April 4-5, 2014
|
Wartburg - Waverly, IA

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Whan, Sam SO-2 Loras 4:01.12 10
2. Hermsen, Ryan SO-2 Wartburg 4:01.34 8
3. Odenkirk, Alex JR-3 Augustana (Ill.) 4:04.07 6
4. Busch, Tyler SR-4 Augustana (Ill.) 4:06.40 5
5. Whaley, Kevin SR-4 Wartburg 4:07.35 4
6. Hartley, Liam SO-2 Wartburg 4:07.83 3
7. Woodson, Seth JR-3 Buena Vista 4:07.88 2
8. Borash, Daniel SO-2 Wis.-River Falls 4:07.88 1
9. Frawley, JJ FR-1 Wartburg 4:08.50 -
10. Walden, Joel JR-3 Wis.-Platteville 4:08.96 -
11. Peterson, Michael SO-2 Wis.-Platteville 4:09.33 -
12. Smaga, Matt JR-3 Wis.-Platteville 4:10.47 -
13. Moser, Chase JR-3 Wartburg 4:11.15 -
14. Fahrenkrug, Derek JR-3 Wis.-Platteville 4:11.23 -
15. Wittman, Ty JR-3 Loras 4:11.93 -
16. Moser, Bennet SO-2 Wartburg 4:12.50 -
17. Davenport, Tanner SR-4 Gustavus Adolphus 4:12.86 -
18. Shanks, Ethan JR-3 Wis.-Platteville 4:13.23 -
19. Howe, Rob JR-3 Loras 4:14.84 -
20. Woodson, Garrett SR-4 Buena Vista 4:15.83 -
21. Brimeyer, Andrew JR-3 Augustana (Ill.) 4:15.97 -
22. Marter, Matt   Loras 4:16.07 -
23. Meggers, Remington FR-1 Dubuque 4:16.11 -
24. Rhode, Benjamin FR-1 Wis.-Platteville 4:16.98 -
25. Wendt, Nate FR-1 Augustana (Ill.) 4:17.42 -
26. Herrera, Dan FR-1 Augustana (Ill.) 4:17.49 -
27. Ambrose, Zach JR-3 Wis.-River Falls 4:17.61 -
28. Wubben, Matt SO-2 Wis.-Platteville 4:17.76 -
29. Beaumier, Derek SR-4 Wartburg 4:19.20 -
30. Shurbert-Hetzel, Cole FR-1 Wis.-Platteville 4:19.45 -
31. LaCroix, Dan JR-3 Wis.-Platteville 4:19.91 -
32. Mommsen, Seth JR-3 Wartburg 4:21.21 -
33. Surber, John FR-1 Buena Vista 4:21.72 -
34. Furco, Dominic SR-4 Loras 4:22.45 -
35. Stockwell, Alex SR-4 Augustana (Ill.) 4:23.62 -
36. Rooney, Drake FR-1 Wis.-Platteville 4:25.04 -
37. Kiprop, Kennedy SO-2 Grand View 4:25.40 -
38. Johnson, Jacob FR-1 Wis.-Platteville 4:25.72 -
39. Berberich, Ben JR-3 Buena Vista 4:26.25 -
40. Frager, Mitchell FR-1 Wis.-Platteville 4:27.31 -
41. Laird, Andrew SO-2 Buena Vista 4:27.41 -
42. Saladin, Chris FR-1 Augustana (Ill.) 4:28.06 -
43. Berland, Jonathan FR-1 Dubuque 4:28.78 -
44. Uhl, Michael SO-2 Loras 4:29.74 -
45. Hunt, Brady SO-2 Loras 4:31.27 -
46. Whaley, Michael FR-1 Augustana (Ill.) 4:31.71 -
47. Wagner, Nick SO-2 Wis.-Platteville 4:31.83 -
48. Smith, Steven FR-1 Buena Vista 4:32.26 -
49. Huerta-Gutierrez, Emanuel FR-1 Dubuque 4:39.20 -
