05/04 - May 05, 2012
|
Concordia (Ill.) - River Forest, IL

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Williams, Josh SO-2 Edgewood 15:22.76 10
2. Mickesh, Grant JR-3 Edgewood 15:26.28 8
3. Schmitt, Drew SO-2 Aurora 15:28.93 6
4. Gries, Kevin JR-3 Concordia (Wis.) 15:46.71 5
5. Boushon, Connor JR-3 Edgewood 15:52.69 4
6. Graham, Danny SR-4 Benedictine (Ill.) 16:05.91 3
7. Hinze, Martin SO-2 Concordia (Wis.) 16:19.20 2
8. Coop, Andrew FR-1 Concordia (Wis.) 16:21.29 1
9. Guenther, Jordan SO-2 Concordia (Wis.) 16:25.17 -
10. Perry, Ryan JR-3 Concordia (Wis.) 16:28.09 -
11. Adams, Jack FR-1 Benedictine (Ill.) 16:29.02 -
12. McBee, Ethan JR-3 Concordia (Ill.) 16:35.87 -
13. Schneider, Jake JR-3 Milwaukee Sch. of Eng. 16:40.22 -
14. Cole, Nick FR-1 Aurora 16:40.48 -
15. Goetschel, Morgan JR-3 Aurora 16:46.88 -
16. Lydy, Tim FR-1 Rockford 16:51.91 -
17. Wolfe, Lucas SO-2 Edgewood 16:52.13 -
18. Revels, Jason FR-1 Edgewood 16:58.33 -
19. Miller, Brandon FR-1 Aurora 17:03.64 -
20. Wallace, Sam FR-1 Wisconsin Lutheran 17:05.57 -
21. Helgren, Thomas JR-3 Concordia (Wis.) 17:09.02 -
22. Lemming, Matt SO-2 Benedictine (Ill.) 17:09.43 -
23. Meilbeck, Robert FR-1 Concordia (Wis.) 17:17.55 -
24. Jaros, Pete FR-1 Aurora 17:23.53 -
25. Oldenburg, Jon SR-4 Concordia (Wis.) 17:28.67 -
26. Belling Jr., Douglas FR-1 Aurora 17:35.56 -
27. Tillmann, Joshua FR-1 Concordia (Wis.) 17:57.98 -
28. Sorenson, Christian SO-2 Concordia (Ill.) 18:06.59 -
29. Jenkins, Evan FR-1 Benedictine (Ill.) 18:15.37 -
30. Woelbling, Eric JR-3 Rockford 18:23.34 -
31. Martinez, Mark FR-1 Benedictine (Ill.) 18:36.75 -
32. Brown, Thomas SO-2 Benedictine (Ill.) 18:58.68 -
33. Graves, Ryan JR-3 Lakeland 19:20.62 -
  Koziczkowski, Trevor SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. NT -
5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Adams, Jack FR-1 Benedictine (Ill.) 16:29.02 -
2. Cole, Nick FR-1 Aurora 16:40.48 -
3. Goetschel, Morgan JR-3 Aurora 16:46.88 -
4. Lydy, Tim FR-1 Rockford 16:51.91 -
5. Revels, Jason FR-1 Edgewood 16:58.33 -
6. Miller, Brandon FR-1 Aurora 17:03.64 -
7. Wallace, Sam FR-1 Wisconsin Lutheran 17:05.57 -
8. Helgren, Thomas JR-3 Concordia (Wis.) 17:09.02 -
9. Lemming, Matt SO-2 Benedictine (Ill.) 17:09.43 -
10. Meilbeck, Robert FR-1 Concordia (Wis.) 17:17.55 -
11. Jaros, Pete FR-1 Aurora 17:23.53 -
12. Oldenburg, Jon SR-4 Concordia (Wis.) 17:28.67 -
13. Belling Jr., Douglas FR-1 Aurora 17:35.56 -
14. Tillmann, Joshua FR-1 Concordia (Wis.) 17:57.98 -
15. Jenkins, Evan FR-1 Benedictine (Ill.) 18:15.37 -
16. Woelbling, Eric JR-3 Rockford 18:23.34 -
17. Martinez, Mark FR-1 Benedictine (Ill.) 18:36.75 -
18. Brown, Thomas SO-2 Benedictine (Ill.) 18:58.68 -
19. Graves, Ryan JR-3 Lakeland 19:20.62 -
5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Williams, Josh SO-2 Edgewood 15:22.76 10
2. Mickesh, Grant JR-3 Edgewood 15:26.28 8
3. Schmitt, Drew SO-2 Aurora 15:28.93 6
4. Gries, Kevin JR-3 Concordia (Wis.) 15:46.71 5
5. Boushon, Connor JR-3 Edgewood 15:52.69 4
6. Graham, Danny SR-4 Benedictine (Ill.) 16:05.91 3
7. Hinze, Martin SO-2 Concordia (Wis.) 16:19.20 2
8. Coop, Andrew FR-1 Concordia (Wis.) 16:21.29 1
9. Guenther, Jordan SO-2 Concordia (Wis.) 16:25.17 -
10. Perry, Ryan JR-3 Concordia (Wis.) 16:28.09 -
11. McBee, Ethan JR-3 Concordia (Ill.) 16:35.87 -
12. Schneider, Jake JR-3 Milwaukee Sch. of Eng. 16:40.22 -
13. Wolfe, Lucas SO-2 Edgewood 16:52.13 -
14. Sorenson, Christian SO-2 Concordia (Ill.) 18:06.59 -
  Koziczkowski, Trevor SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. NT -