January 18-19, 2013
|
Texas Tech-Athletic Training Center (Retired) - Lubbock, TX
ICON KEY: NJCAA NCCAA NAIA 'B' NCAA DII Prov

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Jackson, Candace SR-4 Texas Tech 23.88 -
2. Burchell, Remona SO-2 Butler County CC 24.18 -
3. White, Cierra SO-2 Texas Tech 24.18 -
4. Blake, Amoy JR-3 Texas Tech 24.32 -
5. Wilson, Isis JR-3 SMU 24.75 -
6. Washington, Craishia SO-2 SMU 24.81 -
7. Mason, Shun-Shauna FR-1 South Plains 24.87 -
8. Kalu, Stephanie SO-2 SMU 24.89 -
9. Williams, Sharrona FR-1 New Mexico JC 25.19 -
10. Sheppard, Shykilia JR-3 Wayland Baptist 25.24 -
11. Swift, Shaneve JR-3 Incarnate Word 25.26 -
12. King, Sharniece SO-2 South Plains 25.28 -
13. Williams, Rhenique FR-1 Texas Tech 25.29 -
14. Clark, Atarah FR-1 South Plains 25.32 -
15. Anderson, Monique JR-3 Texas Lutheran 25.41 -
16. Cuffy, Rachel FR-1 Cowley County CC 25.46 -
17. Scruggs, Rachel FR-1 SMU 25.62 -
18. Weir, Katrina FR-1 New Mexico JC 25.67 -
19. Blount, Aminah SO-2 South Plains 25.73 -
20. Aidoo, Stephanie FR-1 Coffeyville CC 25.80 -
21. Snider, Sarah SR-4 West Texas A&M 25.87 -
22. Leeper, Bri FR-1 West Texas A&M 25.89 -
23. Lee, Leandria   Unattached 25.91 -
24. Palmer, Karolyn SO-2 Abilene Christian 26.05 -
25. Bowens, Paula SR-4 West Texas A&M 26.06 -
26. White, Brittany FR-1 Wayland Baptist 26.09 -
27. Craig, Thronda FR-1 Coffeyville CC 26.14 -
28. Stokes, Bianca SO-2 New Mexico JC 26.18 -
29. Calloway, Chyna JR-3 Wayland Baptist 26.32 -
30. Hooper, Purity FR-1 McMurry 26.44 -
31. Holcombe, Brittney SO-2 Incarnate Word 26.45 -
32. Perry, Amber SO-2 TAMU-Kingsville 26.53 -
33. McCalister, Trianna FR-1 West Texas A&M 26.55 -
34. Anane-Bedokah, Daniela JR-3 Incarnate Word 26.55 -
35. Tarrant, Tara SR-4 West Texas A&M 26.58 -
36. Deck, Santia JR-3 TAMU-Kingsville 26.59 -
37. Boynton, Rashe FR-1 Coffeyville CC 26.61 -
38. Copppedge, Kinsey SO-2 Angelo State 26.62 -
39. Mitchell, Kim FR-1 Coffeyville CC 26.63 -
40. Reece, Dietra FR-1 Central Oklahoma 26.64 -
41. Simpson, Carnisha SO-2 West Texas A&M 26.64 -
42. Biles, Britny JR-3 TAMU-Kingsville 26.66 -
43. Coleman, Shanita JR-3 McMurry 26.67 -
44. Nelson, Logan SO-2 TAMU-Kingsville 26.73 -
45. Holiwell, Marisa JR-3 West Texas A&M 26.84 -
46. Lewis, Sade SO-2 Coffeyville CC 26.85 -
47. Berryman, Madison JR-3 Central Oklahoma 26.87 -
48. Sue, Theresa JR-3 Angelo State 26.92 -
49. Davis, Brianne FR-1 Texas-Pan American 26.97 -
50. Rodriguez, Melissa FR-1 Texas-Pan American 26.99 -
51. Hooper, Paradise FR-1 McMurry 27.00 -
52. Edwards, Kelsey FR-1 McMurry 27.03 -
53. Williams, Lexus SO-2 Abilene Christian 27.06 -
54. Kromah, Mariam FR-1 New Mexico JC 27.15 -
55. Durrough, Janelle JR-3 Wayland Baptist 27.15 -
56. Alexander, Tiana SO-2 McMurry 27.17 -
57. Williams, Jasmine FR-1 McMurry 27.17 -
58. Stephenson, Kiara FR-1 Wayland Baptist 27.18 -
59. Carter, Angelica FR-1 New Mexico JC 27.19 -
60. Dennis, Andrea JR-3 Oklahoma Christian 27.26 -
61. Carrie, Maresha JR-3 SMU 27.29 -
62. Moultrie, Megan FR-1 McMurry 27.33 -
63. Mills, Brianna SO-2 New Mexico JC 27.35 -
64. Cowan, Maegan SO-2 Oklahoma Christian 27.36 -
65. Hinojosa, Carolina FR-1 Texas-Pan American 27.41 -
