DIII All-Ohio Outdoor Performance List

ICON KEY:DIII All-Ohio
DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

DIII All-Ohio   11.52
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Leverette, Jordan SR-4 Baldwin Wallace 10.38 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 3.0
2 Ward, Deven SO-2 John Carroll 10.44 NCAA Division III Outdoor Track & Field Championships May 23, 2019 2.7
3 Snow, Hayden JR-3 John Carroll 10.58 Raleigh Relays Mar 29, 2019 3.9
4 Davis, Tommy SR-4 Ohio Wesleyan 10.75 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 3.5
5 Febus, Cwinn JR-3 Otterbein 10.83 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 0.8
6 Sena, Marquis SO-2 Ohio Wesleyan 10.87 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 3.0
7 Weirich, Cole SR-4 John Carroll 10.90 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 3.0
8 Boales, Tyler FR-1 Otterbein 10.91 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 2.1
9 Atallah, Adriano SO-2 Oberlin 10.92 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 3.2
10 Friday, Justin JR-3 Ohio Wesleyan 10.93 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 1.1
11 Morrow, Delontaye SR-4 Ohio Wesleyan 10.98 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 3.2
12 Haling, Jonathan JR-3 Case Western 11.00 NCC Gregory Final Qualifier May 15, 2019 1.4
13 Dean, Nate FR-1 Ohio Northern 11.05 Emory Classic Mar 29, 2019 2.5
14 Rohal, Jack FR-1 Otterbein 11.07 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 2.6
14 Knaub, Adam JR-3 Wilmington (Ohio) 11.07 2019 Pioneer Invitational Mar 22, 2019 0.7
16 Munchick, Zack FR-1 Mount Union 11.08 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 1.5
17 Littlejohn, Darian JR-3 Mount Union 11.09 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 0.8
18 Meeker, Noah SO-2 Capital 11.13 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019 2.9
19 Perez, Juan FR-1 Case Western 11.15 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 1.4
20 Perry, Josh JR-3 Mount Union 11.16 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 0.8
21 Britt, Malik SO-2 Mount Union 11.17 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 2.6
22 Short, Branden FR-1 Heidelberg 11.18 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 0.8
23 Walkins, Volaskis FR-1 Heidelberg 11.19 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 2.6
24 Iannetta, John SR-4 John Carroll 11.24 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019 0.7
25 Sallee, Albert FR-1 Marietta 11.25 Tiffleberg Apr 6, 2019 +0.0
25 Hakim Jr., Musa SO-2 Case Western 11.25 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 1.9
27 Beucler, Kenny SR-4 Heidelberg 11.27 2019 AJ Cody Invitational Apr 20, 2019 1.9
28 Fox, Justin SR-4 Wooster 11.29 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 -0.1
28 Pence, Drake SO-2 Wooster 11.29 Alan Connie Shamrock Invite Mar 14, 2019 4.6
28 Coleman, Kristian FR-1 Wooster 11.29 Alan Connie Shamrock Invite Mar 14, 2019 5.0
28 Warlick, Omar SO-2 Bluffton 11.29 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 1.9
28 Craig, James SO-2 Franciscan (Ohio) 11.29 CSAC Championship Meet May 4, 2019 +0.0
33 Oddo, Dominic JR-3 Case Western 11.31 NCAA Division III Outdoor Track & Field Championships May 23, 2019 1.8
33 Leeper, Alex SO-2 Mount Union 11.31 Wooster Invitational Mar 29, 2019 -0.2
35 Lindsey, Seven FR-1 Denison 11.32 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 -0.4
36 Shadie, Kendall SO-2 Mount Union 11.33 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019 1.7
37 Johnson, Brandon JR-3 Wittenberg 11.34 Emory Invitational Mar 22, 2019 1.1
37 Paris, Noah FR-1 Heidelberg 11.34 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 1.5
39 Conlon, Mackenzie JR-3 Otterbein 11.35 Charlotte 49er Classic Mar 14, 2019 2.0
39 Chen, Evan FR-1 Muskingum 11.35 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 2.6
39 McKee, Noah SO-2 Ohio Northern 11.35 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 1.5
42 Richardson, Luke FR-1 Wilmington (Ohio) 11.36 2019 Pioneer Invitational Mar 22, 2019 1.2
43 Roth, James JR-3 Mount Union 11.37 Walsh University Invitational Apr 12, 2019 -0.1
44 Taylor, Tre'on JR-3 Mount St. Joseph 11.38 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019 2.1
44 Zahren, Mark FR-1 John Carroll 11.38 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019 0.6
46 Inzar, Darius SO-2 Case Western 11.39 UAA Outdoor Championship Apr 27, 2019 0.5
46 Etzler, Clark SR-4 Mount Union 11.39 Walsh University Invitational Apr 12, 2019 0.9
48 Dennis, Jordan SR-4 Wooster 11.40 North Coast AC Combined Events Apr 27, 2019 3.4
49 Williams, Daniel FR-1 Bluffton 11.42 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019 1.1
49 Woods, Cedric JR-3 Mount St. Joseph 11.42 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019 0.6
49 Ransom, Brandon FR-1 Mount Union 11.42 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019 3.0
49 Koch, Aaron JR-3 Wilmington (Ohio) 11.42 Cedarville University Yellow Jacket Collegiate Outdoor Open Mar 30, 2019 2.2
53 Entsminger, Matt SR-4 Wittenberg 11.43 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 -0.1
53 King, Corey FR-1 Case Western 11.43 UAA Outdoor Championship Apr 27, 2019 1.3
53 Troyer, Carson SO-2 Mount Union 11.43 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019 1.3
56 Drumm-Turner, Cody SO-2 Defiance 11.46 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 2.1
57 Graham, Maurice SO-2 Wittenberg 11.50 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019 2.6
57 Rameriz-Wilson, Darien SO-2 Ohio Wesleyan 11.50 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 0.1
59 Smith, Jordan JR-3 Ohio Northern 11.51 2019 AJ Cody Invitational Apr 20, 2019 1.9
59 Forney, Nathan JR-3 Otterbein 11.51 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019 4.7
61 Kopchak, Drew FR-1 Baldwin Wallace 11.52 Rose-Hulman "Early Bird" Invitational Mar 16, 2019 1.2
62 Fletcher, Cecil FR-1 Ohio Wesleyan 11.53 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 0.1
63 Williams, Cole FR-1 Capital 11.54 2019 Billy Hayes Invitational May 3, 2019 2.2
63 Taynor, Dalton FR-1 Bluffton 11.54 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019 1.5
65 Asare, Kofi FR-1 Oberlin 11.56 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 0.2
66 Brewer, Maurice SO-2 Defiance 11.57 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 +0.0
66 DeSabato, Ben SO-2 John Carroll 11.57 Walsh University Invitational Apr 12, 2019 2.9
66 McGill, Sean JR-3 Ohio Northern 11.57 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 +0.0
69 Klopfenstein, Eric JR-3 Marietta 11.59 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019 1.2
70 Gleeson, Ryan SR-4 Oberlin 11.60 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019 1.4
71 Parker, Christian FR-1 Bluffton 11.62 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019 -1.6
72 Olsen, John SR-4 Oberlin 11.64 8th Annual Terrier Relays Mar 30, 2019 3.4
73 Hale, Isaiah FR-1 Mount St. Joseph 11.65 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 -0.5
73 Mustari, Michael FR-1 Ohio Northern 11.65 Emory Classic Mar 29, 2019 0.6
75 Branton, Tyler JR-3 Wittenberg 11.67 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019 3.0
75 Phillips, Ladedrick FR-1 Mount Union 11.67 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019 1.4
75 Suresh, Ananth SR-4 Case Western 11.67 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 0.3
78 Guyer, Zachary SO-2 Wittenberg 11.68 North Coast AC Combined Events Apr 27, 2019 1.5
79 Zassick, Jimmy FR-1 Case Western 11.69 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 1.5
79 Cole, Brandon SR-4 Baldwin Wallace 11.69 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019 1.2
81 Neal, Arvonte FR-1 Mount St. Joseph 11.70 Grizzly Invitational Apr 6, 2019 2.4
82 MacIntyre, Cameron SO-2 Oberlin 11.72 North Coast AC Combined Events Apr 27, 2019 3.4
83 Johnston, Aaron FR-1 Muskingum 11.76 Geneva College Invite Apr 17, 2019 +0.0
84 Shade, Brandon SR-4 Otterbein 11.79 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019 3.2
85 Simpson, Kenny SR-4 Mount St. Joseph 11.80 Grizzly Invitational Apr 6, 2019 0.9
85 Hall, Andrew SR-4 Kenyon 11.80 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 -0.3
87 Fox, Adam JR-3 Muskingum 11.81 Muskingum Invitational Apr 6, 2019 1.4
87 Shepardson, Grant FR-1 Wittenberg 11.81 Cedarville University Yellow Jacket Collegiate Outdoor Open Mar 30, 2019 2.2
89 Dixie, James JR-3 Denison 11.82 North Coast AC Combined Events Apr 27, 2019 3.4
90 Caris, Gabe SO-2 Defiance 11.83 Cedarville University Yellow Jacket Collegiate Outdoor Open Mar 30, 2019 1.9
90 Vaughn, Zachary SR-4 Ohio Northern 11.83 2019 AJ Cody Invitational Apr 20, 2019 3.3
90 Johnson, Marques SR-4 Heidelberg 11.83 2019 AJ Cody Invitational Apr 20, 2019 3.3
93 Blankenship, Jayson JR-3 Ohio Wesleyan 11.85 Muskingum Invitational Apr 6, 2019 1.4
94 Robinson, Azad FR-1 Wittenberg 11.87 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019 2.6
95 Pollard, Camryn SO-2 Wooster 11.88 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 +0.0
96 Broyles, Sheldon FR-1 Muskingum 11.90 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019 3.3
96 Pennick, Dimitri FR-1 Heidelberg 11.90 2019 AJ Cody Invitational Apr 20, 2019 3.3
96 Foreman, Kendrick SO-2 Marietta 11.90 Tiffleberg Apr 6, 2019 2.3
99 Loy, Chuen SO-2 Kenyon 11.93 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 1.5
100 Ajala, Rasheed JR-3 Case Western 11.94 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 1.9

100 Meters (Women)

DIII All-Ohio   13.48
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Johnson, Sara FR-1 John Carroll 12.08 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 1.7
2 Cannata, Lucia FR-1 John Carroll 12.21 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 2.2
3 Dennison, Gracie FR-1 Otterbein 12.28 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 1.7
4 Nemeth, Grace SR-4 Baldwin Wallace 12.31 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 1.7
5 Silva, Kayla FR-1 Ohio Northern 12.32 Emory Classic Mar 29, 2019 4.1
6 Lavey, Taylor JR-3 Ohio Northern 12.34 Emory Classic Mar 29, 2019 4.1
7 Hayes, Arinn FR-1 Heidelberg 12.47 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 3.4
8 Powell, Ashura SR-4 John Carroll 12.49 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019 1.2
9 Grove, Kelsey JR-3 Heidelberg 12.52 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 2.3
10 Atkinson, Jaliyah JR-3 Ohio Wesleyan 12.56 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 1.7
11 Walker, Alexis FR-1 Wittenberg 12.57 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 1.0
12 Acevedo, Alyssa SR-4 Ohio Wesleyan 12.58 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 2.2
12 Cook-Gist, Imani SR-4 Oberlin 12.58 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 1.7
12 Dickman, Julia FR-1 Ohio Wesleyan 12.58 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 1.7
15 Warner, Raquel JR-3 Otterbein 12.61 Charlotte 49er Classic Mar 14, 2019 1.6
15 Johnson, Daijana JR-3 Mount Union 12.61 Walsh University Invitational Apr 12, 2019 1.3
17 Khawam, Maya FR-1 John Carroll 12.63 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 3.4
18 Manivanh, Taylor JR-3 Capital 12.67 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 0.2
19 Penna, Izzie SO-2 John Carroll 12.70 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 2.2
20 Tilton, Akwia JR-3 Wooster 12.71 Alan Connie Shamrock Invite Mar 14, 2019 4.7
21 Rivera, Eva FR-1 Mount Union 12.72 Walsh University Invitational Apr 12, 2019 3.2
22 Phillips, Sydney JR-3 Otterbein 12.78 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 0.9
22 Powers, Olivia FR-1 Mount Union 12.78 Walsh University Invitational Apr 12, 2019 3.8
24 Freyhof, Morgan JR-3 Ohio Wesleyan 12.81 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019 4.6
25 Eisenbraun, Mariah SO-2 Mount Union 12.98 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019 0.3
26 Harris, Kiara FR-1 Ohio Wesleyan 13.04 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 -0.4
26 Newman, Olivia JR-3 Case Western 13.04 CWRU Invitational Apr 20, 2019 -1.2
26 Palmer, Korri JR-3 Wooster 13.04 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 1.7
29 Plikerd, Stevie FR-1 Wittenberg 13.05 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 0.2
30 Kennerly, Jada FR-1 Oberlin 13.06 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 -0.1
31 Curry, Nina FR-1 Baldwin Wallace 13.08 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 1.7
31 Warlick, Keturah SR-4 Bluffton 13.08 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019 1.3
33 Love, Bari JR-3 Case Western 13.09 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 3.4
34 Rolf, Preslee SO-2 Wittenberg 13.15 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019 4.3
35 Carey, Megan FR-1 Otterbein 13.20 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019 2.4
36 Buchanan, Morgan FR-1 Otterbein 13.22 Blizzard Buster Mar 23, 2019 3.8
37 Sievers, Megan JR-3 Ohio Wesleyan 13.23 8th Annual Terrier Relays Mar 30, 2019 2.5
38 Scherf, Ana FR-1 Case Western 13.26 UAA Outdoor Championship Apr 27, 2019 0.4
39 Spencer, Karrah SO-2 John Carroll 13.28 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019 1.4
40 DeLuca, Maria SO-2 John Carroll 13.30 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019 1.4
41 Brown, Trinity FR-1 Ohio Wesleyan 13.35 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 -0.4
41 Johnson, Alexianna SO-2 Mount Union 13.35 Walsh University Invitational Apr 12, 2019 3.2
43 Hines, Julie SO-2 Case Western 13.36 CWRU Invitational Apr 20, 2019 -1.2
44 Stocker, Sabrina SO-2 Mount Union 13.39 Wooster Invitational Mar 29, 2019 +0.0
45 LaFond, Ashlin FR-1 Franciscan (Ohio) 13.45 CSAC Championship Meet May 4, 2019 +0.0
46 Partridge, Claudia FR-1 Wooster 13.47 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019 4.3
47 Lowry, Sydney FR-1 Muskingum 13.48 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 0.2
47 Johnson, Amarii JR-3 Ohio Wesleyan 13.48 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019 4.3
49 Robertson, Catherine FR-1 Kenyon 13.49 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 -0.8
49 Lewis, Ashley SO-2 Mount St. Joseph 13.49 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 3.4
51 Clary, Ryelee SO-2 Wittenberg 13.50 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019 4.1
52 Stottner, Sarah SR-4 Case Western 13.51 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 -0.3
53 Hilt, Emily JR-3 Capital 13.54 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019 2.3
54 Guiley, Heather FR-1 Baldwin Wallace 13.56 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019 0.4
55 Thut, Lindsay JR-3 Mount Union 13.57 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019 4.1
56 Dietz, Maddie FR-1 Baldwin Wallace 13.58 Rose-Hulman "Early Bird" Invitational Mar 16, 2019 0.8
57 Markau, Lisa-Maria FR-1 Defiance 13.59 Rose-Hulman "Early Bird" Invitational Mar 16, 2019 2.5
57 Norden, Emily FR-1 Ohio Northern 13.59 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019 -0.9
59 Lange, Renee FR-1 Ohio Northern 13.64 2019 AJ Cody Invitational Apr 20, 2019 2.2
59 Hilley, Leah SR-4 Wittenberg 13.64 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019 4.1
61 Kromer, Morgan FR-1 Wooster 13.66 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 1.4
62 Kobuszewski, Kaitlin SO-2 Marietta 13.71 Tiffleberg Apr 6, 2019 2.1
63 Yarbrough, Joy FR-1 Ohio Wesleyan 13.78 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019 2.7
64 Smith, Carolyn FR-1 Oberlin 13.85 8th Annual Terrier Relays Mar 30, 2019 2.2
65 Djungu-Sungu, Malaika FR-1 Oberlin 13.87 CWRU Invitational Apr 20, 2019 -0.1
66 Shomon, Alexis JR-3 Ohio Wesleyan 13.88 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 -0.1
67 Ferry, Malia JR-3 Defiance 13.99 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 1.4
67 Johnson, Alexis SO-2 Wittenberg 13.99 Cedarville University Yellow Jacket Collegiate Outdoor Open Mar 30, 2019 1.3
69 Waltz, Abby SO-2 Case Western 14.02 W&L Track & Field Carnival Mar 15, 2019 -0.6
70 Double, Mary SO-2 Muskingum 14.05 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019 +0.0
71 Renick, Saralee FR-1 Wooster 14.11 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 1.4
72 Luaces, Isabella SR-4 Denison 14.15 Wooster Vs Denison Apr 10, 2019 -1.4
73 Cason, Julia SR-4 Mount St. Joseph 14.20 Grizzly Invitational Apr 6, 2019 0.9
74 Dungan, Abbey SO-2 Case Western 14.23 W&L Track & Field Carnival Mar 15, 2019 +0.0
74 Finney, Grace JR-3 Oberlin 14.23 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 1.4
76 Phan, Phuong FR-1 Mount St. Joseph 14.35 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019 1.3
77 DeWitt, Stella SO-2 Ohio Northern 14.38 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019 -1.6
78 Moerhman, Mackenzie SO-2 Defiance 14.42 Cedarville University Yellow Jacket Collegiate Outdoor Open Mar 30, 2019 1.6
79 Kramer, Kimberly FR-1 Ohio Northern 14.53 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019 -0.9
80 Ewing, Olivia FR-1 Denison 14.56 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019 1.6
80 Sheehan, Erin SO-2 Ohio Wesleyan 14.56 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 -0.8
82 Dollison, Claire FR-1 Capital 14.59 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019 3.3
83 Smiley, Ashley SO-2 Ohio Wesleyan 14.64 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019 -0.7
84 Von Scheliha, Grace FR-1 Wooster 14.65 Alan Connie Shamrock Invite Mar 14, 2019 2.8
85 Sahli, Kayla FR-1 Capital 14.71 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019 2.3
86 Cardwell, Alyssa SO-2 Mount St. Joseph 14.78 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019 -0.3
87 Spirk, Abby SO-2 Wilmington (Ohio) 14.80 Tiffleberg Apr 6, 2019 +0.0
88 De Arco, Edy SO-2 Ohio Wesleyan 14.87 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 -0.8
89 Smith, Louisa SO-2 Muskingum 14.91 Muskie Duals Mar 15, 2019
90 LeMoine, Kathryn FR-1 Case Western 14.96 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019 +0.0
91 Mills, Macey FR-1 Muskingum 15.02 Muskie Duals Mar 15, 2019
92 Hartle, Jordan FR-1 Marietta 15.46 Don Frail Invite Apr 20, 2019 0.9
93 Daugherty, Caroline SR-4 Kenyon 15.65 Kenyon Spring Invitational Apr 20, 2019 1.4
94 Newman, Blake FR-1 Defiance 15.72 Rose-Hulman "Early Bird" Invitational Mar 16, 2019 2.5
95 Kane, Olivia FR-1 Kenyon 16.01 Kenyon Spring Invitational Apr 20, 2019 1.9
96 Tran, Elise SR-4 Kenyon 16.11 Kenyon Spring Invitational Apr 20, 2019 1.9
97 Ludwig, Andrea SR-4 Kenyon 17.28 Kenyon Spring Invitational Apr 20, 2019 1.4

