April 6-7, 2012
|
Percy Beard Track - Gainesville, FL
ICON KEY: NJCAA DIII NAIA ''A'' BIG EAST NEICAAA NCAA DII Auto NCAA DII Prov NAIA ''B'' IC4A/ECAC
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1. Demps, Jeff SR-4 Florida 10.11   - 1.1
2. Hyman, Kemar SR-4 Florida State 10.14   - 1.1
3. Hargrett, Chris   Bos Elite 10.19   - 3.4
4. Lee, Brent JR-3 Jackson State 10.25   - 3.4
5. Emery, Evan SO-2 High Point 10.28   - 3.4
6. Wesh, Darrell SO-2 Virginia Tech 10.31   - 2.3
7. Mvrume, Gabriel   Unattached 10.31   - 3.4
8. Sterling, Rhoan   Unattached 10.32   - 3.4
9. Smellie, Gavin   Canadian Relay Team 10.32   - 1.1
10. Ruffin, Rachaunn SR-4 George Mason 10.36 - 3.4
11. Gittens, Ramon   G.W.Express/Nike 10.38   - 1.1
12. Dzingai, Brian   Unattached 10.39   - 3.3
13. Butler, Kind SR-4 Indiana 10.40   - 1.1
14. Young, Javon SR-4 Charleston Southern 10.40   - 1.1
15. House, Earl JR-3 N. Carolina A&T 10.43   - 3.2
16. Seymore, Leonardo JR-3 Florida 10.44   - 3.3
17. Tillman, Jeremy SR-4 Florida A&M 10.46   - 3.3
18. Lopez, Miguel   Isander Santiago 10.48   - 2.3
19. Lewis, Miles JR-3 Buffalo 10.49   - 1.3
20. Petty, Tazz   Unattached 10.51   - 2.3
21. Amalberth, Marcos   Isander Santiago 10.51   - 3.3
22. Adu-bobie, Richard   Canadian Relay Team 10.53   - 1.1
23. Mahlung, Nickolei JR-3 Long Island 10.54 - 3.2
24. Makinde, Olwasegun   Canadian Relay Team 10.54   - 1.2
25. Johnson, Rozzie SO-2 Charleston Southern 10.54   - 1.9
25. Betts, Joseph FR-1 Radford 10.54   - 1.3
27. Smith, Seyi   Canadian Relay Team 10.56   - 1.1
28. Ambler, David JR-3 Florida State 10.56   - 3.3
29. Richey, Niko SR-4 Florida A&M 10.57   - 2.3
29. Dooms, Allen SR-4 Radford 10.57   - 3.2
31. Johnson, Jeremy JR-3 UNC-Wilmington 10.57   - 1.9
31. Ansley, Ramaan JR-3 St. Augustine's 10.57 - 2.8
33. Womack, Torrance SR-4 N. Carolina A&T 10.58   - 1.2
34. Jones, Geno   Speed Begins 10.58   - 3.3
35. Plump, Eric SR-4 Savannah State 10.58   - 1.9
36. Hobwana, Antony SR-4 Pittsburgh 10.61 - 1.3
37. Shields, Bradley FR-1 Mississippi 10.62   - 1.2
38. Winfrey, Eric FR-1 South Carolina 10.63   - 3.3
39. Campbell, Khristian SO-2 Florida Int'l 10.64   - 3.2
40. Kelly, Richard JR-3 Jackson State 10.65   - 3.2
41. Lawrence, Desmond SO-2 East Carolina 10.65 - 2.8
42. Rivas, Diego   Venezuela 10.65   - 1.2
43. Lewis, Austin SO-2 East Carolina 10.66 - 1.2
44. Jackson, Christopher SR-4 Bethune-Cookman 10.66   - 1.9
44. El-Sabawi, Bassim SO-2 Miami 10.66   - 3.2
46. Sales, Antonio   Unattached 10.67   - 2.3
47. Page, R.J. JR-3 Boston U. 10.68 - 1.9
48. Baker, Darrius JR-3 Savannah State 10.68   - 1.3
49. Baker-Johnson, Travaughn JR-3 George Mason 10.70 - 3.2
50. Chirinos, Jermaine   Venezuela 10.75   - 2.3
51. West, Julius SO-2 St. Augustine's 10.76   - 1.3
52. Harris, Eric SO-2 Georgia 10.78   - 1.2
53. Williamson, Mikhail FR-1 Long Island 10.79 - 3.2
54. Jones, Perron JR-3 Georgia Tech 10.80   - 2.8
55. williams, kim   Zenith Velocity AC 10.80   - 1.2
56. Hawkes, Floyd SR-4 Maryland 10.80 - 2.8
57. Barren, Phillip JR-3 N.C. Central 10.81   - 1.9
58. de Leon, Hector   Isander Santiago 10.81   - 1.9
59. Allen, Aaron JR-3 Fort Valley State 10.83   - 1.3
60. Charles, Trey SR-4 Morgan State 10.84 - 1.9
61. Sult, Tyler JR-3 Indiana 10.85   - 2.8
62. Granger, Michael JR-3 Mississippi 10.86   - 1.1
63. Robinson, Leon JR-3 Embry-Riddle 10.90   - 3.3
64. Bony, Said   Venezuela 10.95   - 2.8
65. Marshall, Antonial SO-2 East Carolina 10.99   - 2.8
66. Guscott, Nicholas JR-3 Rhode Island 11.01 - 2.8
67. Navarro, Geoff SR-4 Monmouth 11.01   - 2.8
68. Pereira, Matt JR-3 Boston U. 11.04 - 3.2
69. Minton, Frank   Unattached 11.13   - 3.3
70. Walker, Quinten SR-4 Norfolk State 11.14   - 1.3
71. Rogers, Aaron   Unattached 11.21   - 1.2
  Royster, Chris SO-2 South Carolina NT   - 2.3
100m Dash University Section 1
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Demps, Jeff SR-4 Florida 10.11  
2. Hyman, Kemar SR-4 Florida State 10.14  
3. Smellie, Gavin   Canadian Relay Team 10.32  
4. Gittens, Ramon   G.W.Express/Nike 10.38  
5. Butler, Kind SR-4 Indiana 10.40  
6. Young, Javon SR-4 Charleston Southern 10.40  
7. Adu-bobie, Richard   Canadian Relay Team 10.53  
8. Smith, Seyi   Canadian Relay Team 10.56  
9. Granger, Michael JR-3 Mississippi 10.86  
100m Dash University Section 2
W: 3.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hargrett, Chris   Bos Elite 10.19  
2. Lee, Brent JR-3 Jackson State 10.25  
3. Emery, Evan SO-2 High Point 10.28  
4. Mvrume, Gabriel   Unattached 10.31  
5. Sterling, Rhoan   Unattached 10.32  
6. Ruffin, Rachaunn SR-4 George Mason 10.36
100m Dash University Section 3
W: 2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wesh, Darrell SO-2 Virginia Tech 10.31  
2. Lopez, Miguel   Isander Santiago 10.48  
3. Petty, Tazz   Unattached 10.51  
4. Richey, Niko SR-4 Florida A&M 10.57  
5. Sales, Antonio   Unattached 10.67  
6. Chirinos, Jermaine   Venezuela 10.75  
  Royster, Chris SO-2 South Carolina NT  
100m Dash University Section 4
W: 3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Dzingai, Brian   Unattached 10.39  
2. Seymore, Leonardo JR-3 Florida 10.44  
3. Tillman, Jeremy SR-4 Florida A&M 10.46  
4. Amalberth, Marcos   Isander Santiago 10.51  
5. Ambler, David JR-3 Florida State 10.56  
6. Jones, Geno   Speed Begins 10.58  
7. Winfrey, Eric FR-1 South Carolina 10.63  
8. Robinson, Leon JR-3 Embry-Riddle 10.90  
9. Minton, Frank   Unattached 11.13  
100m Dash University Section 5
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Makinde, Olwasegun   Canadian Relay Team 10.54  
2. Womack, Torrance SR-4 N. Carolina A&T 10.58  
3. Shields, Bradley FR-1 Mississippi 10.62  
4. Rivas, Diego   Venezuela 10.65  
5. Lewis, Austin SO-2 East Carolina 10.66
6. Harris, Eric SO-2 Georgia 10.78  
7. williams, kim   Zenith Velocity AC 10.80  
8. Rogers, Aaron   Unattached 11.21  
100m Dash University Section 6
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Johnson, Rozzie SO-2 Charleston Southern 10.54  
2. Johnson, Jeremy JR-3 UNC-Wilmington 10.57  
3. Plump, Eric SR-4 Savannah State 10.58  
4. Jackson, Christopher SR-4 Bethune-Cookman 10.66  
5. Page, R.J. JR-3 Boston U. 10.68
6. Barren, Phillip JR-3 N.C. Central 10.81  
7. de Leon, Hector   Isander Santiago 10.81  
8. Charles, Trey SR-4 Morgan State 10.84
100m Dash University Section 7
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lewis, Miles JR-3 Buffalo 10.49  
2. Betts, Joseph FR-1 Radford 10.54  
3. Hobwana, Antony SR-4 Pittsburgh 10.61
4. Baker, Darrius JR-3 Savannah State 10.68  
5. West, Julius SO-2 St. Augustine's 10.76  
6. Allen, Aaron JR-3 Fort Valley State 10.83  
7. Walker, Quinten SR-4 Norfolk State 11.14  
100m Dash University Section 8
W: 3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. House, Earl JR-3 N. Carolina A&T 10.43  
2. Mahlung, Nickolei JR-3 Long Island 10.54
3. Dooms, Allen SR-4 Radford 10.57  
4. Campbell, Khristian SO-2 Florida Int'l 10.64  
5. Kelly, Richard JR-3 Jackson State 10.65  
6. El-Sabawi, Bassim SO-2 Miami 10.66  
7. Baker-Johnson, Travaughn JR-3 George Mason 10.70
8. Williamson, Mikhail FR-1 Long Island 10.79
9. Pereira, Matt JR-3 Boston U. 11.04
100m Dash University Section 9
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ansley, Ramaan JR-3 St. Augustine's 10.57
2. Lawrence, Desmond SO-2 East Carolina 10.65
3. Jones, Perron JR-3 Georgia Tech 10.80  
4. Hawkes, Floyd SR-4 Maryland 10.80
5. Sult, Tyler JR-3 Indiana 10.85  
6. Bony, Said   Venezuela 10.95  
7. Marshall, Antonial SO-2 East Carolina 10.99  
8. Guscott, Nicholas JR-3 Rhode Island 11.01
9. Navarro, Geoff SR-4 Monmouth 11.01  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1. Whitfiled, Levonte   Jones High School 10.21   - 2.3
2. Williams, Kendal   Stanton 10.37   - 2.3
3. Bromell, Trayvon   Gibbs 10.64   - 2.3
4. Ways, Ceolamar   Nease 10.68   - 1.8
5. Carnes, Brandon   Manatee 10.70   - 2.3
6. Glass, Najee   St. Peters Jersey City 10.73   - 2.3
7. Berry, Evan   Creekside 10.76   - 1.9
8. Davis, Reggie   Lincoln 10.79   - 1.8
9. Georges, Clive   Key West 10.85   - 1.9
10. Jonas, Diontre   Bradford 10.86   - 1.9
11. Williams, Roshard   Lincoln 10.87   - 1.8
12. Lily, Synjohn   Apopka 10.88   - 1.9
13. Holsey, Josh   Creekside 10.93   - 1.9
14. NUNN, MARSHALL   South Lake 10.96   - 0.1
15. James, Antonio   Buchholz 10.99   - 1.8
16. Tyler, Rayvaun   Oak Ridge 11.03   - 0.1
17. Brown , Robert   Lake Mary 11.03   - 2.8
18. Gayle, Anthony   Pine Ridge 11.05   - 0.1
19. Williams, Travon   St. Cloud 11.06   - 1.0
20. Hayes, Markee   Westport 11.06   - 1.4
21. Armstrong, John   Olympia 11.07   - 1.9
22. Dunbar, Rajee   Gonzaga 11.08   - 0.1
23. Taylor, D'Shea   Winter Park 11.09   - 1.0
24. Tillman, Mike   Buchholz 11.09   - 1.4
25. Coburn, Angel   West Orange 11.12   - 1.4
26. Tatis, Joshua   Oak Ridge 11.12   - 1.8
27. Hicks, Josh   Palmetto 11.14   - 1.0
28. Harrison, Eric   Wheeler 11.15   - 1.0
29. Daniels, Damien   Gibbs 11.17   - 1.9
30. Abdullah, Bilal   Brookwood 11.18   - 1.1
31. McKenzie, Isaiah   American Heritage 11.19   - 1.9
32. Johnson , Antonio   Lake Mary 11.20   - 1.0
33. Barnes, Qua   Apopka 11.22   - 2.8
34. Felton, Demonte   Hardin Valley 11.24   - 1.4
35. Clark, Marcus   North Florida Christian 11.24   - 2.8
36. Henderson, Justin   Lake Wales 11.24   - 0.4
37. Bazanos, Daniel   Spruce Creek 11.25   - 1.1
38. Reus, Jordan   St. Cloud 11.26   - 1.4
39. Quinn, Devin   Charlotte 11.26   - 2.5
40. Young, Willie   Lake Wales 11.26   - 2.8
41. Jamison, Isaiah   Bradford 11.27   - 1.1
42. Tharp, Branden   Bolles 11.27   - 1.1
43. Battle, Brandon   Martin County 11.27   - 2.8
44. Davis, Omari   Trinity Prep 11.28   - 1.1
45. Roberson, Christian   Hallandale 11.34   - 1.0