66. Willis, Earriel SO-2 Cowley County CC 27.43 -
67. Bloodworth, Rebecca FR-1 Oklahoma Christian 27.46 -
68. Taylor, Rakiyah FR-1 Cowley County CC 27.64 -
69. Villarreal, Samantha SR-4 Texas-Pan American 27.74 -
70. Brown, Cydnie SO-2 Butler County CC 27.78 -
71. Baker, Kiarra FR-1 Butler County CC 27.80 -
72. Nelson, Stephanie SO-2 Incarnate Word 27.90 -
73. Edohoukwa, Elizabeth FR-1 Incarnate Word 28.13 -
74. Stafford, Brittany SR-4 TAMU-Kingsville 28.15 -
75. Deason, Alexis SO-2 Coffeyville CC 28.16 -
75. Lacossade, Tarah FR-1 TAMU-Kingsville 28.16 -
77. Edohoukwa, Ekaete FR-1 Incarnate Word 28.17 -
78. Wright, Shanice FR-1 Hardin-Simmons 28.17 -
79. Moore, Ebony SO-2 Incarnate Word 28.21 -
80. Sillemon, Silvia SO-2 McMurry 28.24 -
81. Price, Audrey SO-2 Central Oklahoma 28.29 -
82. Gley, Wilmina SO-2 Oklahoma Christian 28.39 -
83. Montgomery, Kia FR-1 Cowley County CC 28.39 -
84. Williams, Kari SO-2 Texas-Pan American 28.46 -
85. Eberhart, Bethani SO-2 TAMU-Kingsville 28.82 -
86. Bartosch, Brianna SO-2 TAMU-Kingsville 28.84 -
87. Hollins, Crysta FR-1 Incarnate Word 28.99 -
88. Bellah, Kami SR-4 Hardin-Simmons 29.20 -
89. Johnson, Tanesha FR-1 McMurry 29.49 -
90. Garcia, Stephanie SO-2 TAMU-Kingsville 29.63 -
91. Micheva, Ester FR-1 Cowley County CC 29.72 -
92. Goen, Paige FR-1 Hardin-Simmons 30.71 -
93. Allen, Rachel SO-2 Hardin-Simmons 30.87 -
200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jackson, Candace SR-4 Texas Tech 23.88
2. Burchell, Remona SO-2 Butler County CC 24.18
3. Mason, Shun-Shauna FR-1 South Plains 24.87
4. Williams, Rhenique FR-1 Texas Tech 25.29
5. Blount, Aminah SO-2 South Plains 25.73
200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. White, Cierra SO-2 Texas Tech 24.18
2. Blake, Amoy JR-3 Texas Tech 24.32
3. Washington, Craishia SO-2 SMU 24.81
4. Kalu, Stephanie SO-2 SMU 24.89
5. Clark, Atarah FR-1 South Plains 25.32
6. Lee, Leandria   Unattached 25.91
200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wilson, Isis JR-3 SMU 24.75
2. Williams, Sharrona FR-1 New Mexico JC 25.19
3. Swift, Shaneve JR-3 Incarnate Word 25.26
4. King, Sharniece SO-2 South Plains 25.28
5. Weir, Katrina FR-1 New Mexico JC 25.67
6. Stokes, Bianca SO-2 New Mexico JC 26.18
200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sheppard, Shykilia JR-3 Wayland Baptist 25.24
2. Scruggs, Rachel FR-1 SMU 25.62
3. Perry, Amber SO-2 TAMU-Kingsville 26.53
4. Anane-Bedokah, Daniela JR-3 Incarnate Word 26.55
5. Coleman, Shanita JR-3 McMurry 26.67
200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Anderson, Monique JR-3 Texas Lutheran 25.41
2. Cuffy, Rachel FR-1 Cowley County CC 25.46
3. Snider, Sarah SR-4 West Texas A&M 25.87
4. Palmer, Karolyn SO-2 Abilene Christian 26.05
5. Calloway, Chyna JR-3 Wayland Baptist 26.32
200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Leeper, Bri FR-1 West Texas A&M 25.89
2. Williams, Lexus SO-2 Abilene Christian 27.06
3. Nelson, Stephanie SO-2 Incarnate Word 27.90
4. Edohoukwa, Ekaete FR-1 Incarnate Word 28.17
5. Moore, Ebony SO-2 Incarnate Word 28.21
200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Holcombe, Brittney SO-2 Incarnate Word 26.45
2. Deck, Santia JR-3 TAMU-Kingsville 26.59