200 Meters (Men)

DIII All-Ohio   23.24
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Leverette, Jordan SR-4 Baldwin Wallace 20.89 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 2.4
2 Ward, Deven SO-2 John Carroll 21.29 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 2.4
3 Febus, Cwinn JR-3 Otterbein 21.86 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019 3.7
3 Stoll, Dan JR-3 Heidelberg 21.86 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
5 Snow, Hayden JR-3 John Carroll 21.87 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 3.0
5 Boales, Tyler FR-1 Otterbein 21.87 Blizzard Buster Mar 23, 2019 4.0
7 Roth, James JR-3 Mount Union 21.89 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 3.7
8 Davis, Tommy SR-4 Ohio Wesleyan 21.94 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 0.1
9 Atallah, Adriano SO-2 Oberlin 22.01 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 1.1
10 Dean, Nate FR-1 Ohio Northern 22.03 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 1.0
11 Clark, Garrett FR-1 John Carroll 22.04 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019 0.6
11 Friday, Justin JR-3 Ohio Wesleyan 22.04 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 0.3
11 Digby, A.J. JR-3 Mount Union 22.04 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 3.7
14 Weirich, Cole SR-4 John Carroll 22.06 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 2.6
15 Campbell, Dylon FR-1 Mount Union 22.25 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019 0.6
15 Forney, Nathan JR-3 Otterbein 22.25 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 2.6
17 Perry, Josh JR-3 Mount Union 22.34 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 3.7
18 Haling, Jonathan JR-3 Case Western 22.37 UAA Outdoor Championship Apr 27, 2019 -0.2
19 Conlon, Mackenzie JR-3 Otterbein 22.39 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 0.4
20 McMichael, William FR-1 Wooster 22.44 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 2.6
21 Munchick, Zack FR-1 Mount Union 22.49 SRU Last Chence May 3, 2019
22 Winfield, Justin FR-1 Ohio Wesleyan 22.51 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 2.6
23 Iannetta, John SR-4 John Carroll 22.52 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019 0.5
24 Sena, Marquis SO-2 Ohio Wesleyan 22.55 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 -0.2
25 Perez, Juan FR-1 Case Western 22.60 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 2.6
26 Knaub, Adam JR-3 Wilmington (Ohio) 22.62 2019 Pioneer Invitational Mar 22, 2019 0.3
27 Fogle, Bobby SO-2 John Carroll 22.67 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019 -1.2
27 Meeker, Noah SO-2 Capital 22.67 2019 Billy Hayes Invitational May 3, 2019 1.7
27 Phillips, Isaac SO-2 Mount Union 22.67 SRU Last Chence May 3, 2019
27 Warlick, Omar SO-2 Bluffton 22.67 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 2.9
31 Phillimore, Elliot SR-4 Wilmington (Ohio) 22.71 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 3.0
32 Morrow, Delontaye SR-4 Ohio Wesleyan 22.72 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 0.1
33 Farnbauch, Kyle SR-4 Wittenberg 22.78 Tiffleberg Apr 6, 2019 0.8
34 Gill, Tyler FR-1 Mount Union 22.80 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019 2.5
35 Etzler, Clark SR-4 Mount Union 22.82 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019 -1.0
35 Zahren, Mark FR-1 John Carroll 22.82 Walsh University Invitational Apr 12, 2019 1.1
37 Johnson, Brandon JR-3 Wittenberg 22.83 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 0.1
38 Rohal, Jack FR-1 Otterbein 22.86 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019 3.8
39 Troyer, Carson SO-2 Mount Union 22.87 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019 2.5
39 Entsminger, Matt SR-4 Wittenberg 22.87 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 2.9
41 Cole, Brandon SR-4 Baldwin Wallace 22.88 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 2.6
42 Sipes, Tanner SR-4 Otterbein 22.90 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019 3.7
43 Troyer, Connor JR-3 Mount Union 22.91 University of Mount Union Wuske Invite Feb 2, 2019
44 Printy, Samuel SR-4 Mount Union 22.92 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019 -0.7
45 Leeper, Alex SO-2 Mount Union 22.93 2019 Spire Midwest Open Indoor T&F Meet Jan 25, 2019
46 Coleman, Kristian FR-1 Wooster 22.96 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 -0.2
46 Lindsey, Seven FR-1 Denison 22.96 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 2.5
46 Dimon, Alex SO-2 Marietta 22.96 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
46 Orsatti, Michael SO-2 Franciscan (Ohio) 22.96 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 2.5
50 Coplin, Jacob JR-3 Denison 22.97 North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
50 Craig, James SO-2 Franciscan (Ohio) 22.97 CSAC Championship Meet May 4, 2019 +0.0
52 Sallee, Albert FR-1 Marietta 22.98 Tiffleberg Apr 6, 2019 0.4
53 Caris, Gabe SO-2 Defiance 23.02 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 2.9
53 Myers, Colin SO-2 Wilmington (Ohio) 23.02 Centre College Track and Field Twilight Apr 12, 2019 1.0
55 Walkins, Volaskis FR-1 Heidelberg 23.05 Tiffleberg Apr 6, 2019 0.8
56 Hakim Jr., Musa SO-2 Case Western 23.07 Youngstown State Icebreaker Dec 7, 2018
57 Fox, Justin SR-4 Wooster 23.10 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 1.0
57 Richardson, Luke FR-1 Wilmington (Ohio) 23.10 Tiffleberg Apr 6, 2019
59 Clemons, Malachi SO-2 Oberlin 23.20 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 2.4
60 Graham, Maurice SO-2 Wittenberg 23.22 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 -0.1
61 Williams, Daniel FR-1 Bluffton 23.29 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 0.2
61 Pence, Drake SO-2 Wooster 23.29 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 1.0
63 Dogbey, Elorm FR-1 Wilmington (Ohio) 23.31 2019 Pioneer Invitational Mar 22, 2019 0.3
64 Taynor, Dalton FR-1 Bluffton 23.33 Ashland Alumni Open Apr 19, 2019 2.5
64 Rennette, Michael FR-1 Otterbein 23.33 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019 -0.2
66 Matthews, Nate FR-1 Baldwin Wallace 23.35 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019 -1.7
66 Taylor, Tre'on JR-3 Mount St. Joseph 23.35 Jessica Starks Open Jan 26, 2019
68 Phillips, Ladedrick FR-1 Mount Union 23.36 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019 0.6
68 Hale, Isaiah FR-1 Mount St. Joseph 23.36 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 2.5
70 DeSabato, Ben SO-2 John Carroll 23.42 Walsh University Invitational Apr 12, 2019 2.2
70 Ivy, Caleb SO-2 Otterbein 23.42 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
72 Finkeldey, Josh FR-1 Wittenberg 23.44 Tiffleberg Apr 6, 2019
73 Antol, John FR-1 Otterbein 23.46 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019 3.8
74 Olsen, John SR-4 Oberlin 23.47 CWRU Invitational Apr 20, 2019 -0.3
74 Johnston, Aaron FR-1 Muskingum 23.47 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 2.5
76 Albanese, Austyn SO-2 Wittenberg 23.49 Tiffleberg Apr 6, 2019 0.8
77 McCullough, Colin SO-2 Ohio Northern 23.50 2019 Flag City Open Feb 16, 2019
78 Beucler, Kenny SR-4 Heidelberg 23.53 2019 Joe Banks Invitational Feb 2, 2019
78 Stewart, Qiyam JR-3 Kenyon 23.53 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 2.5
80 Kopchak, Drew FR-1 Baldwin Wallace 23.54 Rose-Hulman "Early Bird" Invitational Mar 16, 2019 1.2
81 Inzar, Darius SO-2 Case Western 23.55 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 -0.4
81 Williamson, Robbie FR-1 Mount Union 23.55 2019 Spire Midwest Open Indoor T&F Meet Jan 25, 2019
83 Paris, Noah FR-1 Heidelberg 23.58 Tiffleberg Apr 6, 2019
84 Klopfenstein, Eric JR-3 Marietta 23.61 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019 0.1
84 Towle, Kevin SR-4 Kenyon 23.61 North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
86 Drumm-Turner, Cody SO-2 Defiance 23.62 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 1.0
87 Becker, Robby JR-3 Baldwin Wallace 23.63 Rose-Hulman "Early Bird" Invitational Mar 16, 2019 1.2
88 Oddo, Dominic JR-3 Case Western 23.65 11th Annual Battle for the Obelisk Jan 26, 2019
88 Plant, Mason JR-3 Mount Union 23.65 University of Mount Union Toy Drive Invite Dec 1, 2018
90 Fletcher, Cecil FR-1 Ohio Wesleyan 23.69 2019 Flag City Open Feb 16, 2019
91 Willis, Cameron FR-1 Mount St. Joseph 23.70 Hanover Invitational Mar 30, 2019
91 Bloodworth, Samuel FR-1 Denison 23.70 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 0.1
93 Shadie, Kendall SO-2 Mount Union 23.71 University of Mount Union Toy Drive Invite Dec 1, 2018
94 Woods, Cedric JR-3 Mount St. Joseph 23.72 Mount St. Joseph University Invitational Apr 20, 2019 1.9
95 Judd, Noah FR-1 Bluffton 23.73 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 0.2
96 Brock, Kyler SO-2 Ohio Wesleyan 23.76 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019 2.9
97 Zassick, Jimmy FR-1 Case Western 23.77 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 0.2
98 Salcido, Victor SO-2 Oberlin 23.78 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 2.4
99 Ruddy, Jack JR-3 Denison 23.79 Noke Elite Feb 9, 2019
99 Williams, Cole FR-1 Capital 23.79 Muskingum Invitational Apr 6, 2019 -0.9