46. Jackson, Robert   Palmetto 11.35   - 2.8
47. Burgman, Marquis   Holy Trinity 11.36   - 0.4
48. Ellis, Steven   Wekiva 11.36   - 1.1
49. Motes, Bryce   Fleming Island 11.38   - 0.4
50. Dennis, Brandon   Gonzaga 11.39   - 0.4
51. Fyne, Reshawd   Martin County 11.40   - 1.4
52. Webb, Rapheal   Gainesville 11.40   - 1.1
53. Wilson, Andrew   Pine Ridge 11.44   - 0.1
54. Gibson, Jarrett   Pope 11.45   - 2.1
55. Walker, Hiram   Gainesville 11.45   - 1.1
56. Walter, Derrick   Hallandale 11.46   - 1.8
57. Benton, Bryant   Leesburg 11.48   - 2.1
58. Williams, Dexter   Olympia 11.48   - 1.4
59. Richardson, Raymere   Vero Beach 11.48   - 0.1
60. Williams, Ronnie   North Florida Christian 11.48   - 0.4
60. Lewis, Brandon   Miramar 11.48   - 1.4
62. Rupert, Tim   Hardin Valley 11.52   - 1.1
63. Wright, Dravious   Vero Beach 11.53   - 1.8
63. Godwin, Nate   Freedom (Tampa) 11.53   - 0.4
63. Revell II, Milton   Bolles 11.53   - 1.1
66. Gardner, Willie   Flagler Palm Coast 11.55   - 1.1
67. Sands, Alec   Trinity Prep 11.57   - 1.1
68. Cornell, Christian   Westminster 11.62   - 1.0
69. Bryant, Santavious   Wheeler 11.70   - 2.1
70. Hayes, Joshua   PROVIDENCE 11.70   - 2.5
71. Spence, Andrew   Spruce Creek 11.74   - 2.1
72. Hall, Anderson   PROVIDENCE 11.74   - 1.1
73. Telfer, Trent   North Port 11.76   - 0.1
74. Day, Carson   Pope 11.87   - 2.1
75. Badger, Charlie   Community School (Naples) 11.94   - 1.1
76. Holton, Marcus   Chiles 12.08   - 2.5
77. Allen, Dwayne   Chiles 12.53   - 2.5
  Howard, Tracy   Miramar NT   - 2.8
  Mathews, Turrel   Flagler Palm Coast NT   - 0.4
  Bracy, Marvin   Boone NT   - 2.3
100m Dash High School Section 1
W: 2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Whitfiled, Levonte   Jones High School 10.21  
2. Williams, Kendal   Stanton 10.37  
3. Bromell, Trayvon   Gibbs 10.64  
4. Carnes, Brandon   Manatee 10.70  
5. Glass, Najee   St. Peters Jersey City 10.73  
  Bracy, Marvin   Boone NT  
100m Dash High School Section 2
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Berry, Evan   Creekside 10.76  
2. Georges, Clive   Key West 10.85  
3. Jonas, Diontre   Bradford 10.86  
4. Lily, Synjohn   Apopka 10.88  
5. Holsey, Josh   Creekside 10.93  
6. Armstrong, John   Olympia 11.07  
7. Daniels, Damien   Gibbs 11.17  
8. McKenzie, Isaiah   American Heritage 11.19  
100m Dash High School Section 3
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ways, Ceolamar   Nease 10.68  
2. Davis, Reggie   Lincoln 10.79  
3. Williams, Roshard   Lincoln 10.87  
4. James, Antonio   Buchholz 10.99  
5. Tatis, Joshua   Oak Ridge 11.12  
6. Walter, Derrick   Hallandale 11.46  
7. Wright, Dravious   Vero Beach 11.53  
100m Dash High School Section 4
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. NUNN, MARSHALL   South Lake 10.96  
2. Tyler, Rayvaun   Oak Ridge 11.03  
3. Gayle, Anthony   Pine Ridge 11.05  
4. Dunbar, Rajee   Gonzaga 11.08  
5. Wilson, Andrew   Pine Ridge 11.44  
6. Richardson, Raymere   Vero Beach 11.48  
7. Telfer, Trent   North Port 11.76  
100m Dash High School Section 5
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hayes, Markee   Westport 11.06  
2. Tillman, Mike   Buchholz 11.09  
3. Coburn, Angel   West Orange 11.12  
4. Felton, Demonte   Hardin Valley 11.24  
5. Reus, Jordan   St. Cloud 11.26  
6. Fyne, Reshawd   Martin County 11.40  
7. Williams, Dexter   Olympia 11.48  
8. Lewis, Brandon   Miramar 11.48  
100m Dash High School Section 6
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Williams, Travon   St. Cloud 11.06  
2. Taylor, D'Shea   Winter Park 11.09  
3. Hicks, Josh   Palmetto 11.14  
4. Harrison, Eric   Wheeler 11.15  
5. Johnson , Antonio   Lake Mary 11.20  
6. Roberson, Christian   Hallandale 11.34  
7. Cornell, Christian   Westminster 11.62  
100m Dash High School Section 7
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Brown , Robert   Lake Mary 11.03  
2. Barnes, Qua   Apopka 11.22  
3. Clark, Marcus   North Florida Christian 11.24  
4. Young, Willie   Lake Wales 11.26  
5. Battle, Brandon   Martin County 11.27  
6. Jackson, Robert   Palmetto 11.35  
  Howard, Tracy   Miramar NT  
100m Dash High School Section 8
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Henderson, Justin   Lake Wales 11.24  
2. Burgman, Marquis   Holy Trinity 11.36  
3. Motes, Bryce   Fleming Island 11.38  
4. Dennis, Brandon   Gonzaga 11.39  
5. Williams, Ronnie   North Florida Christian 11.48  
6. Godwin, Nate   Freedom (Tampa) 11.53  
  Mathews, Turrel   Flagler Palm Coast NT  
100m Dash High School Section 9
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Abdullah, Bilal   Brookwood 11.18  
2. Bazanos, Daniel   Spruce Creek 11.25  
3. Davis, Omari   Trinity Prep 11.28  
4. Ellis, Steven   Wekiva 11.36  
5. Webb, Rapheal   Gainesville 11.40  
6. Walker, Hiram   Gainesville 11.45  
100m Dash High School Section 10
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jamison, Isaiah   Bradford 11.27  
2. Tharp, Branden   Bolles 11.27  
3. Rupert, Tim   Hardin Valley 11.52  
4. Revell II, Milton   Bolles 11.53  
5. Gardner, Willie   Flagler Palm Coast 11.55  
6. Sands, Alec   Trinity Prep 11.57  
7. Hall, Anderson   PROVIDENCE 11.74  
8. Badger, Charlie   Community School (Naples) 11.94  
100m Dash High School Section 11
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gibson, Jarrett   Pope 11.45  
2. Benton, Bryant   Leesburg 11.48  
3. Bryant, Santavious   Wheeler 11.70  
4. Spence, Andrew   Spruce Creek 11.74  
5. Day, Carson   Pope 11.87  
100m Dash High School Section 12
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Quinn, Devin   Charlotte 11.26  
2. Hayes, Joshua   PROVIDENCE 11.70  
3. Holton, Marcus   Chiles 12.08  
4. Allen, Dwayne   Chiles 12.53  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1. Mitchell, Maurice SR-4 Florida State 20.08   - 3.4
2. Miller, Ramon   Team Bahamas 20.29   - 3.3
3. Young, Isiah JR-3 Mississippi 20.35   - 3.4
4. Butler, Kind SR-4 Indiana 20.43   - 2.8
5. Byram, Brandon   Unattached 20.48   - 3.4
6. Jobodwana, Anaso FR-1 Jackson State 20.48   - 2.8
7. Lawrence, Torrin SR-4 Georgia 20.51   - 2.8
8. Williams, Horatio SR-4 Florida State 20.57   - 2.8
9. Smellie, Gavin   Canadian Relay Team 20.58   - 3.4
10. Demps, Jeff SR-4 Florida 20.64   - 3.3
11. Dukes, Dedric FR-1 Florida 20.65   - 2.8
12. Seymore, Leonardo JR-3 Florida 20.71   - 3.3
13. Smith, Calvin   Adidas 20.73   - 3.4
14. McKenzie, Ramone   PURE Athletics 20.75   - 3.4
15. Taylor, James FR-1 Norfolk State 20.78   - 3.3
16. Makinde, Olwasegun   Canadian Relay Team 20.81   - 3.3
17. Young, Javon SR-4 Charleston Southern 20.89   - 2.8
18. Dzingai, Brian   Unattached 20.95   - 2.8
19. Page, R.J. JR-3 Boston U. 20.98 - 2.1
20. Wells, Evander   World Express AC 21.00   - 3.4
21. Graham, Jr, Hugh FR-1 Florida 21.00   - 2.1
22. Richey, Niko SR-4 Florida A&M 21.06   - 3.3
23. Thomas, Julian   Birchfield Harriers 21.11   - 2.1
24. Storey, Waymon SO-2 Georgia 21.15   - 2.1
25. Harris, Eric SO-2 Georgia 21.23   - 3.3
26. Emery, Evan SO-2 High Point 21.42   - 2.1
27. Albishi, Hamed   Saudi Arabia 21.72   - 2.1
28. Charles, Ricardo   Canada 22.28   - 2.1
200 Meters Section 1
W: 3.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mitchell, Maurice SR-4 Florida State 20.08  
2. Young, Isiah JR-3 Mississippi 20.35  
3. Byram, Brandon   Unattached 20.48  
4. Smellie, Gavin   Canadian Relay Team 20.58  
5. Smith, Calvin   Adidas 20.73  
6. McKenzie, Ramone   PURE Athletics 20.75  
7. Wells, Evander   World Express AC 21.00  
200 Meters Section 2
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Butler, Kind SR-4 Indiana 20.43  
2. Jobodwana, Anaso FR-1 Jackson State 20.48  
3. Lawrence, Torrin SR-4 Georgia 20.51  
4. Williams, Horatio SR-4 Florida State 20.57  
5. Dukes, Dedric FR-1 Florida 20.65  
6. Young, Javon SR-4 Charleston Southern 20.89  
7. Dzingai, Brian   Unattached 20.95  
200 Meters Section 3
W: 3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Miller, Ramon   Team Bahamas 20.29  
2. Demps, Jeff SR-4 Florida 20.64  
3. Seymore, Leonardo JR-3 Florida 20.71  
4. Taylor, James FR-1 Norfolk State 20.78  
5. Makinde, Olwasegun   Canadian Relay Team 20.81  
6. Richey, Niko SR-4 Florida A&M 21.06  
7. Harris, Eric SO-2 Georgia 21.23  
200 Meters Section 4
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Page, R.J. JR-3 Boston U. 20.98
2. Graham, Jr, Hugh FR-1 Florida 21.00  
3. Thomas, Julian   Birchfield Harriers 21.11  
4. Storey, Waymon SO-2 Georgia 21.15  
5. Emery, Evan SO-2 High Point 21.42  
6. Albishi, Hamed   Saudi Arabia 21.72  
7. Charles, Ricardo   Canada 22.28  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. McQuay, Tony JR-3 Florida 45.65   -
2. HYATT, DANE   Unattached 45.68   -
3. Scott, Josh   G.W.Express/Nike 46.11   -
4. Hayes, Armanti   Unattached 46.21   -
5. Edmonds, Josh SO-2 St. Augustine's 46.21 -
6. Verburg, David JR-3 George Mason 46.24 -
7. Drakeford, Antione   Unattached 46.42   -
8. Torrance, Jamaal   G.W.Express/Nike 46.43   -
9. Holston, Marquis JR-3 Norfolk State 46.62   -
10. Murray, Micah SO-2 Pittsburgh 46.80 -
11. Longart, Omar   Venezuela 46.86   -
12. Graham, Jr, Hugh FR-1 Florida 46.93   -
13. Elliott, Jarrell SR-4 N. Carolina A&T 46.95   -
14. Miller, Bryan   World Express AC 47.13   -
15. Winston, De'Myco SO-2 Western Kentucky 47.14   -
16. Vaughn, Chris JR-3 Indiana 47.15   -
17. Latty, Tewado JR-3 Boston U. 47.15 -
18. Pamilton, Stephon SO-2 Bethune-Cookman 47.15   -
19. O'Connor, Brandon   Unattached 47.16   -
20. Robertson, Michael   Canadian Relay Team 47.19   -
21. Ramirez, Arturo   Venezuela 47.19   -
22. McKay, Antonio SR-4 Georgia Tech 47.21   -
23. Ayre, Sanjay   Puma 47.39   -
24. Quarles, James SO-2 St. Augustine's 47.44 -
