January 21, 2012
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Johnson, Marques   Greater Milwaukee TC 6.99 10
2. Bee, Nick SO-2 Wis.-Whitewater 7.01 8
3. Turnquist, Travis FR-1 Wisconsin Lutheran 7.03 6
4. Santas, Matt SO-2 Wis.-Whitewater 7.04 5
5. Brown-Griffin, Moriarty SO-2 Wis.-Whitewater 7.07 4
6. Dowe, Davivorn SR-4 Dubuque 7.13 3
7. Braun, Pete   Greater Milwaukee TC 7.25 2
8. Jones, Phillip JR-3 Dubuque 7.26 1

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bee, Nick SO-2 Wis.-Whitewater 6.99
2. Dowe, Davivorn SR-4 Dubuque 7.04
3. Johnson, Marques   Greater Milwaukee TC 7.09
4. Turnquist, Travis FR-1 Wisconsin Lutheran 7.10
5. Santas, Matt SO-2 Wis.-Whitewater 7.11
6. Brown-Griffin, Moriarty SO-2 Wis.-Whitewater 7.11
7. Jones, Phillip JR-3 Dubuque 7.11
8. Braun, Pete   Greater Milwaukee TC 7.23
9. Miller, C.J. JR-3 Wis.-Whitewater 7.25
10. Moeller, Zac JR-3 Wis.-Whitewater 7.27
11. Pawlak, Sean SO-2 Concordia (Wis.) 7.32
12. Balsman, Jonny SO-2 Concordia (Wis.) 7.37
13. Krivoshein, Dylan FR-1 Concordia (Wis.) 7.39
14. Williams, Kyle FR-1 Dubuque 7.40
15. Lohr, Nicholas FR-1 Edgewood 7.42
16. Lindsey, Antwone FR-1 Dubuque 7.43
17. Jones, Anthony   Greater Milwaukee TC 7.46
18. Weborg, Arthur SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 7.50
19. Smith, Jordan SO-2 Edgewood 7.50
20. Dixon, Curtis FR-1 Dubuque 7.51
21. Moldenhauer, Ryan FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 7.54
22. de la Torre, Christian FR-1 Dubuque 7.55
23. Kahl, Mat JR-3 Beloit 7.55
24. Mendoza, Jordan JR-3 Clarke 7.56
25. Laabs, Mike   Greater Milwaukee TC 7.56
26. Idialu, Wellington SO-2 Judson 7.56
27. Greefkes, Vinny SR-4 Concordia (Wis.) 7.57
28. Anderson, Troy FR-1 Concordia (Wis.) 7.58
29. Allen, James FR-1 Ripon 7.59
30. Griffith, Brandon FR-1 Edgewood 7.60
31. Hibner, Adam FR-1 Wis.-Whitewater 7.60
32. Harling, Andrew SR-4 Judson 7.63
33. Prendergast, Erik FR-1 Wis.-Whitewater 7.64
34. Mercado, Juan SO-2 Aurora 7.64
35. Woodard, Mike SR-4 Aurora 7.66
36. Johnson, Cody   Milwaukee School of 7.66
37. Savard, Mark SO-2 Concordia (Wis.) 7.70
38. Schneider, Peter SO-2 Edgewood 7.72
39. Snyder, Matt JR-3 Aurora 7.73
40. Seals, Kenton   Greater Milwaukee TC 7.73
41. Ernst, Tyler SO-2 Clarke 7.74
42. Fredenhagen, Adam FR-1 Dubuque 7.74
43. Novack, Kyle FR-1 Ripon 7.75
44. Bajc, Michael FR-1 Aurora 7.76
45. Worden, Anthony FR-1 Clarke 7.78
46. Edwards, Michael JR-3 Concordia (Wis.) 7.79
47. Billman, Ryan FR-1 Concordia (Wis.) 7.83
48. Sheldon, Trevor FR-1 Edgewood 7.86
49. Andejeski, Ken SR-4 Beloit 7.86
50. James, Martino FR-1 Dubuque 7.87
51. Jungwirth, Matel FR-1 Beloit 7.92
52. Kaiser, Quinn FR-1 Edgewood 7.92
53. Teague, Divante   Oakton 8.10
54. Anglemyer, Seth SO-2 Dubuque 8.17
55. Beal, Thomas FR-1 Ripon 8.18
56. Gonzalez, Trey FR-1 Aurora 8.20
57. Meuer, Pat SR-4 Edgewood 8.29
58. Bourdaghs, Walter JR-3 Beloit 8.42
59. Cook, Derek FR-1 Ripon 8.43
60. Ray, Nate JR-3 Judson 8.48
61. Terronez, Erik SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 8.49
  Digney, Zach   UNATTACHED 7.21