200 Meters (Women)

DIII All-Ohio   27.50
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Cannata, Lucia FR-1 John Carroll 24.91 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 1.8
2 Nemeth, Grace SR-4 Baldwin Wallace 25.38 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 -0.1
2 Arp, Cortni SO-2 Mount Union 25.38 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 -0.1
4 Grove, Kelsey JR-3 Heidelberg 25.51 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 -0.1
5 Johnson, Sara FR-1 John Carroll 25.54 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 -0.1
6 Powell, Ashura SR-4 John Carroll 25.60 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 4.9
7 Tilton, Akwia JR-3 Wooster 25.74 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 -0.3
8 Robinson, Cirrus JR-3 Ohio Wesleyan 25.75 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 1.1
9 Lavey, Taylor JR-3 Ohio Northern 25.76 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 4.9
10 Hayes, Arinn FR-1 Heidelberg 25.80 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 -0.1
11 Acosta, Hailey JR-3 Otterbein 25.81 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 1.0
12 Walker, Alexis FR-1 Wittenberg 25.85 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 0.9
13 Silva, Kayla FR-1 Ohio Northern 25.87 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 3.2
14 Warner, Raquel JR-3 Otterbein 25.93 Charlotte 49er Classic Mar 14, 2019 1.7
15 Cook-Gist, Imani SR-4 Oberlin 26.23 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 3.2
15 Dennison, Gracie FR-1 Otterbein 26.23 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
17 Newman, Olivia JR-3 Case Western 26.26 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019 1.4
18 Atkinson, Jaliyah JR-3 Ohio Wesleyan 26.33 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 1.0
19 Johnson, Daijana JR-3 Mount Union 26.39 2019 Spire Midwest Open Indoor T&F Meet Jan 25, 2019
20 Vasta, Maya FR-1 Wooster 26.42 North Coast AC Combined Events Apr 27, 2019 -0.1
21 Phillips, Sydney JR-3 Otterbein 26.45 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 4.9
22 Penna, Izzie SO-2 John Carroll 26.48 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019 1.4
23 Newton, Marteana SO-2 Wittenberg 26.50 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 -0.3
24 Rivera, Eva FR-1 Mount Union 26.51 Walsh University Invitational Apr 12, 2019 1.6
25 Norden, Emily FR-1 Ohio Northern 26.57 2019 AJ Cody Invitational Apr 20, 2019 1.6
26 Stocker, Sabrina SO-2 Mount Union 26.58 Walsh University Invitational Apr 12, 2019 2.4
27 Powers, Olivia FR-1 Mount Union 26.69 Walsh University Invitational Apr 12, 2019 1.2
27 Freyhof, Morgan JR-3 Ohio Wesleyan 26.69 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 1.8
29 Eisenbraun, Mariah SO-2 Mount Union 26.70 University of Mount Union Toy Drive Invite Dec 1, 2018
30 Sievers, Megan JR-3 Ohio Wesleyan 26.74 2019 Flag City Open Feb 16, 2019
31 Love, Bari JR-3 Case Western 26.83 UAA Indoor Track & Field Championships Feb 23, 2019
32 Clary, Ryelee SO-2 Wittenberg 26.86 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 0.8
33 Hines, Julie SO-2 Case Western 26.90 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 1.5
33 McCluer, Sydney SR-4 Ohio Northern 26.90 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 3.2
35 Buchanan, Morgan FR-1 Otterbein 26.94 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
36 Bender, Rachel SR-4 Baldwin Wallace 26.96 Dave Lehman Invitational Jan 19, 2019
37 Kennerly, Jada FR-1 Oberlin 26.97 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 3.2
38 Hale, Autumn FR-1 John Carroll 26.98 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019 -1.2
39 Miller, Kendall JR-3 John Carroll 27.00 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
40 Allen, Ky'le SO-2 Baldwin Wallace 27.02 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
40 Kahn, Hannah JR-3 Mount Union 27.02 University of Mount Union Tune-Up Feb 16, 2019
42 Lange, Renee FR-1 Ohio Northern 27.04 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 1.5
42 Burke, Emma JR-3 Wilmington (Ohio) 27.04 Centre College Track and Field Twilight Apr 12, 2019 1.1
42 Dickman, Julia FR-1 Ohio Wesleyan 27.04 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019 -0.2
45 Smith, Olivia SO-2 Oberlin 27.13 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 3.2
46 Milo, Amanda FR-1 Baldwin Wallace 27.14 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
47 Barnhisel, Taylor SO-2 Wittenberg 27.20 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019 0.6
48 Smeltzer, Mary Claire FR-1 John Carroll 27.23 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
49 Kelly, Emily SR-4 Oberlin 27.27 North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
49 Plikerd, Stevie FR-1 Wittenberg 27.27 Muskingum Invitational Apr 6, 2019 +0.0
51 Curry, Nina FR-1 Baldwin Wallace 27.29 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019 0.7
52 Schwarzbek, Allison JR-3 Heidelberg 27.31 2019 Spire Midwest Open Indoor T&F Meet Jan 25, 2019
52 Warlick, Keturah SR-4 Bluffton 27.31 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 0.8
54 Hilt, Emily JR-3 Capital 27.34 Mount Olive First Chance and Multi May 10, 2019 1.0
55 Phoennik, Courtney SO-2 John Carroll 27.35 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019 -0.8
56 Wishman, Maxine FR-1 Wittenberg 27.36 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019 1.8
57 Khawam, Maya FR-1 John Carroll 27.43 2019 Spire Midwest Open Indoor T&F Meet Jan 25, 2019
58 Price, Zoe FR-1 Ohio Wesleyan 27.45 2019 Flag City Open Feb 16, 2019
59 Morris, Amy SO-2 John Carroll 27.57 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
60 Palmer, Korri JR-3 Wooster 27.58 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 -0.3
61 Tiedemann, Clare FR-1 Oberlin 27.59 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 3.2
62 Brown, Trinity FR-1 Ohio Wesleyan 27.64 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 -0.2
62 Hayes, Ayanna SO-2 Heidelberg 27.64 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
64 Carey, Megan FR-1 Otterbein 27.65 Dr. William Taraschke Team Challenge Jan 26, 2019
65 Thut, Lindsay JR-3 Mount Union 27.67 UMW Opener Mar 16, 2019 1.2
66 Fisher, Taylor SR-4 Ohio Northern 27.73 2019 Flag City Open Feb 16, 2019
67 Scherf, Ana FR-1 Case Western 27.79 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 -0.2
68 Acevedo, Alyssa SR-4 Ohio Wesleyan 27.83 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 -0.9
69 Webster, Carolyn SR-4 Wooster 27.85 NCC Gregory Final Qualifier May 15, 2019 -0.4
69 Stottner, Sarah SR-4 Case Western 27.85 CWRU Invitational Apr 20, 2019 -0.2
71 Schubert, Rachel JR-3 John Carroll 27.87 2019 CMU 5 Team Invite Mar 23, 2019 -1.3
72 Spencer, Karrah SO-2 John Carroll 27.90 Dave Lehman Invitational Jan 19, 2019
73 DeLuca, Maria SO-2 John Carroll 27.94 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019 -0.8
74 Gifford, Coree FR-1 Otterbein 27.95 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019 0.1
75 Smith, Courtney FR-1 Ohio Northern 27.97 2019 Findlay Alumni Classic & Elite Throws Jan 25, 2019
76 Snyder, Alexis SR-4 Otterbein 27.99 Charlotte 49er Classic Mar 14, 2019 2.9
77 Lowry, Sydney FR-1 Muskingum 28.01 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 0.8
78 Terranova, Michalena FR-1 Mount Union 28.03 Wooster Invitational Mar 29, 2019 0.6
79 Harris, Kiara FR-1 Ohio Wesleyan 28.17 2019 Flag City Open Feb 16, 2019
80 Smith, Gabriella FR-1 Wittenberg 28.18 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019 3.2
81 Howard, Aamirah JR-3 Mount Union 28.20 University of Mount Union Toy Drive Invite Dec 1, 2018
82 Impara, Christine JR-3 Oberlin 28.22 North Coast AC Combined Events Apr 27, 2019 -0.1
82 Djungu-Sungu, Malaika FR-1 Oberlin 28.22 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 2.0
84 Moore, Tiffany JR-3 Ohio Wesleyan 28.23 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 -0.2
85 Rolf, Preslee SO-2 Wittenberg 28.24 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019 3.2
86 Rees, Bri JR-3 Case Western 28.27 CWRU Invitational Apr 20, 2019 -0.2
87 Taylor, Kimberly SR-4 Muskingum 28.31 Muskingum Invitational Apr 6, 2019 +0.0
88 Fields, Sidney FR-1 Wilmington (Ohio) 28.32 Centre College Track and Field Twilight Apr 12, 2019 0.8
89 LaFond, Ashlin FR-1 Franciscan (Ohio) 28.33 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 0.8
90 Double, Mary SO-2 Muskingum 28.35 Muskingum Invitational Apr 6, 2019 +0.0
91 Klein, Haylie SR-4 Case Western 28.38 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
92 Smith, Carolyn FR-1 Oberlin 28.40 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 2.0
93 Kramer, Kimberly FR-1 Ohio Northern 28.41 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 2.0
94 Scherle, Madeline FR-1 John Carroll 28.42 2019 Spire Midwest Open Indoor T&F Meet Jan 25, 2019
95 Hirschfeld, Lillian FR-1 Ohio Northern 28.45 2019 Findlay Alumni Classic & Elite Throws Jan 25, 2019
95 McManus, Grace FR-1 Kenyon 28.45 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 0.8
97 Weininger, Mallory SR-4 Ohio Northern 28.47 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 2.0
98 Rhodes, Cheyenne JR-3 Wilmington (Ohio) 28.56 Centre College Track and Field Twilight Apr 12, 2019 0.8
98 Vinci, Natalie FR-1 Baldwin Wallace 28.56 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019 -0.1
100 McCarty, Abigail FR-1 Kenyon 28.59 2019 Rhodes Invitational Track & Field Meet Mar 15, 2019 0.3

400 Meters (Men)

DIII All-Ohio   52.00
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Roth, James JR-3 Mount Union 47.76 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
2 Digby, A.J. JR-3 Mount Union 48.22 Walsh University Invitational Apr 12, 2019
3 Haling, Jonathan JR-3 Case Western 48.48 NCC Gregory Final Qualifier May 15, 2019
4 Stoll, Dan JR-3 Heidelberg 48.79 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
5 Winfield, Justin FR-1 Ohio Wesleyan 48.82 8th Annual Terrier Relays Mar 30, 2019
6 Campbell, Dylon FR-1 Mount Union 49.09 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
7 Gill, Tyler FR-1 Mount Union 49.16 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
8 Clark, Garrett FR-1 John Carroll 49.28 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
9 McMichael, William FR-1 Wooster 49.36 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
10 Dimon, Alex SO-2 Marietta 49.43 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
11 Dean, Nate FR-1 Ohio Northern 49.52 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
12 Atallah, Adriano SO-2 Oberlin 49.57 North Coast AC Combined Events Apr 27, 2019
13 Fogle, Bobby SO-2 John Carroll 49.58 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
14 Forney, Nathan JR-3 Otterbein 49.59 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
14 Etzler, Clark SR-4 Mount Union 49.59 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
16 Conlon, Mackenzie JR-3 Otterbein 49.93 Muskingum Invitational Apr 6, 2019
17 Phillips, Isaac SO-2 Mount Union 50.01 SRU Last Chence May 3, 2019
18 Fox, Jared SO-2 Ohio Northern 50.08 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
19 Milem, Mitchell JR-3 Mount Union 50.10 SRU Last Chence May 3, 2019
20 Beucler, Kenny SR-4 Heidelberg 50.21 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
21 Craig, James SO-2 Franciscan (Ohio) 50.26 CSAC Championship Meet May 4, 2019
22 Troyer, Connor JR-3 Mount Union 50.30 Wooster Invitational Mar 29, 2019
23 Printy, Samuel SR-4 Mount Union 50.43 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
24 Willis, Cameron FR-1 Mount St. Joseph 50.48 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019
25 Caris, Gabe SO-2 Defiance 50.53 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019
26 Matthews, Nate FR-1 Baldwin Wallace 50.61 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
27 Cabral, Joseph JR-3 Case Western 50.92 UAA Outdoor Championship Apr 27, 2019
28 Cole, Brandon SR-4 Baldwin Wallace 51.06 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
29 Phillimore, Elliot SR-4 Wilmington (Ohio) 51.09 Tiffleberg Apr 6, 2019
30 Oddo, Dominic JR-3 Case Western 51.10 NCAA Division III Outdoor Track & Field Championships May 23, 2019
31 Stewart, Qiyam JR-3 Kenyon 51.12 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
32 Isaiah, Darcy JR-3 Ohio Wesleyan 51.18 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
33 Iannetta, John SR-4 John Carroll 51.22 2019 Spire Midwest Open Indoor T&F Meet Jan 25, 2019
34 Perez, Juan FR-1 Case Western 51.23 CWRU Invitational Apr 20, 2019
35 Olszewski, Matthew SO-2 Wooster 51.26 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
36 Sipes, Tanner JR-3 Otterbein 51.34 Dr. William Taraschke Team Challenge Jan 26, 2019
37 Boales, Tyler FR-1 Otterbein 51.42 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019
38 Rennette, Michael FR-1 Otterbein 51.51 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
39 Ivy, Harrison FR-1 Otterbein 51.64 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
40 Clemons, Malachi SO-2 Oberlin 51.70 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
41 Shipman, Mike FR-1 John Carroll 51.71 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019
41 Towle, Kevin SR-4 Kenyon 51.71 North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
43 Engram, Cincere SO-2 Otterbein 51.72 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
44 Albanese, Austyn SO-2 Wittenberg 51.74 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
45 Olsen, John SR-4 Oberlin 51.84 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
45 Hradesky, Mike JR-3 Case Western 51.84 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
47 Haake, David SO-2 Wittenberg 51.91 Emory Invitational Mar 22, 2019
48 Broomfield, Quinton SR-4 Ohio Wesleyan 51.97 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
49 Williams, Cole FR-1 Capital 51.99 2019 Billy Hayes Invitational May 3, 2019
50 Zahren, Mark FR-1 John Carroll 52.04 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019
50 Dogbey, Elorm FR-1 Wilmington (Ohio) 52.04 Cedarville University Yellow Jacket Collegiate Outdoor Open Mar 30, 2019
52 Knudsen, Nick SR-4 Otterbein 52.06 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
53 Bloodworth, Samuel FR-1 Denison 52.13 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
54 Klonowski, Matt SO-2 Wooster 52.20 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
55 Brock, Kyler SO-2 Ohio Wesleyan 52.22 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019
56 Finkeldey, Josh FR-1 Wittenberg 52.23 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
57 Davis, Tommy SR-4 Ohio Wesleyan 52.30 Tiffin Dragon Open Jan 19, 2019
58 Griffith, Ethan SO-2 Mount Union 52.31 Wooster Invitational Mar 29, 2019
59 Ruddy, Jack JR-3 Denison 52.46 Noke Elite Feb 9, 2019
60 McDowell, Jarrod SO-2 John Carroll 52.62 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019
61 Modzelewski, Zack SR-4 John Carroll 52.63 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
62 Morrow, Delontaye SR-4 Ohio Wesleyan 52.64 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
63 Knaub, Adam JR-3 Wilmington (Ohio) 52.65 Cedarville University Yellow Jacket Collegiate Outdoor Open Mar 30, 2019
64 Dennis, Jordan SR-4 Wooster 52.66 North Coast AC Combined Events Apr 27, 2019
65 Ventura, Alex SO-2 Mount Union 52.76 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
66 Brown, Corbin JR-3 Capital 52.81 2019 Billy Hayes Invitational May 3, 2019
67 Parker, Myles SR-4 Wooster 53.13 Alan Connie Shamrock Invite Mar 14, 2019
68 Benny, Cody SR-4 Ohio Northern 53.14 2019 AJ Cody Invitational Apr 20, 2019
68 Moran, Donovin SO-2 Ohio Northern 53.14 2019 AJ Cody Invitational Apr 20, 2019
70 Skolosh, Logan JR-3 Muskingum 53.16 Muskingum Invitational Apr 6, 2019
71 Singer, Logan FR-1 Case Western 53.19 CWRU Invitational Apr 20, 2019
72 Judd, Noah FR-1 Bluffton 53.20 2019 Joe Banks Invitational Feb 2, 2019
72 Worthen, Mason FR-1 Mount St. Joseph 53.20 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019
74 Bratzler, Ben JR-3 Kenyon 53.21 2019 Rhodes Invitational Track & Field Meet Mar 15, 2019
75 Johnson, Brandon JR-3 Wittenberg 53.31 Tiffleberg Apr 6, 2019
76 McCurdy, Justin SR-4 Otterbein 53.33 Dave Lehman Invitational Jan 19, 2019
77 Stark, Drew SR-4 Mount St. Joseph 53.41 Tiger Small College Indoor Invitational Feb 1, 2019
78 Prather, David FR-1 Baldwin Wallace 53.44 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
79 Mayes, Kenneth SR-4 Wittenberg 53.59 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019
79 Fletcher, Cecil FR-1 Ohio Wesleyan 53.59 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
81 Walker, Tyler FR-1 Marietta 53.63 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
82 Salcido, Victor SO-2 Oberlin 53.75 BSN Oberlin Invitational Feb 8, 2019
83 Scheiderer, Zane FR-1 Otterbein 53.80 Otterbein Invitational Jan 12, 2019
83 Zapor, Andrew SR-4 Case Western 53.80 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
85 McQueen, Wyatt FR-1 Ohio Wesleyan 53.94 8th Annual Terrier Relays Mar 30, 2019
85 Syvertson, Easton SO-2 Franciscan (Ohio) 53.94 CSAC Championship Meet May 4, 2019
87 Henegar, Millan FR-1 Denison 53.97 Dave Lehman Invitational Jan 19, 2019
88 Koch, Aaron JR-3 Wilmington (Ohio) 54.03 Rick Meindl Last Call Feb 15, 2019
89 Fabian, Carlo FR-1 Franciscan (Ohio) 54.21 Jessica Starks Open Jan 26, 2019
90 James, Brandon FR-1 Bluffton 54.22 2019 Findlay Open Jan 12, 2019
91 Graham, Maurice SO-2 Wittenberg 54.28 OWU Open Feb 8, 2019
91 Moore, Carter FR-1 Capital 54.28 Muskingum Invitational Apr 6, 2019
93 Shade, Brandon SR-4 Otterbein 54.33 Dave Lehman Invitational Jan 19, 2019
94 Stillions, Benjamin FR-1 Kenyon 54.43 2019 Rhodes Invitational Track & Field Meet Mar 15, 2019
95 Facemyer, Jett SO-2 Otterbein 54.45 OWU Open Feb 8, 2019
96 Zartman, Brandon SR-4 Defiance 54.46 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
97 Perry, Jaycee JR-3 Wittenberg 54.54 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019
98 Friday, Justin JR-3 Ohio Wesleyan 54.59 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
99 Shaffer, Benny FR-1 Mount Union 54.72 University of Mount Union Tune-Up Feb 16, 2019
100 Barnard, Kyler FR-1 Case Western 54.89 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019