24. Gravesande, Clayton SO-2 South Carolina 47.44   -
26. Curry, Randy   G.W.Express/Nike 47.44   -
27. Bravo, Albert   Venezuela 47.61   -
28. Strachan, Jamieson   World Express AC 47.66   -
29. Clarke, Sekou   Unattached 47.67   -
30. Clark, Charles   Unattached 47.70   -
31. Oliver, Dante' SO-2 Mississippi 47.70   -
32. Eruchie, Somto   Birchfield Harriers 47.74   -
33. Lawrence, Rayon SR-4 Coppin State 47.74 -
34. Vaughn, Nick SR-4 George Mason 47.75 -
35. Dascent, Calvin SR-4 Morgan State 47.85 -
36. Aguilar, Alberto   Venezuela 47.95   -
37. Higgs, Jordan SR-4 Morgan State 48.13 -
38. Carter, Dredame SR-4 Florida Memorial 48.15 -
39. Albishi, Hamed   Saudi Arabia 48.15   -
40. Jones, Olajuwon   Wolfpack 48.18   -
41. Davidson, Anthony SO-2 Rhode Island 48.22 -
42. Bullard, Ja-Vell SR-4 George Mason 48.23 -
43. Young, Bobby   Unattached 48.26   -
44. Morgan, Derrick SO-2 Florida A&M 48.26   -
45. Bouttry, D'Mitri SR-4 N. Carolina A&T 48.33   -
46. AlHosah, Yonas   Saudi Arabia 48.36   -
47. Devore, Tariq JR-3 Delaware State 48.36 -
48. Carter, Andre JR-3 South Carolina 48.43   -
49. Senick, Joel SR-4 Boston U. 48.44 -
50. Burris, Michael FR-1 Florida 48.48   -
51. Foster, Chris FR-1 Georgia 48.55   -
52. Toppin, Jovon JR-3 Florida 48.66   -
53. Fisher, Kelly SR-4 St. Augustine's 48.69   -
54. Boyd, Corryl SR-4 Long Island 48.75   -
55. Abkar, Abdullah   Saudi Arabia 48.97   -
56. Carter, Ryan JR-3 Delaware State 49.01   -
57. Brown, Tyquan JR-3 Delaware State 49.02   -
58. Bennett, Teo SR-4 Coppin State 50.05   -
  McGrath, Jordan   Birchfield Harriers NT   -
400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. McQuay, Tony JR-3 Florida 45.65  
2. Scott, Josh   G.W.Express/Nike 46.11  
3. Torrance, Jamaal   G.W.Express/Nike 46.43  
4. Holston, Marquis JR-3 Norfolk State 46.62  
5. Miller, Bryan   World Express AC 47.13  
6. Latty, Tewado JR-3 Boston U. 47.15
7. O'Connor, Brandon   Unattached 47.16  
8. Ayre, Sanjay   Puma 47.39  
400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. HYATT, DANE   Unattached 45.68  
2. Edmonds, Josh SO-2 St. Augustine's 46.21
3. Drakeford, Antione   Unattached 46.42  
4. Winston, De'Myco SO-2 Western Kentucky 47.14  
5. Curry, Randy   G.W.Express/Nike 47.44  
6. Strachan, Jamieson   World Express AC 47.66  
7. Young, Bobby   Unattached 48.26  
400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hayes, Armanti   Unattached 46.21  
2. Verburg, David JR-3 George Mason 46.24
3. Longart, Omar   Venezuela 46.86  
4. Graham, Jr, Hugh FR-1 Florida 46.93  
5. Dascent, Calvin SR-4 Morgan State 47.85
6. Aguilar, Alberto   Venezuela 47.95  
7. Bullard, Ja-Vell SR-4 George Mason 48.23
8. Senick, Joel SR-4 Boston U. 48.44
9. Foster, Chris FR-1 Georgia 48.55  
400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Pamilton, Stephon SO-2 Bethune-Cookman 47.15  
2. Quarles, James SO-2 St. Augustine's 47.44
3. Bravo, Albert   Venezuela 47.61  
4. Clarke, Sekou   Unattached 47.67  
5. Carter, Dredame SR-4 Florida Memorial 48.15
6. Jones, Olajuwon   Wolfpack 48.18  
7. AlHosah, Yonas   Saudi Arabia 48.36  
  McGrath, Jordan   Birchfield Harriers NT  
400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Elliott, Jarrell SR-4 N. Carolina A&T 46.95  
2. Robertson, Michael   Canadian Relay Team 47.19  
3. Gravesande, Clayton SO-2 South Carolina 47.44  
4. Clark, Charles   Unattached 47.70  
5. Eruchie, Somto   Birchfield Harriers 47.74  
6. Lawrence, Rayon SR-4 Coppin State 47.74
7. Burris, Michael FR-1 Florida 48.48  
8. Toppin, Jovon JR-3 Florida 48.66  
9. Carter, Ryan JR-3 Delaware State 49.01  
400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. McKay, Antonio SR-4 Georgia Tech 47.21  
2. Vaughn, Nick SR-4 George Mason 47.75
3. Higgs, Jordan SR-4 Morgan State 48.13
4. Morgan, Derrick SO-2 Florida A&M 48.26  
5. Devore, Tariq JR-3 Delaware State 48.36
6. Carter, Andre JR-3 South Carolina 48.43  
7. Abkar, Abdullah   Saudi Arabia 48.97  
8. Brown, Tyquan JR-3 Delaware State 49.02  
9. Bennett, Teo SR-4 Coppin State 50.05  
400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Murray, Micah SO-2 Pittsburgh 46.80
2. Vaughn, Chris JR-3 Indiana 47.15  
3. Ramirez, Arturo   Venezuela 47.19  
4. Oliver, Dante' SO-2 Mississippi 47.70  
5. Albishi, Hamed   Saudi Arabia 48.15  
6. Davidson, Anthony SO-2 Rhode Island 48.22
7. Bouttry, D'Mitri SR-4 N. Carolina A&T 48.33  
8. Fisher, Kelly SR-4 St. Augustine's 48.69  
9. Boyd, Corryl SR-4 Long Island 48.75  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Hicks, Kevin   SETA 1:47.59   -
2. Mokone, David SO-2 Western Kentucky 1:48.13   -
3. Holmes, Donte SR-4 Delaware State 1:48.48 -
4. Webb, Sharif   Unattached 1:48.52   -
5. Vanderham, Bob SR-4 UNC-Wilmington 1:48.68   -
6. Gibson, Darrin JR-3 Florida State 1:48.75   -
7. Cardillo, Tyler FR-1 Florida 1:48.85   -
8. Mitchell, John JR-3 Florida 1:49.20   -
9. Slate, Chris SR-4 Clemson 1:50.23   -
10. Zahorodny, Wil SR-4 UNC-Wilmington 1:50.97   -
11. VERAS, JOSE   Zenith Velocity AC 1:51.12   -
12. Neal, Keffri FR-1 Kentucky 1:51.44   -
13. Navarrete, Pablo SR-4 Florida State 1:51.71   -
14. Leroux, Adam SR-4 Winthrop 1:51.76   -
15. Grass , Daniel JR-3 Georgia 1:51.76   -
16. Trzasalski, Jakub SO-2 East Carolina 1:51.85   -
17. Washington, Moses   Team MoWash 1:51.85   -
18. Quercia, Michael SO-2 East Carolina 1:51.95   -
19. Wehunt, Daniel JR-3 Florida 1:52.17   -
20. Palmer, Ford JR-3 Monmouth 1:52.18   -
21. Brown, Vincent JR-3 Norfolk State 1:52.23   -
22. Lynch, Marcelis JR-3 St. Augustine's 1:52.36 -
23. Parisi, Lou SR-4 Temple 1:52.54   -
24. Scharold, Robert SO-2 Kentucky 1:52.61   -
25. Stanton-Brooks, Josiah JR-3 Gardner-Webb 1:52.68   -
26. Scheff, Rick SR-4 Georgia Tech 1:53.10   -
27. Ross, Stuart FR-1 Boston U. 1:53.53 -
28. Lee, Daquam   Bos Elite 1:53.54   -
29. Ramsay, Eric   Unattached 1:53.76   -
30. Cephas, Danzeto SR-4 N. Carolina A&T 1:54.08   -
31. Fife, Nolan FR-1 Indiana 1:54.14   -
32. Webb, Alan   Unattached 1:54.17   -
33. Dennig, Steven FR-1 Tampa 1:54.52   -
34. Mask, Isaiah SR-4 Buffalo 1:54.68   -
35. Hendershot, Nathan SO-2 Clemson 1:54.72   -
36. Lawrence, Luc SO-2 Florida 1:54.78   -
37. Agard, Matthew   Kingsborough CC 1:54.79 -
38. Davis, Cameron   Unattached 1:55.23   -
39. Deji, Owolabi JR-3 Florida A&M 1:55.25   -
40. Sawe, Joshua SR-4 McNeese State 1:57.20   -
41. White, Kerone   Kingsborough CC 1:58.54 -
800m Run University Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hicks, Kevin   SETA 1:47.59  
2. Mokone, David SO-2 Western Kentucky 1:48.13  
3. Holmes, Donte SR-4 Delaware State 1:48.48
4. Webb, Sharif   Unattached 1:48.52  
5. Vanderham, Bob SR-4 UNC-Wilmington 1:48.68  
6. Gibson, Darrin JR-3 Florida State 1:48.75  
7. Cardillo, Tyler FR-1 Florida 1:48.85  
8. Mitchell, John JR-3 Florida 1:49.20  
800m Run University Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Slate, Chris SR-4 Clemson 1:50.23  
2. Zahorodny, Wil SR-4 UNC-Wilmington 1:50.97  
3. VERAS, JOSE   Zenith Velocity AC 1:51.12  
4. Grass , Daniel JR-3 Georgia 1:51.76  
5. Trzasalski, Jakub SO-2 East Carolina 1:51.85  
6. Quercia, Michael SO-2 East Carolina 1:51.95  
7. Wehunt, Daniel JR-3 Florida 1:52.17  
8. Palmer, Ford JR-3 Monmouth 1:52.18  
9. Parisi, Lou SR-4 Temple 1:52.54  
10. Lee, Daquam   Bos Elite 1:53.54  
11. Ramsay, Eric   Unattached 1:53.76  
12. Hendershot, Nathan SO-2 Clemson 1:54.72  
800m Run University Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Neal, Keffri FR-1 Kentucky 1:51.44  
2. Navarrete, Pablo SR-4 Florida State 1:51.71  
3. Leroux, Adam SR-4 Winthrop 1:51.76  
4. Washington, Moses   Team MoWash 1:51.85  
5. Brown, Vincent JR-3 Norfolk State 1:52.23  
6. Scheff, Rick SR-4 Georgia Tech 1:53.10  
7. Ross, Stuart FR-1 Boston U. 1:53.53
8. Webb, Alan   Unattached 1:54.17  
9. Agard, Matthew   Kingsborough CC 1:54.79
10. White, Kerone   Kingsborough CC 1:58.54
800m Run University Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lynch, Marcelis JR-3 St. Augustine's 1:52.36
2. Scharold, Robert SO-2 Kentucky 1:52.61  
3. Stanton-Brooks, Josiah JR-3 Gardner-Webb 1:52.68  
4. Cephas, Danzeto SR-4 N. Carolina A&T 1:54.08  
5. Fife, Nolan FR-1 Indiana 1:54.14  
6. Dennig, Steven FR-1 Tampa 1:54.52  
7. Mask, Isaiah SR-4 Buffalo 1:54.68  
8. Lawrence, Luc SO-2 Florida 1:54.78  
9. Davis, Cameron   Unattached 1:55.23  
10. Deji, Owolabi JR-3 Florida A&M 1:55.25  
11. Sawe, Joshua SR-4 McNeese State 1:57.20  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Smith, Kisean   Brookwood 1:54.62   -
2. Patterson, Javon   Boyd Anderson 1:54.72   -
3. Deceus, Jean   Immokalee 1:55.17   -
4. Jackson, Chris   Westport 1:55.19   -
5. Grenet, Christian   St. Thomas Aquinas 1:55.49   -
6. Close, Jessie   Lincoln 1:55.54   -
7. Marshall, Jake   Ponte Vedra 1:56.13   -
8. Lindsey, John   Winter Park 1:56.55   -
9. LeBlanc, Andrew   Bloomingdale 1:56.91   -
10. Paynter, Brandon   Ponte Vedra 1:57.18   -
11. Fogg, Alex   Community School (Naples) 1:57.29   -
12. PELETIER, JOSH   Palmetto Ridge 1:57.61   -
13. Robinson , William   Lake Mary 1:57.80   -
14. Loyack, Joey   Lake Nona 1:57.86   -
15. Patton, Ryan   Spruce Creek 1:58.84   -
16. Vera, Davey   South Sumter 1:59.41   -
17. Simpkins, Joshua   Jones High School 1:59.69   -
18. Heron, Kevin   Bloomingdale 1:59.95   -
19. Chenault, Tyrin   Jones High School 2:00.24   -
20. Caballero, Pedro   Brookwood 2:00.88   -
21. Strickland, Luke   North Florida Christian 2:00.93   -
22. Zagra, Justin   Olympia 2:01.50   -
23. Lee, Trevon   Cardinal Gibbons 2:01.51   -
24. Johnson, Germain   Boyd Anderson 2:01.64   -
25. David, William   Wekiva 2:01.72   -
26. Brown, Rashard   Buchholz 2:01.84   -
27. Loyack, Andrew   Lake Nona 2:01.96   -
