May 14-15, 2015
|
North Central - Naperville, IL
ICON KEY: NWC DIII All-Ohio WIAC ODAC

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Murphy, Grant SO-2 Emory 3:50.91
2. Sullivan, Dan SR-4 Wis.-Stevens Point 3:51.10
3. Zack, Joe FR-1 Wis.-Oshkosh 3:53.20
4. Windle, Thomas SR-4 Adrian 3:54.52
5. Halloran, Kenny SR-4 Wis.-Oshkosh 3:55.86
6. Simpkins, Jake SR-4 Wilmington (Ohio) 3:56.61
7. Nielsen, Nicholas SO-2 U. of Chicago 3:57.08
8. Tubergen, Stephen SR-4 Calvin 3:58.09
9. Wagner, Kyle SR-4 Ohio Northern 3:58.52
10. Swanson, Daniel SR-4 Willamette 3:58.82
11. Bartell, Ryan SR-4 North Central (Ill.) 3:59.52
12. DeGroot, Kieran FR-1 Carroll 4:00.41
13. Cameron, John SR-4 John Carroll 4:01.96
14. Meyers, Matt SO-2 Aurora 4:02.83
15. Lozano, Jeremy FR-1 DePaul 4:02.87
16. Haffner, Brett SR-4 Wheaton (Ill.) 4:03.34
17. McDonald, Ian SO-2 Washington and Lee 4:03.48
18. Thorkelson, Elliot FR-1 John Carroll 4:04.11
19. Muth, Matt SR-4 North Central (Ill.) 4:04.52
20. Rigel, Isaac FR-1 North Central (Ill.) 4:05.39
21. Rizzo, James SO-2 North Central (Ill.) 4:06.19
22. Kinscher, Joseph SO-2 Wis.-Stevens Point 4:06.87
23. Headley, Danny SR-4 North Central (Ill.) 4:07.65
24. Thomas, Hudson FR-1 Wheaton (Ill.) 4:07.94
25. Berland, Jonathan SO-2 Dubuque 4:08.11
26. Geiger, Andreas JR-3 Wheaton (Ill.) 4:09.82
27. Herrera, Zachary SO-2 North Central (Ill.) 4:10.55
28. Robinson, Calvin JR-3 Aurora 4:11.01
29. McQuality, James FR-1 North Central (Ill.) 4:11.20
30. Rozewicki, Dru SO-2 North Central (Ill.) 4:12.64
31. Pedersen, Neil SO-2 Wis.-Stevens Point 4:14.27
32. Malonda, Roger FR-1 Calumet-St. Joseph 4:15.02
33. Okinaka, Corey SO-2 U. of Chicago 4:15.52
34. Sweatman, Alex JR-3 Wheaton (Ill.) 4:16.13
35. Aeppel, Nicholas SR-4 U. of Chicago 4:18.33
36. Larkin, Jimmy SO-2 Wheaton (Ill.) 4:21.35
37. Ruffatti, Nathan FR-1 North Central (Ill.) 4:23.98
38. Lee, Chris SO-2 Wheaton (Ill.) 4:29.48
39. Jaros, Pete SR-4 Aurora 4:30.99
  llanos, william   Exhibition 4:08.39
  Julian, Kyle   Exhibition 4:10.95
  Garcia, Daniel   Exhibition 3:49.88
  burnett, clay   Exhibition 3:51.64
  Mudd, Austin   Exhibition 3:53.14
  Carrillo, Juan   Exhibition 3:59.61
  Netols, Greg   Exhibition 4:03.59
  Plude, Andrew   Exhibition 4:24.87
  Zander, Nicholas   Exhibition 3:53.94
  Rumsey, David   St Louis Track Club 3:55.24
  Middleton, Andrew   Exhibition 3:56.90
  Morris, Graham   First To The Finish 3:58.14
  Frederickson, James   Exhibition 3:58.18
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Murphy, Grant SO-2 Emory 3:50.91
2. Sullivan, Dan SR-4 Wis.-Stevens Point 3:51.10
3. Windle, Thomas SR-4 Adrian 3:54.52
4. Halloran, Kenny SR-4 Wis.-Oshkosh 3:55.86
5. Bartell, Ryan SR-4 North Central (Ill.) 3:59.52
6. Lozano, Jeremy FR-1 DePaul 4:02.87
7. Haffner, Brett SR-4 Wheaton (Ill.) 4:03.34
8. McDonald, Ian SO-2 Washington and Lee 4:03.48
9. Muth, Matt SR-4 North Central (Ill.) 4:04.52
10. Garcia, Daniel   Exhibition 3:49.88
11. burnett, clay   Exhibition 3:51.64
12. Mudd, Austin   Exhibition 3:53.14
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Zack, Joe FR-1 Wis.-Oshkosh 3:53.20
2. Simpkins, Jake SR-4 Wilmington (Ohio) 3:56.61
3. Nielsen, Nicholas SO-2 U. of Chicago 3:57.08
4. Tubergen, Stephen SR-4 Calvin 3:58.09
5. Wagner, Kyle SR-4 Ohio Northern 3:58.52
6. Swanson, Daniel SR-4 Willamette 3:58.82
7. Pedersen, Neil SO-2 Wis.-Stevens Point 4:14.27
8. Zander, Nicholas   Exhibition 3:53.94
9. Rumsey, David   St Louis Track Club 3:55.24
10. Middleton, Andrew   Exhibition 3:56.90
11. Morris, Graham   First To The Finish 3:58.14
12. Frederickson, James   Exhibition 3:58.18
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. DeGroot, Kieran FR-1 Carroll 4:00.41
2. Cameron, John SR-4 John Carroll 4:01.96
3. Meyers, Matt SO-2 Aurora 4:02.83
4. Thorkelson, Elliot FR-1 John Carroll 4:04.11
5. Rigel, Isaac FR-1 North Central (Ill.) 4:05.39
6. Headley, Danny SR-4 North Central (Ill.) 4:07.65
7. Robinson, Calvin JR-3 Aurora 4:11.01
8. McQuality, James FR-1 North Central (Ill.) 4:11.20
9. Rozewicki, Dru SO-2 North Central (Ill.) 4:12.64
10. Malonda, Roger FR-1 Calumet-St. Joseph 4:15.02
11. Sweatman, Alex JR-3 Wheaton (Ill.) 4:16.13
12. Carrillo, Juan   Exhibition 3:59.61
13. Netols, Greg   Exhibition 4:03.59
14. Plude, Andrew   Exhibition 4:24.87
1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rizzo, James SO-2 North Central (Ill.) 4:06.19
2. Kinscher, Joseph SO-2 Wis.-Stevens Point 4:06.87
3. Thomas, Hudson FR-1 Wheaton (Ill.) 4:07.94
4. Berland, Jonathan SO-2 Dubuque 4:08.11
5. Geiger, Andreas JR-3 Wheaton (Ill.) 4:09.82
6. Herrera, Zachary SO-2 North Central (Ill.) 4:10.55
7. Okinaka, Corey SO-2 U. of Chicago 4:15.52
8. Aeppel, Nicholas SR-4 U. of Chicago 4:18.33
9. Larkin, Jimmy SO-2 Wheaton (Ill.) 4:21.35
10. Ruffatti, Nathan FR-1 North Central (Ill.) 4:23.98
11. Lee, Chris SO-2 Wheaton (Ill.) 4:29.48
12. Jaros, Pete SR-4 Aurora 4:30.99
13. llanos, william   Exhibition 4:08.39
14. Julian, Kyle   Exhibition 4:10.95