January 9, 2016
|
George Mason-Rec. Sports Complex - Fairfax, VA
|
200m (Flat)
ICON KEY: MAC SUNYAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Tirba, Alaeldin SO-2 American 8:38.15 10
2. Johnson, Brendan JR-3 American 8:40.99 8
3. Flynn, Steven JR-3 George Mason 8:48.65 6
4. Adam, Paul SO-2 George Mason 8:51.95 5
5. Levine , Louis SO-2 Johns Hopkins 8:54.64 -
6. Miller, Logan SO-2 George Mason 8:55.07 4
7. Schwartz, Ryan SR-4 Johns Hopkins 8:57.39 -
8. Lupia, Anthony JR-3 Oneonta 8:57.96 -
9. McMullin , John SO-2 Johns Hopkins 8:58.45 -
10. Ochstein, Schaffer SR-4 Johns Hopkins 8:58.76 -
11. Luehrs, Jimmy   Unattached 8:59.60 -
12. Alaghatta, Akshay JR-3 Johns Hopkins 8:59.67 -
13. Morgan, Grayson SO-2 George Mason 9:02.17 3
13. Fielder , Brandon SO-2 Johns Hopkins 9:02.17 -
15. Dengler, Thomas FR-1 American 9:02.20 2
16. Roch, Stephen FR-1 American 9:02.57 1
17. LaFemina, Adam JR-3 George Mason 9:03.48 -
18. Jutras, Dustin SO-2 George Mason 9:03.83 -
19. Crowell, Stuart SR-4 George Mason 9:06.58 -
20. Parshall, Josh JR-3 George Mason 9:06.80 -
21. Thornton , Charles JR-3 Johns Hopkins 9:07.45 -
22. Gebrehiwot, Aviad FR-1 George Mason 9:11.57 -
23. Hush, Sam SR-4 VCU 9:12.90 -
24. Mercoli, Sam FR-1 Stevenson 9:12.96 -
25. Coulter, Brent JR-3 George Mason 9:13.95 -
26. Schloth, Jonathan SO-2 George Mason 9:14.99 -
27. Arnold, Stefan JR-3 Johns Hopkins 9:15.08 -
28. Newland, Ethan FR-1 George Mason 9:17.20 -
29. Scola, Billy SR-4 Johns Hopkins 9:17.65 -
30. Baker, Scott SO-2 Mount St. Mary's 9:23.54 -
31. Busby, David JR-3 Oneonta 9:24.86 -
32. Kazlow , Geoffrey SO-2 Johns Hopkins 9:25.12 -
33. Girma, Anteneh FR-1 VCU 9:25.60 -
34. Braun, Jeff FR-1 Johns Hopkins 9:29.89 -
35. Condotti, Alex FR-1 Johns Hopkins 9:39.34 -
36. Evans, Christopher SO-2 Mount St. Mary's 9:40.13 -
37. Schubel, Neil FR-1 George Mason 9:49.77 -
38. Ferguson, Thomas FR-1 Stevenson 10:00.04 -
39. Moise, Linda FR-1 Virginia Union 10:05.49 -
40. Morales-Perryman, Quentin SR-4 Hampton 10:54.99 -
3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Tirba, Alaeldin SO-2 American 8:38.15 10
2. Johnson, Brendan JR-3 American 8:40.99 8
3. Flynn, Steven JR-3 George Mason 8:48.65 6
4. Adam, Paul SO-2 George Mason 8:51.95 5
5. Levine , Louis SO-2 Johns Hopkins 8:54.64 -
6. Miller, Logan SO-2 George Mason 8:55.07 4
7. Schwartz, Ryan SR-4 Johns Hopkins 8:57.39 -
8. Lupia, Anthony JR-3 Oneonta 8:57.96 -
9. McMullin , John SO-2 Johns Hopkins 8:58.45 -
10. Ochstein, Schaffer SR-4 Johns Hopkins 8:58.76 -
11. Luehrs, Jimmy   Unattached 8:59.60 -
12. Alaghatta, Akshay JR-3 Johns Hopkins 8:59.67 -
13. Morgan, Grayson SO-2 George Mason 9:02.17 3
14. Fielder , Brandon SO-2 Johns Hopkins 9:02.17 -
15. Dengler, Thomas FR-1 American 9:02.20 2
16. Roch, Stephen FR-1 American 9:02.57 1
17. LaFemina, Adam JR-3 George Mason 9:03.48 -
18. Crowell, Stuart SR-4 George Mason 9:06.58 -
19. Coulter, Brent JR-3 George Mason 9:13.95 -
20. Arnold, Stefan JR-3 Johns Hopkins 9:15.08 -
21. Baker, Scott SO-2 Mount St. Mary's 9:23.54 -
22. Busby, David JR-3 Oneonta 9:24.86 -
3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Jutras, Dustin SO-2 George Mason 9:03.83 -
2. Parshall, Josh JR-3 George Mason 9:06.80 -
3. Thornton , Charles JR-3 Johns Hopkins 9:07.45 -
4. Gebrehiwot, Aviad FR-1 George Mason 9:11.57 -
5. Hush, Sam SR-4 VCU 9:12.90 -
6. Mercoli, Sam FR-1 Stevenson 9:12.96 -
7. Schloth, Jonathan SO-2 George Mason 9:14.99 -
8. Newland, Ethan FR-1 George Mason 9:17.20 -
9. Scola, Billy SR-4 Johns Hopkins 9:17.65 -
10. Kazlow , Geoffrey SO-2 Johns Hopkins 9:25.12 -
11. Girma, Anteneh FR-1 VCU 9:25.60 -
12. Braun, Jeff FR-1 Johns Hopkins 9:29.89 -
13. Condotti, Alex FR-1 Johns Hopkins 9:39.34 -
14. Evans, Christopher SO-2 Mount St. Mary's 9:40.13 -
15. Schubel, Neil FR-1 George Mason 9:49.77 -
16. Ferguson, Thomas FR-1 Stevenson 10:00.04 -
17. Moise, Linda FR-1 Virginia Union 10:05.49 -
18. Morales-Perryman, Quentin SR-4 Hampton 10:54.99 -