March 23-24, 2012
|
Emory - Atlanta, GA
ICON KEY: DIII All-Ohio

Men 1500m Run unseeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Neill, John SR-4 Columbus St. 4:01.48   -
2. Kline, Brad SO-2 Wilmington (Ohio) 4:03.27 -
3. Reeves, Nathan FR-1 Columbus St. 4:03.49   -
4. Rogers, James JR-3 Hope 4:03.69   -
5. Cowgill, Kyler SR-4 Wittenberg 4:04.82 -
6. Crews, Patrick FR-1 Emory 4:05.73   -
7. Murray, Michael   Unattached 4:09.97   -
8. Cowgill, Jarrett SR-4 Wittenberg 4:10.23 -
9. Wenaas, Matt SO-2 Wis.-Eau Claire 4:10.63   -
10. Wegener, Jeremy FR-1 Georgia Tech 4:11.03   -
11. Stansky, Austin FR-1 Lee (Tenn.) 4:11.98   -
12. Hart, Tyler SO-2 Wis.-Eau Claire 4:13.00   -
13. Borden, Michael JR-3 Wis.-Eau Claire 4:13.78   -
14. Deja, Matt SR-4 Alma 4:14.39   -
15. O'Connell, Austin FR-1 Georgia Tech 4:16.18   -
16. Cole, Alex SO-2 Wis.-Eau Claire 4:16.35   -
17. Hewitt, William SR-4 Hope 4:16.77   -
18. Butler, Austin FR-1 Wittenberg 4:18.44   -
19. Mahaffey, Drew JR-3 Anderson (S.C.) 4:18.54   -
20. Adkinson, Alex JR-3 Wis.-Eau Claire 4:18.99   -
21. Welch, Ryne SO-2 Anderson (S.C.) 4:22.04   -
22. Coop, Andrew FR-1 Concordia (Wis.) 4:22.62   -
23. Blumenthal, Trent SO-2 Birmingham-Southern 4:23.10   -
24. McKevitt, Dylan FR-1 Cedarville 4:24.42   -
24. Hagen, Ryan SR-4 Wittenberg 4:24.42   -
26. Gullette, Adam FR-1 Lee (Tenn.) 4:24.55   -
27. Burrell, Nathaniel SO-2 Cedarville 4:24.87   -
28. Guenther, Jordan SO-2 Concordia (Wis.) 4:24.93   -
29. Gries, Kevin JR-3 Concordia (Wis.) 4:25.39   -
30. Caneega, Michael FR-1 Oglethorpe 4:29.28   -
31. Justice, Blake FR-1 Lee (Tenn.) 4:30.87   -
32. Ahle, Tyler FR-1 Wilmington (Ohio) 4:30.90   -
33. Krobath, Sam FR-1 Wilmington (Ohio) 4:35.41   -
34. Bryant, Trevor SO-2 Cedarville 4:41.39   -
35. Tillmann, Joshua FR-1 Concordia (Wis.) 4:43.87   -
36. Blubaugh, Scott FR-1 Wilmington (Ohio) 4:49.64   -
37. Kilpatrick, Jared JR-3 Alma 5:02.76   -
  Koskiewicz, Billy   Unattached 4:02.97   -
  Elliott, Terris   UNAT-Lee (Tenn.) 4:12.22   -
1500m Run unseeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Neill, John SR-4 Columbus St. 4:01.48  
2. Kline, Brad SO-2 Wilmington (Ohio) 4:03.27
3. Reeves, Nathan FR-1 Columbus St. 4:03.49  
4. Rogers, James JR-3 Hope 4:03.69  
5. Cowgill, Kyler SR-4 Wittenberg 4:04.82
6. Crews, Patrick FR-1 Emory 4:05.73  
7. Wegener, Jeremy FR-1 Georgia Tech 4:11.03  
8. Deja, Matt SR-4 Alma 4:14.39  
9. Hewitt, William SR-4 Hope 4:16.77  
10. Koskiewicz, Billy   Unattached 4:02.97  
1500m Run unseeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Murray, Michael   Unattached 4:09.97  
2. Cowgill, Jarrett SR-4 Wittenberg 4:10.23
3. Wenaas, Matt SO-2 Wis.-Eau Claire 4:10.63  
4. Stansky, Austin FR-1 Lee (Tenn.) 4:11.98  
5. Hart, Tyler SO-2 Wis.-Eau Claire 4:13.00  
6. Borden, Michael JR-3 Wis.-Eau Claire 4:13.78  
7. O'Connell, Austin FR-1 Georgia Tech 4:16.18  
8. Cole, Alex SO-2 Wis.-Eau Claire 4:16.35  
9. Mahaffey, Drew JR-3 Anderson (S.C.) 4:18.54  
10. Adkinson, Alex JR-3 Wis.-Eau Claire 4:18.99  
11. Blumenthal, Trent SO-2 Birmingham-Southern 4:23.10  
12. Hagen, Ryan SR-4 Wittenberg 4:24.42  
13. Elliott, Terris   UNAT-Lee (Tenn.) 4:12.22  
1500m Run unseeded Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Butler, Austin FR-1 Wittenberg 4:18.44  
2. Welch, Ryne SO-2 Anderson (S.C.) 4:22.04  
3. Coop, Andrew FR-1 Concordia (Wis.) 4:22.62  
4. McKevitt, Dylan FR-1 Cedarville 4:24.42  
5. Gullette, Adam FR-1 Lee (Tenn.) 4:24.55  
6. Burrell, Nathaniel SO-2 Cedarville 4:24.87  
7. Guenther, Jordan SO-2 Concordia (Wis.) 4:24.93  
8. Gries, Kevin JR-3 Concordia (Wis.) 4:25.39  
9. Caneega, Michael FR-1 Oglethorpe 4:29.28  
10. Justice, Blake FR-1 Lee (Tenn.) 4:30.87  
11. Ahle, Tyler FR-1 Wilmington (Ohio) 4:30.90  
12. Krobath, Sam FR-1 Wilmington (Ohio) 4:35.41  
13. Bryant, Trevor SO-2 Cedarville 4:41.39  
14. Tillmann, Joshua FR-1 Concordia (Wis.) 4:43.87  
15. Blubaugh, Scott FR-1 Wilmington (Ohio) 4:49.64  
16. Kilpatrick, Jared JR-3 Alma 5:02.76