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Whan, Sam SO-2 Loras 4:01.12 10
2. Hermsen, Ryan SO-2 Wartburg 4:01.34 8
3. Odenkirk, Alex JR-3 Augustana (Ill.) 4:04.07 6
4. Whaley, Kevin SR-4 Wartburg 4:07.35 4
5. Woodson, Seth JR-3 Buena Vista 4:07.88 2
6. Borash, Daniel SO-2 Wis.-River Falls 4:07.88 1
7. Frawley, JJ FR-1 Wartburg 4:08.50 -
8. Walden, Joel JR-3 Wis.-Platteville 4:08.96 -
9. Peterson, Michael SO-2 Wis.-Platteville 4:09.33 -
10. Moser, Chase JR-3 Wartburg 4:11.15 -
11. Wittman, Ty JR-3 Loras 4:11.93 -
12. Howe, Rob JR-3 Loras 4:14.84 -
13. Wubben, Matt SO-2 Wis.-Platteville 4:17.76 -
14. LaCroix, Dan JR-3 Wis.-Platteville 4:19.91 -
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Busch, Tyler SR-4 Augustana (Ill.) 4:06.40 5
2. Hartley, Liam SO-2 Wartburg 4:07.83 3
3. Smaga, Matt JR-3 Wis.-Platteville 4:10.47 -
4. Fahrenkrug, Derek JR-3 Wis.-Platteville 4:11.23 -
5. Moser, Bennet SO-2 Wartburg 4:12.50 -
6. Davenport, Tanner SR-4 Gustavus Adolphus 4:12.86 -
7. Shanks, Ethan JR-3 Wis.-Platteville 4:13.23 -
8. Woodson, Garrett SR-4 Buena Vista 4:15.83 -
9. Marter, Matt   Loras 4:16.07 -
10. Rhode, Benjamin FR-1 Wis.-Platteville 4:16.98 -
11. Wendt, Nate FR-1 Augustana (Ill.) 4:17.42 -
12. Herrera, Dan FR-1 Augustana (Ill.) 4:17.49 -
13. Beaumier, Derek SR-4 Wartburg 4:19.20 -
14. Mommsen, Seth JR-3 Wartburg 4:21.21 -
15. Furco, Dominic SR-4 Loras 4:22.45 -
16. Stockwell, Alex SR-4 Augustana (Ill.) 4:23.62 -
17. Berberich, Ben JR-3 Buena Vista 4:26.25 -
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Brimeyer, Andrew JR-3 Augustana (Ill.) 4:15.97 -
2. Meggers, Remington FR-1 Dubuque 4:16.11 -
3. Ambrose, Zach JR-3 Wis.-River Falls 4:17.61 -
4. Shurbert-Hetzel, Cole FR-1 Wis.-Platteville 4:19.45 -
5. Surber, John FR-1 Buena Vista 4:21.72 -
6. Rooney, Drake FR-1 Wis.-Platteville 4:25.04 -
7. Kiprop, Kennedy SO-2 Grand View 4:25.40 -
8. Johnson, Jacob FR-1 Wis.-Platteville 4:25.72 -
9. Frager, Mitchell FR-1 Wis.-Platteville 4:27.31 -
10. Laird, Andrew SO-2 Buena Vista 4:27.41 -
11. Saladin, Chris FR-1 Augustana (Ill.) 4:28.06 -
12. Berland, Jonathan FR-1 Dubuque 4:28.78 -
13. Uhl, Michael SO-2 Loras 4:29.74 -
14. Hunt, Brady SO-2 Loras 4:31.27 -
15. Whaley, Michael FR-1 Augustana (Ill.) 4:31.71 -
16. Wagner, Nick SO-2 Wis.-Platteville 4:31.83 -
17. Smith, Steven FR-1 Buena Vista 4:32.26 -
18. Huerta-Gutierrez, Emanuel FR-1 Dubuque 4:39.20 -