January 18, 2013
|
Yale - New Haven, CT

Boys 4 x 800m Relay Over 600

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME SC
1. Northport
(A)
A Mike Branigan, James Dickinson, Devin Sullivan, Chris Odin 8:07.97   -
2. West Springfield
(A)
A John Amann, Michael Muskett, Billy Rabil, Michael Stormo 8:08.62   -
3. Clarence
(A)
A Daniel Huben, Daniel Rogers, Justin Richardson, Benjamin Reinhardt 8:10.19   -
4. Downingtown East
(A)
A Mike Auer, Billy Caldwell, Adam Carcella, Jon Wells 8:10.25   -
5. Syosset
(A)
A Dale Mittleman, Nick Oaussil, Jake Schlessinger, Tyler Italiano 8:24.79   -
6. Kellenberg
(A)
A Cody Olszewski, Dietrich Mosel, Kyle Mooney, Marc Kalny 8:25.39   -
7. Hempfield
(A)
A Andrew Birk, Connor Lehr, Tommy Athey, Duncan Brady 8:33.74   -
8. Fairfield Warde
(A)
A Connor O'Day, Stuart Peters, Aidan Fiol, Nick Gans 8:37.50   -
9. Shenendehowa
(A)
A Dan Janeczko, Anthony Stalter, Connor Buhrmeister, Jerome Pabulayan 8:40.73   -
10. Massapequa
(A)
A Ryan Cooney, Dan Deluna, Anthony Teserrerio, Mike Puleio 8:42.17   -
11. William Hall
(A)
A Ari Klau, Chris Alhquist, Zach Magin, Jason Solinsky 8:42.74   -
12. Pawling
(A)
A Brandon Capo-Roth, Matt Jorgensen, Mike Konchan, Dylan Smith 8:43.66   -
13. Colonie
(A)
A Zach Bell, Elijah Carrick, Erick Bower, Andrew Talbot 8:46.07   -
14. New Milford
(A)
A Zack Guptill, Phil Young, Hugh Sichel, Jay Humphreys 8:48.46   -
15. Midwood
(A)
A Jacob Zolotarevsky, Carl Azy, Ron Livchits, Brandon Bonfilis 8:52.96   -
16. Wilton
(A)
A Spencer Taylor, Travis Taylor, Matt Caswell, Hoelzl Justin 9:07.65   -
17. East Meadow
(A)
A Max Fox-Parenti, Adam Qureshi, Amandeep Singh, Domenic Valenti 9:11.19   -
18. Conard
(A)
A Andrew Bertini, Jake Binder, Jack Wilson, Ben McMahon 9:13.85   -
19. Bay Shore
(A)
A John Moran, Will Fullerton, Noah Craig, Michael Bernardo 9:37.88   -
4 x 800m Relay Over 600 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Northport (A) Branigan, Dickinson, Sullivan, Odin 8:07.97  
2. West Springfield (A) Amann, Muskett, Rabil, Stormo 8:08.62  
3. Clarence (A) Huben, Rogers, Richardson, Reinhardt 8:10.19  
4. Downingtown East (A) Auer, Caldwell, Carcella, Wells 8:10.25  
5. Syosset (A) Mittleman, Oaussil, Schlessinger, Italiano 8:24.79  
6. Kellenberg (A) Olszewski, Mosel, Mooney, Kalny 8:25.39  
7. Fairfield Warde (A) O'Day, Peters, Fiol, Gans 8:37.50  
8. Massapequa (A) Cooney, Deluna, Teserrerio, Puleio 8:42.17  
9. Pawling (A) Capo-Roth, Jorgensen, Konchan, Smith 8:43.66  
4 x 800m Relay Over 600 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Hempfield (A) Birk, Lehr, Athey, Brady 8:33.74  
2. Shenendehowa (A) Janeczko, Stalter, Buhrmeister, Pabulayan 8:40.73  
3. William Hall (A) Klau, Alhquist, Magin, Solinsky 8:42.74  
4. Colonie (A) Bell, Carrick, Bower, Talbot 8:46.07  
5. New Milford (A) Guptill, Young, Sichel, Humphreys 8:48.46  
6. Midwood (A) Zolotarevsky, Azy, Livchits, Bonfilis 8:52.96  
7. Wilton (A) Taylor, Taylor, Caswell, Hoelzl Justin 9:07.65  
8. East Meadow (A) Fox-Parenti, Qureshi, Singh, Valenti 9:11.19  
9. Conard (A) Bertini, Binder, Wilson, McMahon 9:13.85  
10. Bay Shore (A) Moran, Fullerton, Craig, Bernardo 9:37.88