February 7-9, 2013
|
Iowa State-Leid Rec Center - Ames, IA
|
300m (Flat)

Women 3000m Run Non-Seeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Berkholtz, Liz FR-1 Minnesota 9:45.82
2. Frerichs, Courtney SO-2 UMKC 9:47.63
3. Varpness, Missa JR-3 Minnesota 9:48.14
4. Budd, Kelli JR-3 Minnesota 9:53.45
5. Hrdlicka, Kayli   Kansas City Smoke TC 9:54.09
6. Thiel, Danielle   Lakehead University 9:54.39
7. Urick, Kaila FR-1 Minnesota 9:54.51
8. Plentl, Randi SR-4 Stephen F. Austin 9:54.80
9. Fick, Allison SR-4 Northern Iowa 10:04.44
10. Wetzstein, Katie FR-1 South Dakota 10:04.93
11. Bucknam, Kate FR-1 Minnesota 10:05.13
12. Buenneke, Anna JR-3 Iowa State 10:07.21
13. Olson, Bethany JR-3 Iowa State 10:07.90
14. McNulty, Colleen FR-1 Wisconsin 10:08.79
15. Lohmeier, Cassie JR-3 Bradley 10:10.36
16. Connery, Jessica SR-4 William Jewell 10:11.28
17. Esry, Jordan SR-4 NW Missouri 10:12.79
18. Todd, Jocelyn FR-1 Iowa 10:13.05
19. Toppin, Andrea FR-1 Iowa State 10:13.26
20. Carruthers, Tessni JR-3 Nicholls State 10:15.64
21. Becker, Maddy SO-2 Iowa State 10:16.93
22. Nagle, Madison   UNAT-Iowa State 10:17.75
23. Trasser, Hannah FR-1 Minnesota 10:18.05
24. Valenti, Erin FR-1 Iowa State 10:22.05
25. Wysocki, Erin SO-2 North Dakota 10:23.37
26. Maki, Mackenzie FR-1 Wichita State 10:24.25
27. Thurston, Alycia JR-3 Western Illinois 10:24.47
28. Seiwald, Sara SO-2 Kansas 10:33.43
29. Setzler, Erika JR-3 Central Arkansas 10:38.33
30. Fulton, Mariel SO-2 Drake 10:38.92
31. Pribble, Caitlin FR-1 Bradley 10:39.02
32. Martin, Courtney FR-1 Iowa 10:44.95
33. Byrd, Laurie JR-3 Stephen F. Austin 10:46.79
34. Marwitz, Amanda JR-3 Drake 10:47.70
35. Schumacher, Whitney JR-3 Bradley 10:54.13
36. Aerts, Cassie FR-1 Drake 10:58.15
37. Dury, Julia   UNAT-Kansas 10:59.02
38. Schneider, Kennedy   UNAT-Kansas 11:09.36
3000m Run Non-Seeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Connery, Jessica SR-4 William Jewell 10:11.28
2. Esry, Jordan SR-4 NW Missouri 10:12.79
3. Toppin, Andrea FR-1 Iowa State 10:13.26
4. Carruthers, Tessni JR-3 Nicholls State 10:15.64
5. Becker, Maddy SO-2 Iowa State 10:16.93
6. Trasser, Hannah FR-1 Minnesota 10:18.05
7. Valenti, Erin FR-1 Iowa State 10:22.05
8. Wysocki, Erin SO-2 North Dakota 10:23.37
9. Maki, Mackenzie FR-1 Wichita State 10:24.25
10. Thurston, Alycia JR-3 Western Illinois 10:24.47
11. Seiwald, Sara SO-2 Kansas 10:33.43
12. Setzler, Erika JR-3 Central Arkansas 10:38.33
13. Fulton, Mariel SO-2 Drake 10:38.92
14. Pribble, Caitlin FR-1 Bradley 10:39.02
15. Martin, Courtney FR-1 Iowa 10:44.95
16. Marwitz, Amanda JR-3 Drake 10:47.70
17. Schumacher, Whitney JR-3 Bradley 10:54.13
18. Aerts, Cassie FR-1 Drake 10:58.15
19. Dury, Julia   UNAT-Kansas 10:59.02
20. Schneider, Kennedy   UNAT-Kansas 11:09.36
3000m Run Non-Seeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Berkholtz, Liz FR-1 Minnesota 9:45.82
2. Frerichs, Courtney SO-2 UMKC 9:47.63
3. Varpness, Missa JR-3 Minnesota 9:48.14
4. Budd, Kelli JR-3 Minnesota 9:53.45
5. Hrdlicka, Kayli   Kansas City Smoke TC 9:54.09
6. Thiel, Danielle   Lakehead University 9:54.39
7. Urick, Kaila FR-1 Minnesota 9:54.51
8. Plentl, Randi SR-4 Stephen F. Austin 9:54.80
9. Fick, Allison SR-4 Northern Iowa 10:04.44
10. Wetzstein, Katie FR-1 South Dakota 10:04.93
11. Bucknam, Kate FR-1 Minnesota 10:05.13
12. Buenneke, Anna JR-3 Iowa State 10:07.21
13. Olson, Bethany JR-3 Iowa State 10:07.90
14. McNulty, Colleen FR-1 Wisconsin 10:08.79
15. Lohmeier, Cassie JR-3 Bradley 10:10.36
16. Todd, Jocelyn FR-1 Iowa 10:13.05
17. Nagle, Madison   UNAT-Iowa State 10:17.75
18. Byrd, Laurie JR-3 Stephen F. Austin 10:46.79