28. Armor, James   Spruce Creek 2:02.25   -
29. Cartagena, Jose   Estero 2:02.37   -
30. Pollard, Cory   Crystal River 2:02.42   -
31. Pierre, Renald   Immokalee 2:03.48   -
32. Arnold, Morgan   Naples 2:03.50   -
33. Barrow, Blair   St. Thomas Aquinas 2:03.55   -
34. Williams, Damoi   Cypress Creek High School 2:03.95   -
35. Banker, Wes   Hardin Valley 2:03.98   -
36. Williams, Trey   Alexander 2:04.29   -
37. Cohn, Austin   Mount Dora 2:04.34   -
38. McDonald, Adavion   Miramar 2:04.35   -
39. Guire, Stefan   DeLand 2:04.37   -
40. Fenelon, Jefferson   Vero Beach 2:04.37   -
41. Mattera, Tyler   Wiregrass Ranch 2:04.53   -
42. Namukaya, Chriss   Pendleton 2:04.80   -
43. Ernest, Andre   Miramar 2:05.10   -
44. Betancourt, Jaquan   Naples 2:05.11   -
45. Guerette, Spencer   Anclote 2:05.44   -
46. Gangemi, Jag   Westminster 2:05.51   -
47. Riech, Nate   Milton 2:05.58   -
48. Bembrey, Nikko   Matanzas High School 2:05.97   -
49. Meyerson, Henry   Gonzaga 2:06.11   -
50. Bruce, Tyler   Pine Ridge 2:06.44   -
51. Dhillon, Austin   Westminster 2:06.47   -
52. Shearman, Brendan   Fort Myers 2:07.06   -
53. Correa, Gaby   Ransom Everglades 2:07.15   -
54. Mason, Mitchell   Fort Myers 2:07.86   -
55. Morris, Matthew   Bolles 2:08.23   -
56. Edmonds, DeVontre   Bradford 2:08.61   -
57. Schmick, Brennan   Cypress Creek High School 2:08.86   -
58. Sweetapple, David   St. Andrew's 2:08.95   -
59. Napier, Josh   Lakewood Ranch 2:09.34   -
60. Duffy, Kevin   Flagler Palm Coast 2:09.73   -
61. Wallisch, Sean   Gonzaga 2:09.77   -
62. Mutungu, Eddie   Flagler Palm Coast 2:10.07   -
63. Hill, Patrick   Wiregrass Ranch 2:10.17   -
64. Gentry, Brian   St. Stephens Episcopal 2:10.60   -
65. Figeroa, Victor   Tavares 2:10.61   -
66. Davis, Malik   Creekside 2:10.83   -
67. Briner, Steven   Estero 2:10.99   -
68. Greer, Miles   Walton 2:11.28   -
69. Quinn, Connor   Charlotte High School 2:11.56   -
70. Edenfield, Tyler   Alexander 2:12.61   -
71. Kreilein, Taylor   St. Andrew's 2:12.87   -
72. Whitehead, Austin   Bradford 2:13.09   -
73. Humphreys, Evan   Hardin Valley 2:13.43   -
74. Greene, Tom   Athens Academy 2:13.95   -
75. Nichlaus, Shawn   Lakewood Ranch 2:14.06   -
76. Jarriel, Caleb   Nease 2:16.49   -
77. Sharpe, Ryan   Westminster Academy 2:18.00   -
78. Jenkins, Jordan   Creekside 2:18.56   -
79. Sorrick, Christopher   Anclote 2:18.75   -
80. Huskey, Will   Cardinal Gibbons 2:19.71   -
81. Bolger , Mason   Lake Mary 2:19.83   -
82. Lisitano, Justin   Creekside 2:19.93   -
  Turner, Will   Gainesville NT   -
  Hannibal, Jones   Buchholz NT   -
  Knauf, Trevor   Chiles NT   -
800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Smith, Kisean   Brookwood 1:54.62  
2. Patterson, Javon   Boyd Anderson 1:54.72  
3. Deceus, Jean   Immokalee 1:55.17  
4. Jackson, Chris   Westport 1:55.19  
5. Grenet, Christian   St. Thomas Aquinas 1:55.49  
6. Close, Jessie   Lincoln 1:55.54  
7. Marshall, Jake   Ponte Vedra 1:56.13  
8. Lindsey, John   Winter Park 1:56.55  
9. Paynter, Brandon   Ponte Vedra 1:57.18  
10. PELETIER, JOSH   Palmetto Ridge 1:57.61  
11. Robinson , William   Lake Mary 1:57.80  
12. Cartagena, Jose   Estero 2:02.37  
13. Riech, Nate   Milton 2:05.58  
800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. LeBlanc, Andrew   Bloomingdale 1:56.91  
2. Fogg, Alex   Community School (Naples) 1:57.29  
3. Loyack, Joey   Lake Nona 1:57.86  
4. Simpkins, Joshua   Jones High School 1:59.69  
5. Chenault, Tyrin   Jones High School 2:00.24  
6. Caballero, Pedro   Brookwood 2:00.88  
7. Strickland, Luke   North Florida Christian 2:00.93  
8. Zagra, Justin   Olympia 2:01.50  
9. David, William   Wekiva 2:01.72  
10. Loyack, Andrew   Lake Nona 2:01.96  
11. Barrow, Blair   St. Thomas Aquinas 2:03.55  
12. Fenelon, Jefferson   Vero Beach 2:04.37  
13. Morris, Matthew   Bolles 2:08.23  
800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Vera, Davey   South Sumter 1:59.41  
2. Heron, Kevin   Bloomingdale 1:59.95  
3. Armor, James   Spruce Creek 2:02.25  
4. Pollard, Cory   Crystal River 2:02.42  
5. Arnold, Morgan   Naples 2:03.50  
6. Williams, Damoi   Cypress Creek High School 2:03.95  
7. Williams, Trey   Alexander 2:04.29  
8. Ernest, Andre   Miramar 2:05.10  
9. Guerette, Spencer   Anclote 2:05.44  
10. Duffy, Kevin   Flagler Palm Coast 2:09.73  
11. Quinn, Connor   Charlotte High School 2:11.56  
12. Edenfield, Tyler   Alexander 2:12.61  
800m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Patton, Ryan   Spruce Creek 1:58.84  
2. Lee, Trevon   Cardinal Gibbons 2:01.51  
3. Johnson, Germain   Boyd Anderson 2:01.64  
4. Brown, Rashard   Buchholz 2:01.84  
5. Pierre, Renald   Immokalee 2:03.48  
6. Banker, Wes   Hardin Valley 2:03.98  
7. Mattera, Tyler   Wiregrass Ranch 2:04.53  
8. Betancourt, Jaquan   Naples 2:05.11  
9. Bembrey, Nikko   Matanzas High School 2:05.97  
10. Meyerson, Henry   Gonzaga 2:06.11  
11. Shearman, Brendan   Fort Myers 2:07.06  
12. Schmick, Brennan   Cypress Creek High School 2:08.86  
13. Wallisch, Sean   Gonzaga 2:09.77  
14. Davis, Malik   Creekside 2:10.83  
  Hannibal, Jones   Buchholz NT  
800m Run High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cohn, Austin   Mount Dora 2:04.34  
2. McDonald, Adavion   Miramar 2:04.35  
3. Guire, Stefan   DeLand 2:04.37  
4. Namukaya, Chriss   Pendleton 2:04.80  
5. Gangemi, Jag   Westminster 2:05.51  
6. Dhillon, Austin   Westminster 2:06.47  
7. Correa, Gaby   Ransom Everglades 2:07.15  
8. Edmonds, DeVontre   Bradford 2:08.61  
9. Mutungu, Eddie   Flagler Palm Coast 2:10.07  
10. Hill, Patrick   Wiregrass Ranch 2:10.17  
11. Figeroa, Victor   Tavares 2:10.61  
12. Briner, Steven   Estero 2:10.99  
13. Humphreys, Evan   Hardin Valley 2:13.43  
14. Jenkins, Jordan   Creekside 2:18.56  
15. Sorrick, Christopher   Anclote 2:18.75  
  Knauf, Trevor   Chiles NT  
800m Run High School Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bruce, Tyler   Pine Ridge 2:06.44  
2. Mason, Mitchell   Fort Myers 2:07.86  
3. Sweetapple, David   St. Andrew's 2:08.95  
4. Napier, Josh   Lakewood Ranch 2:09.34  
5. Gentry, Brian   St. Stephens Episcopal 2:10.60  
6. Greer, Miles   Walton 2:11.28  
7. Kreilein, Taylor   St. Andrew's 2:12.87  
8. Whitehead, Austin   Bradford 2:13.09  
9. Greene, Tom   Athens Academy 2:13.95  
10. Nichlaus, Shawn   Lakewood Ranch 2:14.06  
11. Jarriel, Caleb   Nease 2:16.49  
12. Sharpe, Ryan   Westminster Academy 2:18.00  
13. Huskey, Will   Cardinal Gibbons 2:19.71  
14. Bolger , Mason   Lake Mary 2:19.83  
15. Lisitano, Justin   Creekside 2:19.93  
  Turner, Will   Gainesville NT  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Arroyo, Andres   Colonial High Shcool 1:51.04   -
2. Schnulle, Ryan   Charlotte 1:51.46   -
3. Burton, Jake   Martin County 1:52.83   -
4. Teixeira, Otniel   Lake Brantley 1:53.00   -
5. Romero, Edward   Flanagan 1:53.87   -
6. Dey, Daniel   Olympia 1:54.77   -
7. Yoonis, Adel   Wheeler 1:56.29   -
8. Montenari, Mathew   Northside Christian 1:56.85   -
9. Moore, Jonathan   Jefferson 1:57.08   -
10. Barrett, Jonathan   American Heritage 2:00.91   -
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Roberts, Shawn JR-3 Georgia Tech 3:46.85   -
2. Stockberger, Daniel SR-4 Indiana 3:47.24   -
3. Mokone, David SO-2 Western Kentucky 3:47.83   -
4. Samoei, Fred   World Express AC 3:47.90   -
5. Dickerson, Cameron JR-3 North Florida 3:48.44   -
6. Rooney, David SR-4 McNeese State 3:49.07   -
7. Young, Riley JR-3 Mississippi 3:49.55   -
8. Ripley, Ryan   New Balance Tampa 3:49.92   -
9. Weatherford, Andy SR-4 Indiana 3:50.00   -
10. Clifford, Alec SO-2 Georgia Tech 3:50.64   -
11. Bruce-Littlewood, Alex JR-3 McNeese State 3:50.86   -
12. Ramirez, Aaron SO-2 Clemson 3:51.09   -
13. Stowe, Joseph JR-3 Georgia Tech 3:51.40   -
14. Halasek, Trent SR-4 Kentucky 3:51.78   -
15. Reade, Fraser JR-3 Georgia 3:52.47   -
16. Castillo, Sebastian JR-3 Florida Int'l 3:52.82   -
17. Post, James JR-3 North Florida 3:53.15   -
18. Davis, Cullen FR-1 Temple 3:53.16   -
19. Kaczka, Gregory JR-3 Miami 3:53.57   -
20. Nadzam, Josh SR-4 Kentucky 3:53.81   -
21. Webb, Alan   Unattached 3:54.08   -
22. Neff, Danny JR-3 Georgia 3:54.16   -
23. Greenwald, Jeremy FR-1 Georgia Tech 3:54.18   -
24. Kahleifeh, Adam SO-2 Kentucky 3:54.66   -
25. Nierman, Robby SO-2 Indiana 3:54.83   -
26. Meseret, Natnael FR-1 Norfolk State 3:55.38   -
27. Svoboda, MIles SR-4 Georgia 3:55.54   -
28. Holguin, Gabe SO-2 Winthrop 3:56.30   -
29. Porter, Daniel JR-3 East Carolina 3:56.66   -
30. Maloney, Martin JR-3 Clemson 3:57.26   -
31. Torke, Harsha FR-1 Florida 3:57.60   -
32. Kellar , William SO-2 Temple 3:58.26   -
33. Adams, Connor FR-1 Miami 3:58.39   -
34. Hines, JL FR-1 Florida 3:59.31   -
35. Garcia, Eddie FR-1 Florida 3:59.32   -
36. Miller, Austin SO-2 East Carolina 4:01.18   -
37. Horvath, Balint SR-4 Boston U. 4:01.63   -
38. Tyler, Tim FR-1 Clemson 4:04.13   -
39. Razick, Robert JR-3 South Carolina 4:11.18   -
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Roberts, Shawn JR-3 Georgia Tech 3:46.85  
2. Stockberger, Daniel SR-4 Indiana 3:47.24  
3. Mokone, David SO-2 Western Kentucky 3:47.83  
4. Samoei, Fred   World Express AC 3:47.90  
5. Dickerson, Cameron JR-3 North Florida 3:48.44  
6. Rooney, David SR-4 McNeese State 3:49.07  
7. Ripley, Ryan   New Balance Tampa 3:49.92  
8. Weatherford, Andy SR-4 Indiana 3:50.00  
9. Clifford, Alec SO-2 Georgia Tech 3:50.64  
10. Bruce-Littlewood, Alex JR-3 McNeese State 3:50.86  
11. Ramirez, Aaron SO-2 Clemson 3:51.09  
12. Stowe, Joseph JR-3 Georgia Tech 3:51.40  
13. Webb, Alan   Unattached 3:54.08  
14. Neff, Danny JR-3 Georgia 3:54.16  
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Post, James JR-3 North Florida 3:53.15  
