04/10 - April 11, 2015
|
UW-Platteville - Platteville, WI
ICON KEY: WIAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Royer, Sean SR-4 Wis.-La Crosse 1:52.36
2. Frey, Zach JR-3 Loras 1:52.64
3. Evans, Michael SO-2 Wis.-Stevens Point 1:53.09
4. Barth, Cooper   UNAT-Wisconsin 1:53.34
5. Hochstetler, Justin SR-4 Wartburg 1:53.95
6. Urbanski, Anthony SR-4 Wis.-Whitewater 1:54.15
7. McGuire, Dean FR-1 Wis.-La Crosse 1:54.68
8. Hermsen, Ryan JR-3 Wartburg 1:54.79
9. Henkins, Jason SR-4 Wis.-Platteville 1:55.50
10. Green, Nicholas JR-3 Wartburg 1:55.61
11. Skinkis, Justin FR-1 Wis.-Oshkosh 1:55.84
12. Linner, Tom JR-3 Wis.-La Crosse 1:55.92
13. Cooper, Matt SO-2 Wis.-Eau Claire 1:56.06
14. Tyler, Dane SO-2 Wis.-Stevens Point 1:56.39
15. Rosenberg, Michael SO-2 Wis.-La Crosse 1:56.66
16. Hinz, Joe SO-2 Wis.-La Crosse 1:56.89
17. Miller, Dawson SR-4 Wis.-Whitewater 1:56.91
18. Ahrenholz, Sam   Unattached 1:57.58
19. Mills, Kyle SR-4 Wis.-Stout 1:57.64
20. Wittman, Tim SO-2 Loras 1:57.74
21. Kimbrell, Nathan SO-2 Loras 1:57.93
22. Rudebeck, Bryce JR-3 Wis.-Whitewater 1:58.09
23. Rhode, Benjamin SO-2 Wis.-Platteville 1:58.14
24. Ludwig, Jason FR-1 Wartburg 1:58.45
25. Whan, Sam JR-3 Loras 1:58.76
26. Runzheimer, Evan FR-1 Wis.-Eau Claire 1:59.11
27. Adamski, Ryan JR-3 Wis.-Whitewater 1:59.55
28. Meixelsperger, Alec FR-1 Wis.-Whitewater 1:59.58
29. Peronto, Shane FR-1 Wis.-Platteville 1:59.70
30. Lally, Kylian FR-1 Loras 2:00.42
31. Nemec, Benjamin FR-1 Wis.-Platteville 2:00.57
32. Schmitz, Mark FR-1 Wis.-Platteville 2:00.63
33. Wubben, Matt JR-3 Wis.-Platteville 2:00.71
34. Massey, Daniel FR-1 Wis.-Oshkosh 2:00.82
35. Pauers, Mitch FR-1 Wis.-Oshkosh 2:00.97
36. Sarr, Serigne SR-4 Dubuque 2:01.18
37. Scott, Charlie JR-3 Wis.-Oshkosh 2:01.25
38. Meggers, Remington SO-2 Dubuque 2:01.45
39. Wawrzyniakowski, Zach SO-2 Wis.-Eau Claire 2:01.46
40. Nugent, Brien SO-2 Loras 2:01.60
41. Rufer, Derrick JR-3 Wis.-Oshkosh 2:02.21
42. Lange, Adam SO-2 Wis.-Platteville 2:02.79
43. Ofosu, Aaron FR-1 Dubuque 2:03.53
44. Green, Anthony JR-3 Wartburg 2:03.63
45. Geisness, Lane SO-2 Wis.-La Crosse 2:03.93
46. Williams, Josh FR-1 Wis.-Eau Claire 2:04.00
47. Grant, Sam   Unattached 2:05.08
48. Arther, Greg FR-1 Wis.-Platteville 2:05.32
49. Peotter, Kyle FR-1 Wis.-Oshkosh 2:05.81
50. Miller, Tyler FR-1 Dubuque 2:06.90
51. Bird, Josh SO-2 Loras 2:07.25
52. Schrupp, Matt FR-1 Wis.-Eau Claire 2:07.49
53. Krueger, Bennett FR-1 Wis.-Oshkosh 2:08.09
54. Kinscher, Joseph SO-2 Wis.-Stevens Point 2:09.14
55. Brooks, Samuel FR-1 Wartburg 2:12.75
56. Uhl, Michael JR-3 Loras 2:13.05
57. Peugh, Tyler JR-3 Dubuque 2:14.16
58. Hyde, Dan SO-2 Edgewood 2:14.95
59. Williams, Chris FR-1 Edgewood 2:15.47
60. Hanson, Joe JR-3 Edgewood 2:16.61
61. Abendroth, Tim JR-3 Edgewood 2:21.54
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Grant, Sam   Unattached 2:05.08