400 Meters (Women)

DIII All-Ohio   1:03.54
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Arp, Cortni SO-2 Mount Union 56.64 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019
2 Acosta, Hailey JR-3 Otterbein 57.49 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
3 Powell, Ashura SR-4 John Carroll 57.60 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
4 Newton, Marteana SO-2 Wittenberg 58.89 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
5 Hines, Julie SO-2 Case Western 58.95 UAA Outdoor Championship Apr 27, 2019
6 Brennan, Kelly JR-3 Baldwin Wallace 59.05 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019
7 Gray, Alexis JR-3 Wittenberg 59.08 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019
8 Warner, Raquel JR-3 Otterbein 59.11 Charlotte 49er Classic Mar 14, 2019
9 Tilton, Akwia JR-3 Wooster 59.20 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
10 Robinson, Cirrus JR-3 Ohio Wesleyan 59.23 North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
11 Hale, Autumn FR-1 John Carroll 59.34 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
12 Mason, Sarah JR-3 Mount Union 59.44 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
13 Powers, Olivia FR-1 Mount Union 59.53 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
14 Newman, Olivia JR-3 Case Western 59.78 UAA Indoor Track & Field Championships Feb 23, 2019
15 Norden, Emily FR-1 Ohio Northern 59.89 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
16 Buchanan, Morgan FR-1 Otterbein 1:00.07 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
17 Smeltzer, Mary Claire FR-1 John Carroll 1:00.31 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
18 Cunningham, Sophy FR-1 Oberlin 1:00.40 CWRU Invitational Apr 20, 2019
19 Cathey, Maryonna FR-1 Mount Union 1:00.43 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
20 Schwarzbek, Allison JR-3 Heidelberg 1:00.44 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
21 Thut, Lindsay JR-3 Mount Union 1:00.61 Walsh University Invitational Apr 12, 2019
22 Beuck, Toni SR-4 Mount Union 1:00.82 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
23 Allen, Ky'le SO-2 Baldwin Wallace 1:00.87 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
24 Smith, Olivia SO-2 Oberlin 1:00.90 CWRU Invitational Apr 20, 2019
25 Terranova, Michalena FR-1 Mount Union 1:00.99 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019
26 Rees, Bri JR-3 Case Western 1:01.04 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
27 Miller, Kendall JR-3 John Carroll 1:01.09 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
28 Schubert, Rachel JR-3 John Carroll 1:01.10 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019
29 Burke, Emma JR-3 Wilmington (Ohio) 1:01.18 Centre College Track and Field Twilight Apr 12, 2019
30 Vasta, Maya FR-1 Wooster 1:01.20 North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
31 King, Maria JR-3 Case Western 1:01.26 UAA Outdoor Championship Apr 27, 2019
32 Fisher, Taylor SR-4 Ohio Northern 1:01.28 2019 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 1, 2019
33 Miller, Hailey SO-2 Mount Union 1:01.30 Walsh University Invitational Apr 12, 2019
34 Bedell, Sarah SR-4 Otterbein 1:01.34 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
35 Angel, Sydney FR-1 John Carroll 1:01.40 Youngstown State Icebreaker Dec 7, 2018
36 Grove, Kelsey JR-3 Heidelberg 1:01.46 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
37 Gifford, Coree FR-1 Otterbein 1:01.55 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
38 Wishman, Maxine FR-1 Wittenberg 1:01.56 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
39 Kowalewicz, Gina SO-2 Otterbein 1:01.69 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
40 Morris, Amy SO-2 John Carroll 1:01.73 2019 Spire Midwest Open Indoor T&F Meet Jan 25, 2019
41 Fowler, Katie JR-3 Baldwin Wallace 1:01.81 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019
42 Smith, Gabriella FR-1 Wittenberg 1:02.04 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
43 Pasadyn, Vanessa JR-3 Case Western 1:02.08 CWRU Invitational Apr 20, 2019
44 Bush, Rachel SR-4 Ohio Wesleyan 1:02.10 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
45 Hayes, Jacqueline FR-1 Wittenberg 1:02.25 DePauw Indoor Classic Feb 16, 2019
46 Jung-Beeman, Oona JR-3 Oberlin 1:02.30 North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
47 Haas, Caitlyn JR-3 Kenyon 1:02.36 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
48 Smith, Courtney FR-1 Ohio Northern 1:02.66 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
49 Price, Zoe FR-1 Ohio Wesleyan 1:02.70 North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
50 Impara, Christine JR-3 Oberlin 1:02.77 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
51 Rhodes, Cheyenne JR-3 Wilmington (Ohio) 1:02.93 NCC Dr. Keeler Track & Field Meet May 9, 2019
52 Trebella, Makayla SO-2 Ohio Wesleyan 1:03.53 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019
53 Dickman, Julia FR-1 Ohio Wesleyan 1:03.54 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019
54 Walker, Alexis FR-1 Wittenberg 1:03.61 Tiffleberg Apr 6, 2019
55 Lewis, Ashley SO-2 Mount St. Joseph 1:03.76 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019
56 Thomas, Jada FR-1 Heidelberg 1:03.77 Tiffleberg Apr 6, 2019
57 McManus, Grace FR-1 Kenyon 1:03.91 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
57 Smith, Molly SO-2 Denison 1:03.91 Wooster Vs Denison Apr 10, 2019
59 LaFond, Ashlin FR-1 Franciscan (Ohio) 1:03.92 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
60 Vinci, Natalie FR-1 Baldwin Wallace 1:03.94 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
61 Hirschfeld, Lillian FR-1 Ohio Northern 1:03.95 Tiffin Dragon Open Jan 19, 2019
62 Kile, Madison SO-2 Baldwin Wallace 1:03.97 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019
63 Freyhof, Morgan JR-3 Ohio Wesleyan 1:04.21 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
64 Chandler, Sydney JR-3 Denison 1:04.23 University of Mount Union Toy Drive Invite Dec 1, 2018
64 Hermann, Emily JR-3 Case Western 1:04.23 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
66 Waters, Calista SO-2 Mount Union 1:04.53 2019 Spire Midwest Open Indoor T&F Meet Jan 25, 2019
67 Fox, Michaela SR-4 Ohio Northern 1:04.60 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
68 Klein, Haylie SR-4 Case Western 1:04.61 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
69 Priest, Katie FR-1 Ohio Wesleyan 1:04.65 NCAC Last Chance Feb 22, 2019
70 Ross, Erin SO-2 Ohio Wesleyan 1:04.68 2019 Flag City Open Feb 16, 2019
71 Joseph, Larkin SR-4 Capital 1:04.70 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019
72 Abbitt, Tomea FR-1 Heidelberg 1:04.80 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
73 Barrington, Bailie SO-2 Bluffton 1:04.86 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
74 Scherf, Ana FR-1 Case Western 1:04.94 Bob Shannon Invitational Feb 2, 2019
75 Double, Mary SO-2 Muskingum 1:05.01 Muskingum Invitational Apr 6, 2019
76 Eid, Shahed SR-4 Case Western 1:05.15 Bob Shannon Invitational Feb 2, 2019
77 Hopey, Rachel FR-1 Case Western 1:05.17 6th Annual Spartan Holiday Classic Dec 1, 2018
78 Brown, Trinity FR-1 Ohio Wesleyan 1:05.29 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
79 Snyder, Alexis SR-4 Otterbein 1:05.30 Tiffin Alumni Open Dec 1, 2018
80 Clay, Nicole FR-1 Ohio Wesleyan 1:05.49 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019
81 Schmidt, Alainna SR-4 John Carroll 1:05.52 Youngstown State Icebreaker Dec 7, 2018
82 Detmer, Mackenzie FR-1 Ohio Northern 1:05.84 Emory Classic Mar 29, 2019
82 Gibson, Miranda SO-2 Wilmington (Ohio) 1:05.84 Centre College Track and Field Twilight Apr 12, 2019
84 Barnhisel, Taylor SO-2 Wittenberg 1:05.87 University of Mount Union Toy Drive Invite Dec 1, 2018
85 Neville, Spencer FR-1 Muskingum 1:05.94 Geneva College Invite Apr 17, 2019
86 Owens, Courtney SO-2 Ohio Wesleyan 1:06.02 OWU Open Feb 8, 2019
87 Cordova, Audrey JR-3 Wooster 1:06.14 North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
88 Wearing, Katy FR-1 Oberlin 1:06.17 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019
89 Bentley, Grace FR-1 Case Western 1:06.22 6th Annual Spartan Holiday Classic Dec 1, 2018
90 Klosterman, Ashley SO-2 Mount St. Joseph 1:06.27 Heartland Collegiate Athletic Conference Feb 16, 2019
91 Dawyot, Claire SO-2 Franciscan (Ohio) 1:06.36 2019 CMU 5 Team Invite Mar 23, 2019
92 Larotonda, Amber SO-2 Wilmington (Ohio) 1:06.67 Centre College Track and Field Twilight Apr 12, 2019
93 Tanriverdi, Gizem FR-1 Ohio Northern 1:06.86 2019 Joe Banks Invitational Feb 2, 2019
94 Love, Bari JR-3 Case Western 1:06.88 6th Annual Spartan Holiday Classic Dec 1, 2018
95 Atkinson, Jaliyah JR-3 Ohio Wesleyan 1:07.04 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
96 Routhier, Madeleine JR-3 Ohio Northern 1:07.08 2019 AJ Cody Invitational Apr 20, 2019
97 Fields, Sidney FR-1 Wilmington (Ohio) 1:07.15 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019
98 Ferry, Malia JR-3 Defiance 1:07.34 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019
99 Welker, Lauren FR-1 Wittenberg 1:07.35 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019
100 Harris, Kiara FR-1 Ohio Wesleyan 1:07.79 OWU Open Feb 8, 2019

800 Meters (Men)

DIII All-Ohio   2:00.00
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Bryan, Alex FR-1 Mount Union 1:52.83 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
2 Klonowski, Matt SO-2 Wooster 1:54.27 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
3 Isaiah, Darcy JR-3 Ohio Wesleyan 1:54.59 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
4 Hradesky, Mike JR-3 Case Western 1:55.19 UAA Outdoor Championship Apr 27, 2019
5 Shipman, Mike FR-1 John Carroll 1:55.64 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
6 Dilley, Trevor SR-4 Otterbein 1:56.22 Charlotte 49er Classic Mar 14, 2019
7 Galligan, Liam SO-2 Franciscan (Ohio) 1:56.41 CSAC Championship Meet May 4, 2019
8 Pettit, Aedan JR-3 Wooster 1:56.48 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
9 Singer, Logan FR-1 Case Western 1:56.65 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
10 Clancey, Niall SR-4 Denison 1:56.83 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
11 Hampton, Chase JR-3 Otterbein 1:56.98 DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
12 Scanlon, Ryan SR-4 John Carroll 1:57.16 Youngstown State Mid-Major Invite Feb 1, 2019
13 Probert, Hunter FR-1 Mount Union 1:57.19 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019
14 Weyer, Simon SR-4 Wooster 1:57.43 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
15 Krabacher, Sam SO-2 Ohio Northern 1:57.45 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
16 Gill, Tyler FR-1 Mount Union 1:57.49 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
17 Foster, Benjamin JR-3 Denison 1:57.59 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
18 Kellogg, Ian SR-4 Otterbein 1:57.98 Dave Lehman Invitational Jan 19, 2019
19 Lief, Brian SR-4 Wooster 1:58.06 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
19 Duggan, Austen SO-2 Franciscan (Ohio) 1:58.06 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
21 Patton, Thomas SO-2 Case Western 1:58.07 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
22 McGuire, Patrick JR-3 John Carroll 1:58.17 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
23 Roth, James JR-3 Mount Union 1:58.43 Wooster Invitational Mar 29, 2019
24 Pierson, Ian FR-1 John Carroll 1:58.47 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
25 Prather, David FR-1 Baldwin Wallace 1:58.54 Akron - Campbell Wright Open May 3, 2019
26 Ernest, Gabe FR-1 John Carroll 1:58.56 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
27 Monahan, Kyle SR-4 John Carroll 1:58.60 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
28 McClain, Mitchell JR-3 Otterbein 1:58.62 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
29 Lesmez, Ryan JR-3 Ohio Wesleyan 1:58.80 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019
30 Shelton, Andrew JR-3 Ohio Northern 1:58.84 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
31 Haling, Jonathan JR-3 Case Western 1:59.03 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
32 Weigand, Spencer FR-1 Case Western 1:59.11 CWRU Invitational Apr 20, 2019
33 Daily, Bill FR-1 Otterbein 1:59.12 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
34 Modzelewski, Zack SR-4 John Carroll 1:59.18 2019 Colonial Relays Apr 4, 2019
35 McQueen, Wyatt FR-1 Ohio Wesleyan 1:59.24 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
36 Moxley, Bryden FR-1 Case Western 1:59.37 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
37 Winfield, Justin FR-1 Ohio Wesleyan 1:59.62 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
38 Peterson, Eric SR-4 Heidelberg 1:59.69 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
39 Tent, Parker FR-1 John Carroll 1:59.90 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
40 Grasing, Daniel SO-2 Case Western 1:59.92 CWRU Invitational Apr 20, 2019
41 Gulick, Connor JR-3 Bluffton 1:59.95 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
42 Thompson, Jacob JR-3 Otterbein 1:59.99 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
43 Bertsch, Taton FR-1 Wilmington (Ohio) 2:00.02 Centre College Track and Field Twilight Apr 12, 2019
44 Ward, Grant FR-1 Capital 2:00.05 2019 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 1, 2019
44 White, Pat FR-1 John Carroll 2:00.05 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
46 Beucler, Kenny SR-4 Heidelberg 2:00.26 2019 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 1, 2019
47 Schulze, Spencer SR-4 Ohio Northern 2:00.27 2019 AJ Cody Invitational Apr 20, 2019
48 Etzler, Clark SR-4 Mount Union 2:00.64 Wooster Invitational Mar 29, 2019
49 Tramontano, Alex SO-2 Ohio Northern 2:00.69 2019 AJ Cody Invitational Apr 20, 2019
50 Hefner, William FR-1 Ohio Wesleyan 2:00.77 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
51 Chambers, Jack FR-1 Wittenberg 2:00.79 Tiffleberg Apr 6, 2019
52 Sauerbrey, Caden FR-1 Ohio Northern 2:01.06 2019 AJ Cody Invitational Apr 20, 2019
53 Drushal, David FR-1 Heidelberg 2:01.32 2019 AJ Cody Invitational Apr 20, 2019
54 Fox, Jared SO-2 Ohio Northern 2:01.48 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
55 Juda, Joe FR-1 Baldwin Wallace 2:01.50 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
56 Razanauskas, Trey SO-2 Case Western 2:01.55 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
57 Green, Jordan SO-2 Ohio Northern 2:01.71 2019 Joe Banks Invitational Feb 2, 2019
58 Hickmott, Josh Baldwin Wallace 2:01.74 Hillsdale Wide-Track Classic Feb 1, 2019
59 Mader, Sam SO-2 Oberlin 2:01.87 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
60 Mayes, Kenneth SR-4 Wittenberg 2:01.94 Cedarville University Yellow Jacket Collegiate Outdoor Open Mar 30, 2019
60 Dravenstott, Alan FR-1 Ohio Northern 2:01.94 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
62 Facemyer, Jett SO-2 Otterbein 2:01.96 Kenyon Classic Feb 16, 2019
63 Borek, Mark SO-2 Franciscan (Ohio) 2:01.98 John Falconi Invite Apr 17, 2019
64 Mangan, James FR-1 John Carroll 2:02.36 Walsh University Invitational Apr 12, 2019
65 Henegar, Millan FR-1 Denison 2:02.44 BSC Hilltop Classic Mar 30, 2019
66 Barnard, Kyler FR-1 Case Western 2:02.62 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
67 Cyrus, Josh SO-2 Wilmington (Ohio) 2:02.81 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
68 Vipperman, Seth JR-3 Otterbein 2:02.97 OWU Open Feb 8, 2019
69 Olszewski, Matthew SO-2 Wooster 2:03.14 Wooster Vs Denison Apr 10, 2019
70 Campbell, Dylon FR-1 Mount Union 2:03.17 Wooster Invitational Mar 29, 2019
71 Lamison, Riley JR-3 Ohio Northern 2:03.24 2019 Joe Banks Invitational Feb 2, 2019
72 Cancilla, Luke SR-4 John Carroll 2:03.31 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019
73 Luken, Mitch FR-1 Heidelberg 2:03.41 Alan Connie Shamrock Invite Mar 14, 2019
74 Brock, Kyler SO-2 Ohio Wesleyan 2:03.46 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
75 Skolosh, Logan JR-3 Muskingum 2:03.53 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
76 Greenman, Hunter FR-1 Heidelberg 2:03.73 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
77 Coe, Sam FR-1 John Carroll 2:04.02 Muskie Duals Mar 15, 2019
78 Bosworth, Ryan FR-1 Otterbein 2:04.03 Charlotte 49er Classic Mar 14, 2019
79 Neura, Austin SR-4 Heidelberg 2:04.08 Tiffleberg Apr 6, 2019
80 Cabral, Joseph JR-3 Case Western 2:04.24 Bob Shannon Invitational Feb 2, 2019
81 Long, Nicholas SR-4 Franciscan (Ohio) 2:04.37 Bethany Invitational Mar 30, 2019
82 Bloodworth, Samuel FR-1 Denison 2:04.38 University of Mount Union Toy Drive Invite Dec 1, 2018
83 DeLong, Alexander FR-1 Wooster 2:04.51 Kenyon Spring Invitational Apr 20, 2019
84 Matthews, Nate FR-1 Baldwin Wallace 2:04.52 Mid February Open Feb 8, 2019
85 Baier, Jeremy FR-1 Kenyon 2:04.62 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
86 Borden, Jack SO-2 Ohio Northern 2:05.00 2019 AJ Cody Invitational Apr 20, 2019
87 Chavarria, Michael SO-2 Mount Union 2:05.07 University of Mount Union Wuske Invite Feb 2, 2019
88 McMichael, William FR-1 Wooster 2:05.11 Wooster Vs Denison Apr 10, 2019
89 Engram, Cincere SO-2 Otterbein 2:05.15 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019
90 Ventura, Alex SO-2 Mount Union 2:05.22 Walsh University Invitational Apr 12, 2019
91 Patterson, Joey FR-1 Ohio Wesleyan 2:05.33 Dr. William Taraschke Team Challenge Jan 26, 2019
92 Hoffman, Max JR-3 Otterbein 2:05.45 Dave Lehman Invitational Jan 19, 2019
93 Wallace, Braeden FR-1 Marietta 2:05.57 Tiffleberg Apr 6, 2019
94 Milem, Mitchell JR-3 Mount Union 2:05.69 Wooster Invitational Mar 29, 2019
95 McIntire, Doug JR-3 Muskingum 2:05.74 Muskingum Invitational Apr 6, 2019
95 Gill, Nick FR-1 Mount Union 2:05.74 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
97 Shriver, Noah FR-1 Mount Union 2:05.85 Youngstown State Invite Jan 18, 2019
98 Baker, Patrick FR-1 Ohio Northern 2:05.91 2019 Findlay Alumni Classic & Elite Throws Jan 25, 2019
99 McIntyre, Connor SO-2 John Carroll 2:05.95 Muskie Duals Mar 15, 2019
100 Pyle, Jonas SO-2 Capital 2:06.33 Rick Meindl Last Call Feb 15, 2019

