January 14, 2012
|
Boise State-Jackson's Track - Nampa, ID
ICON KEY: GNAC Prov

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Gardner, English FR-1 Oregon 7.34 -
2. Abinuwa, Endurance SR-4 UTEP 7.35 -
3. Suggs, Yolanda JR-3 UTEP 7.56 -
4. Knox, Kashae FR-1 Nevada 7.63 -
5. Earls, Angelica JR-3 Nevada 7.65 -
6. Gowar, Arlene SO-2 BYU 7.70 -
7. Hale, Aubrey SO-2 BYU 7.79 -
8. Jones, Racquel JR-3 Boise State 7.84 -
9. Newson, Lauryn SR-4 Oregon 7.89 -
10. Davidson, Alexandria JR-3 Oregon 7.91 -
11. Figgins, Danielle SO-2 BYU 7.92 -
12. Jacobs, Shannon SO-2 Boise State 8.01 -
13. Grammer, Melissa JR-3 Northwest Nazarene 8.14 -
  Okodogbe, Chizoba SO-2 Oregon NT -
  Spencer, Chelse FR-1 BYU NT -
60 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Newson, Lauryn SR-4 Oregon 7.89
2. Davidson, Alexandria JR-3 Oregon 7.91
3. Figgins, Danielle SO-2 BYU 7.92
4. Jacobs, Shannon SO-2 Boise State 8.01
5. Grammer, Melissa JR-3 Northwest Nazarene 8.14
  Okodogbe, Chizoba SO-2 Oregon NT
  Spencer, Chelse FR-1 BYU NT
60 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gardner, English FR-1 Oregon 7.34
2. Abinuwa, Endurance SR-4 UTEP 7.35
3. Suggs, Yolanda JR-3 UTEP 7.56
4. Knox, Kashae FR-1 Nevada 7.63
5. Earls, Angelica JR-3 Nevada 7.65
6. Gowar, Arlene SO-2 BYU 7.70
7. Hale, Aubrey SO-2 BYU 7.79
8. Jones, Racquel JR-3 Boise State 7.84

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gardner, English FR-1 Oregon 7.38
2. Abinuwa, Endurance SR-4 UTEP 7.45
3. Earls, Angelica JR-3 Nevada 7.59
4. Suggs, Yolanda JR-3 UTEP 7.61
5. Knox, Kashae FR-1 Nevada 7.66
6. Gowar, Arlene SO-2 BYU 7.67
7. Jones, Racquel JR-3 Boise State 7.79
8. Okodogbe, Chizoba SO-2 Oregon 7.83
8. Hale, Aubrey SO-2 BYU 7.83
10. Jensen, Kassie FR-1 BYU 7.85
11. Figgins, Danielle SO-2 BYU 7.86
12. Newson, Lauryn SR-4 Oregon 7.87
13. Spencer, Chelse FR-1 BYU 7.90
14. Jacobs, Shannon SO-2 Boise State 7.98
15. Davidson, Alexandria JR-3 Oregon 8.03
16. Grammer, Melissa JR-3 Northwest Nazarene 8.17
17. Harris, Alice SO-2 Northwest Nazarene 9.38
60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Suggs, Yolanda JR-3 UTEP 7.61
2. Knox, Kashae FR-1 Nevada 7.66
3. Newson, Lauryn SR-4 Oregon 7.87
4. Jacobs, Shannon SO-2 Boise State 7.98
5. Davidson, Alexandria JR-3 Oregon 8.03
60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gardner, English FR-1 Oregon 7.38
2. Earls, Angelica JR-3 Nevada 7.59
3. Gowar, Arlene SO-2 BYU 7.67
4. Jones, Racquel JR-3 Boise State 7.79
5. Jensen, Kassie FR-1 BYU 7.85
6. Grammer, Melissa JR-3 Northwest Nazarene 8.17
60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Abinuwa, Endurance SR-4 UTEP 7.45
2. Okodogbe, Chizoba SO-2 Oregon 7.83
3. Hale, Aubrey SO-2 BYU 7.83
4. Figgins, Danielle SO-2 BYU 7.86
5. Spencer, Chelse FR-1 BYU 7.90
6. Harris, Alice SO-2 Northwest Nazarene 9.38