January 16-17, 2015
|
Nebraska-Devaney Center - Lincoln, NE
|
200m (Banked)
ICON KEY: NJCAA NAIA B

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Rush, Cody JR-3 Nebraska 1:18.44 10
2. Gipson, Levi JR-3 Nebraska 1:18.66 8
3. Bender, Jake JR-3 Nebraska 1:18.94 6
4. Husted, Mark   Brooks ID 1:19.25 5
5. Hawk, London SR-4 Nebraska 1:19.70 -
6. Koroknai, Mate SO-2 Nebraska 1:19.77 -
7. Teel, Garrett SO-2 Nebraska Wesleyan 1:21.33 4
8. Bransby, Sam FR-1 Nebraska 1:22.31 -
9. Gordon, Deron FR-1 Barton County CC 1:22.46 3
10. Janssen, Tyler FR-1 Nebraska Wesleyan 1:22.55 2
11. Pehkonen, Sawyer FR-1 Northern Colorado 1:23.05 1
12. Bevil, Matt SR-4 Iowa State 1:23.49 -
13. Hilderbrand, Mark SR-4 Nebraska 1:23.72 -
14. James, Tayler SO-2 Nebraska-Kearney 1:24.19 -
15. Chol, Machol FR-1 Nebraska-Kearney 1:24.42 -
16. Hoogensen, Jacob JR-3 Iowa State 1:24.43 -
17. Latu, Siotame SR-4 Air Force 1:24.84 -
18. Willingham, Joshua FR-1 Iowa Western CC 1:24.99 -
19. Namous, Jamal FR-1 Cloud County CC 1:25.03 -
20. Williams, James SO-2 NW Missouri 1:25.41 -
21. O'Bryan, Sean FR-1 Air Force 1:25.44 -
22. Aiyebo, Olabode FR-1 Oklahoma State 1:25.51 -
23. McCool, Jordan JR-3 Air Force 1:25.87 -
24. Nielson, Stephen SR-4 South Dakota 1:25.90 -
25. Bellamy, Reed JR-3 Nebraska-Kearney 1:26.10 -
26. Downing, Zane FR-1 Cloud County CC 1:26.27 -
27. Wallace, Will JR-3 Benedictine (Kan.) 1:26.44 -
28. Dubbs, Shawn SR-4 Northern Colorado 1:28.02 -
29. Harris, Xavier FR-1 Cloud County CC 1:28.86 -
30. Kamenik, Tomas FR-1 South Dakota 1:29.43 -
31. Shurvington, Seth FR-1 NW Missouri 1:30.00 -
  Steiner, Dallas FR-1 NW Missouri DQ -
  Raimondi, Steve   Unattached DQ -
  Williams, Jordan SO-2 Oklahoma State DNS -
  Gray, Lance JR-3 Oklahoma State DNS -
600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Pehkonen, Sawyer FR-1 Northern Colorado 1:23.05 1
2. Williams, James SO-2 NW Missouri 1:25.41 -
3. Aiyebo, Olabode FR-1 Oklahoma State 1:25.51 -
4. Downing, Zane FR-1 Cloud County CC 1:26.27 -
5. Wallace, Will JR-3 Benedictine (Kan.) 1:26.44 -
  Williams, Jordan SO-2 Oklahoma State DNS -
600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Teel, Garrett SO-2 Nebraska Wesleyan 1:21.33 4
2. Janssen, Tyler FR-1 Nebraska Wesleyan 1:22.55 2
3. Namous, Jamal FR-1 Cloud County CC 1:25.03 -
  Steiner, Dallas FR-1 NW Missouri DQ -
  Gray, Lance JR-3 Oklahoma State DNS -
600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Latu, Siotame SR-4 Air Force 1:24.84 -
2. O'Bryan, Sean FR-1 Air Force 1:25.44 -
3. McCool, Jordan JR-3 Air Force 1:25.87 -
4. Dubbs, Shawn SR-4 Northern Colorado 1:28.02 -
5. Shurvington, Seth FR-1 NW Missouri 1:30.00 -
600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Chol, Machol FR-1 Nebraska-Kearney 1:24.42 -
2. Willingham, Joshua FR-1 Iowa Western CC 1:24.99 -
3. Bellamy, Reed JR-3 Nebraska-Kearney 1:26.10 -
4. Harris, Xavier FR-1 Cloud County CC 1:28.86 -
5. Kamenik, Tomas FR-1 South Dakota 1:29.43 -
600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Hilderbrand, Mark SR-4 Nebraska 1:23.72 -
2. James, Tayler SO-2 Nebraska-Kearney 1:24.19 -
3. Hoogensen, Jacob JR-3 Iowa State 1:24.43 -
4. Nielson, Stephen SR-4 South Dakota 1:25.90 -
  Raimondi, Steve   Unattached DQ -
600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Bender, Jake JR-3 Nebraska 1:18.94 6
2. Koroknai, Mate SO-2 Nebraska 1:19.77 -
3. Gordon, Deron FR-1 Barton County CC 1:22.46 3
4. Bevil, Matt SR-4 Iowa State 1:23.49 -
600 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Rush, Cody JR-3 Nebraska 1:18.44 10
2. Gipson, Levi JR-3 Nebraska 1:18.66 8
3. Husted, Mark   Brooks ID 1:19.25 5
4. Hawk, London SR-4 Nebraska 1:19.70 -
5. Bransby, Sam FR-1 Nebraska 1:22.31 -