  Phiri, Temwa JR-3 Dubuque NT
60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Johnson, Marques   Greater Milwaukee TC 7.09
2. Laabs, Mike   Greater Milwaukee TC 7.56
3. Ernst, Tyler SO-2 Clarke 7.74
4. Meuer, Pat SR-4 Edgewood 8.29
60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Santas, Matt SO-2 Wis.-Whitewater 7.11
2. Brown-Griffin, Moriarty SO-2 Wis.-Whitewater 7.11
3. Harling, Andrew SR-4 Judson 7.63
4. Mercado, Juan SO-2 Aurora 7.64
5. Woodard, Mike SR-4 Aurora 7.66
6. Seals, Kenton   Greater Milwaukee TC 7.73
7. James, Martino FR-1 Dubuque 7.87
8. Terronez, Erik SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 8.49
60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Dowe, Davivorn SR-4 Dubuque 7.04
2. Krivoshein, Dylan FR-1 Concordia (Wis.) 7.39
3. Hibner, Adam FR-1 Wis.-Whitewater 7.60
4. Prendergast, Erik FR-1 Wis.-Whitewater 7.64
5. Worden, Anthony FR-1 Clarke 7.78
6. Gonzalez, Trey FR-1 Aurora 8.20
7. Cook, Derek FR-1 Ripon 8.43
60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Turnquist, Travis FR-1 Wisconsin Lutheran 7.10
2. Jones, Phillip JR-3 Dubuque 7.11
3. Jones, Anthony   Greater Milwaukee TC 7.46
4. Mendoza, Jordan JR-3 Clarke 7.56
5. Fredenhagen, Adam FR-1 Dubuque 7.74
6. Jungwirth, Matel FR-1 Beloit 7.92
7. Ray, Nate JR-3 Judson 8.48
  Phiri, Temwa JR-3 Dubuque NT
60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Moeller, Zac JR-3 Wis.-Whitewater 7.27
2. Lohr, Nicholas FR-1 Edgewood 7.42
3. Idialu, Wellington SO-2 Judson 7.56
4. Anderson, Troy FR-1 Concordia (Wis.) 7.58
5. Snyder, Matt JR-3 Aurora 7.73
6. Andejeski, Ken SR-4 Beloit 7.86
7. Teague, Divante   Oakton 8.10
60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Williams, Kyle FR-1 Dubuque 7.40
2. Lindsey, Antwone FR-1 Dubuque 7.43
3. Kahl, Mat JR-3 Beloit 7.55
4. Greefkes, Vinny SR-4 Concordia (Wis.) 7.57
5. Novack, Kyle FR-1 Ripon 7.75
6. Billman, Ryan FR-1 Concordia (Wis.) 7.83
7. Bourdaghs, Walter JR-3 Beloit 8.42
8. Digney, Zach   UNATTACHED 7.21
60 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Dixon, Curtis FR-1 Dubuque 7.51
2. Allen, James FR-1 Ripon 7.59
3. Edwards, Michael JR-3 Concordia (Wis.) 7.79
4. Sheldon, Trevor FR-1 Edgewood 7.86
5. Beal, Thomas FR-1 Ripon 8.18
60 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bee, Nick SO-2 Wis.-Whitewater 6.99
2. Balsman, Jonny SO-2 Concordia (Wis.) 7.37
3. Smith, Jordan SO-2 Edgewood 7.50
4. de la Torre, Christian FR-1 Dubuque 7.55
5. Johnson, Cody   Milwaukee School of 7.66
6. Savard, Mark SO-2 Concordia (Wis.) 7.70
7. Schneider, Peter SO-2 Edgewood 7.72
8. Anglemyer, Seth SO-2 Dubuque 8.17
60 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Braun, Pete   Greater Milwaukee TC 7.23
2. Miller, C.J. JR-3 Wis.-Whitewater 7.25
3. Pawlak, Sean SO-2 Concordia (Wis.) 7.32
4. Weborg, Arthur SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 7.50
5. Moldenhauer, Ryan FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 7.54
6. Griffith, Brandon FR-1 Edgewood 7.60
7. Bajc, Michael FR-1 Aurora 7.76
8. Kaiser, Quinn FR-1 Edgewood 7.92