2. Nadzam, Josh SR-4 Kentucky 3:53.81  
3. Greenwald, Jeremy FR-1 Georgia Tech 3:54.18  
4. Kahleifeh, Adam SO-2 Kentucky 3:54.66  
5. Nierman, Robby SO-2 Indiana 3:54.83  
6. Svoboda, MIles SR-4 Georgia 3:55.54  
7. Maloney, Martin JR-3 Clemson 3:57.26  
8. Kellar , William SO-2 Temple 3:58.26  
9. Adams, Connor FR-1 Miami 3:58.39  
10. Hines, JL FR-1 Florida 3:59.31  
11. Tyler, Tim FR-1 Clemson 4:04.13  
12. Razick, Robert JR-3 South Carolina 4:11.18  
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Young, Riley JR-3 Mississippi 3:49.55  
2. Halasek, Trent SR-4 Kentucky 3:51.78  
3. Reade, Fraser JR-3 Georgia 3:52.47  
4. Castillo, Sebastian JR-3 Florida Int'l 3:52.82  
5. Davis, Cullen FR-1 Temple 3:53.16  
6. Kaczka, Gregory JR-3 Miami 3:53.57  
7. Meseret, Natnael FR-1 Norfolk State 3:55.38  
8. Holguin, Gabe SO-2 Winthrop 3:56.30  
9. Porter, Daniel JR-3 East Carolina 3:56.66  
10. Torke, Harsha FR-1 Florida 3:57.60  
11. Garcia, Eddie FR-1 Florida 3:59.32  
12. Miller, Austin SO-2 East Carolina 4:01.18  
13. Horvath, Balint SR-4 Boston U. 4:01.63  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Farmer, Kenan   Walton 4:22.71   -
2. Kotick, Jacob   Pensacola Washington 4:24.47   -
3. Hoffman, Alex   Holy Trinity 4:25.63   -
4. Gazari, Argishti   Anclote 4:27.03   -
5. Brown, Ace   Fort Myers 4:27.60   -
6. Morgan, Bailey   St. Cloud 4:28.25   -
7. Bauer, Nichoas   St. Thomas Aquinas 4:28.41   -
8. Iglesias, Andrew   Pembroke Pines Charter 4:29.43   -
9. Scott, Brent   Community School (Naples) 4:29.54   -
10. Turner, Trevor   Brookwood 4:29.66   -
11. Brown, Jordan   P. K. Yonge 4:30.78   -
12. Templeton, Aaron   Hardin Valley 4:30.79   -
13. Bireda, Ermias   Wiregrass Ranch 4:31.06   -
14. Hoban, Matthew   Mount Dora Bible 4:32.88   -
15. Tampa, Cash   Creekside 4:33.21   -
16. Guerette, Spencer   Anclote 4:34.20   -
17. Russo, Sean   Chamberlain 4:34.53   -
18. Jacobsen, Nic   St. Andrew's 4:35.55   -
19. Leonel, Delacruz   Immokalee 4:36.43   -
20. Peck, Ryan   Wheeler 4:36.59   -
21. Allen, Cameron   Matanzas High School 4:37.05   -
22. Martinez, Matt   Naples 4:37.97   -
23. Smith, Preston   Spruce Creek 4:38.05   -
24. Castro, Manuel   Immokalee 4:38.64   -
25. Weaver, John   Mandarin 4:38.83   -
26. Schmick, Brennan   Cypress Creek High School 4:38.97   -
27. Porter , Odaine   Wekiva 4:39.57   -
28. Montgomery, Alex   Community School (Naples) 4:39.60   -
29. Sonnenfeldt, Daniel   Hardin Valley 4:39.65   -
30. Bergengruen, Jan   Ransom Everglades 4:40.21   -
31. Geer, Matthew   Daniel 4:40.57   -
32. Kalvin, Garrisson   Naples 4:40.63   -
33. Ducharme, Broc   Alexander 4:41.19   -
34. Dipsiner, Evan   Lakewood Ranch 4:41.29   -
35. Crymes, Kurt   Athens Academy 4:41.68   -
36. Cohn, Austin   Mount Dora 4:41.78   -
37. Merrill, Andrew   Bradford 4:42.48   -
38. LeBlanc, Matthew   Bloomingdale 4:43.37   -
39. Velez, George   Lake Nona 4:43.53   -
40. Bennett, Tyler   Fort Myers 4:44.09   -
41. Demons, Keith   Vero Beach 4:44.20   -
42. Jones, Brandon   Lakewood Ranch 4:44.55   -
43. Peralta, Angelo   Lake Nona 4:44.85   -
44. Lassley, Adam   Mandarin 4:46.79   -
45. Walbert, Bradley   Flagler Palm Coast 4:47.32   -
46. Chadderton, Ryan   Bloomingdale 4:47.85   -
47. Decker, Austin   Bolles 4:47.87   -
48. Scansy, Michael   Alexander 4:48.30   -
49. Insel, Blake   Nease 4:48.47   -
50. Pulliam, Kevin   Gonzaga 4:48.98   -
51. Guzman, Brock   Key West 4:49.79   -
52. Willis, Adam   Westminster 4:50.07   -
53. Gatti, Matt   Gonzaga 4:50.77   -
54. Herrera, Felipe   Bolles 4:51.88   -
55. Westlake, Garrett   P. K. Yonge 4:52.45   -
56. Gillenwaters, John   Bradford 4:52.46   -
57. Hovey, Cole   Olympia 4:52.69   -
58. Wilhelm, Taylor   Harmony 4:52.84   -
59. Huffman, Bobby   Lake Mary 4:54.91   -
60. Heathcott, Cole   St. Andrew's 4:56.50   -
61. Gentry, Brian   St. Stephens Episcopal 4:56.90   -
62. Abreu, Jeremy   Nease 4:57.19   -
63. Thiemann, Ben   Creekside 4:57.49   -
64. Fernandez, Chris   Lecanto 4:57.51   -
65. Hill, David   Wiregrass Ranch 4:57.86   -
66. Monteau, Andrew   Buchholz 4:58.39   -
67. Gilbert, Jacob   Harmony 4:58.59   -
68. Toriscelli, Shane   Chamberlain 4:59.96   -
69. Castillo, Edger   Cypress Creek High School 5:00.13   -
70. Malloy, Cody   Leesburg 5:02.66   -
71. Kutner, Jordan   Vero Beach 5:04.06   -
72. Mueller, Sam   Lecanto 5:07.74   -
73. Sommer, Adam   Estero 5:08.71   -
74. Garcia , Simon   Lake Mary 5:13.45   -
75. Garrett, Alex   Flagler Palm Coast 5:16.23   -
1600m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Farmer, Kenan   Walton 4:22.71  
2. Kotick, Jacob   Pensacola Washington 4:24.47  
3. Hoffman, Alex   Holy Trinity 4:25.63  
4. Gazari, Argishti   Anclote 4:27.03  
5. Brown, Ace   Fort Myers 4:27.60  
6. Morgan, Bailey   St. Cloud 4:28.25  
7. Bauer, Nichoas   St. Thomas Aquinas 4:28.41  
8. Iglesias, Andrew   Pembroke Pines Charter 4:29.43  
9. Scott, Brent   Community School (Naples) 4:29.54  
10. Turner, Trevor   Brookwood 4:29.66  
11. Brown, Jordan   P. K. Yonge 4:30.78  
12. Templeton, Aaron   Hardin Valley 4:30.79  
13. Guerette, Spencer   Anclote 4:34.20  
14. Schmick, Brennan   Cypress Creek High School 4:38.97  
15. Westlake, Garrett   P. K. Yonge 4:52.45  
16. Sommer, Adam   Estero 5:08.71  
1600m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bireda, Ermias   Wiregrass Ranch 4:31.06  
2. Hoban, Matthew   Mount Dora Bible 4:32.88  
3. Tampa, Cash   Creekside 4:33.21  
4. Russo, Sean   Chamberlain 4:34.53  
5. Jacobsen, Nic   St. Andrew's 4:35.55  
6. Leonel, Delacruz   Immokalee 4:36.43  
7. Peck, Ryan   Wheeler 4:36.59  
8. Allen, Cameron   Matanzas High School 4:37.05  
9. Martinez, Matt   Naples 4:37.97  
10. Castro, Manuel   Immokalee 4:38.64  
11. Weaver, John   Mandarin 4:38.83  
12. Montgomery, Alex   Community School (Naples) 4:39.60  
13. Bergengruen, Jan   Ransom Everglades 4:40.21  
14. Cohn, Austin   Mount Dora 4:41.78  
15. Velez, George   Lake Nona 4:43.53  
16. Bennett, Tyler   Fort Myers 4:44.09  
17. Gatti, Matt   Gonzaga 4:50.77  
1600m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Smith, Preston   Spruce Creek 4:38.05  
2. Porter , Odaine   Wekiva 4:39.57  
3. Sonnenfeldt, Daniel   Hardin Valley 4:39.65  
4. Geer, Matthew   Daniel 4:40.57  
5. Kalvin, Garrisson   Naples 4:40.63  
6. Ducharme, Broc   Alexander 4:41.19  
7. Dipsiner, Evan   Lakewood Ranch 4:41.29  
8. Crymes, Kurt   Athens Academy 4:41.68  
9. Merrill, Andrew   Bradford 4:42.48  
10. LeBlanc, Matthew   Bloomingdale 4:43.37  
11. Jones, Brandon   Lakewood Ranch 4:44.55  
12. Peralta, Angelo   Lake Nona 4:44.85  
13. Lassley, Adam   Mandarin 4:46.79  
14. Walbert, Bradley   Flagler Palm Coast 4:47.32  
15. Decker, Austin   Bolles 4:47.87  
16. Scansy, Michael   Alexander 4:48.30  
17. Pulliam, Kevin   Gonzaga 4:48.98  
18. Willis, Adam   Westminster 4:50.07  
19. Hovey, Cole   Olympia 4:52.69  
20. Hill, David   Wiregrass Ranch 4:57.86  
21. Castillo, Edger   Cypress Creek High School 5:00.13  
22. Malloy, Cody   Leesburg 5:02.66  
1600m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Demons, Keith   Vero Beach 4:44.20  
2. Chadderton, Ryan   Bloomingdale 4:47.85  
3. Insel, Blake   Nease 4:48.47  
4. Guzman, Brock   Key West 4:49.79  
5. Herrera, Felipe   Bolles 4:51.88  
6. Gillenwaters, John   Bradford 4:52.46  
7. Wilhelm, Taylor   Harmony 4:52.84  
8. Huffman, Bobby   Lake Mary 4:54.91  
9. Heathcott, Cole   St. Andrew's 4:56.50  
10. Gentry, Brian   St. Stephens Episcopal 4:56.90  
11. Abreu, Jeremy   Nease 4:57.19  
12. Thiemann, Ben   Creekside 4:57.49  
13. Fernandez, Chris   Lecanto 4:57.51  
14. Monteau, Andrew   Buchholz 4:58.39  
15. Gilbert, Jacob   Harmony 4:58.59  
16. Toriscelli, Shane   Chamberlain 4:59.96  
17. Kutner, Jordan   Vero Beach 5:04.06  
18. Mueller, Sam   Lecanto 5:07.74  
19. Garcia , Simon   Lake Mary 5:13.45  
20. Garrett, Alex   Flagler Palm Coast 5:16.23  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Gousse, Ryan   Trinity Prep 4:16.41   -
2. Anguish, William   Winter Park 4:16.46   -
3. Dwyer, Henry   Athens Academy 4:19.16   -
4. Palermo, Nicholas   North Broward Prep 4:19.59   -
5. Rojas, aaron   Estero 4:19.94   -
6. Lopez, Avery   Belen Jesuit Prep 4:19.96   -
7. Malanoski, Morgan   Brookwood 4:20.45   -
8. Ivankovic, Andre   Daniel 4:20.49   -
9. Salas, Daniel   Trinity Prep 4:20.92   -
10. Moore, Daniel   Holy Trinity 4:23.37   -
11. Flowers, Jordan   Westminster 4:25.29   -
12. Fleming, Patrick   Pope 4:25.31   -
13. Godwin, Chris   Buchholz 4:26.01   -
14. Ojeda, Mario   Northside Christian 4:26.96   -
15. Irigoyen, Bert   Ransom Everglades 4:37.02   -
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Gazari, Argishti   Anclote 9:21.68   -
2. Barudin, Matt   Brookwood 9:22.64   -
3. McClintock, Matthew   Brookwood 9:23.03   -
4. Castagnaro, Joey   Holy Trinity 9:24.76   -
5. Templeton, Will   Hardin Valley 9:25.84   -
6. Buzzard, Taylor   Chiles 9:30.21   -
7. Babinec, Michael   Riverview 9:31.31   -
8. Mowery, Tyler   Mandarin 9:32.20   -
9. Reynolds, Mac   Nease 9:38.61   -
10. Gates, Herbert   Naples 9:39.92   -
11. Kattenberg, Tristen   Holy Trinity 9:46.61   -
12. Zimmerman, Cade   Chiles 9:49.60   -
13. Licari, Peter   Hagerty 9:50.69   -
14. Hundersmark, Ryan   Buchholz 9:57.82   -
15. Drumm, David   Matanzas High School 10:00.88   -
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Cunningham, AJ   DR. Phillips High School 9:43.86   -
2. Kathman, Kyler   Spruce Creek 9:44.01   -
3. Moore, Mitchell   Olympia 9:49.29   -
4. Velasquez, Manuel   St. Thomas Aquinas 9:51.55   -
5. Slann, Jacob   Daniel 9:54.10   -
6. Hines, Jared   Jones High School 9:58.64   -
7. Ritchie, Ramsey   McCallie School 10:02.98   -
