January 18, 2014
|
Minnesota-Minnesota FH - Minneapolis, MN
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Molly Kayfes JR-3 Minnesota 9:45.27
2 Laura Docherty SR-4 Minnesota 9:49.66
3 Kelli Budd SR-4 Minnesota 9:52.40
4 Rachel Drake SR-4 Minnesota 9:56.84
5 Katie Moraczewski SR-4 Minnesota 10:01.57
6 Kaila Urick SO-2 Minnesota 10:12.85
7 Alexandra Rudin JR-3 Minnesota-Duluth 10:22.72
8 Viola Kebenei FR-1 Iowa Central CC 10:28.98
9 Emily Knapczyk SO-2 Minnesota State 10:30.69
10 Jessica Lynch SR-4 North Dakota 10:34.44
11 Hannah Trasser SO-2 Minnesota 10:35.03
12 Makenzie Smith FR-1 MSU-Moorhead 10:38.60
13 Breanna Colbenson FR-1 Minnesota-Duluth 10:38.76
14 Stephanie Solfelt SR-4 Minnesota 10:40.06
15 Samantha Soupir SO-2 Minnesota State 10:43.33
16 Naomi Ollila   UNAT-Minnesota 10:45.71
17 Melissa Cabak FR-1 Minnesota 10:48.69
18 Hannah Jocelyn JR-3 Minnesota-Duluth 10:48.91
19 Aden Alemu SO-2 Iowa Central CC 10:54.07
20 Savannah Link JR-3 MSU-Moorhead 10:54.12
21 Jami Johnson SO-2 North Dakota 10:56.65
22 Niina Stensrud FR-1 MSU-Moorhead 10:57.63
23 Amanda Boman JR-3 Minnesota-Duluth 10:57.75
24 Megan Bailey SO-2 Minnesota 10:57.98
25 Larissa Juelich FR-1 North Dakota 11:01.31
26 Kimberly Allan JR-3 Minnesota State 11:07.95
27 Violet Weibel   UNAT-Minnesota 11:12.81
28 Rachel Miesbauer SR-4 North Dakota 11:13.04
29 Kelly Brammer SR-4 MSU-Moorhead 11:14.34
30 Marina Paul JR-3 Minnesota State 11:18.49
31 Allison Lynch FR-1 Minnesota-Duluth 11:18.83
32 Erica Seidenkranz SO-2 Minnesota-Duluth 11:22.19
33 Megan Ackerman SR-4 MSU-Moorhead 11:28.46
34 Kara Thul JR-3 Minnesota-Duluth 11:29.24
35 Melody Walton JR-3 Bethel (Minn.) 11:45.24
36 Elli Teige SO-2 MSU-Moorhead 12:08.86
37 Natasha Frank Freshman Lakehead University 12:25.39
38 Rae Heim FR-1 Iowa Central CC 12:32.03
39 Amberly Habhab FR-1 Iowa Central CC 12:36.45
  Sarah Bowler SR-4 Minnesota State NT
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Molly Kayfes JR-3 Minnesota 9:45.27
2 Laura Docherty SR-4 Minnesota 9:49.66
3 Kelli Budd SR-4 Minnesota 9:52.40
4 Rachel Drake SR-4 Minnesota 9:56.84
5 Katie Moraczewski SR-4 Minnesota 10:01.57
6 Kaila Urick SO-2 Minnesota 10:12.85
7 Alexandra Rudin JR-3 Minnesota-Duluth 10:22.72
9 Emily Knapczyk SO-2 Minnesota State 10:30.69
11 Hannah Trasser SO-2 Minnesota 10:35.03
13 Breanna Colbenson FR-1 Minnesota-Duluth 10:38.76
14 Stephanie Solfelt SR-4 Minnesota 10:40.06
15 Samantha Soupir SO-2 Minnesota State 10:43.33
17 Melissa Cabak FR-1 Minnesota 10:48.69
18 Hannah Jocelyn JR-3 Minnesota-Duluth 10:48.91
23 Amanda Boman JR-3 Minnesota-Duluth 10:57.75
  Sarah Bowler SR-4 Minnesota State NT
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Viola Kebenei FR-1 Iowa Central CC 10:28.98
10 Jessica Lynch SR-4 North Dakota 10:34.44
12 Makenzie Smith FR-1 MSU-Moorhead 10:38.60
16 Naomi Ollila   UNAT-Minnesota 10:45.71
19 Aden Alemu SO-2 Iowa Central CC 10:54.07
20 Savannah Link JR-3 MSU-Moorhead 10:54.12
21 Jami Johnson SO-2 North Dakota 10:56.65
22 Niina Stensrud FR-1 MSU-Moorhead 10:57.63
24 Megan Bailey SO-2 Minnesota 10:57.98
25 Larissa Juelich FR-1 North Dakota 11:01.31
26 Kimberly Allan JR-3 Minnesota State 11:07.95
27 Violet Weibel   UNAT-Minnesota 11:12.81
28 Rachel Miesbauer SR-4 North Dakota 11:13.04
29 Kelly Brammer SR-4 MSU-Moorhead 11:14.34
30 Marina Paul JR-3 Minnesota State 11:18.49
31 Allison Lynch FR-1 Minnesota-Duluth 11:18.83
32 Erica Seidenkranz SO-2 Minnesota-Duluth 11:22.19
33 Megan Ackerman SR-4 MSU-Moorhead 11:28.46
34 Kara Thul JR-3 Minnesota-Duluth 11:29.24
35 Melody Walton JR-3 Bethel (Minn.) 11:45.24
36 Elli Teige SO-2 MSU-Moorhead 12:08.86
37 Natasha Frank Freshman Lakehead University 12:25.39
38 Rae Heim FR-1 Iowa Central CC 12:32.03
39 Amberly Habhab FR-1 Iowa Central CC 12:36.45