February 18, 2012
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Haak, Dennis FR-1 Wis.-Stevens Point 1:55.68 10
2. Maio, Dominic   Unattached 1:55.91 8
3. Wierzba, Ryan FR-1 Wis.-Stevens Point 1:56.22 6
4. Zimmerman, Cory JR-3 Ripon 1:56.72 5
5. Flores, Jose SR-4 Carthage 1:56.79 4
6. Kautza, Chris SR-4 Wis.-Whitewater 1:57.61 3
7. Bottcher, Jamie SO-2 Wis.-La Crosse 1:58.11 2
8. Duckow, Nicholas SR-4 Wis.-Stevens Point 1:58.23 1
9. Krause, Bryan SO-2 Wis.-Eau Claire 1:58.43 -
10. Botz, Rudy FR-1 Wis.-Stevens Point 1:59.28 -
11. Dewar, Andrew JR-3 Coe 1:59.30 -
12. Martin, Josh FR-1 Wis.-Whitewater 1:59.33 -
13. Baumann, Ethan SR-4 Wis.-Stout 1:59.41 -
14. Erickson, Nick FR-1 Wis.-Eau Claire 1:59.50 -
15. Schneider, Jake SO-2 St. Norbert 1:59.73 -
16. Spoon, Joseph FR-1 Wis.-Stevens Point 2:00.15 -
17. Trzebiatowski, Jon JR-3 Wis.-Stevens Point 2:00.35 -
18. Baker, Tim SO-2 Wis.-Stevens Point 2:00.36 -
19. Parker, Dustin JR-3 Carthage 2:00.49 -
20. Clementz, Ryan FR-1 Wis.-Whitewater 2:00.51 -
21. Swift, Benny SO-2 St. Norbert 2:00.60 -
22. Biancuzzo, Nick SO-2 Wisconsin Lutheran 2:00.94 -
23. Smith, David JR-3 Wis.-Stout 2:01.26 -
24. Thoresen, Dan SO-2 Lawrence 2:01.48 -
25. Urbanski, Anthony FR-1 Wis.-Whitewater 2:01.63 -
26. Fote, Justin FR-1 St. Norbert 2:01.99 -
27. Riley, Robby FR-1 Wis.-Eau Claire 2:02.16 -
28. Adkinson, Alex JR-3 Wis.-Eau Claire 2:02.23 -
29. Freund, Mitch FR-1 Wis.-Stout 2:02.29 -
30. Krause, Matthew SO-2 Carthage 2:02.32 -
31. Berumen, Rickey FR-1 Wis.-Stevens Point 2:03.06 -
32. Zangl, Alex FR-1 St. Norbert 2:03.07 -
33. Mangian, Mike SO-2 Lawrence 2:04.06 -
34. Message, Matt FR-1 Wis.-Stout 2:04.48 -
35. Mangan, Pat FR-1 Lawrence 2:05.87 -
36. Ameling, Jon SO-2 Coe 2:06.84 -
37. Grimsrud, Dylan FR-1 Lakeland 2:07.43 -
38. Hull, Andrew SO-2 St. Norbert 2:11.27 -
39. Fedele, D'Monti SO-2 Carthage 2:19.24 -
40. Song, InWoo FR-1 Ripon 2:31.10 -
41. Spencer, Cody SO-2 Coe 2:39.29 -
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Haak, Dennis FR-1 Wis.-Stevens Point 1:55.68 10
2. Maio, Dominic   Unattached 1:55.91 8
3. Wierzba, Ryan FR-1 Wis.-Stevens Point 1:56.22 6
4. Zimmerman, Cory JR-3 Ripon 1:56.72 5
5. Flores, Jose SR-4 Carthage 1:56.79 4
6. Kautza, Chris SR-4 Wis.-Whitewater 1:57.61 3
7. Duckow, Nicholas SR-4 Wis.-Stevens Point 1:58.23 1
8. Krause, Bryan SO-2 Wis.-Eau Claire 1:58.43 -
9. Botz, Rudy FR-1 Wis.-Stevens Point 1:59.28 -
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Bottcher, Jamie SO-2 Wis.-La Crosse 1:58.11 2
2. Baumann, Ethan SR-4 Wis.-Stout 1:59.41 -
3. Schneider, Jake SO-2 St. Norbert 1:59.73 -
4. Trzebiatowski, Jon JR-3 Wis.-Stevens Point 2:00.35 -
5. Baker, Tim SO-2 Wis.-Stevens Point 2:00.36 -
6. Thoresen, Dan SO-2 Lawrence 2:01.48 -
7. Urbanski, Anthony FR-1 Wis.-Whitewater 2:01.63 -
8. Adkinson, Alex JR-3 Wis.-Eau Claire 2:02.23 -
9. Mangian, Mike SO-2 Lawrence 2:04.06 -
10. Mangan, Pat FR-1 Lawrence 2:05.87 -
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Dewar, Andrew JR-3 Coe 1:59.30 -
2. Martin, Josh FR-1 Wis.-Whitewater 1:59.33 -
3. Erickson, Nick FR-1 Wis.-Eau Claire 1:59.50 -
4. Spoon, Joseph FR-1 Wis.-Stevens Point 2:00.15 -
5. Parker, Dustin JR-3 Carthage 2:00.49 -
6. Clementz, Ryan FR-1 Wis.-Whitewater 2:00.51 -
7. Swift, Benny SO-2 St. Norbert 2:00.60 -
8. Riley, Robby FR-1 Wis.-Eau Claire 2:02.16 -
9. Berumen, Rickey FR-1 Wis.-Stevens Point 2:03.06 -
800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Biancuzzo, Nick SO-2 Wisconsin Lutheran 2:00.94 -
2. Smith, David JR-3 Wis.-Stout 2:01.26 -
3. Fote, Justin FR-1 St. Norbert 2:01.99 -
4. Freund, Mitch FR-1 Wis.-Stout 2:02.29 -
5. Krause, Matthew SO-2 Carthage 2:02.32 -
6. Zangl, Alex FR-1 St. Norbert 2:03.07 -
7. Message, Matt FR-1 Wis.-Stout 2:04.48 -
8. Ameling, Jon SO-2 Coe 2:06.84 -
800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Grimsrud, Dylan FR-1 Lakeland 2:07.43 -
2. Hull, Andrew SO-2 St. Norbert 2:11.27 -
3. Fedele, D'Monti SO-2 Carthage 2:19.24 -
4. Song, InWoo FR-1 Ripon 2:31.10 -
5. Spencer, Cody SO-2 Coe 2:39.29 -