800 Meters (Women)

DIII All-Ohio   2:28.24
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Brennan, Kelly JR-3 Baldwin Wallace 2:09.71 NCAA Division III Outdoor Track & Field Championships May 23, 2019
2 Ewing, Avery SR-4 Ohio Northern 2:13.47 NCC Gregory Final Qualifier May 15, 2019
3 Gray, Alexis JR-3 Wittenberg 2:14.79 NCC Gregory Final Qualifier May 15, 2019
4 Mason, Sarah JR-3 Mount Union 2:15.26 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
5 Foltz, Katy SR-4 Otterbein 2:15.53 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
6 Beuck, Toni SR-4 Mount Union 2:16.78 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
7 Cunningham, Sophy FR-1 Oberlin 2:17.30 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
8 Kile, Madison SO-2 Baldwin Wallace 2:18.84 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
9 Trebella, Makayla SO-2 Ohio Wesleyan 2:19.02 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
10 Kowalewicz, Gina SO-2 Otterbein 2:19.26 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
11 Pendola, Bella JR-3 Baldwin Wallace 2:19.51 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019
12 Bush, Rachel SR-4 Ohio Wesleyan 2:19.66 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
13 Smith, Molly SO-2 Denison 2:20.30 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
14 Niekamp, Sophie SO-2 Kenyon 2:20.51 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
15 Kelley, Emani SR-4 Wooster 2:20.53 Kenyon Spring Invitational Apr 20, 2019
16 Fox, Michaela SR-4 Ohio Northern 2:21.08 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
17 Bedell, Sarah SR-4 Otterbein 2:21.10 DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
18 Sandvik, Heather SR-4 Otterbein 2:21.15 DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
19 Scott, Anna FR-1 Oberlin 2:21.30 North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
20 Fowler, Katie JR-3 Baldwin Wallace 2:21.54 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
21 Covey, Zoe SO-2 Wooster 2:21.74 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
22 Rumora, Rosa SR-4 Kenyon 2:21.78 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
23 MacElrevey, Madison SR-4 Otterbein 2:21.85 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
24 Pasadyn, Vanessa JR-3 Case Western 2:22.16 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
25 Eid, Shahed SR-4 Case Western 2:22.88 CWRU Invitational Apr 20, 2019
26 McCauley, Brittany SO-2 Mount Union 2:23.03 DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
27 Barrington, Bailie SO-2 Bluffton 2:23.12 2019 Billy Hayes Invitational May 3, 2019
28 Roth, Emma JR-3 Mount St. Joseph 2:23.19 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
29 Henson, Emily SR-4 Mount Union 2:23.39 UMW Opener Mar 16, 2019
30 Reigle, Hilary SR-4 Mount Union 2:23.54 Youngstown State Invite Jan 18, 2019
31 Vigrass, Rory FR-1 John Carroll 2:23.62 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
32 Dawyot, Claire SO-2 Franciscan (Ohio) 2:24.04 CSAC Championship Meet May 4, 2019
33 Picker, Darcy SO-2 Ohio Wesleyan 2:24.14 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
34 Allen, Maggie FR-1 Oberlin 2:24.39 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
35 Schutt, Emily SO-2 Mount Union 2:24.46 Walsh University Invitational Apr 12, 2019
36 Arp, Cortni SO-2 Mount Union 2:25.30 Wooster Invitational Mar 29, 2019
37 Routhier, Madeleine JR-3 Ohio Northern 2:25.57 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
38 Chojnacki, Elise FR-1 Mount Union 2:25.59 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
39 Penrose, Rebecca SO-2 Baldwin Wallace 2:25.68 University of Mount Union Tune-Up Feb 16, 2019
40 Joseph, Larkin SR-4 Capital 2:25.90 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
41 DeRenzo, Maria SR-4 Case Western 2:25.92 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
42 Amoroso, Jamie JR-3 John Carroll 2:26.47 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019
43 VanHoose, Erica JR-3 Ohio Wesleyan 2:26.48 8th Annual Terrier Relays Mar 30, 2019
44 Welker, Lauren FR-1 Wittenberg 2:26.72 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
45 Warstler, Cobi JR-3 Wooster 2:26.96 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
46 Vinci, Natalie FR-1 Baldwin Wallace 2:27.07 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019
47 Laughner, Alyssa FR-1 Baldwin Wallace 2:27.10 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
48 Impara, Christine JR-3 Oberlin 2:27.15 North Coast AC Combined Events Apr 27, 2019
49 LaFond, Ashlin FR-1 Franciscan (Ohio) 2:27.43 John Falconi Invite Apr 17, 2019
50 Retcher, Chyanne SO-2 Ohio Northern 2:27.52 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
51 Rathbun, Lucia SO-2 Oberlin 2:27.96 CWRU Invitational Apr 20, 2019
52 Morris, Amy SO-2 John Carroll 2:27.99 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
53 Casselberry, Megan FR-1 John Carroll 2:28.00 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
54 McElroy, Mary Kate SO-2 Ohio Wesleyan 2:28.25 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
54 Schmidt, Alainna SR-4 John Carroll 2:28.25 Youngstown State Mid-Major Invite Feb 1, 2019
56 Hoffmann, Jennifer SR-4 Case Western 2:28.34 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
57 Smith, Sydney SO-2 Otterbein 2:28.47 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019
58 Blinkoff, Grace JR-3 Oberlin 2:28.51 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
59 Torres-Padin, Isabel SR-4 Case Western 2:28.57 CWRU Invitational Apr 20, 2019
59 Bryant, Allison FR-1 Franciscan (Ohio) 2:28.57 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
61 Vargo, Madison SO-2 Case Western 2:28.68 CWRU Invitational Apr 20, 2019
62 Lerda, Sydney JR-3 Denison 2:28.88 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
63 Brindza, Madelyn SO-2 John Carroll 2:30.76 2019 CMU 5 Team Invite Mar 23, 2019
64 Powers, Olivia FR-1 Mount Union 2:30.84 Wooster Invitational Mar 29, 2019
65 Ellerbrock, Taylor FR-1 Ohio Northern 2:30.87 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
66 Wargo, Shannon JR-3 Oberlin 2:31.13 CWRU Invitational Apr 20, 2019
67 Copley, Jena SO-2 Wooster 2:31.33 North Coast AC Combined Events Feb 23, 2019
68 Rogiers, Allison JR-3 Otterbein 2:31.43 2019 Joe Banks Invitational Feb 2, 2019
69 Bertholf, Kayla FR-1 Wooster 2:31.48 Alan Connie Shamrock Invite Mar 14, 2019
70 Lowe, Kat SO-2 Capital 2:31.76 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
71 Bentley, Grace FR-1 Case Western 2:31.77 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
72 Lenze, Hannah FR-1 John Carroll 2:32.17 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019
73 Chant, Rebecca SR-4 Oberlin 2:32.36 NCAC Last Chance Feb 22, 2019
74 Miller, Hailey SO-2 Mount Union 2:32.71 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
75 Cathey, Maryonna FR-1 Mount Union 2:32.84 Wooster Invitational Mar 29, 2019
76 Larson, Judy FR-1 Ohio Wesleyan 2:32.92 NCAC Last Chance Feb 22, 2019
77 Hirschfeld, Lillian FR-1 Ohio Northern 2:33.09 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
78 Wagner, Isabella JR-3 Mount Union 2:33.15 Walsh University Invitational Apr 12, 2019
79 Dascani, Jordan JR-3 Baldwin Wallace 2:33.61 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
80 Henry, Susanna FR-1 Case Western 2:33.66 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
81 Gibbons, Brooke SR-4 Wilmington (Ohio) 2:33.81 Centre College Track and Field Twilight Apr 12, 2019
82 Otte, Molina SO-2 Baldwin Wallace 2:33.90 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019
83 Dziewisz, Julia FR-1 Capital 2:33.94 Rick Meindl Last Call Feb 15, 2019
84 Haas, Caitlyn JR-3 Kenyon 2:34.01 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019
85 Watts, Mary SO-2 Otterbein 2:34.07 OWU Open Feb 8, 2019
86 Elkins, Amanda SR-4 Heidelberg 2:34.17 Tiffleberg Apr 6, 2019
87 Buchanan, Morgan FR-1 Otterbein 2:34.27 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019
88 Bournival , Erika SO-2 Wittenberg 2:34.50 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019
89 Saul, Corinne SR-4 Otterbein 2:34.58 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
90 Vestal, Kylie SO-2 Ohio Northern 2:34.84 Tiffin Dragon Open Jan 19, 2019
91 Deiotte, Mikayla FR-1 Muskingum 2:34.86 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
92 Carroll, Shannon SR-4 Case Western 2:35.19 NCC Gregory Final Qualifier May 15, 2019
93 Holmes, Allie SO-2 Denison 2:35.41 NCAC Last Chance Feb 22, 2019
94 Lynn, Annalee FR-1 Wittenberg 2:36.05 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019
95 Fisher, Jana FR-1 Case Western 2:36.22 W&L Track & Field Carnival Mar 15, 2019
96 Hilt, Emily JR-3 Capital 2:36.41 Muskingum Invitational Apr 6, 2019
97 Thut, Lindsay JR-3 Mount Union 2:36.58 Wooster Invitational Mar 29, 2019
98 Balch, Meagan FR-1 Denison 2:36.68 Fighting Scots Invitational Jan 26, 2019
98 Clay, Nicole FR-1 Ohio Wesleyan 2:36.68 8th Annual Terrier Relays Mar 30, 2019
100 Smith, Keira FR-1 Otterbein 2:36.78 2019 Joe Banks Invitational Feb 2, 2019

