February 25, 2012
|
Carthage-Tarble Athletic Center - Kenosha, WI

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Schmidt, Alex JR-3 Concordia (Ill.) 10:42.36   10
2. Carroll, Julie FR-1 Benedictine (Ill.) 11:29.32   8
3. Nelson, Samantha FR-1 Concordia (Wis.) 11:31.78   6
4. Herrmann, Katelyn JR-3 Milwaukee Sch. of Eng. 11:33.80   5
5. Doerr, Bethany JR-3 Concordia (Wis.) 11:34.26   4
6. Cerrato, Genesis SO-2 Rockford 11:34.55   3
7. Propson, Annie SR-4 Edgewood 11:36.09   2
8. Heller, Amanda SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 11:38.47   1
9. Phelps, Holly JR-3 Milwaukee Sch. of Eng. 11:39.61   -
10. Perkowski, Anna SO-2 Aurora 11:41.34   -
11. Maynard, Sarah FR-1 Concordia (Wis.) 11:44.80   -
12. Wagner, Kelsey SO-2 Concordia (Wis.) 11:52.15   -
13. Gantz, Heidi SO-2 Aurora 11:53.53   -
14. Smith, Danielle SR-4 Benedictine (Ill.) 11:57.79   -
15. Senger, Jade SR-4 Concordia (Wis.) 11:57.89   -
16. Dodson, Morgan SR-4 Edgewood 11:59.10   -
17. Holt, Lauren FR-1 Wisconsin Lutheran 12:00.18   -
18. Furman, Allie SO-2 Aurora 12:07.62   -
19. Crump, Ollie FR-1 Aurora 12:10.70   -
20. Grieashamer, Amy SR-4 Concordia (Ill.) 12:19.13   -
21. Stern, Caitlyn SO-2 Concordia (Wis.) 12:23.43   -
22. Deckard, Briana JR-3 Aurora 12:23.98   -
23. Magdich, Taylor FR-1 Aurora 12:24.54   -
24. Contreras, Andrea SO-2 Aurora 12:37.40   -
25. Mauk, Kate FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 12:47.51   -
26. Fearrin, Nicole FR-1 Concordia (Ill.) 12:59.88   -
27. Cinto, Erin SR-4 Aurora 13:04.96   -
28. Fomina, Christina FR-1 Rockford 13:21.93   -
3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Wagner, Kelsey SO-2 Concordia (Wis.) 11:52.15   -
2. Smith, Danielle SR-4 Benedictine (Ill.) 11:57.79   -
3. Holt, Lauren FR-1 Wisconsin Lutheran 12:00.18   -
4. Crump, Ollie FR-1 Aurora 12:10.70   -
5. Grieashamer, Amy SR-4 Concordia (Ill.) 12:19.13   -
6. Stern, Caitlyn SO-2 Concordia (Wis.) 12:23.43   -
7. Deckard, Briana JR-3 Aurora 12:23.98   -
8. Magdich, Taylor FR-1 Aurora 12:24.54   -
9. Contreras, Andrea SO-2 Aurora 12:37.40   -
10. Mauk, Kate FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 12:47.51   -
11. Fearrin, Nicole FR-1 Concordia (Ill.) 12:59.88   -
12. Cinto, Erin SR-4 Aurora 13:04.96   -
13. Fomina, Christina FR-1 Rockford 13:21.93   -
3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Schmidt, Alex JR-3 Concordia (Ill.) 10:42.36   10
2. Carroll, Julie FR-1 Benedictine (Ill.) 11:29.32   8
3. Nelson, Samantha FR-1 Concordia (Wis.) 11:31.78   6
4. Herrmann, Katelyn JR-3 Milwaukee Sch. of Eng. 11:33.80   5
5. Doerr, Bethany JR-3 Concordia (Wis.) 11:34.26   4
6. Cerrato, Genesis SO-2 Rockford 11:34.55   3
7. Propson, Annie SR-4 Edgewood 11:36.09   2
8. Heller, Amanda SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 11:38.47   1
9. Phelps, Holly JR-3 Milwaukee Sch. of Eng. 11:39.61   -
10. Perkowski, Anna SO-2 Aurora 11:41.34   -
11. Maynard, Sarah FR-1 Concordia (Wis.) 11:44.80   -
12. Gantz, Heidi SO-2 Aurora 11:53.53   -
13. Senger, Jade SR-4 Concordia (Wis.) 11:57.89   -
14. Dodson, Morgan SR-4 Edgewood 11:59.10   -
15. Furman, Allie SO-2 Aurora 12:07.62   -