8. Hernandez, Alexander   Estero 10:04.63   -
9. Peck, Ryan   Wheeler 10:05.85   -
10. Kameh, Tyler   Spruce Creek 10:09.02   -
11. Spidell, Stephen   Hardin Valley 10:09.41   -
12. Cole, Matt   St. Cloud 10:12.01   -
13. Parrenelli, Nicholas   Martin County 10:12.50   -
14. Hoyle, Chris   Gonzaga 10:12.75   -
15. Jones, Matthew   McCallie School 10:13.59   -
16. O'Brien, Tyler   Martin County 10:13.64   -
17. Shearer, Lee   Naples 10:14.13   -
18. Aitken, Michael   Mandarin 10:14.37   -
19. Dolan, David   P. K. Yonge 10:15.58   -
20. Carroll, Thomas   Flagler Palm Coast 10:16.91   -
21. Gubitz, Al   Creekside 10:17.14   -
22. Hippely, Sam   Wiregrass Ranch 10:18.38   -
23. O'Connor, Harry   Westminster 10:18.42   -
24. Janson, Joseph   P. K. Yonge 10:20.41   -
25. Arnold, Mitch   Lakewood Ranch 10:21.74   -
26. Sorrick, Christopher   Anclote 10:22.56   -
27. Millson, Sam   Trinity Prep 10:24.57   -
28. Smith, Sean   Westminster 10:25.23   -
29. Hall, Ben   Wiregrass Ranch 10:26.42   -
30. Leonel, Delacruz   Immokalee 10:27.32   -
31. Malloy, Cody   Leesburg 10:28.89   -
32. Grey, Trey   Alexander 10:29.03   -
33. Roche, Tim   Nease 10:30.82   -
34. Montalvo, Antonio   St. Cloud 10:32.04   -
35. Castro, Manuel   Immokalee 10:32.88   -
36. Castillo, Edger   Cypress Creek High School 10:33.77   -
37. Petow, Kevin   Creekside 10:33.94   -
38. Barner, Adam   Gainesville 10:34.13   -
39. Howard , Trent   Lake Mary 10:34.83   -
40. Jodice, Noah   Daniel 10:35.47   -
41. Degale , Ryan   Lake Mary 10:35.96   -
42. Hearn, Adam   Athens Academy 10:36.06   -
43. Kaleel, Nick   St. Andrew's 10:36.27   -
44. Ledesma, Ricky   Estero 10:36.88   -
45. Demons, Keith   Vero Beach 10:37.71   -
46. Montoya, Sebastian   Chamberlain 10:39.25   -
47. Kutner, Jordan   Vero Beach 10:43.27   -
48. King, Jacob   Alexander 10:43.52   -
49. Tomita, Aeschton   Key West 10:45.19   -
50. Fuhr, Jacob   Chamberlain 10:47.15   -
51. Higginbotham, Cole   Tavares 10:55.08   -
52. Long, Tyler   Fort Myers 10:55.47   -
53. Estes, Steven   Lakewood Ranch 10:55.64   -
54. Garrett, Ashton   Flagler Palm Coast 11:03.41   -
55. McHugh, Jack   Santa Fe Catholic 11:05.55   -
56. Bonafe, Tyler   Riverview 11:10.66   -
57. Williams, Sam   Athens Academy 11:16.80   -
58. Hales, Thomas   Bradford 11:34.41   -
59. Compton, Josh   Fort White 13:14.69   -
  Westfall, Christopher   University (OC) NT   -
  O'Linn, Sean   Ponte Vedra NT   -
  Gorora, Frankie   St. Andrew's NT   -
  Dillard, Brian   Boca Raton NT   -
3200m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cunningham, AJ   DR. Phillips High School 9:43.86  
2. Kathman, Kyler   Spruce Creek 9:44.01  
3. Moore, Mitchell   Olympia 9:49.29  
4. Velasquez, Manuel   St. Thomas Aquinas 9:51.55  
5. Ritchie, Ramsey   McCallie School 10:02.98  
6. Hernandez, Alexander   Estero 10:04.63  
7. Peck, Ryan   Wheeler 10:05.85  
8. Kameh, Tyler   Spruce Creek 10:09.02  
9. Hoyle, Chris   Gonzaga 10:12.75  
10. Jones, Matthew   McCallie School 10:13.59  
11. Aitken, Michael   Mandarin 10:14.37  
12. Carroll, Thomas   Flagler Palm Coast 10:16.91  
13. Hippely, Sam   Wiregrass Ranch 10:18.38  
14. Millson, Sam   Trinity Prep 10:24.57  
15. Smith, Sean   Westminster 10:25.23  
16. Leonel, Delacruz   Immokalee 10:27.32  
17. Petow, Kevin   Creekside 10:33.94  
  Westfall, Christopher   University (OC) NT  
  O'Linn, Sean   Ponte Vedra NT  
3200m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Slann, Jacob   Daniel 9:54.10  
2. Hines, Jared   Jones High School 9:58.64  
3. Spidell, Stephen   Hardin Valley 10:09.41  
4. Cole, Matt   St. Cloud 10:12.01  
5. Parrenelli, Nicholas   Martin County 10:12.50  
6. O'Brien, Tyler   Martin County 10:13.64  
7. Shearer, Lee   Naples 10:14.13  
8. Dolan, David   P. K. Yonge 10:15.58  
9. Gubitz, Al   Creekside 10:17.14  
10. O'Connor, Harry   Westminster 10:18.42  
11. Janson, Joseph   P. K. Yonge 10:20.41  
12. Sorrick, Christopher   Anclote 10:22.56  
13. Hall, Ben   Wiregrass Ranch 10:26.42  
14. Malloy, Cody   Leesburg 10:28.89  
15. Grey, Trey   Alexander 10:29.03  
16. Castro, Manuel   Immokalee 10:32.88  
17. Castillo, Edger   Cypress Creek High School 10:33.77  
18. Barner, Adam   Gainesville 10:34.13  
19. Demons, Keith   Vero Beach 10:37.71  
20. Montoya, Sebastian   Chamberlain 10:39.25  
21. Kutner, Jordan   Vero Beach 10:43.27  
22. King, Jacob   Alexander 10:43.52  
  Dillard, Brian   Boca Raton NT  
3200m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Arnold, Mitch   Lakewood Ranch 10:21.74  
2. Roche, Tim   Nease 10:30.82  
3. Montalvo, Antonio   St. Cloud 10:32.04  
4. Howard , Trent   Lake Mary 10:34.83  
5. Jodice, Noah   Daniel 10:35.47  
6. Degale , Ryan   Lake Mary 10:35.96  
7. Hearn, Adam   Athens Academy 10:36.06  
8. Kaleel, Nick   St. Andrew's 10:36.27  
9. Ledesma, Ricky   Estero 10:36.88  
10. Tomita, Aeschton   Key West 10:45.19  
11. Fuhr, Jacob   Chamberlain 10:47.15  
12. Higginbotham, Cole   Tavares 10:55.08  
13. Long, Tyler   Fort Myers 10:55.47  
14. Estes, Steven   Lakewood Ranch 10:55.64  
15. Garrett, Ashton   Flagler Palm Coast 11:03.41  
16. McHugh, Jack   Santa Fe Catholic 11:05.55  
17. Bonafe, Tyler   Riverview 11:10.66  
18. Williams, Sam   Athens Academy 11:16.80  
19. Hales, Thomas   Bradford 11:34.41  
20. Compton, Josh   Fort White 13:14.69  
  Gorora, Frankie   St. Andrew's NT  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Izewski, Josh JR-3 Florida 14:02.57   -
2. Kirwa, Evans SR-4 Embry-Riddle 14:03.80 -
3. Rwaheru, Deus SR-4 Western Kentucky 14:04.81   -
4. Orta, Luis JR-3 Kentucky 14:09.47   -
5. Lord, Brandon SO-2 Georgia 14:21.03   -
6. Richardson, Brett JR-3 Georgia 14:34.34   -
7. Detweiler, Brian JR-3 Georgia 14:47.03   -
8. Hackney, J P SR-4 Georgia 14:49.27   -
9. Baker, Luke SO-2 Georgia 14:49.84   -
10. mott, jonathan   Unattached 14:50.98   -
11. Adnew, Damtew FR-1 Norfolk State 14:57.95   -
12. Quinn, Sean JR-3 Florida State 15:02.38   -
13. Yanichko, Chris SO-2 Florida Southern 15:03.75   -
14. Estrada, Joshua SO-2 Florida Int'l 15:06.40   -
15. Cruz, Argeo SO-2 Florida Gulf Coast 15:06.53   -
16. McClay, Michael SO-2 Gardner-Webb 15:06.77   -
17. Curley, Steve   Unattached 15:07.50   -
18. Roeser, Kurt   Unattached 15:08.37   -
19. Hurd, Sean FR-1 Western Kentucky 15:10.34   -
20. Sanchez, Joshua   Florida R.C. 15:13.61   -
21. Rono, Vincent JR-3 Norfolk State 15:15.06   -
22. Cabrera, Dominick FR-1 Florida State 15:15.84   -
23. Luttrell, Walter JR-3 Kentucky 15:18.00   -
24. Carmichael, Kelly SR-4 UNC-Wilmington 15:18.01   -
25. Manirumva, Lewi JR-3 McNeese State 15:19.37   -
26. Menaker, Brian   Florida R.C. 15:22.54   -
27. Isreal-McBee, Ruben SR-4 Savannah State 15:23.74   -
28. Vidal, Michael   Florida Atlantic 15:25.70   -
29. Shaver, Cameron SR-4 UNC-Wilmington 15:25.88   -
30. Millay, Daniel   Unattached 15:26.19   -
31. Eden, Stacey SO-2 Kentucky 15:26.75   -
32. Rego, Christopher   Unattached 15:27.96   -
33. Jarnigen, Jacee FR-1 Miami 15:32.80   -
34. Orgass, Peter JR-3 Tampa 15:36.01   -
35. Toledo, Charles JR-3 Tampa 15:36.05   -
36. Waldrop, Austin JR-3 Citadel 15:38.28   -
37. Tomchinsky, David SO-2 Florida Southern 15:38.52   -
38. Kilp, Timo SO-2 Nova Southeastern 15:38.94   -
39. Meagher, Kevin JR-3 Nova Southeastern 15:47.57   -
  Rey, Agustin SR-4 Nova Southeastern NT   -
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1. Ash, Ronnie   Train Gang 13.10   - 3.0
2. Faulk, Dexter   Hobson's Choice 13.25   - 3.0
3. Fourie, Lehann   Unattached 13.31   - 3.0
4. Oliver, David   Train Gang 13.43   - 3.0
5. Payne, David   Train Gang 13.47   - 3.0
6. Porter, Jeff   Unattached 13.48   - 3.0
7. Hill, Devon SR-4 Miami 13.58   - -0.1
8. Hicks, Antwon   Unattached 13.67   - 3.0
9. townsend, fredrick   Unattached 13.68   - 3.0
10. Adams, Spencer JR-3 Clemson 13.72   - -0.1
11. Dutch, Johnny   Train Gang 13.73   - -0.1
12. Lovett, Eddie SO-2 Florida 13.86   - -0.1
13. Nkrumah, Keith JR-3 Norfolk State 13.94   - -0.1
14. Ames, Brendan   Train Gang 13.97   - 3.0
15. Al-Ameen, Alex   Train Gang 14.03   - -0.4
16. Barroilhet, Gonzalo SR-4 Florida State 14.09   - -0.4
17. lopez lopez, francisco   Unattached 14.09   - 0.8
18. Clarke, Kemar SR-4 Bethune-Cookman 14.10   - 0.8
19. Massenburg, Aramis SR-4 Norfolk State 14.12   - -0.1
20. Artis-Gray, Jeff JR-3 Virginia Tech 14.13   - -0.1
21. Emere, Steve JR-3 Florida A&M 14.13   - 0.8
22. Maxey, Marcus JR-3 Clemson 14.16   - -0.1
23. Rolle, Charlton SR-4 Clemson 14.17   - 0.8
24. Wyatt, Vincent FR-1 Radford 14.18   - -0.4
25. Boyd, Jason SR-4 St. Augustine's 14.18 - 0.8
26. Holman, Cory SR-4 Georgia 14.19   - -0.4
27. Murray, Ty'reak SO-2 St. Augustine's 14.24 - 1.4
28. Ray, Zach SR-4 Maryland 14.26 - -0.1
29. Hill, Tashaun JR-3 Pittsburgh 14.29 - -0.4
30. Thompson, Josh FR-1 Pittsburgh 14.30 - 0.8
31. McFrazier, Joshua SO-2 Temple 14.33 - 1.4
32. Daube, Karlis JR-3 Western Kentucky 14.33   - 1.4
33. Samuels, Joseph SO-2 East Carolina 14.36 - -0.4
34. Hall, Cameron FR-1 Savannah State 14.45   - -0.1
35. Griffith, Ronnie SR-4 St. Augustine's 14.46 - -0.1
36. Cook, Christian FR-1 Miami 14.48   - 0.8
37. Lindsay, David JR-3 UNC-Wilmington 14.68   - 1.4
38. Powell, Glenn FR-1 Georgia Tech 14.68   - -0.1
39. Boateng, Christian FR-1 Morgan State 14.71 - 0.8
40. Byrd, Justin JR-3 Florida State 14.75   - 1.4
41. Brady, Geoffrey SO-2 Jackson State 14.76   - 2.8
42. Lewis, Jeffery SO-2 N. Carolina A&T 14.79   - 1.4
43. Johnson, Cyrus FR-1 Western Kentucky 14.79   - 1.4
44. Bagley, Brandon JR-3 Kentucky 14.82   - 2.8
45. Salgado, Daniel SO-2 Florida State 14.83   - 2.8
46. Semien, Robert FR-1 Mississippi 14.86   - -0.1
47. Boyer, Kenny SR-4 Jackson State 14.96   - -0.1
