January 21, 2012
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Bee, Nick SO-2 Wis.-Whitewater 22.55   10
2. Johnson, Marques   Greater Milwaukee TC 22.58   8
3. Turnquist, Travis FR-1 Wisconsin Lutheran 22.88   6
4. Wood, Matthew JR-3 Ripon 22.99   5
5. Digney, Zach   UNATTACHED 23.03   4
6. Braun, Pete   Greater Milwaukee TC 23.09   3
7. Pawlak, Sean SO-2 Concordia (Wis.) 23.31   2
8. Williams, Kyle FR-1 Dubuque 23.40   1
9. Mikesell, Matt JR-3 Wis.-Whitewater 23.58   -
10. Waech, Matt SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 23.63   -
11. Balsman, Jonny SO-2 Concordia (Wis.) 23.65   -
12. Lohr, Nicholas FR-1 Edgewood 23.73   -
13. Jones, Phillip JR-3 Dubuque 23.87   -
14. Griffith, Brandon FR-1 Edgewood 23.87   -
15. Smith, Casey SO-2 Clarke 24.55   -
16. Allen, James FR-1 Ripon 24.66   -
17. Danikowski, Kevin FR-1 Judson 24.69   -
18. Mendoza, Jordan JR-3 Clarke 24.82   -
19. Schneider, Peter SO-2 Edgewood 25.03   -
20. Johnson, Cody   Milwaukee School of 25.17   -
21. Price, Bo JR-3 Aurora 25.27   -
22. Snyder, Matt JR-3 Aurora 25.40   -
23. Worden, Anthony FR-1 Clarke 25.47   -
24. Ernst, Tyler SO-2 Clarke 25.61   -
25. Franke, Jim   Milwaukee School of 25.78   -
26. Lang, Tim SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 25.82   -
27. Harling, Andrew SR-4 Judson 26.30   -
28. James, Martino FR-1 Dubuque 26.47   -
29. Teague, Divante   Oakton 26.77   -
30. Andejeski, Ken SR-4 Beloit 26.84   -
31. Dixon, Curtis FR-1 Dubuque 27.38   -
32. Ray, Nate JR-3 Judson 28.89   -
200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Bee, Nick SO-2 Wis.-Whitewater 22.55   10
2. Johnson, Marques   Greater Milwaukee TC 22.58   8
3. Wood, Matthew JR-3 Ripon 22.99   5
4. Digney, Zach   UNATTACHED 23.03   4
5. Braun, Pete   Greater Milwaukee TC 23.09   3
6. Mikesell, Matt JR-3 Wis.-Whitewater 23.58   -
200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Turnquist, Travis FR-1 Wisconsin Lutheran 22.88   6
2. Pawlak, Sean SO-2 Concordia (Wis.) 23.31   2
3. Williams, Kyle FR-1 Dubuque 23.40   1
4. Waech, Matt SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 23.63   -
5. Balsman, Jonny SO-2 Concordia (Wis.) 23.65   -
6. Dixon, Curtis FR-1 Dubuque 27.38   -
200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Lohr, Nicholas FR-1 Edgewood 23.73   -
2. Griffith, Brandon FR-1 Edgewood 23.87   -
3. Smith, Casey SO-2 Clarke 24.55   -
4. Price, Bo JR-3 Aurora 25.27   -
5. Snyder, Matt JR-3 Aurora 25.40   -
6. James, Martino FR-1 Dubuque 26.47   -
200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Allen, James FR-1 Ripon 24.66   -
2. Mendoza, Jordan JR-3 Clarke 24.82   -
3. Johnson, Cody   Milwaukee School of 25.17   -
4. Worden, Anthony FR-1 Clarke 25.47   -
5. Ernst, Tyler SO-2 Clarke 25.61   -
6. Harling, Andrew SR-4 Judson 26.30   -
200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Danikowski, Kevin FR-1 Judson 24.69   -
2. Schneider, Peter SO-2 Edgewood 25.03   -
3. Lang, Tim SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 25.82   -
4. Teague, Divante   Oakton 26.77   -
5. Ray, Nate JR-3 Judson 28.89   -
200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Jones, Phillip JR-3 Dubuque 23.87   -
2. Franke, Jim   Milwaukee School of 25.78   -
3. Andejeski, Ken SR-4 Beloit 26.84   -