March 4-5, 2011
|
Texas Tech-Athletic Training Center (Retired) - Lubbock, TX
|
233.33m (Flat)
|
3195 ft. elevation
ICON KEY: NJCAA

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1. South Plains Isaiah Gill, Anton Kokorin, Bralon Taplin, Rondell Bartholomew 3:10.13 10
2. Barton County CC Ren Edwards, Markquis Frazier, Everett Walker, Tayron Reyes 3:12.51 8
3. Hinds CC Ricky Babineaux, Donquel Dorsey, Rod Hardy, Zach Johnson 3:13.94 6
4. Iowa Central CC Alfred Higgs, Nathan Arnett, Ethan Wilkins, Tavaris Thomas 3:14.24 5
5. Butler County CC DeShawn Wilson, Emmanuel Matadi, Daryl Morales, Carvin Nknata 3:15.08 4
6. Allen County CC Bryant Terry, DeMario Johnson, Kyran Stewart, Trent Huling 3:16.01 3
7. Iowa Western CC Banjo Jaiyesimi, Terrance Johnson, Jordan Landburg, Jamel Wood 3:16.09 2
8. Cowley County CC Keith Murphy, Cory Jones, Marquis White, Charles Ross 3:16.66 1
9. Vincennes Austen Barnes, Keon Jones, Gilberto Leija, Michael Flemming 3:18.25 -
10. Rend Lake Jarvis Patterson, Terrance Livingston, Stephen Murphy, Reginald Warren Jr. 3:19.14 -
11. Kansas City CC DeAndre Smith, Mitchell Henry, Flyod Morgan, Corey Shellings 3:20.53 -
12. Coffeyville CC Orlando Ezell, Derrick Poage, Kenny Roach, Kelvin Taylor 3:20.97 -
13. Cloud County CC Oliver Smith, Franklin Mitchell, Dustin Schmitz, Corey Williams 3:22.95 -
14. Pima CC Sergio Carrillo, Derrick Coker, Nathan Manigault, Matthew Robertson 3:23.16 -
15. Colby CC James Carey, Joshua Mwangi, Devon McCormick, James Leonard 3:23.24 -
16. Chattahoochee Tech Dwight Hartridge, Donovan Miller, Antrevious Crowder, Archer Andrew 3:23.52 -
17. Kingsborough CC Rohan Stewart, Devon Alexander, Ruben Pierre-Louis, Tashaka Adolph 3:26.31 -
18. Queensborough CC Momodou Sawanoh, Kaydon Tannis, Donnell Lockhart, Jerry Francois 3:26.45 -
19. Delhi Robert Graham, Lyle Haywood, Dylan Lowry, Zavior Brown 3:26.67 -
20. Alfred State Marcquis Johnson-Brought, David Miller, Brandon Lewis, Isiah Whiting 3:26.70 -
21. Highland CC Josh Harden, Damon Byrd, Tellis Smith, Matt Mortimer 3:27.25 -
4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1. Hinds CC Babineaux, Dorsey, Hardy, Johnson 3:13.94 6
2. Butler County CC Wilson, Matadi, Morales, Nknata 3:15.08 4
3. Pima CC Carrillo, Coker, Manigault, Robertson 3:23.16 -
4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1. Iowa Western CC Jaiyesimi, Johnson, Landburg, Wood 3:16.09 2
2. Cowley County CC Murphy, Jones, White, Ross 3:16.66 1
3. Vincennes Barnes, Jones, Leija, Flemming 3:18.25 -
4. Rend Lake Patterson, Livingston, Murphy, Warren Jr. 3:19.14 -
4 x 400 Relay Section 5
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1. South Plains Gill, Kokorin, Taplin, Bartholomew 3:10.13 10
2. Barton County CC Edwards, Frazier, Walker, Reyes 3:12.51 8
3. Iowa Central CC Higgs, Arnett, Wilkins, Thomas 3:14.24 5
4. Allen County CC Terry, Johnson, Stewart, Huling 3:16.01 3