48. Parker, Chris SR-4 Maryland 15.03   - 2.8
49. Lane, Jared FR-1 Northeastern 15.15 - -0.1
50. Scantling, Garrett FR-1 Georgia 15.16   - 2.8
51. Davis, Darrius FR-1 Fort Valley State 15.24   - -0.1
52. Nyalls, Carlton FR-1 Florida A&M 15.32   - -0.1
53. MacDonald, Jackson SO-2 Northeastern 15.36 - 2.8
54. Williams, Anthony FR-1 George Mason 15.89   - 1.4
  Carroll, Damarius   Bos Elite NT   - -0.4
  Robinson, Emmanuel FR-1 Morgan State NT   - -0.4
110m Hurdles University Section 1
W: 3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ash, Ronnie   Train Gang 13.10  
2. Faulk, Dexter   Hobson's Choice 13.25  
3. Fourie, Lehann   Unattached 13.31  
4. Oliver, David   Train Gang 13.43  
5. Payne, David   Train Gang 13.47  
6. Porter, Jeff   Unattached 13.48  
7. Hicks, Antwon   Unattached 13.67  
8. townsend, fredrick   Unattached 13.68  
9. Ames, Brendan   Train Gang 13.97  
110m Hurdles University Section 2
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hill, Devon SR-4 Miami 13.58  
2. Adams, Spencer JR-3 Clemson 13.72  
3. Dutch, Johnny   Train Gang 13.73  
4. Lovett, Eddie SO-2 Florida 13.86  
5. Nkrumah, Keith JR-3 Norfolk State 13.94  
6. Massenburg, Aramis SR-4 Norfolk State 14.12  
7. Artis-Gray, Jeff JR-3 Virginia Tech 14.13  
8. Maxey, Marcus JR-3 Clemson 14.16  
110m Hurdles University Section 3
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. lopez lopez, francisco   Unattached 14.09  
2. Clarke, Kemar SR-4 Bethune-Cookman 14.10  
3. Emere, Steve JR-3 Florida A&M 14.13  
4. Rolle, Charlton SR-4 Clemson 14.17  
5. Boyd, Jason SR-4 St. Augustine's 14.18
6. Thompson, Josh FR-1 Pittsburgh 14.30
7. Cook, Christian FR-1 Miami 14.48  
8. Boateng, Christian FR-1 Morgan State 14.71
110m Hurdles University Section 4
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Al-Ameen, Alex   Train Gang 14.03  
2. Barroilhet, Gonzalo SR-4 Florida State 14.09  
3. Wyatt, Vincent FR-1 Radford 14.18  
4. Holman, Cory SR-4 Georgia 14.19  
5. Hill, Tashaun JR-3 Pittsburgh 14.29
6. Samuels, Joseph SO-2 East Carolina 14.36
  Carroll, Damarius   Bos Elite NT  
  Robinson, Emmanuel FR-1 Morgan State NT  
110m Hurdles University Section 5
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Murray, Ty'reak SO-2 St. Augustine's 14.24
2. McFrazier, Joshua SO-2 Temple 14.33
3. Daube, Karlis JR-3 Western Kentucky 14.33  
4. Lindsay, David JR-3 UNC-Wilmington 14.68  
5. Byrd, Justin JR-3 Florida State 14.75  
6. Lewis, Jeffery SO-2 N. Carolina A&T 14.79  
7. Johnson, Cyrus FR-1 Western Kentucky 14.79  
8. Williams, Anthony FR-1 George Mason 15.89  
110m Hurdles University Section 6
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ray, Zach SR-4 Maryland 14.26
2. Hall, Cameron FR-1 Savannah State 14.45  
3. Griffith, Ronnie SR-4 St. Augustine's 14.46
4. Powell, Glenn FR-1 Georgia Tech 14.68  
5. Semien, Robert FR-1 Mississippi 14.86  
6. Boyer, Kenny SR-4 Jackson State 14.96  
7. Lane, Jared FR-1 Northeastern 15.15
8. Davis, Darrius FR-1 Fort Valley State 15.24  
9. Nyalls, Carlton FR-1 Florida A&M 15.32  
110m Hurdles University Section 7
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Brady, Geoffrey SO-2 Jackson State 14.76  
2. Bagley, Brandon JR-3 Kentucky 14.82  
3. Salgado, Daniel SO-2 Florida State 14.83  
4. Parker, Chris SR-4 Maryland 15.03  
5. Scantling, Garrett FR-1 Georgia 15.16  
6. MacDonald, Jackson SO-2 Northeastern 15.36
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1. Tucker, Walter   American Heritage 14.17   - 3.2
2. Dillon, Kimlon   Apopka 14.22   - 3.2
3. Battle, John   Hallandale 14.58   - 3.2
4. Taylor-Haynes, William   Alonso 14.61   - -0.6
5. Neal, Keanu   South Sumter 14.64   - 0.6
6. Anderson , Nicholas   Wekiva 14.68   - 0.6
7. Reynolds, Grant   Trinity Prep 14.91   - -0.6
8. Isang, Iman   McCallie School 14.99   - 0.6
9. Tatham, Jeremy   St. Thomas Aquinas 15.00   - 3.2
10. Donald, Larry   Bartram Trail 15.14   - 0.6
11. Cromartie, Justin   Chiles 15.16   - 0.6
12. Toussaint, Yveneld   Vero Beach 15.17   - -0.6
13. Williams, Kadeem   Flagler Palm Coast 15.19   - -0.6
14. Gordon, Deron   Boyd Anderson 15.24   - -0.6
15. Foshee, Daniel   Harmony 15.28   - 1.5
16. Williams, Shamon   Gainesville 15.50   - 2.5
17. Lawson, Jay   Brookwood 15.54   - 1.5
18. Hill, Jabari   Miramar 15.57   - 3.2
19. James, Draeland   PROVIDENCE 15.58   - 1.5
20. Ausustin, Carl   Cypress Creek High School 15.58   - 1.5
21. Booth, Charles   Jefferson 15.61   - 0.6
22. Porter, Deondre   Jefferson 15.64   - -0.6
23. Daniels, Damien   Gibbs 15.86   - 2.5
24. Williams, Clyde   Miramar 15.89   - 2.5
25. Spears, Ro'Derick   North Port 15.95   - 0.6
26. Flounders, Britton   Olympia 15.99   - -0.6
27. Mcclary, Gabriel   Winter Park 16.02   - 0.2
28. Long, Deric   Westminster 16.03   - 2.9
29. Mitchell, Randall   Gonzaga 16.04   - 1.5
30. McMillon, Terry   Spruce Creek 16.09   - -0.6
31. Duncan, Antonio   Hallandale 16.18   - -0.6
32. Peters, Scott   Westminster 16.18   - 1.5
32. Maiga, Ibrahim   Wheeler 16.18   - 2.5
34. Erwin, Michael   Florida Christian 16.35   - 0.2
35. Noel, Isaiah   Charlotte 16.42   - 2.8
36. Dixon, Jonathan   Bolles 16.45   - 2.9
37. Torsza, Ryan   Bartram Trail 16.52   - 0.2
38. Lester, Luke   Palmetto 16.55   - 2.5
39. Mizzell, John   Cypress Creek High School 16.59   - 2.8
40. Brown, Dejan   Naples 16.70   - 2.9
41. Gray, Darien   Gonzaga 16.79   - 2.5
42. Carrier, Nathan   Trinity Prep 16.81   - 2.8
43. Ried, Jamaree   Anclote 17.20   - 2.6
44. Thomas, Chris   Hardin Valley 17.28   - 2.6
45. Nieto, Carlos   Florida Christian 17.32   - 2.8
46. Holton, Marcus   Chiles 17.56   - 2.9
47. Morrision, Nick   Leesburg 17.67   - 2.9
48. Roberts, Thomas   Lecanto 18.09   - 2.6
49. Burum, Isaiah   Hardin Valley 18.49   - 2.9
50. Phillips, John   Alonso 18.54   - 2.8
51. Foster, Reis   Lecanto 18.91   - 2.6
  Cooper, Sammie   Flagler Palm Coast NT   - 0.2
110m Hurdles High School Section 1
W: 3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Tucker, Walter   American Heritage 14.17  
2. Dillon, Kimlon   Apopka 14.22  
3. Battle, John   Hallandale 14.58  
4. Tatham, Jeremy   St. Thomas Aquinas 15.00  
5. Hill, Jabari   Miramar 15.57  
110m Hurdles High School Section 2
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Neal, Keanu   South Sumter 14.64  
2. Anderson , Nicholas   Wekiva 14.68  
3. Isang, Iman   McCallie School 14.99  
4. Donald, Larry   Bartram Trail 15.14  
5. Cromartie, Justin   Chiles 15.16  
6. Booth, Charles   Jefferson 15.61  
7. Spears, Ro'Derick   North Port 15.95  
110m Hurdles High School Section 3
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Taylor-Haynes, William   Alonso 14.61  
2. Reynolds, Grant   Trinity Prep 14.91  
3. Toussaint, Yveneld   Vero Beach 15.17  
4. Williams, Kadeem   Flagler Palm Coast 15.19  
5. Gordon, Deron   Boyd Anderson 15.24  
6. Porter, Deondre   Jefferson 15.64  
7. Flounders, Britton   Olympia 15.99  
8. McMillon, Terry   Spruce Creek 16.09  
9. Duncan, Antonio   Hallandale 16.18  
110m Hurdles High School Section 4
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Foshee, Daniel   Harmony 15.28  
2. Lawson, Jay   Brookwood 15.54  
3. James, Draeland   PROVIDENCE 15.58  
4. Ausustin, Carl   Cypress Creek High School 15.58  
5. Mitchell, Randall   Gonzaga 16.04  
6. Peters, Scott   Westminster 16.18  
110m Hurdles High School Section 5
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Williams, Shamon   Gainesville 15.50  
2. Daniels, Damien   Gibbs 15.86  
3. Williams, Clyde   Miramar 15.89  
4. Maiga, Ibrahim   Wheeler 16.18  
5. Lester, Luke   Palmetto 16.55  
6. Gray, Darien   Gonzaga 16.79  
110m Hurdles High School Section 6
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mcclary, Gabriel   Winter Park 16.02  
2. Erwin, Michael   Florida Christian 16.35  
3. Torsza, Ryan   Bartram Trail 16.52  
  Cooper, Sammie   Flagler Palm Coast NT  
110m Hurdles High School Section 7
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Noel, Isaiah   Charlotte 16.42  
2. Mizzell, John   Cypress Creek High School 16.59  
3. Carrier, Nathan   Trinity Prep 16.81  
4. Nieto, Carlos   Florida Christian 17.32  
5. Phillips, John   Alonso 18.54  
110m Hurdles High School Section 8
W: 2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Long, Deric   Westminster 16.03  
2. Dixon, Jonathan   Bolles 16.45  
3. Brown, Dejan   Naples 16.70  
4. Holton, Marcus   Chiles 17.56  
5. Morrision, Nick   Leesburg 17.67  
6. Burum, Isaiah   Hardin Valley 18.49  
110m Hurdles High School Section 9
W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ried, Jamaree   Anclote 17.20  
2. Thomas, Chris   Hardin Valley 17.28  
3. Roberts, Thomas   Lecanto 18.09  
4. Foster, Reis   Lecanto 18.91  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Jackson, Bershawn   G.W.Express/Nike 48.49   -
2. Dutch, Johnny   Train Gang 48.96   -
3. Hollimon, Austin   Unattached 50.61   -
4. Blanks, Carson SR-4 Mississippi 50.79   -
5. Victorian, Jibri JR-3 Coppin State 50.98 -
6. Lowery, Jermaine SR-4 Pittsburgh 51.02 -
7. Adams, Phillip SR-4 Georgia 51.22   -
8. Charles, Trey SR-4 Morgan State 51.45 -
9. beauvais, alie   Zenith Velocity AC 51.48   -
10. Briscoe, Mario   Drivephaze 51.49   -
11. Harley, Quinton JR-3 East Carolina 51.73 -
12. Branch, Drew FR-1 Georgia 51.89   -
13. Vitale, Stephen SO-2 Boston U. 52.02 -
14. Stenner, Juan FR-1 South Carolina 52.11   -
15. Daube, Karlis JR-3 Western Kentucky 52.18   -
16. Sharahili, Bandar   Saudi Arabia 52.38   -
17. Noel, Akido JR-3 St. Augustine's 52.46 -
18. Garcia-Tunon, Javier   Unattached 52.48   -
19. Burroughs, Devon JR-3 St. Augustine's 52.70 -
20. Ray, Zach SR-4 Maryland 52.73 -
21. Nkrumah, Keith JR-3 Norfolk State 52.93   -
22. Empty, George JR-3 George Mason 52.98 -
