February 25, 2012
|
Carthage-Tarble Athletic Center - Kenosha, WI

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Williams, Josh SO-2 Edgewood 8:57.31   10
2. Mickesh, Grant JR-3 Edgewood 9:03.58   8
3. Schmitt, Drew SO-2 Aurora 9:07.47   6
4. Timmer, Zeke FR-1 Benedictine (Ill.) 9:15.62   5
5. Hinze, Martin SO-2 Concordia (Wis.) 9:15.65   4
6. Gries, Kevin JR-3 Concordia (Wis.) 9:18.63   3
7. Perry, Ryan JR-3 Concordia (Wis.) 9:22.63   2
8. Gill, Hugh SO-2 Benedictine (Ill.) 9:25.90   1
9. Janus, Brian FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 9:27.71   -
10. Schneider, Jake JR-3 Milwaukee Sch. of Eng. 9:27.77   -
11. Boushon, Connor JR-3 Edgewood 9:29.05   -
12. Guenther, Jordan SO-2 Concordia (Wis.) 9:30.21   -
13. Coop, Andrew FR-1 Concordia (Wis.) 9:31.39   -
14. Grousnick, Steve SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 9:31.77   -
15. Hafenstein, Danny FR-1 Wisconsin Lutheran 9:36.12   -
16. Reyes, Victor SR-4 Rockford 9:36.19   -
17. Meilbeck, Robert FR-1 Concordia (Wis.) 9:41.37   -
18. Revels, Jason FR-1 Edgewood 9:42.87   -
19. Koziczkowski, Trevor SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 9:43.89   -
20. Helgren, Thomas JR-3 Concordia (Wis.) 9:46.31   -
21. Jensen, Tyler FR-1 Concordia (Wis.) 9:49.11   -
22. Zachary, Tyler JR-3 Benedictine (Ill.) 9:50.17   -
23. Bugajsky, Timmy FR-1 Benedictine (Ill.) 9:51.60   -
24. Cole, Nick FR-1 Aurora 9:52.35   -
25. Goetschel, Morgan JR-3 Aurora 9:54.99   -
26. Biesboer, Christopher FR-1 Concordia (Wis.) 10:03.58   -
27. Jaros, Pete FR-1 Aurora 10:04.93   -
28. Miller, Brandon FR-1 Aurora 10:05.73   -
29. Sorenson, Christian SO-2 Concordia (Ill.) 10:09.99   -
30. Oldenburg, Jon SR-4 Concordia (Wis.) 10:11.79   -
31. Hoft, Christian SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 10:16.72   -
32. Fox, Mitch FR-1 Aurora 10:19.02   -
33. Belling Jr., Douglas FR-1 Aurora 10:41.85   -
34. Price, Kevin FR-1 Aurora 10:47.00   -
35. Bolthouse, Dale JR-3 Aurora 10:48.27   -
36. Weinard, Alex SO-2 Edgewood 11:24.85   -
37. Graves, Ryan JR-3 Lakeland 11:35.59   -
3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Timmer, Zeke FR-1 Benedictine (Ill.) 9:15.62   5
2. Gries, Kevin JR-3 Concordia (Wis.) 9:18.63   3
3. Gill, Hugh SO-2 Benedictine (Ill.) 9:25.90   1
4. Reyes, Victor SR-4 Rockford 9:36.19   -
5. Bugajsky, Timmy FR-1 Benedictine (Ill.) 9:51.60   -
6. Sorenson, Christian SO-2 Concordia (Ill.) 10:09.99   -
7. Hoft, Christian SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 10:16.72   -
8. Belling Jr., Douglas FR-1 Aurora 10:41.85   -
9. Price, Kevin FR-1 Aurora 10:47.00   -
10. Bolthouse, Dale JR-3 Aurora 10:48.27   -
11. Weinard, Alex SO-2 Edgewood 11:24.85   -
12. Graves, Ryan JR-3 Lakeland 11:35.59   -
3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Hafenstein, Danny FR-1 Wisconsin Lutheran 9:36.12   -
2. Meilbeck, Robert FR-1 Concordia (Wis.) 9:41.37   -
3. Koziczkowski, Trevor SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 9:43.89   -
4. Helgren, Thomas JR-3 Concordia (Wis.) 9:46.31   -
5. Jensen, Tyler FR-1 Concordia (Wis.) 9:49.11   -
6. Zachary, Tyler JR-3 Benedictine (Ill.) 9:50.17   -
7. Goetschel, Morgan JR-3 Aurora 9:54.99   -
8. Biesboer, Christopher FR-1 Concordia (Wis.) 10:03.58   -
9. Miller, Brandon FR-1 Aurora 10:05.73   -
10. Oldenburg, Jon SR-4 Concordia (Wis.) 10:11.79   -
11. Fox, Mitch FR-1 Aurora 10:19.02   -
3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Williams, Josh SO-2 Edgewood 8:57.31   10
2. Mickesh, Grant JR-3 Edgewood 9:03.58   8
3. Schmitt, Drew SO-2 Aurora 9:07.47   6
4. Hinze, Martin SO-2 Concordia (Wis.) 9:15.65   4
5. Perry, Ryan JR-3 Concordia (Wis.) 9:22.63   2
6. Janus, Brian FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 9:27.71   -
7. Schneider, Jake JR-3 Milwaukee Sch. of Eng. 9:27.77   -
8. Boushon, Connor JR-3 Edgewood 9:29.05   -
9. Guenther, Jordan SO-2 Concordia (Wis.) 9:30.21   -
10. Coop, Andrew FR-1 Concordia (Wis.) 9:31.39   -
11. Grousnick, Steve SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 9:31.77   -
12. Revels, Jason FR-1 Edgewood 9:42.87   -
13. Cole, Nick FR-1 Aurora 9:52.35   -
14. Jaros, Pete FR-1 Aurora 10:04.93   -