 5.95m 19' 6.25"  
7. Merchant, Will   unattached 5.89m 19' 4"  
8. Royer, Matt   SoBurl 5.42m 17' 9.5"  
9. Peck, Alexander   Granite State Flash 5.20m 17' 0.75"  
 
Place Name Year Team Metric English Score  
1. Bialon, Cezar   Babson College 13.08m 42' 11" -  
2. Sidique, Mohamed JR-3 Brandeis 12.67m 41' 7" -  
3. Hibert, Michael   Western Mass. Alliance 12.63m 41' 5.25" -  
4. Berger, Adam SO-2 Brandeis 12.45m 40' 10.25" -  
5. Merchant, Will   unattached 12.29m 40' 4" -  
6. King, Adam SO-2 Sacred Heart 12.16m 39' 10.75" -  
7. Lyon, Paul   SoBurl 12.11m 39' 8.75" -  
Place Name Year Team Metric English Score  
1. Campbell, Lloyd   Phillips Exeter Academy 15.16m 49' 9" -  
2. Ikpeazu, Chukwudi   Phillips Exeter Academy 13.93m 45' 8.5" -  
3. Keach, Brendan   Unattached 13.75m 45' 1.5" -  
4. Boyea, Weslie   Unattached 12.01m 39' 5" -  
Place Name Year Team Metric English Score  
1. Brode, Dustin SR-4 Harvard 18.51m 60' 8.75" -
2. Reid, Andre   Greater Boston Track Club 17.28m 56' 8.5" -  
3. Liokumovich, Igor JR-3 Harvard 16.23m 53' 3" -
4. Filiano, Dominic   Unattached 16.07m 52' 8.75" -  
5. Roy, David FR-1 Sacred Heart 14.28m 46' 10.25" -  
6. Campbell, John   Naval Academy Prep School 13.65m 44' 9.5" -  
7. Cabral, Colin SO-2 CC Rhode Island 12.68m 41' 7.25" -  
8. Fugere, Connor   Unattached 12.52m 41' 1" -  
9. Hartnett, Richard   Mass Velocity Track Club 12.23m 40' 1.5" -  
10. Salters, Winston FR-1 Roxbury CC 11.90m 39' 0.5" -  
11. Redmond, Kevin SO-2 CC Rhode Island 11.06m 36' 3.5" -  
12. Guerra, Arthur   Twilight Throwers 9.55m 31' 4" -