22. Lowery, Jerome SR-4 Pittsburgh 52.98 -
24. Greaves, Karym SR-4 St. Augustine's 53.00 -
25. Cole, William JR-3 Buffalo 53.11   -
26. Hindes, Ryan SR-4 Indiana 53.16   -
27. Bejarano, Michael SR-4 Florida Int'l 53.22   -
28. Peterson, Rod   Bos Elite 53.32   -
29. Samuels, Joseph SO-2 East Carolina 53.61 -
30. Olinger, Brett SR-4 Radford 53.62   -
31. Bully, Ras-Len SR-4 Florida Int'l 53.64   -
32. Farquhason, Richard SR-4 Coppin State 53.88   -
33. Reed, Jarius SO-2 Virginia State 53.91   -
34. Castilletti, Mark SO-2 Rhode Island 53.93 -
35. Hill, Devon SR-4 Miami 53.99   -
36. Word, Brian SO-2 Mississippi 53.99   -
37. Rucker, Reggie   G.W.Express/Nike 54.05   -
38. Colon, Anthony SO-2 UNC-Wilmington 54.10   -
39. Massenburg, Aramis SR-4 Norfolk State 54.17   -
40. Burnside, Nejmi SO-2 South Carolina 54.21   -
41. Boateng, Christian FR-1 Morgan State 54.21   -
42. Cook, Christian FR-1 Miami 54.44   -
43. Adams, Spencer JR-3 Clemson 54.64   -
44. Chavous, Andrew FR-1 Winthrop 55.11   -
45. Boonham, Victor JR-3 Rhode Island 55.26 -
46. Alejandro, Eric   Unattached 55.28   -
47. Cameron, Clive SO-2 Virginia State 57.64   -
400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jackson, Bershawn   G.W.Express/Nike 48.49  
2. Dutch, Johnny   Train Gang 48.96  
3. Hollimon, Austin   Unattached 50.61  
4. Charles, Trey SR-4 Morgan State 51.45
5. beauvais, alie   Zenith Velocity AC 51.48  
6. Sharahili, Bandar   Saudi Arabia 52.38  
7. Colon, Anthony SO-2 UNC-Wilmington 54.10  
8. Alejandro, Eric   Unattached 55.28  
400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Blanks, Carson SR-4 Mississippi 50.79  
2. Lowery, Jermaine SR-4 Pittsburgh 51.02
3. Adams, Phillip SR-4 Georgia 51.22  
4. Stenner, Juan FR-1 South Carolina 52.11  
5. Garcia-Tunon, Javier   Unattached 52.48  
6. Nkrumah, Keith JR-3 Norfolk State 52.93  
7. Rucker, Reggie   G.W.Express/Nike 54.05  
8. Adams, Spencer JR-3 Clemson 54.64  
9. Cameron, Clive SO-2 Virginia State 57.64  
400 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Victorian, Jibri JR-3 Coppin State 50.98
2. Briscoe, Mario   Drivephaze 51.49  
3. Harley, Quinton JR-3 East Carolina 51.73
4. Noel, Akido JR-3 St. Augustine's 52.46
5. Burroughs, Devon JR-3 St. Augustine's 52.70
6. Cole, William JR-3 Buffalo 53.11  
7. Peterson, Rod   Bos Elite 53.32  
400 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Daube, Karlis JR-3 Western Kentucky 52.18  
2. Samuels, Joseph SO-2 East Carolina 53.61
3. Olinger, Brett SR-4 Radford 53.62  
4. Bully, Ras-Len SR-4 Florida Int'l 53.64  
5. Hill, Devon SR-4 Miami 53.99  
400 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Branch, Drew FR-1 Georgia 51.89  
2. Ray, Zach SR-4 Maryland 52.73
3. Greaves, Karym SR-4 St. Augustine's 53.00
4. Hindes, Ryan SR-4 Indiana 53.16  
5. Bejarano, Michael SR-4 Florida Int'l 53.22  
6. Farquhason, Richard SR-4 Coppin State 53.88  
7. Reed, Jarius SO-2 Virginia State 53.91  
8. Castilletti, Mark SO-2 Rhode Island 53.93
9. Boateng, Christian FR-1 Morgan State 54.21  
400 Hurdles Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Vitale, Stephen SO-2 Boston U. 52.02
2. Empty, George JR-3 George Mason 52.98
3. Lowery, Jerome SR-4 Pittsburgh 52.98
4. Word, Brian SO-2 Mississippi 53.99  
5. Massenburg, Aramis SR-4 Norfolk State 54.17  
6. Burnside, Nejmi SO-2 South Carolina 54.21  
7. Cook, Christian FR-1 Miami 54.44  
8. Chavous, Andrew FR-1 Winthrop 55.11  
9. Boonham, Victor JR-3 Rhode Island 55.26
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Cleaver, Matt SR-4 Georgia 8:49.38   -
2. McCormack, Ty SO-2 Clemson 8:59.65   -
3. Parrish, Mark SO-2 Florida 9:01.01   -
4. DiGennaro, Michael   Delaware Running Co. 9:05.45   -
5. Chettleburgh, Kyle SR-4 Western Kentucky 9:05.92   -
6. Koenck, Jonathon SR-4 McNeese State 9:08.96   -
7. Chesire, Elias SO-2 Florida A&M 9:10.50   -
8. Anderson, Michael SR-4 Florida 9:21.65   -
9. Winters, Shuaib SR-4 Florida A&M 9:28.80   -
10. Sparks, Charlie SO-2 Georgia 9:32.50   -
11. Barron, Gabriel FR-1 Webber 9:36.98   -
12. Boiywo, David JR-3 Florida Tech 9:38.60   -
13. Moreaux, Brock SO-2 McNeese State 9:39.21   -
14. Price, Lewis JR-3 Tampa 9:48.34   -
15. Kogut, Andrew FR-1 McNeese State 9:51.11   -
16. Hernandez, Omar JR-3 Nova Southeastern 9:54.96   -
17. Scott, Brandon SO-2 Webber 9:57.12   -
18. Crecco, Nico JR-3 Nova Southeastern 10:46.09   -
19. Gide, Bsrat JR-3 Fort Valley State 10:46.99   -
20. Clare, Patrick SO-2 Embry-Riddle 10:47.72   -
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME SC
1. PURE Athletics A Mookie Salaam, Keston Bledman, Travis Padgett, Nickel Ashmeade 38.64   -
2. Florida A Jeff Demps, Tony McQuay, Leonardo Seymore, Dedric Dukes 38.91   -
3. Canadian Relay Team A Richard Adu-bobie, Seyi Smith, Jared Connaughton, Olwasegun Makinde 39.16   -
5. SPEED ELITE A Johnson Hancock, Calesio Newman, Willie Perry, Antonio Sales 39.61   -
6. South Carolina A Damiere Byrd, Chris Royster, Clayton Gravesande, Eric Winfrey 39.92   -
7. N. Carolina A&T A Earl House, Darryl Williams, Jarrell Elliott, Torrance Womack 40.13   -
8. Indiana A Tyler Sult, Kind Butler, Chris Vaughn, Nick Stoner 40.17   -
9. Venezuela A Jermaine Chirinos, Arturo Ramirez, Diego Rivas, Jose Acevedo 40.24   -
11. Charleston Southern A Rozzie Johnson, Javon Young, Cornelius Tyler, Lavon Allen 40.39   -
12. Mississippi A Michael Granger, Isiah Young, Creighton Serrette, Bradley Shields 40.40   -
13. Clemson A Warren Fraser, Justin Murdock, Jameel Abdul-Mateen, Spencer Adams 40.53   -
14. Georgia A Chris Foster, Waymon Storey, Eric Harris, Phillip Adams 40.55   -
15. Jackson State A Geoffrey Brady, Anaso Jobodwana, Richard Kelly, Brent Lee 40.58   -
16. Savannah State A Darrius Baker, Chazwyn Price, Cameron Hall, Eric Plump 40.87   -
17. St. Augustine's A Julius West, James Quarles, Ramaan Ansley, Sean Stuart 41.02 -
18. Miami A Jason Johnson, Devon Hill, Bassim El-Sabawi, Christian Cook 41.03   -
19. N.C. Central A Brandon Addison, Phillip Barren, Snonsio Boye-Weah, Jaye Pratt 41.12   -
20. Bethune-Cookman A Darnell Washington, Joshua Perkins, Christopher Jackson, Kemar Clarke 41.13   -
21. Pittsburgh A Tashaun Hill, Micah Murray, Josh Thompson, Antony Hobwana 41.43 -
22. Maryland A Shawn David, John Davenport, Dareem David, Floyd Hawkes 41.46 -
23. Long Island A Corryl Boyd, Brian Richards, Nickolei Mahlung, Jarenn Stewart 41.55 -
24. Embry-Riddle A Reagan Beal, Bryan Ray, Jeff McClary, Leon Robinson 41.62 -
25. Florida Int'l A Khristian Campbell, Desmond McGill, Ras-Len Bully, Alexander Paul 41.77   -
26. Radford A Brett Olinger, Allen Dooms, Ronquis Posey, Joseph Betts 41.79   -
27. Rhode Island A Nicholas Guscott, Victor Boonham, Ronald Woodley, Jalen Young 41.83 -
28. Temple A Lionel Wilson, Dylan Pensyl, Alex McGee, Damian Myers 42.02 -
29. UNC-Wilmington A Creshawn Wilkes, Jeremy Johnson, David Lindsay, Johnathan Nixon 42.12   -
30. Nova Southeastern A Matt Seese, Robert Moise, Cameron Hemenez, Talyn Washington 42.28   -
31. McNeese State A Morgan Wells, Torian Lindsey, Ernest Celestie, Tevon Remo 42.44   -
32. Fort Valley State A Brentnol Baker, Darrius Davis, Roger Chaney Jr., Blair Hunter 42.73   -
33. Tulane A Justyn Shackleford, Jon Frano, Christopher Arechiga, Jared Firestone 42.96   -
34. Velocity Striders A Elias Madrid, Xarious Henderson, Malcolm Jones-Lane, Jeremy Harden 43.36   -
4 x 100m Relay College/Open Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1. PURE Athletics (A) Salaam, Bledman, Padgett, Ashmeade 38.64  
2. Florida (A) Demps, McQuay, Seymore, Dukes 38.91  
3. Canadian Relay Team (A) Adu-bobie, Smith, Connaughton, Makinde 39.16  
4. South Carolina (A) Byrd, Royster, Gravesande, Winfrey 39.92  
4 x 100m Relay College/Open Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
1. SPEED ELITE (A) Hancock, Newman, Perry, Sales 39.61  
2. N. Carolina A&T (A) House, Williams, Elliott, Womack 40.13  
3. Indiana (A) Sult, Butler, Vaughn, Stoner 40.17  
4. Venezuela (A) Jermaine Chirinos, Arturo Ramirez, Diego Rivas, Jose Acevedo 40.24  
5. Clemson (A) Fraser, Murdock, Abdul-Mateen, Adams 40.53  
6. Georgia (A) Foster, Storey, Harris, Adams 40.55  
7. St. Augustine's (A) West, Quarles, Ansley, Stuart 41.02
8. Nova Southeastern (A) Seese, Moise, Hemenez, Washington 42.28  
4 x 100m Relay College/Open Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Charleston Southern (A) Johnson, Young, Tyler, Allen 40.39  
2. Mississippi (A) Granger, Young, Serrette, Shields 40.40  
3. Temple (A) Wilson, Pensyl, McGee, Myers 42.02
4. Tulane (A) Shackleford, Frano, Arechiga, Firestone 42.96  
5. Velocity Striders (A) Madrid, Henderson, Jones-Lane, Harden 43.36  
4 x 100m Relay College/Open Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Savannah State (A) Baker, Price, Hall, Plump 40.87  
2. Miami (A) Johnson, Hill, El-Sabawi, Cook 41.03  
3. N.C. Central (A) Addison, Barren, Boye-Weah, Pratt 41.12  
4. Bethune-Cookman (A) Washington, Perkins, Jackson, Clarke 41.13  
5. Pittsburgh (A) Hill, Murray, Thompson, Hobwana 41.43
6. Maryland (A) David, Davenport, David, Hawkes 41.46
7. Fort Valley State (A) Baker, Davis, Chaney Jr., Hunter 42.73  
4 x 100m Relay College/Open Section 5
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Jackson State (A) Brady, Jobodwana, Kelly, Lee 40.58  
2. Long Island (A) Boyd, Richards, Mahlung, Stewart 41.55
3. Embry-Riddle (A) Beal, Ray, McClary, Robinson 41.62
4. Florida Int'l (A) Campbell, McGill, Bully, Paul 41.77  
5. Radford (A) Olinger, Dooms, Posey, Betts 41.79  
6. Rhode Island (A) Guscott, Boonham, Woodley, Young 41.83
7. UNC-Wilmington (A) Wilkes, Johnson, Lindsay, Nixon 42.12  
8. McNeese State (A) Wells, Lindsey, Celestie, Remo 42.44