1500 Meters (Men)

DIII All-Ohio   4:13.24
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Galligan, Liam SO-2 Franciscan (Ohio) 3:52.93 Swarthmore Final Qualifier Meet May 13, 2019
2 Dilley, Trevor SR-4 Otterbein 3:53.68 Charlotte 49er Classic Mar 14, 2019
3 Razanauskas, Trey FR-1 Case Western 3:54.57 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019
4 Pierson, Ian FR-1 John Carroll 3:55.35 Swarthmore Final Qualifier Meet May 13, 2019
5 Hampton, Chase JR-3 Otterbein 3:56.23(1) Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019
5 McVey, Ian SR-4 Ohio Northern 3:56.23(1) 2019 Joe Banks Invitational Feb 2, 2019
7 Thompson, Jacob JR-3 Otterbein 3:56.98(1) 2019 Joe Banks Invitational Feb 2, 2019
8 Singer, Logan FR-1 Case Western 3:57.51 NCC Dr. Keeler Track & Field Meet May 9, 2019
9 Lief, Brian SR-4 Wooster 3:57.61 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
10 Foster, Benjamin JR-3 Denison 3:58.90 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
11 Kellogg, Ian SR-4 Otterbein 3:58.94(1) Dr. William Taraschke Team Challenge Jan 26, 2019
12 Monahan, Kyle SR-4 John Carroll 3:59.21 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
13 Borek, Mark SO-2 Franciscan (Ohio) 4:00.25 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
14 Pettit, Aedan JR-3 Wooster 4:00.55 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
15 McGuire, Patrick JR-3 John Carroll 4:00.67 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
16 Lesmez, Ryan JR-3 Ohio Wesleyan 4:00.93 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
17 Grasing, Daniel SO-2 Case Western 4:02.20 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
18 Weigand, Spencer FR-1 Case Western 4:02.74 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
19 Landis, Nikita SO-2 Mount Union 4:03.28 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
20 Hradesky, Mike JR-3 Case Western 4:03.87 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
21 Peterson, Eric SR-4 Heidelberg 4:04.04 Tiffleberg Apr 6, 2019
22 White, Pat FR-1 John Carroll 4:04.24 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
23 Neura, Austin SR-4 Heidelberg 4:04.38 Tiffleberg Apr 6, 2019
24 Schafer, Kenny FR-1 Oberlin 4:04.66 CWRU Invitational Apr 20, 2019
25 Sheely, Grant SR-4 Oberlin 4:05.35 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
26 Long, Nicholas SR-4 Franciscan (Ohio) 4:05.37 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
27 Krabacher, Sam SO-2 Ohio Northern 4:05.75 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
28 Tramontano, Alex SO-2 Ohio Northern 4:06.03 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
29 Wahlie, John SO-2 Mount Union 4:06.36 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
29 Juda, Joe FR-1 Baldwin Wallace 4:06.36 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
31 Ernest, Gabe FR-1 John Carroll 4:06.84 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
32 Hoffman, Max JR-3 Otterbein 4:07.34(1) 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
33 Drushal, David FR-1 Heidelberg 4:07.53 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
34 Beireis, Gage FR-1 Otterbein 4:07.57(1) 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
35 Gulick, Connor JR-3 Bluffton 4:07.75 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019
36 Westcott, David SR-4 Wooster 4:08.02 Wooster Vs Denison Apr 10, 2019
37 Sauerbrey, Caden FR-1 Ohio Northern 4:08.11 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
38 Bach, Jon JR-3 Mount Union 4:08.28 Walsh University Invitational Apr 12, 2019
39 Baker, Patrick FR-1 Ohio Northern 4:08.32 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
40 Kawalec, Jack JR-3 John Carroll 4:08.77(1) Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
41 Clancey, Niall SR-4 Denison 4:08.92(1) NCAC Last Chance Feb 22, 2019
42 Prather, David FR-1 Baldwin Wallace 4:08.93 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019
43 Luken, Mitch FR-1 Heidelberg 4:08.98 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
44 Oakley, William JR-3 Kenyon 4:09.58 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
45 Daily, Bill FR-1 Otterbein 4:09.76 Charlotte 49er Classic Mar 14, 2019
46 Hickmott, Josh Baldwin Wallace 4:09.95(1) Hillsdale Wide-Track Classic Feb 1, 2019
47 Strohm, Spencer JR-3 Otterbein 4:10.00 Blizzard Buster Mar 23, 2019
48 Probert, Hunter FR-1 Mount Union 4:10.06 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
49 Shelton, Andrew JR-3 Ohio Northern 4:10.09 Emory Classic Mar 29, 2019
50 DeLong, Alexander FR-1 Wooster 4:10.28 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
51 Green, Jordan SO-2 Ohio Northern 4:10.52(1) DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
52 Borden, Jack SO-2 Ohio Northern 4:10.57 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
53 McKean, Dylan SO-2 Ohio Northern 4:10.61 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
54 Frost, Dakota JR-3 Bluffton 4:11.01 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
55 Clevinger, Alex JR-3 Otterbein 4:11.09(1) Dave Lehman Invitational Jan 19, 2019
56 Bryan, Alex FR-1 Mount Union 4:11.61 UMW Opener Mar 16, 2019
57 Dailey, Jamie SO-2 John Carroll 4:11.79 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019
58 Cancilla, Luke SR-4 John Carroll 4:12.68(1) Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
59 Reynoso, Jose SO-2 Baldwin Wallace 4:12.72 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
60 Schulze, Spencer SR-4 Ohio Northern 4:12.86 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
61 Wallace, Braeden FR-1 Marietta 4:13.03 Tiffleberg Apr 6, 2019
62 Roberts, Spencer SO-2 Baldwin Wallace 4:13.19 Akron - Campbell Wright Open May 3, 2019
63 Coe, Sam FR-1 John Carroll 4:13.20(1) Youngstown State Mid-Major Invite Feb 1, 2019
64 Klonowski, Matt SO-2 Wooster 4:13.21(1) Bob Shannon Invitational Feb 2, 2019
65 McIntire, Doug JR-3 Muskingum 4:13.67 Geneva College Invite Apr 17, 2019
66 Kropka, Casey SR-4 Mount Union 4:14.81 Walsh University Invitational Apr 12, 2019
67 Johnson, Tommy JR-3 Kenyon 4:14.97 Kenyon Spring Invitational Apr 20, 2019
68 McCarthy, Grant JR-3 Case Western 4:15.07 CWRU Invitational Apr 20, 2019
68 Sutter, Travis SO-2 Ohio Northern 4:15.07(1) 2019 Joe Banks Invitational Feb 2, 2019
70 Vipperman, Seth JR-3 Otterbein 4:15.08 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
71 Bertsch, Taton FR-1 Wilmington (Ohio) 4:15.39 2019 Pioneer Invitational Mar 22, 2019
72 Loeper, Ben JR-3 Ohio Wesleyan 4:16.05 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
73 Arnold, Jared FR-1 John Carroll 4:16.52(1) Dave Lehman Invitational Jan 19, 2019
74 Sainey, Cullen FR-1 Wittenberg 4:16.73(1) Anderson (IN) Fred Wilt Invitational 2019 Feb 23, 2019
75 Neubauer, Paul SO-2 Kenyon 4:16.78 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
76 Mahon, Spencer SR-4 Baldwin Wallace 4:16.81 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
77 Mikkilineni, Rahul FR-1 Case Western 4:16.83 CWRU Invitational Apr 20, 2019
78 Neff, Kyle JR-3 Ohio Northern 4:16.84 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
79 Krupp, Andrew SO-2 Baldwin Wallace 4:16.85(1) University of Mount Union Tune-Up Feb 16, 2019
80 Bosworth, Ryan FR-1 Otterbein 4:16.86(1) DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
81 Duggan, Austen SO-2 Franciscan (Ohio) 4:17.07 CSAC Championship Meet May 4, 2019
82 Whitaker, Evan FR-1 Wilmington (Ohio) 4:17.13(1) Cedarville Collegiate Indoor Invite 2019 Feb 1, 2019
83 Danis, Luke SO-2 Mount St. Joseph 4:17.31 2019 Pioneer Invitational Mar 22, 2019
84 Resnick, Benjamin SR-4 Case Western 4:17.40 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
85 Cyrus, Josh SO-2 Wilmington (Ohio) 4:17.64 NCC Dr. Keeler Track & Field Meet May 9, 2019
86 Loeper, Alex FR-1 Ohio Northern 4:18.08 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
87 Scanlon, Ryan SR-4 John Carroll 4:18.13(1) 2019 Spire Midwest Open Indoor T&F Meet Jan 25, 2019
88 Hamed, Ahmed JR-3 Ohio Wesleyan 4:18.16 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
89 Coogan, Joey JR-3 Otterbein 4:18.23(1) Kenyon Classic Feb 16, 2019
90 Kirchner, Matt FR-1 John Carroll 4:18.52 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019
91 McQueen, Wyatt FR-1 Ohio Wesleyan 4:18.64 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
92 McIntyre, Connor SO-2 John Carroll 4:19.18(1) Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
93 Zimmerman, Ryan FR-1 Wittenberg 4:19.37 Emory Invitational Mar 22, 2019
94 Heermann, Christopher FR-1 Case Western 4:19.53 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
95 Bradley, Ethan JR-3 Kenyon 4:19.65(1) NCAC Last Chance Feb 22, 2019
96 Blundell, Dima SO-2 Case Western 4:19.68(1) Bob Shannon Invitational Feb 2, 2019
97 Phelps, Cameron JR-3 Wilmington (Ohio) 4:19.83(1) Cedarville Collegiate Indoor Invite 2019 Feb 1, 2019
98 Henegar, Millan FR-1 Denison 4:19.88 Kenyon Spring Invitational Apr 20, 2019
98 Darby, Jake SO-2 John Carroll 4:19.88(1) Mid February Open Feb 8, 2019
100 Patton, Thomas SO-2 Case Western 4:20.16(1) Bob Shannon Invitational Feb 2, 2019

1500 Meters (Women)

DIII All-Ohio   5:12.24
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Brennan, Kelly JR-3 Baldwin Wallace 4:31.35(1) Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019
2 Lamb, Claire SR-4 Otterbein 4:31.59(1) Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019
3 Reigle, Hilary SR-4 Mount Union 4:35.39 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
4 Foltz, Katy SR-4 Otterbein 4:35.45 NCC Dr. Keeler Track & Field Meet May 9, 2019
5 Sandvik, Heather SR-4 Otterbein 4:36.96 2019 Colonial Relays Apr 4, 2019
6 Kile, Madison SO-2 Baldwin Wallace 4:38.15 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
7 Henson, Emily SR-4 Mount Union 4:38.39 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
8 Pendola, Bella JR-3 Baldwin Wallace 4:40.99 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
9 McElroy, Mary Kate SO-2 Ohio Wesleyan 4:43.76(1) North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
10 Bujaucius, Cameron FR-1 John Carroll 4:45.61 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
11 Ewing, Avery SR-4 Ohio Northern 4:47.06 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
12 Purcell, Corrie SO-2 Oberlin 4:47.29(1) DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
13 McCauley, Brittany SO-2 Mount Union 4:47.46 Bison Outdoor Classic Apr 13, 2019
14 Laughner, Alyssa FR-1 Baldwin Wallace 4:47.95 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
15 Scott, Anna FR-1 Oberlin 4:48.21 CWRU Invitational Apr 20, 2019
16 Amoroso, Jamie JR-3 John Carroll 4:48.75 2019 Colonial Relays Apr 4, 2019
17 Hoffmann, Jennifer SR-4 Case Western 4:50.06(1) UAA Indoor Track & Field Championships Feb 23, 2019
18 Brindza, Madelyn SO-2 John Carroll 4:51.75 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
19 Reigle, Hannah SR-4 Mount Union 4:51.92 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
20 Galligan, Grace FR-1 Franciscan (Ohio) 4:52.39(1) ECAC DIII Indoor Track & Field Championship Mar 1, 2019
21 Wargo, Shannon JR-3 Oberlin 4:53.25 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
22 Durisin, Katie SO-2 Mount Union 4:53.41(1) 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
23 Marek, Hastings Baldwin Wallace 4:53.56(1) Hillsdale Wide-Track Classic Feb 1, 2019
24 Smith, Sydney SO-2 Otterbein 4:53.88(1) 2019 Joe Banks Invitational Feb 2, 2019
25 Mason, Sarah JR-3 Mount Union 4:54.20 UMW Opener Mar 16, 2019
26 Simko, Erin SR-4 Otterbein 4:54.24 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
27 Torres-Padin, Isabel SR-4 Case Western 4:54.35 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
28 Currey, Allison JR-3 Otterbein 4:54.89 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
29 Barrington, Bailie SO-2 Bluffton 4:55.76 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019
30 Rogiers, Allison JR-3 Otterbein 4:56.48(1) 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
31 Bryant, Allison FR-1 Franciscan (Ohio) 4:56.53 CSAC Championship Meet May 4, 2019
32 Niekamp, Sophie SO-2 Kenyon 4:56.88 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
33 Retcher, Chyanne SO-2 Ohio Northern 4:57.09 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
34 MacElrevey, Madison SR-4 Otterbein 4:57.40(1) DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
35 Fox, Michaela SR-4 Ohio Northern 4:57.66 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
36 Olson, Kiera SO-2 Case Western 4:57.70 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
37 von Conta, Phoebe FR-1 Oberlin 4:57.84 CWRU Invitational Apr 20, 2019
38 VanHoose, Erica JR-3 Ohio Wesleyan 4:57.98 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
39 Vigrass, Rory FR-1 John Carroll 4:58.13 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
40 Harrigan, Quinn SR-4 Kenyon 4:58.15 Kenyon Spring Invitational Apr 20, 2019
41 Vestal, Kylie SO-2 Ohio Northern 4:58.76 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
42 Halsten, Linnea SR-4 Oberlin 4:58.81(1) Dr. William Taraschke Team Challenge Jan 26, 2019
43 Wright, Megan SO-2 Ohio Northern 4:59.20 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
44 Anderson, Moira FR-1 John Carroll 4:59.24 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
45 Kelley, Morgan SO-2 John Carroll 4:59.79(1) Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
46 Lenze, Hannah FR-1 John Carroll 5:00.19 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
47 Covey, Zoe SO-2 Wooster 5:00.64 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
48 Sears, Ellen SR-4 Case Western 5:00.85 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
49 Cash, Alexis JR-3 Bluffton 5:02.05 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
50 Fisher, Jana FR-1 Case Western 5:02.49 CWRU Invitational Apr 20, 2019
51 Waters, Maria SR-4 Mount St. Joseph 5:02.81 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019
52 Blinkoff, Grace JR-3 Oberlin 5:03.50 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
53 Gualtieri-Reed, Maeve SO-2 Oberlin 5:03.63(1) North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
54 Rumora, Rosa SR-4 Kenyon 5:04.27(1) Kenyon Classic Feb 16, 2019
55 Pasadyn, Vanessa JR-3 Case Western 5:04.38 UAA Outdoor Championship Apr 27, 2019
56 Casselberry, Megan FR-1 John Carroll 5:04.48(1) Dave Lehman Invitational Jan 19, 2019
57 Hoover, Isabelle FR-1 Wooster 5:05.14(1) Kenyon Classic Feb 16, 2019
58 Bournival , Erika SO-2 Wittenberg 5:05.81 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
59 Otte, Molina SO-2 Baldwin Wallace 5:05.93 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019
60 Dascani, Jordan JR-3 Baldwin Wallace 5:06.16 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019
61 Whitmore, Rue FR-1 Ohio Northern 5:06.65 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
61 Routhier, Madeleine JR-3 Ohio Northern 5:06.65 Emory Classic Mar 29, 2019
63 Fowler, Katie JR-3 Baldwin Wallace 5:06.75 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
64 Elkins, Amanda SR-4 Heidelberg 5:06.76 Tiffleberg Apr 6, 2019
65 Gibbons, Brooke SR-4 Wilmington (Ohio) 5:06.88 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
66 Bush, Rachel SR-4 Ohio Wesleyan 5:06.92(1) 2019 Flag City Open Feb 16, 2019
67 Vargo, Madison SO-2 Case Western 5:07.02 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
68 Lynn, Annalee FR-1 Wittenberg 5:07.16 Tiffleberg Apr 6, 2019
69 Allen, Maggie FR-1 Oberlin 5:07.25 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
70 Beuck, Toni SR-4 Mount Union 5:07.34 Wooster Invitational Mar 29, 2019
71 Bertholf, Kayla FR-1 Wooster 5:07.86 Wooster Vs Denison Apr 10, 2019
72 Valentine, Lily SR-4 Kenyon 5:08.06 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
73 Trikeriotis, Sophie SR-4 Case Western 5:08.40 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
74 Atkins, Elizabeth FR-1 Franciscan (Ohio) 5:08.70 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
75 Trebella, Makayla SO-2 Ohio Wesleyan 5:08.95 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
76 Henry, Susanna FR-1 Case Western 5:09.36 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
77 Willson, Emily FR-1 Denison 5:09.55 Wooster Vs Denison Apr 10, 2019
78 Smith, Keira FR-1 Otterbein 5:09.67(1) Dr. William Taraschke Team Challenge Jan 26, 2019
79 Alexander, Danielle FR-1 Otterbein 5:09.77(1) Kenyon Classic Feb 16, 2019
80 DeRenzo, Maria SR-4 Case Western 5:10.76 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
81 Kelley, Emani SR-4 Wooster 5:10.86 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
82 Burns, Emma SO-2 Otterbein 5:11.57 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
83 Balch, Meagan FR-1 Denison 5:12.03(1) Fighting Scots Invitational Jan 26, 2019
84 Saul, Corinne SR-4 Otterbein 5:12.08 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
85 Pitcovich, Tessa FR-1 Ohio Northern 5:12.62(1) 2019 Joe Banks Invitational Feb 2, 2019
86 McCandlish, Claire FR-1 Otterbein 5:12.83 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
87 Weiland, Madeleine SR-4 Oberlin 5:14.68 Denison Big Red Invitational Apr 26, 2019
88 Overfield, Marian FR-1 Wooster 5:15.31 Wooster Vs Denison Apr 10, 2019
89 Solberg, Tommy SO-2 Denison 5:15.71 BSC Hilltop Classic Mar 30, 2019
90 Welker, Lauren FR-1 Wittenberg 5:16.52(1) Cedarville Collegiate Indoor Invite 2019 Feb 1, 2019
91 Hall, Chloe JR-3 Kenyon 5:16.75(1) OWU Open Feb 8, 2019
92 McConkey, Tess SO-2 Mount Union 5:17.70 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019
93 Daugherty, Caroline SR-4 Kenyon 5:17.81(1) North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
94 Warstler, Cobi JR-3 Wooster 5:17.87(1) North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
95 Kocherzat, Julia FR-1 Case Western 5:17.97 CWRU Invitational Apr 20, 2019
96 Canright, Elizabeth FR-1 Wittenberg 5:18.02(1) Anderson (IN) Fred Wilt Invitational 2019 Feb 23, 2019
97 Grainger, Colleen SR-4 Ohio Northern 5:18.12(1) 2019 Joe Banks Invitational Feb 2, 2019
98 Gilreath, Lizzy SO-2 Baldwin Wallace 5:18.18 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
99 Larson, Judy FR-1 Ohio Wesleyan 5:18.22 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
100 Chakov, Alexandra SR-4 Heidelberg 5:18.65 Tiffleberg Apr 6, 2019