2. Peotter, Kyle FR-1 Wis.-Oshkosh 2:05.81
3. Miller, Tyler FR-1 Dubuque 2:06.90
4. Bird, Josh SO-2 Loras 2:07.25
5. Brooks, Samuel FR-1 Wartburg 2:12.75
6. Uhl, Michael JR-3 Loras 2:13.05
7. Peugh, Tyler JR-3 Dubuque 2:14.16
8. Hyde, Dan SO-2 Edgewood 2:14.95
9. Hanson, Joe JR-3 Edgewood 2:16.61
10. Abendroth, Tim JR-3 Edgewood 2:21.54
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Runzheimer, Evan FR-1 Wis.-Eau Claire 1:59.11
2. Peronto, Shane FR-1 Wis.-Platteville 1:59.70
3. Nemec, Benjamin FR-1 Wis.-Platteville 2:00.57
4. Sarr, Serigne SR-4 Dubuque 2:01.18
5. Meggers, Remington SO-2 Dubuque 2:01.45
6. Nugent, Brien SO-2 Loras 2:01.60
7. Ofosu, Aaron FR-1 Dubuque 2:03.53
8. Williams, Josh FR-1 Wis.-Eau Claire 2:04.00
9. Schrupp, Matt FR-1 Wis.-Eau Claire 2:07.49
10. Krueger, Bennett FR-1 Wis.-Oshkosh 2:08.09
11. Williams, Chris FR-1 Edgewood 2:15.47
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mills, Kyle SR-4 Wis.-Stout 1:57.64
2. Kimbrell, Nathan SO-2 Loras 1:57.93
3. Rudebeck, Bryce JR-3 Wis.-Whitewater 1:58.09
4. Ludwig, Jason FR-1 Wartburg 1:58.45
5. Meixelsperger, Alec FR-1 Wis.-Whitewater 1:59.58
6. Lally, Kylian FR-1 Loras 2:00.42
7. Schmitz, Mark FR-1 Wis.-Platteville 2:00.63
8. Massey, Daniel FR-1 Wis.-Oshkosh 2:00.82
9. Wawrzyniakowski, Zach SO-2 Wis.-Eau Claire 2:01.46
10. Green, Anthony JR-3 Wartburg 2:03.63
11. Arther, Greg FR-1 Wis.-Platteville 2:05.32
12. Kinscher, Joseph SO-2 Wis.-Stevens Point 2:09.14
800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rosenberg, Michael SO-2 Wis.-La Crosse 1:56.66
2. Wittman, Tim SO-2 Loras 1:57.74
3. Rhode, Benjamin SO-2 Wis.-Platteville 1:58.14
4. Whan, Sam JR-3 Loras 1:58.76
5. Wubben, Matt JR-3 Wis.-Platteville 2:00.71
6. Pauers, Mitch FR-1 Wis.-Oshkosh 2:00.97
7. Scott, Charlie JR-3 Wis.-Oshkosh 2:01.25
8. Rufer, Derrick JR-3 Wis.-Oshkosh 2:02.21
800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hochstetler, Justin SR-4 Wartburg 1:53.95
2. McGuire, Dean FR-1 Wis.-La Crosse 1:54.68
3. Skinkis, Justin FR-1 Wis.-Oshkosh 1:55.84
4. Cooper, Matt SO-2 Wis.-Eau Claire 1:56.06
5. Tyler, Dane SO-2 Wis.-Stevens Point 1:56.39
6. Hinz, Joe SO-2 Wis.-La Crosse 1:56.89
7. Miller, Dawson SR-4 Wis.-Whitewater 1:56.91
8. Ahrenholz, Sam   Unattached 1:57.58
9. Adamski, Ryan JR-3 Wis.-Whitewater 1:59.55
10. Lange, Adam SO-2 Wis.-Platteville 2:02.79
11. Geisness, Lane SO-2 Wis.-La Crosse 2:03.93
800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Royer, Sean SR-4 Wis.-La Crosse 1:52.36
2. Frey, Zach JR-3 Loras 1:52.64
3. Evans, Michael SO-2 Wis.-Stevens Point 1:53.09
4. Barth, Cooper   UNAT-Wisconsin 1:53.34
5. Urbanski, Anthony SR-4 Wis.-Whitewater 1:54.15
6. Hermsen, Ryan JR-3 Wartburg 1:54.79
7. Henkins, Jason SR-4 Wis.-Platteville 1:55.50
8. Green, Nicholas JR-3 Wartburg 1:55.61
9. Linner, Tom JR-3 Wis.-La Crosse 1:55.92