3. Stephenson, Kiara FR-1 Wayland Baptist 27.18
4. Willis, Earriel SO-2 Cowley County CC 27.43
5. Stafford, Brittany SR-4 TAMU-Kingsville 28.15
200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bowens, Paula SR-4 West Texas A&M 26.06
2. White, Brittany FR-1 Wayland Baptist 26.09
3. Taylor, Rakiyah FR-1 Cowley County CC 27.64
4. Edohoukwa, Elizabeth FR-1 Incarnate Word 28.13
5. Lacossade, Tarah FR-1 TAMU-Kingsville 28.16
6. Garcia, Stephanie SO-2 TAMU-Kingsville 29.63
200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Aidoo, Stephanie FR-1 Coffeyville CC 25.80
2. Craig, Thronda FR-1 Coffeyville CC 26.14
3. Tarrant, Tara SR-4 West Texas A&M 26.58
4. Mitchell, Kim FR-1 Coffeyville CC 26.63
5. Nelson, Logan SO-2 TAMU-Kingsville 26.73
6. Lewis, Sade SO-2 Coffeyville CC 26.85
200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Biles, Britny JR-3 TAMU-Kingsville 26.66
2. Sue, Theresa JR-3 Angelo State 26.92
3. Dennis, Andrea JR-3 Oklahoma Christian 27.26
4. Carrie, Maresha JR-3 SMU 27.29
5. Villarreal, Samantha SR-4 Texas-Pan American 27.74
6. Brown, Cydnie SO-2 Butler County CC 27.78
200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Holiwell, Marisa JR-3 West Texas A&M 26.84
2. Rodriguez, Melissa FR-1 Texas-Pan American 26.99
3. Kromah, Mariam FR-1 New Mexico JC 27.15
4. Durrough, Janelle JR-3 Wayland Baptist 27.15
5. Alexander, Tiana SO-2 McMurry 27.17
6. Hinojosa, Carolina FR-1 Texas-Pan American 27.41
200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Reece, Dietra FR-1 Central Oklahoma 26.64
2. Berryman, Madison JR-3 Central Oklahoma 26.87
3. Cowan, Maegan SO-2 Oklahoma Christian 27.36
4. Bloodworth, Rebecca FR-1 Oklahoma Christian 27.46
5. Bartosch, Brianna SO-2 TAMU-Kingsville 28.84
6. Hollins, Crysta FR-1 Incarnate Word 28.99
200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. McCalister, Trianna FR-1 West Texas A&M 26.55
2. Copppedge, Kinsey SO-2 Angelo State 26.62
3. Simpson, Carnisha SO-2 West Texas A&M 26.64
4. Wright, Shanice FR-1 Hardin-Simmons 28.17
5. Williams, Kari SO-2 Texas-Pan American 28.46
200 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Boynton, Rashe FR-1 Coffeyville CC 26.61
2. Edwards, Kelsey FR-1 McMurry 27.03
3. Carter, Angelica FR-1 New Mexico JC 27.19
4. Sillemon, Silvia SO-2 McMurry 28.24
5. Eberhart, Bethani SO-2 TAMU-Kingsville 28.82
200 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Davis, Brianne FR-1 Texas-Pan American 26.97
2. Mills, Brianna SO-2 New Mexico JC 27.35
3. Deason, Alexis SO-2 Coffeyville CC 28.16
4. Montgomery, Kia FR-1 Cowley County CC 28.39
5. Bellah, Kami SR-4 Hardin-Simmons 29.20
6. Micheva, Ester FR-1 Cowley County CC 29.72
200 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hooper, Purity FR-1 McMurry 26.44
2. Price, Audrey SO-2 Central Oklahoma 28.29
3. Gley, Wilmina SO-2 Oklahoma Christian 28.39
4. Goen, Paige FR-1 Hardin-Simmons 30.71
5. Allen, Rachel SO-2 Hardin-Simmons 30.87
200 Meters Section 17
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hooper, Paradise FR-1 McMurry 27.00
2. Williams, Jasmine FR-1 McMurry 27.17
3. Moultrie, Megan FR-1 McMurry 27.33
4. Baker, Kiarra FR-1 Butler County CC 27.80
5. Johnson, Tanesha FR-1 McMurry 29.49