5000 Meters (Men)

DIII All-Ohio   16:14.24
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 McVey, Ian SR-4 Ohio Northern 14:20.45 GVSU Holiday Open Dec 7, 2018
2 Razanauskas, Trey FR-1 Case Western 14:24.91 NCC Dr. Keeler Track & Field Meet May 9, 2019
3 Monahan, Kyle SR-4 John Carroll 14:30.91 2019 Colonial Relays Apr 4, 2019
4 Hampton, Chase JR-3 Otterbein 14:32.09 2019 Colonial Relays Apr 4, 2019
5 Westcott, David SR-4 Wooster 14:43.14 NCC Gregory Final Qualifier May 15, 2019
6 Kellogg, Ian SR-4 Otterbein 14:53.17 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
7 Clevinger, Alex JR-3 Otterbein 14:55.11 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
8 Galligan, Liam SO-2 Franciscan (Ohio) 14:55.20 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
9 Dailey, Jamie SO-2 John Carroll 14:57.60 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
10 Bach, Jon JR-3 Mount Union 15:00.93 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
11 Neura, Austin SR-4 Heidelberg 15:00.97 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
12 Hall, David JR-3 Case Western 15:07.08 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
13 Hoffman, Max JR-3 Otterbein 15:08.43 Charlotte 49er Classic Mar 14, 2019
14 Schulze, Spencer SR-4 Ohio Northern 15:08.85 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
15 Sauerbrey, Caden FR-1 Ohio Northern 15:09.46 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
16 Roshon, Zach SR-4 Case Western 15:11.17 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
17 McCarthy, Grant JR-3 Case Western 15:14.24 UAA Indoor Track & Field Championships Feb 23, 2019
18 Feinknopf, Jackson SR-4 Wooster 15:17.55 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
19 Landis, Nikita SO-2 Mount Union 15:21.06 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
20 White, Pat FR-1 John Carroll 15:21.08 2019 Colonial Relays Apr 4, 2019
21 Whitaker, Evan FR-1 Wilmington (Ohio) 15:23.61 NCC Dr. Keeler Track & Field Meet May 9, 2019
22 Foster, Benjamin JR-3 Denison 15:23.95 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
23 Strohm, Spencer JR-3 Otterbein 15:24.55 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
24 Ehret, Jamey JR-3 Otterbein 15:27.54 DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
25 Hamed, Ahmed JR-3 Ohio Wesleyan 15:28.09 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
26 Rodeheffer, Charles SR-4 Wittenberg 15:28.74 DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
27 Estes, Ryan FR-1 Otterbein 15:29.22 DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
28 Mahon, Spencer SR-4 Baldwin Wallace 15:29.81 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
29 Wilson, Isaac JR-3 Baldwin Wallace 15:31.00 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
30 Wallace, Braeden FR-1 Marietta 15:31.57 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
31 Pierson, Ian FR-1 John Carroll 15:32.42 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
32 Krupp, Andrew SO-2 Baldwin Wallace 15:33.50 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
33 Hickmott, Josh Baldwin Wallace 15:34.34 DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
34 Darby, Jake SO-2 John Carroll 15:34.56 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
35 Green, Andrew JR-3 Case Western 15:35.56 DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
36 Roberts, Spencer SO-2 Baldwin Wallace 15:36.50 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
37 Kawalec, Jack JR-3 John Carroll 15:37.21 DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
38 Hallgarth, Matt JR-3 John Carroll 15:37.24 2019 Spire Midwest Open Indoor T&F Meet Jan 25, 2019
39 Cromwell, Adam SO-2 Denison 15:38.93 NCC Gregory Final Qualifier May 15, 2019
40 Sainey, Cullen FR-1 Wittenberg 15:38.99 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
41 Wahlie, John SO-2 Mount Union 15:39.43 UMW Opener Mar 16, 2019
42 Arnold, Jared FR-1 John Carroll 15:39.50 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
43 Rose, Kyle SR-4 Kenyon 15:45.77 2019 Rhodes Invitational Track & Field Meet Mar 15, 2019
44 Blundell, Dima SO-2 Case Western 15:46.38 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
45 McNutt, John SR-4 Ohio Northern 15:47.29 2019 Findlay Alumni Classic & Elite Throws Jan 25, 2019
46 Frost, Dakota JR-3 Bluffton 15:47.88 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019
47 Kropka, Casey SR-4 Mount Union 15:48.40 UMW Opener Mar 16, 2019
48 Johnson, Tommy JR-3 Kenyon 15:48.60 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
49 Lesmez, Ryan JR-3 Ohio Wesleyan 15:48.64 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
50 Baker, Patrick FR-1 Ohio Northern 15:49.65 Emory Classic Mar 29, 2019
51 Dittoe, Keller SO-2 John Carroll 15:50.01 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
52 Mehalic, Jason FR-1 Otterbein 15:50.33 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
53 Borek, Mark SO-2 Franciscan (Ohio) 15:50.37 2019 CMU 5 Team Invite Mar 23, 2019
54 Marchetti, Jack SR-4 Denison 15:50.89 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
55 Marsh, Jared JR-3 Mount Union 15:52.02 UMW Opener Mar 16, 2019
56 Long, Nicholas FR-1 Franciscan (Ohio) 15:52.26 University of Mount Union Tune-Up Feb 16, 2019
57 Lewis, Vincent JR-3 Kenyon 15:55.45 North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
58 Sutter, Travis SO-2 Ohio Northern 15:55.67 2019 Findlay Alumni Classic & Elite Throws Jan 25, 2019
59 Clemens, Gage SO-2 Wilmington (Ohio) 15:56.13 Tiffleberg Apr 6, 2019
60 Kirchner, Matt FR-1 John Carroll 15:57.11 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
61 Reynoso, Jose SO-2 Baldwin Wallace 15:57.32 50th Annual Sparky Adams Invite Apr 20, 2019
62 Klein, Michael JR-3 Case Western 15:58.67 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
63 Iriye, Robert SR-4 Case Western 15:58.97 DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
64 Frame, Daniel SR-4 Ohio Wesleyan 15:59.34 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
65 Brown, Logan FR-1 Mount Union 16:00.40 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
66 Drushal, David FR-1 Heidelberg 16:02.32 Tiffleberg Apr 6, 2019
67 Loeper, Alex FR-1 Ohio Northern 16:03.58 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
68 Waterston, Alec SO-2 Heidelberg 16:05.18 Wooster Invitational Mar 29, 2019
69 Stuckman, Grady JR-3 Franciscan (Ohio) 16:06.26 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
70 Shipley, Carson FR-1 John Carroll 16:06.78 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019
71 Skaff, Griffin JR-3 Ohio Northern 16:09.60 2019 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 1, 2019
72 Ginell, Keanan FR-1 Denison 16:10.55 Noke Elite Feb 9, 2019
73 Beireis, Gage FR-1 Otterbein 16:14.14 Dr. William Taraschke Team Challenge Jan 26, 2019
74 Lief, Brian SR-4 Wooster 16:14.49 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
75 Zimmerman, Ryan FR-1 Wittenberg 16:14.93 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
76 Cancilla, Luke SR-4 John Carroll 16:15.62 2019 CMU 5 Team Invite Mar 23, 2019
77 Ravichandran, Karthik JR-3 Case Western 16:16.72 CWRU Invitational Apr 20, 2019
78 Neff, Kyle JR-3 Ohio Northern 16:18.51 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
79 Hudson, Tyler FR-1 Heidelberg 16:18.60 Tiffleberg Apr 6, 2019
80 Bertsch, Taton FR-1 Wilmington (Ohio) 16:19.60 NCC Dr. Keeler Track & Field Meet May 9, 2019
81 Taylor, Will JR-3 Oberlin 16:19.85 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
82 Juda, Joe FR-1 Baldwin Wallace 16:20.79 Rose-Hulman "Early Bird" Invitational Mar 16, 2019
83 Phelps, Cameron JR-3 Wilmington (Ohio) 16:21.34 Marietta First Glimpse 2018 Dec 8, 2018
84 Uchida, Hyuga SR-4 Wooster 16:22.79 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
85 Walton, Matthew FR-1 Oberlin 16:24.62 North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
86 Wiechart, Dylan SO-2 Heidelberg 16:25.63 Tiffleberg Apr 6, 2019
87 Andrews, Tim SO-2 Case Western 16:26.58 Mid February Open Feb 8, 2019
88 McKean, Dylan SO-2 Ohio Northern 16:27.82 Emory Classic Mar 29, 2019
89 Eckert, Jonah SR-4 Bluffton 16:28.27 2019 Findlay Alumni Classic & Elite Throws Jan 25, 2019
90 Bevacqui, Daniel FR-1 Oberlin 16:30.03 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
91 Freeman, Dakota JR-3 Heidelberg 16:31.60 Kent State Tune-Up Feb 16, 2019
92 Vipperman, Seth JR-3 Otterbein 16:32.40 Blizzard Buster Mar 23, 2019
93 Tramontano, Alex SO-2 Ohio Northern 16:33.25 Emory Classic Mar 29, 2019
94 Watters, Clayton JR-3 Denison 16:33.89 Bob Shannon Invitational Feb 2, 2019
95 Barry, Nick SO-2 Ohio Wesleyan 16:35.83 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019
96 Paul, Dawson FR-1 Ohio Northern 16:38.43 Emory Classic Mar 29, 2019
97 Thomas, Matt JR-3 John Carroll 16:38.46 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019
98 Loeper, Ben JR-3 Ohio Wesleyan 16:38.86 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
99 Browngardt, Ben FR-1 Case Western 16:41.54 CWRU Invitational Apr 20, 2019
100 Honkomp, Ryan SO-2 Wilmington (Ohio) 16:41.77 NCC Dr. Keeler Track & Field Meet May 9, 2019

5000 Meters (Women)

DIII All-Ohio   19:56.64
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Lamb, Claire SR-4 Otterbein 16:47.40 2019 Colonial Relays Apr 4, 2019
2 Halsten, Linnea SR-4 Oberlin 17:14.45 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
3 Reigle, Hilary SR-4 Mount Union 17:16.96 Youngstown State Icebreaker Dec 7, 2018
4 Brennan, Kelly JR-3 Baldwin Wallace 17:19.51 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
5 Bujaucius, Cameron FR-1 John Carroll 17:33.34 Youngstown State Mid-Major Invite Feb 1, 2019
6 Lindemann, Madeline JR-3 Case Western 17:43.88 UAA Indoor Track & Field Championships Feb 23, 2019
7 Bellows, Abigail SR-4 Oberlin 17:47.39 NCC Dr. Keeler Track & Field Meet May 9, 2019
8 Laughner, Alyssa FR-1 Baldwin Wallace 17:48.01 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
9 Pendola, Bella JR-3 Baldwin Wallace 17:48.98 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
10 Durisin, Katie SO-2 Mount Union 17:50.32 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
11 Henson, Emily SR-4 Mount Union 17:53.41 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
12 Becker, Emma FR-1 Kenyon 17:55.78 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
13 Currey, Allison JR-3 Otterbein 17:56.33 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
14 Reigle, Hannah SR-4 Mount Union 17:56.85 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
15 Kile, Madison SO-2 Baldwin Wallace 18:00.65 Rose-Hulman "Early Bird" Invitational Mar 16, 2019
16 Kelley, Morgan SO-2 John Carroll 18:01.99 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
17 Hoover, Isabelle FR-1 Wooster 18:11.60 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
18 Brindza, Madelyn SO-2 John Carroll 18:11.84 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
19 McElroy, Mary Kate SO-2 Ohio Wesleyan 18:14.27 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
20 Harrigan, Quinn SR-4 Kenyon 18:17.82 2019 Rhodes Invitational Track & Field Meet Mar 15, 2019
21 Simko, Erin SR-4 Otterbein 18:18.27 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
22 Liloia, Nina FR-1 Oberlin 18:21.05 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
23 Amoroso, Jamie JR-3 John Carroll 18:22.15 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
24 Cash, Alexis JR-3 Bluffton 18:23.27 NCC Dr. Keeler Track & Field Meet May 9, 2019
25 Smith, Sydney SO-2 Otterbein 18:27.26 DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
26 Elkins, Amanda SR-4 Heidelberg 18:28.83 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
27 Wright, Megan SO-2 Ohio Northern 18:30.62 NCC Dr. Keeler Track & Field Meet May 9, 2019
28 von Conta, Phoebe FR-1 Oberlin 18:31.32 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
29 McCauley, Brittany SO-2 Mount Union 18:31.52 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
30 Bryant, Allison FR-1 Franciscan (Ohio) 18:34.89 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
31 Whitmore, Rue FR-1 Ohio Northern 18:35.18 2019 Findlay Alumni Classic & Elite Throws Jan 25, 2019
32 McAdams, Macy SO-2 Muskingum 18:37.61 2019 OAC Indoor Championships Feb 22, 2019
33 Otte, Molina SO-2 Baldwin Wallace 18:39.21 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
34 Sears, Ellen SR-4 Case Western 18:41.29 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
35 Myers, Kristina SR-4 Ohio Northern 18:41.37 NCC Dr. Keeler Track & Field Meet May 9, 2019
36 Hall, Chloe JR-3 Kenyon 18:42.22 2019 Rhodes Invitational Track & Field Meet Mar 15, 2019
37 Marek, Hastings Baldwin Wallace 18:43.38 Dave Lehman Invitational Jan 19, 2019
38 Battistoni, Olivia FR-1 Case Western 18:48.53 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
39 Urso, Rachel JR-3 Oberlin 18:50.00 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
40 Willson, Emily FR-1 Denison 18:51.73 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
41 Purcell, Corrie SO-2 Oberlin 18:53.53 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
42 Glavin, Shauna FR-1 John Carroll 18:53.73 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
43 Pitcovich, Tessa FR-1 Ohio Northern 18:56.60 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
44 Trikeriotis, Sophie SR-4 Case Western 18:57.35 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
45 VanHoose, Erica JR-3 Ohio Wesleyan 19:00.46 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
46 Anderson, Moira FR-1 John Carroll 19:00.82 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
47 Grainger, Colleen SR-4 Ohio Northern 19:01.95 DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
48 Ludwig, Andrea SR-4 Kenyon 19:03.37 Kenyon Spring Invitational Apr 20, 2019
49 Matteson, Jennie SR-4 Bluffton 19:04.88 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
50 Savini, Lorenza SO-2 Otterbein 19:04.92 Dr. William Taraschke Team Challenge Jan 26, 2019
51 Gilreath, Lizzy SO-2 Baldwin Wallace 19:09.95 DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
52 Laskowski, Nicole SR-4 Mount Union 19:10.57 Wooster Invitational Mar 29, 2019
53 Kerwin, Rosie SR-4 Oberlin 19:11.06 North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
54 Canright, Elizabeth FR-1 Wittenberg 19:11.30 North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
55 Balch, Meagan FR-1 Denison 19:15.47 Bob Shannon Invitational Feb 2, 2019
56 Olson, Kiera SO-2 Case Western 19:18.53 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
57 Solberg, Tommy SO-2 Denison 19:19.55 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
58 Graham, Lyla JR-3 John Carroll 19:20.79 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019
59 Torres-Padin, Isabel SR-4 Case Western 19:21.96 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
60 Blinkoff, Grace JR-3 Oberlin 19:23.18 CWRU Invitational Apr 20, 2019
61 Yessoufou, Amirah FR-1 Wooster 19:25.28 North Coast AC Indoor Championships Mar 1, 2019
62 Kemerer, Grace SO-2 Case Western 19:26.36 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
63 Thompson, Sophia FR-1 Ohio Northern 19:26.53 2019 Findlay Alumni Classic & Elite Throws Jan 25, 2019
64 Burns, Emma SO-2 Otterbein 19:26.64 Blizzard Buster Mar 23, 2019
65 Valentine, Lily SR-4 Kenyon 19:26.95 2019 Rhodes Invitational Track & Field Meet Mar 15, 2019
66 Alexander, Danielle FR-1 Otterbein 19:30.80 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
67 Bentley, Halle FR-1 Otterbein 19:34.25 DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
68 Busch, Emma SO-2 Wooster 19:34.60 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
69 Bournival , Erika SO-2 Wittenberg 19:35.76 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
70 Radziewicz, Sarah SO-2 Denison 19:36.52 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
71 Wilson, Katherine SO-2 Mount Union 19:36.84 Wooster Invitational Mar 29, 2019
72 Waters, Maria SR-4 Mount St. Joseph 19:38.35 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019
73 Fowler, Katie JR-3 Baldwin Wallace 19:38.97 Rose-Hulman "Early Bird" Invitational Mar 16, 2019
74 Chakov, Alexandra SR-4 Heidelberg 19:47.08 Wooster Invitational Mar 29, 2019
75 Templeton, Ellie FR-1 Baldwin Wallace 19:48.58 Hillsdale Wide-Track Classic Feb 1, 2019
76 Bertholf, Kayla FR-1 Wooster 19:48.76 Wooster Invitational Mar 29, 2019
77 Culberg, Caitlin SR-4 Ohio Wesleyan 19:49.15 8th Annual Terrier Relays Mar 30, 2019
78 Rohrer, Lydia SO-2 Otterbein 19:51.32 DIII All-Ohio Indoor Championships Feb 9, 2019
79 Hughes, Katie FR-1 Wilmington (Ohio) 19:54.30 2019 Pioneer Invitational Mar 22, 2019
80 Atkins, Elizabeth FR-1 Franciscan (Ohio) 19:54.42 CSAC Championship Meet May 4, 2019
81 Carver, Emmalee SR-4 Mount Union 19:55.20 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
82 Dascani, Jordan JR-3 Baldwin Wallace 19:56.22 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
83 Daugherty, Caroline SR-4 Kenyon 20:00.99 Bob Shannon Invitational Feb 2, 2019
84 Vaughn, Megan SO-2 Baldwin Wallace 20:04.33 University of Mount Union Tune-Up Feb 16, 2019
85 Hetrick, Kimberly SO-2 Bluffton 20:05.22 2019 Findlay Alumni Classic & Elite Throws Jan 25, 2019
86 Retcher, Chyanne SO-2 Ohio Northern 20:07.79 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
87 Makowski, Claire SO-2 Baldwin Wallace 20:08.24 Dr. William Taraschke Team Challenge Jan 26, 2019
88 Bush, Hannah SO-2 Ohio Wesleyan 20:13.01 8th Annual Terrier Relays Mar 30, 2019
89 Daulbaugh, Jenna FR-1 Baldwin Wallace 20:14.47 Rose-Hulman "Early Bird" Invitational Mar 16, 2019
90 Meyers, Mackenzie SR-4 Capital 20:15.58 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
91 Cox, Arie JR-3 Bluffton 20:16.57 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019
92 McConkey, Tess SO-2 Mount Union 20:21.07 Walsh University Invitational Apr 12, 2019
93 Nacci, Madeline FR-1 Case Western 20:22.42 CWRU Invitational Apr 20, 2019
94 Smith, Alexa FR-1 Baldwin Wallace 20:24.08 Otterbein April Fools Invite Mar 30, 2019
95 Ferrero, Danielle SO-2 Otterbein 20:25.29 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019
96 Overfield, Marian FR-1 Wooster 20:30.13 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
97 Tarter, Krissy FR-1 Mount Union 20:30.16 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
98 Gualtieri-Reed, Maeve SO-2 Oberlin 20:30.45 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
99 Brady, Mia SO-2 Otterbein 20:31.19 Kenyon Classic Feb 16, 2019
100 Scrocca, Grace FR-1 Franciscan (Ohio) 20:31.59 CSAC Championship Meet May 4, 2019

