April 4, 2015
|
Ohio Wesleyan - Delaware, OH
ICON KEY: SUNYAC DIII All-Ohio NCCAA NCAC

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Michalski, Daniel FR-1 Cedarville 3:56.79 10
2. Sotos, John SO-2 Ohio Wesleyan 3:58.44 8
3. Mulcahy, Collin JR-3 Fredonia 4:00.08 6
4. Geiger, Zachary JR-3 Ohio Wesleyan 4:01.54 5
5. Wagner, Kyle SR-4 Ohio Northern 4:04.00 4
6. DeSanto, Aidan FR-1 Case Western 4:04.03 3
7. Cooper, Robert SO-2 Fredonia 4:05.59 2
8. Hemmelgarn, Aaren SO-2 Ohio Northern 4:06.53 1
9. Dearing, Forest SO-2 Ohio Wesleyan 4:06.89 -
10. Keller, Ryan JR-3 Denison 4:08.37 -
11. Watson, Ryan JR-3 Albion 4:10.05 -
12. Madonich, Nathan JR-3 Ohio Wesleyan 4:12.03 -
13. Knorz, Nick FR-1 Case Western 4:12.30 -
14. Jeffers, Brady SO-2 Baldwin Wallace 4:14.10 -
15. Churchya, De SO-2 Heidelberg 4:16.26 -
16. Wheeler, Isaac FR-1 Cedarville 4:16.29 -
17. Kurtz, Andrew SO-2 Ohio Northern 4:20.45 -
18. Milovich, Evan FR-1 Baldwin Wallace 4:21.10 -
19. Tussing, Matthew JR-3 Heidelberg 4:21.59 -
20. Gibson, James FR-1 Case Western 4:25.52 -
21. Collins, Eric SO-2 Ohio Northern 4:27.18 -
22. Fisher, Jack SO-2 Bluffton 4:27.72 -
23. Fowler, Nick SR-4 Ohio Wesleyan 4:27.97 -
24. Muscarella, Joseph SO-2 Ohio Northern 4:29.03 -
25. Burkholder, Ryan JR-3 Ohio Wesleyan 4:29.49 -
26. Potter, Michael JR-3 Ohio Northern 4:30.43 -
27. Honens, Ryan FR-1 Case Western 4:31.51 -
28. Bradley, Zach SR-4 Bluffton 4:33.24 -
29. Seballos, Ryan SO-2 Case Western 4:34.23 -
30. Bannister, Brad FR-1 Heidelberg 4:34.41 -
31. Hoban, Tino FR-1 Albion 4:39.05 -
32. Wylie, Jon SO-2 Albion 4:40.05 -
33. Campo, Shawn SO-2 Bluffton 4:43.33 -
34. Imperi, Douglas SR-4 Fredonia 5:24.58 -
  Erb, Landon SR-4 Ohio Wesleyan DNF -
  Zeuch, James   Saucony 3:55.63 -
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Michalski, Daniel FR-1 Cedarville 3:56.79 10
2. Sotos, John SO-2 Ohio Wesleyan 3:58.44 8
3. Mulcahy, Collin JR-3 Fredonia 4:00.08 6
4. Geiger, Zachary JR-3 Ohio Wesleyan 4:01.54 5
5. Wagner, Kyle SR-4 Ohio Northern 4:04.00 4
6. DeSanto, Aidan FR-1 Case Western 4:04.03 3
7. Cooper, Robert SO-2 Fredonia 4:05.59 2
8. Madonich, Nathan JR-3 Ohio Wesleyan 4:12.03 -
  Erb, Landon SR-4 Ohio Wesleyan DNF -
10. Zeuch, James   Saucony 3:55.63 -
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Hemmelgarn, Aaren SO-2 Ohio Northern 4:06.53 1
2. Dearing, Forest SO-2 Ohio Wesleyan 4:06.89 -
3. Keller, Ryan JR-3 Denison 4:08.37 -
4. Watson, Ryan JR-3 Albion 4:10.05 -
5. Jeffers, Brady SO-2 Baldwin Wallace 4:14.10 -
6. Churchya, De SO-2 Heidelberg 4:16.26 -
7. Wheeler, Isaac FR-1 Cedarville 4:16.29 -
8. Kurtz, Andrew SO-2 Ohio Northern 4:20.45 -
9. Collins, Eric SO-2 Ohio Northern 4:27.18 -
10. Fisher, Jack SO-2 Bluffton 4:27.72 -
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Milovich, Evan FR-1 Baldwin Wallace 4:21.10 -
2. Tussing, Matthew JR-3 Heidelberg 4:21.59 -
3. Fowler, Nick SR-4 Ohio Wesleyan 4:27.97 -
4. Muscarella, Joseph SO-2 Ohio Northern 4:29.03 -
5. Burkholder, Ryan JR-3 Ohio Wesleyan 4:29.49 -
6. Potter, Michael JR-3 Ohio Northern 4:30.43 -
7. Bradley, Zach SR-4 Bluffton 4:33.24 -
8. Seballos, Ryan SO-2 Case Western 4:34.23 -
9. Wylie, Jon SO-2 Albion 4:40.05 -
1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Knorz, Nick FR-1 Case Western 4:12.30 -
2. Gibson, James FR-1 Case Western 4:25.52 -
3. Honens, Ryan FR-1 Case Western 4:31.51 -
4. Bannister, Brad FR-1 Heidelberg 4:34.41 -
5. Hoban, Tino FR-1 Albion 4:39.05 -
6. Campo, Shawn SO-2 Bluffton 4:43.33 -
7. Imperi, Douglas SR-4 Fredonia 5:24.58 -