April 10-11, 2015
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME
1. Loras A Stedman Foster, Zac Gassman, Zach Frey, Josh Goerdt 3:16.87
2. Wis.-Eau Claire
(B)
B Cory White, Cody Prince, Connor Drexler, William LaJeunesse 3:17.29
3. Wis.-Eau Claire A Jake Pientok, Thurgood Dennis, DJ Meagher, Jimmy Paske 3:19.52
4. Wis.-Stevens Point A Takuto Kobayashi, Matt Sosinsky, Alec Oestreich, Matt Gerber 3:19.54
5. Wis.-Whitewater A Kyle Martinelli, Jared Denu, Cody Speaker, Anthony Urbanski 3:20.39
6. Wis.-Platteville A Darren Hudziak, Alec Burcham, Jason Henkins, Greg Stribling 3:21.81
7. Wartburg A Levi Dolphin, Chris Nothnick, Dallas Koppes, Nicholas Green 3:22.77
8. Wis.-Stevens Point
(B)
B Michael Evans, Nick Melotte, Nicholas Kielpinski, Ryan Wierzba 3:25.50
9. Wartburg
(B)
B Cole Svestka, Joseph Fedoris, Alex Gilmore, Dillon DeMott 3:27.47
10. UNAT-Wis.-Platteville A TJ Valley, Patrick Kessinich, Cody Rudie 3:28.94
11. Wartburg
(C)
C Liam Hartley, Ryan Hermsen, Justin Hochstetler, Jason Ludwig 3:29.39
12. Wis.-Whitewater
(C)
C Austin Banda, Jack Bullis, Elijah Garcia, Connor Larson 3:30.21
13. Wis.-Eau Claire
(C)
C Alec Putnam, Zach Wawrzyniakowski, Cody Andrus, Robbie Lang 3:30.95
14. Wis.-Platteville
(B)
B Shane Peronto, Tim Laursen, Mark Schmitz, Kyle Utecht 3:31.22
15. Wis.-Oshkosh
(B)
B Charlie Scott, Derrick Rufer, Mitch Pauers, Bennett Krueger 3:31.25
16. Dubuque
(B)
B Jamie Medina, Blake Worth, Jacob Mentzer, Tyler Dobratz 3:33.45
17. Loras
(B)
B Brandon Gradoville, Tim Wittman, Kylian Lally, Sam Whan 3:34.15
18. Dubuque
(D)
D Tyler Miller, Isaac Hernandez, Jonathan Berland, Jack Lindsay 3:47.70
  Wis.-Eau Claire
(D)
D Sam Wallenfelt, Brendan Paucek, Evan Runzheimer, Matt Schrupp DNF
4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Wis.-Stevens Point (B) Evans, Melotte, Kielpinski, Wierzba 3:25.50
2. Wartburg (B) Svestka, Fedoris, Gilmore, DeMott 3:27.47
3. UNAT-Wis.-Platteville Valley, Patrick Kessinich, Cody Rudie 3:28.94
4. Wis.-Whitewater (C) Banda, Bullis, Garcia, Larson 3:30.21
5. Wis.-Eau Claire (C) Putnam, Wawrzyniakowski, Andrus, Lang 3:30.95
6. Wis.-Platteville (B) Peronto, Laursen, Schmitz, Utecht 3:31.22
7. Loras (B) Gradoville, Wittman, Lally, Whan 3:34.15