10,000 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Razanauskas, Trey SO-2 Case Western 30:49.55 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
2 Hoffman, Max JR-3 Otterbein 31:20.34 NCC Dr. Keeler Track & Field Meet May 9, 2019
3 Neura, Austin SR-4 Heidelberg 31:24.86 Alan Connie Shamrock Invite Mar 14, 2019
4 McCarthy, Grant JR-3 Case Western 31:36.19 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
5 Dailey, Jamie SO-2 John Carroll 31:44.03 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
6 Clevinger, Alex JR-3 Otterbein 32:00.59 Oliver Nikoloff Invitational Apr 6, 2019
7 Mahon, Spencer SR-4 Baldwin Wallace 32:01.06 NCC Gregory Final Qualifier May 15, 2019
8 Westcott, David SR-4 Wooster 32:03.70 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
9 Schulze, Spencer SR-4 Ohio Northern 32:08.85 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
10 Ehret, Jamey JR-3 Otterbein 32:13.96 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
11 Strohm, Spencer JR-3 Otterbein 32:26.63 Charlotte 49er Classic Mar 14, 2019
12 Feinknopf, Jackson SR-4 Wooster 32:31.00 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
13 Bach, Jon JR-3 Mount Union 32:35.93 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
14 Roshon, Zach SR-4 Case Western 32:37.23 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
15 Kawalec, Jack JR-3 John Carroll 32:37.28 2019 Colonial Relays Apr 4, 2019
16 Kropka, Casey SR-4 Mount Union 32:40.54 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
17 Estes, Ryan FR-1 Otterbein 32:41.43 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
18 Cromwell, Adam SO-2 Denison 32:45.83 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
19 Iriye, Robert SR-4 Case Western 32:47.96 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
20 Landis, Nikita SO-2 Mount Union 32:53.81 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
21 Mehalic, Jason FR-1 Otterbein 32:56.36 Charlotte 49er Classic Mar 14, 2019
22 McNutt, John SR-4 Ohio Northern 33:11.54 Emory Classic Mar 29, 2019
23 Klein, Michael JR-3 Case Western 33:13.79 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
24 Lewis, Vincent JR-3 Kenyon 33:26.26 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
25 Frame, Daniel SR-4 Ohio Wesleyan 33:27.60 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
26 Cancilla, Luke SR-4 John Carroll 33:39.16 2019 Colonial Relays Apr 4, 2019
27 Wilson, Isaac JR-3 Baldwin Wallace 33:45.43 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
28 Stuckman, Grady JR-3 Franciscan (Ohio) 33:47.40 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
29 Loeper, Alex FR-1 Ohio Northern 33:47.56 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
30 Taylor, Will JR-3 Oberlin 33:49.06 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
31 Marchetti, Jack SR-4 Denison 33:50.55 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
32 McKean, Dylan SO-2 Ohio Northern 33:52.36 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
33 Frost, Dakota JR-3 Bluffton 33:56.59 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019
34 Krupp, Andrew SO-2 Baldwin Wallace 33:59.81 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
35 Rose, Kyle SR-4 Kenyon 34:01.42 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
36 Marsh, Jared JR-3 Mount Union 34:02.90 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
37 Skaff, Griffin JR-3 Ohio Northern 34:03.58 Emory Classic Mar 29, 2019
38 Clemens, Gage SO-2 Wilmington (Ohio) 34:12.12 2019 Pioneer Invitational Mar 22, 2019
39 Eckert, Jonah SR-4 Bluffton 34:23.53 Alan Connie Shamrock Invite Mar 14, 2019
40 Ginell, Keanan FR-1 Denison 34:29.54 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
41 Hudson, Tyler FR-1 Heidelberg 34:35.30 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
42 Mourguet, Justin SR-4 Heidelberg 34:45.05 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
43 Dittoe, Keller SO-2 John Carroll 34:56.08 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
44 Phelps, Cameron JR-3 Wilmington (Ohio) 35:24.21 2019 Pioneer Invitational Mar 22, 2019
45 Salerno, Larry SO-2 Baldwin Wallace 35:35.34 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
46 Uchida, Hyuga SR-4 Wooster 35:48.11 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
47 Jasper, Tim JR-3 Heidelberg 35:56.77 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
48 Gillen, Greg SO-2 Oberlin 35:58.23 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
49 Watters, Clayton JR-3 Denison 36:00.71 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
50 Schreiber, Evan SR-4 Wittenberg 36:32.76 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
51 Wampler, Austin FR-1 Wilmington (Ohio) 36:33.42 2019 Pioneer Invitational Mar 22, 2019
52 Hutchins, Nathan JR-3 Capital 36:47.24 2019 Pioneer Invitational Mar 22, 2019
53 Todd, Jackson SO-2 Wooster 37:15.35 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
54 Sprague, Grant FR-1 Wooster 37:24.47 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
55 Sobus, Michael FR-1 Franciscan (Ohio) 37:30.11 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
56 Shiach, Nick JR-3 Wooster 37:53.57 Alan Connie Shamrock Invite Mar 14, 2019
57 King, Cullen SR-4 Wooster 38:03.00 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
58 Brandon, Evan FR-1 Wilmington (Ohio) 39:03.43 2019 Pioneer Invitational Mar 22, 2019
59 Crane, Noah JR-3 Wooster 39:12.78 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
60 Spohn, William FR-1 Kenyon 39:13.95 2019 Rhodes Invitational Track & Field Meet Mar 15, 2019
61 O'Keeffe, Connor SR-4 Wooster 41:44.94 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019
62 Murphy, Matthew SO-2 Franciscan (Ohio) 43:44.39 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019

10,000 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Reigle, Hilary SR-4 Mount Union 35:30.09 Bison Outdoor Classic Apr 13, 2019
2 Bujaucius, Cameron FR-1 John Carroll 35:30.24 Bison Outdoor Classic Apr 13, 2019
3 Halsten, Linnea SR-4 Oberlin 36:31.36 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
4 Laughner, Alyssa FR-1 Baldwin Wallace 37:46.53 Washington University St. Louis Invite Mar 30, 2019
5 Lindemann, Madeline JR-3 Case Western 37:57.02 Bison Outdoor Classic Apr 13, 2019
6 Pendola, Bella JR-3 Baldwin Wallace 37:57.80 Washington University St. Louis Invite Mar 30, 2019
7 Bellows, Abigail SR-4 Oberlin 38:17.45 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
8 Hoover, Isabelle FR-1 Wooster 38:42.79 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
9 Lamb, Claire SR-4 Otterbein 38:46.85 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
10 Currey, Allison JR-3 Otterbein 38:51.51 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
11 Elkins, Amanda SR-4 Heidelberg 38:54.41 NCC Dr. Keeler Track & Field Meet May 9, 2019
12 Reigle, Hannah SR-4 Mount Union 39:24.23 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
13 Ludwig, Andrea SR-4 Kenyon 39:26.64 2019 Rhodes Invitational Track & Field Meet Mar 15, 2019
14 Olson, Kiera SO-2 Case Western 39:32.01 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
15 Whitmore, Rue FR-1 Ohio Northern 39:33.03 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
16 Myers, Kristina SR-4 Ohio Northern 39:42.28 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
17 Rogiers, Allison JR-3 Otterbein 39:55.01 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
18 Culberg, Caitlin SR-4 Ohio Wesleyan 40:11.78 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
19 Grainger, Colleen SR-4 Ohio Northern 40:37.96 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
20 Gilreath, Lizzy SO-2 Baldwin Wallace 40:42.58 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
21 Laskowski, Nicole SR-4 Mount Union 40:43.21 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
22 Matteson, Jennie SR-4 Bluffton 40:49.02 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019
23 Graham, Lyla JR-3 John Carroll 40:53.01 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
24 Kerwin, Rosie SR-4 Oberlin 41:03.20 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
25 Burns, Emma SO-2 Otterbein 41:11.70 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
26 Alexander, Danielle FR-1 Otterbein 41:13.53 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
27 Daugherty, Caroline SR-4 Kenyon 41:21.01 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
28 Rhodes, Savannah FR-1 Wilmington (Ohio) 41:45.78 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
29 Thompson, Sophia FR-1 Ohio Northern 41:47.93 Emory Classic Mar 29, 2019
30 Balch, Meagan FR-1 Denison 41:51.75 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
31 Bentley, Halle FR-1 Otterbein 41:54.34 Charlotte 49er Classic Mar 14, 2019
32 Cox, Arie JR-3 Bluffton 41:54.35 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019
33 Bush, Hannah SO-2 Ohio Wesleyan 42:10.01 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019
34 Vaughn, Megan SO-2 Baldwin Wallace 42:13.33 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
35 Daulbaugh, Jenna FR-1 Baldwin Wallace 42:37.87 Amy Adams Memorial Invitational Mar 22, 2019
36 Chakov, Alexandra SR-4 Heidelberg 43:02.46 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
37 Otte, Molina SO-2 Baldwin Wallace 43:06.39 University of Mount Union Homon Invite Apr 6, 2019
38 Makowski, Claire SO-2 Baldwin Wallace 43:11.88 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
39 Rohrer, Lydia SO-2 Otterbein 43:28.65 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
40 Wilson, Katherine SO-2 Mount Union 43:57.25 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019
41 Ferrero, Danielle SO-2 Otterbein 45:30.29 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
42 Nagy, Hannah JR-3 Baldwin Wallace 45:50.19 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
43 Stahl, Kendra FR-1 Wilmington (Ohio) 48:38.58 2019 Pioneer Invitational Mar 22, 2019
44 Cain, Sydni SO-2 Franciscan (Ohio) 48:40.34 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
45 Lorentz, Sydney FR-1 Franciscan (Ohio) 48:41.66 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019
46 Smith, Taylor FR-1 Franciscan (Ohio) 49:07.03 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019

100 Hurdles (Women)

DIII All-Ohio   17.30
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Spencer, Karrah SO-2 John Carroll 14.36 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 0.5
2 Milo, Amanda FR-1 Baldwin Wallace 14.37 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 3.6
3 Carey, Megan FR-1 Otterbein 14.51 NCAA Great Lakes Final Qualifying Meet May 16, 2019 0.5
4 Stocker, Sabrina SO-2 Mount Union 14.54 Harrison Dillard Twilight May 10, 2019 0.7
5 Dennison, Gracie FR-1 Otterbein 14.78 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 1.5
6 Howard, Aamirah JR-3 Mount Union 14.93 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 0.6
7 Hilt, Emily JR-3 Capital 14.95 2019 Billy Hayes Invitational May 3, 2019 0.2
8 Newman, Olivia JR-3 Case Western 15.09 UAA Outdoor Championship Apr 27, 2019 0.5
9 Terranova, Michalena FR-1 Mount Union 15.13 Wittenberg Invitational/Coach Rob Apr 19, 2019 1.7
10 Clary, Ryelee SO-2 Wittenberg 15.22 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 0.9
11 Ross, Erin SO-2 Ohio Wesleyan 15.38 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 0.9
12 Owens, Courtney SO-2 Ohio Wesleyan 15.43 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 1.4
13 Burke, Emma JR-3 Wilmington (Ohio) 15.56 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 4.4
14 Schoster, Anna JR-3 Mount St. Joseph 15.62 HCAC Outdoor Track & Field Championships Apr 26, 2019 -0.3
15 McIntosh, Melinda JR-3 Ohio Northern 15.65 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 4.4
16 Tiedemann, Clare FR-1 Oberlin 15.84 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 0.9
17 Piazza, Antonia JR-3 John Carroll 15.87 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 0.6
18 Schwarzbek, Allison JR-3 Heidelberg 16.01 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 0.6
19 Webster, Carolyn SR-4 Wooster 16.14 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 0.9
20 Snyder, Alexis SR-4 Otterbein 16.20 Charlotte 49er Classic Mar 14, 2019 3.3
21 Kramer, Kimberly FR-1 Ohio Northern 16.27 2019 AJ Cody Invitational Apr 20, 2019 2.3
22 Brown, Trinity FR-1 Ohio Wesleyan 16.29 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 -1.9
23 McCarty, Abigail FR-1 Kenyon 16.31 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 0.9
24 McCluer, Sydney SR-4 Ohio Northern 16.32 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 +0.0
25 Impara, Christine JR-3 Oberlin 16.40 North Coast AC Combined Events Apr 27, 2019 -1.0
26 Johnson, Kayla FR-1 Baldwin Wallace 16.45 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 4.4
27 Priest, Katie FR-1 Ohio Wesleyan 16.63 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 1.2
28 Vasta, Maya FR-1 Wooster 16.91 North Coast AC Combined Events Apr 27, 2019 -1.0
29 Carroll, Shannon SR-4 Case Western 16.95 NCC Gregory Final Qualifier May 15, 2019 -1.5
30 Fields, Sidney FR-1 Wilmington (Ohio) 17.05 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 0.6
30 Smith, Louisa SO-2 Muskingum 17.05 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 -2.3
32 Dungan, Abbey SO-2 Case Western 17.06 W&L Track & Field Carnival Mar 15, 2019 0.8
33 Price, Zoe FR-1 Ohio Wesleyan 17.11 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 +0.0
34 Kennerly, Jada FR-1 Oberlin 17.12 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 +0.0
35 DeWitt, Stella SO-2 Ohio Northern 17.14 Bob Kahn Invitational Apr 6, 2019 +0.0
36 Johnson, Alexis SO-2 Wittenberg 17.16 North Coast Athletic Conference Championships May 3, 2019 -1.0
37 Heebner, Maryellen SR-4 Case Western 17.20 W&L Track & Field Carnival Mar 15, 2019 0.8
38 Hermann, Emily JR-3 Case Western 17.21 UAA Outdoor Championship Apr 27, 2019 -1.1
39 Prall, Kaylee FR-1 Capital 17.39 2019 Pioneer Invitational Mar 22, 2019 -0.5
40 Plikerd, Stevie FR-1 Wittenberg 17.64 North Coast AC Combined Events Apr 27, 2019 -0.3
41 Schmoll, Ashley FR-1 Denison 17.65 North Coast AC Combined Events Apr 27, 2019 -0.3
42 Moerhman, Mackenzie SO-2 Defiance 17.91 DIII All-Ohio Outdoor T&F Championships Apr 13, 2019 -3.1
43 Kelly, Brigid FR-1 Franciscan (Ohio) 18.24 CSAC Championship Meet May 4, 2019 +0.0
44 Mills, Macey FR-1 Muskingum 18.35 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 0.6
45 Copley, Jena SO-2 Wooster 18.82 North Coast AC Combined Events Apr 27, 2019 -0.3
46 Leeth, Meghan FR-1 Capital 18.84 Otterbein Twilight Invitational Apr 19, 2019 2.7
47 Dollison, Claire FR-1 Capital 18.93 OAC Outdoor Track and Field Championships Apr 26, 2019 4.4
48 Deiotte, Mikayla FR-1 Muskingum 19.20 Muskingum Invitational Apr 6, 2019 +0.0
49 Taylor, Kimberly SR-4 Muskingum 19.21 Muskingum Invitational Apr 6, 2019 +0.0
50 Gutelius, Danni SO-2 Denison 19.98 Kenyon Spring Invitational Apr 20, 2019 2.8
51 McBreen, Ayla FR-1 Kenyon 20.78 Ohio Wesleyan Marv Frye Invitational Apr 5, 2019 +0.0