March 8, 2013
|
South Florida - Tampa, FL
ICON KEY: Peach Belt

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Poole-Trice, Christine JR-3 South Florida 2:14.95
2. Oakley, Robyn SR-4 South Florida 2:17.08
3. Spade, Katie JR-3 PSU-Behrend 2:21.38
4. Kelly, Kristin FR-1 Tampa 2:21.44
5. Ritter, Abby SO-2 South Florida 2:22.42
6. Humphrey, Sarena SO-2 South Florida 2:22.71
7. Maxwell, Andrea JR-3 Saint Leo 2:23.61
8. Waller, Sarah JR-3 Tampa 2:24.43
9. Smash, Brittaney JR-3 Nova Southeastern 2:28.61
10. Howell, Rose SO-2 Nova Southeastern 2:28.74
11. Sims, Aimee FR-1 Nova Southeastern 2:29.21
12. Geiger, Alex   Florida Southern 2:30.28
13. Fugere, Brianna SR-4 Florida Tech 2:30.75
14. Fagan, Kylie FR-1 Saint Leo 2:31.65
15. Slamal, Alexandra   Florida Southern 2:32.06
16. Nygren, Lauren SO-2 Webber 2:33.65
17. Coty, Kelsey SO-2 Webber 2:34.90
18. Scanlan, Iolani JR-3 Tampa 2:35.26
19. Labarbera, Emily   Florida Southern 2:36.52
20. Forgenie, Chelsea FR-1 Florida Tech 2:37.58
21. Sanchez, Kim JR-3 South Florida 2:38.18
22. Kohn, Janae FR-1 Edward Waters 2:38.40
23. Krystek, Jessica SO-2 Florida Southern 2:39.37
24. Scott, Deidra FR-1 Webber 2:47.19
25. Dotie, Shaterrica SR-4 Edward Waters 2:50.64
26. Dudman, Ashley   Florida Southern 2:50.85
27. Gilmore, Abby FR-1 PSU-Behrend 2:52.55
28. Knipe, Allison FR-1 Saint Leo 3:06.26
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Poole-Trice, Christine JR-3 South Florida 2:14.95
2. Oakley, Robyn SR-4 South Florida 2:17.08
3. Spade, Katie JR-3 PSU-Behrend 2:21.38
4. Ritter, Abby SO-2 South Florida 2:22.42
5. Humphrey, Sarena SO-2 South Florida 2:22.71
6. Maxwell, Andrea JR-3 Saint Leo 2:23.61
7. Waller, Sarah JR-3 Tampa 2:24.43
8. Smash, Brittaney JR-3 Nova Southeastern 2:28.61
9. Sims, Aimee FR-1 Nova Southeastern 2:29.21
10. Fagan, Kylie FR-1 Saint Leo 2:31.65
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kelly, Kristin FR-1 Tampa 2:21.44
2. Fugere, Brianna SR-4 Florida Tech 2:30.75
3. Nygren, Lauren SO-2 Webber 2:33.65
4. Scanlan, Iolani JR-3 Tampa 2:35.26
5. Labarbera, Emily   Florida Southern 2:36.52
6. Forgenie, Chelsea FR-1 Florida Tech 2:37.58
7. Sanchez, Kim JR-3 South Florida 2:38.18
8. Scott, Deidra FR-1 Webber 2:47.19
9. Dotie, Shaterrica SR-4 Edward Waters 2:50.64
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Howell, Rose SO-2 Nova Southeastern 2:28.74
2. Geiger, Alex   Florida Southern 2:30.28
3. Slamal, Alexandra   Florida Southern 2:32.06
4. Coty, Kelsey SO-2 Webber 2:34.90
5. Kohn, Janae FR-1 Edward Waters 2:38.40
6. Krystek, Jessica SO-2 Florida Southern 2:39.37
7. Dudman, Ashley   Florida Southern 2:50.85
8. Gilmore, Abby FR-1 PSU-Behrend 2:52.55
9. Knipe, Allison FR-1 Saint Leo 3:06.26