April 17, 2016
|
USMMA - Kings Point, NY
ICON KEY: NJCAA DIII MAC Northeast-10 CUNYAC

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Williams, Talya SO-2 LIU Post 4:56.23
2. Stirling, Elizabeth SR-4 LIU Post 4:57.30
3. Maloney, Seona SO-2 Adelphi 5:01.78
4. Hempfling, Katie SO-2 New Paltz St. 5:01.92
5. Music, Edina SO-2 Queensborough CC 5:06.86
6. Pertsovskaya, Vera SO-2 Hunter 5:07.13
7. Nicholes, Georgie SO-2 St. Peter's 5:13.34
8. Ramirez, Kelsey FR-1 USMMA 5:14.64
9. Jardin, Claire SR-4 Pratt Institute 5:15.03
10. Doyle, Megan FR-1 Molloy 5:15.15
11. Rohsler, Kate JR-3 Felician 5:17.39
12. Johnson, Kymberly SR-4 Queens (N.Y.) 5:18.49
13. Gonzalez, Wendy FR-1 New Paltz St. 5:18.99
14. DiCola, Katie SO-2 Manhattanville 5:19.63
15. Schillaci, Kaitie FR-1 LIU Post 5:20.28
16. Monaco, Diana FR-1 Molloy 5:21.27
17. Merlinsky, Tiffany FR-1 Hunter 5:23.03
18. Leyva, Brigitte JR-3 Mount Saint Mary 5:26.34
19. Costarelli, Cassandra JR-3 St. Joseph's (L.I.) 5:28.50
20. Graci, Jessica FR-1 Dominican (N.Y.) 5:28.69
21. Roldan, Sabrina JR-3 Felician 5:30.43
22. Lindemann, Heather FR-1 Queens (N.Y.) 5:33.56
23. Pereira, Daniela JR-3 Hunter 5:35.35
24. Scharrenbroich, Katie SR-4 St. Joseph's (L.I.) 5:37.67
25. Camacho, Michelle SR-4 Felician 5:38.26
26. Keeley, Monica SO-2 USMMA 5:41.38
27. Golembeski, Paige FR-1 New Paltz St. 5:43.20
28. Abrams, Monica SO-2 New Paltz St. 5:43.79
29. Franco, Danielle SR-4 Pratt Institute 5:57.68
30. Anglade, Rudiana FR-1 Farmingdale St. 5:58.75
31. Mickalonis, Vanessa FR-1 Fashion Institute of Technolog 6:00.33
32. Lawlor, Erica FR-1 USMMA 6:05.10
33. Gallagher, Kaitlin SO-2 St. Joseph's (L.I.) 6:06.45
34. D'Aragona, Veronika FR-1 Manhattanville 6:11.58
35. Torres, Victoria SO-2 York (N.Y.) 6:13.86
36. Smith , Valerie JR-3 Mount Saint Mary 6:20.47
37. Limato, Lauren SO-2 Manhattanville 6:21.46
38. Dmitriev, Dora SR-4 Pratt Institute 6:27.30
39. Myers, Nora SO-2 Bard 6:52.45
  Johnson, Bianca SO-2 CCNY DNS
  Lam, Ricki FR-1 CCNY DNS
  Saravia, Zulena JR-3 CCNY DNS
  Stashuk, Iryna FR-1 CCNY DNS
  Ruppel, Tierney FR-1 Farmingdale St. DNS
  Chan, Cheryl SO-2 Hunter DNS
  Estevez, Sarah FR-1 Molloy DNS
  Campbell, Kim SO-2 Middlesex CC DNS
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Williams, Talya SO-2 LIU Post 4:56.23
2. Stirling, Elizabeth SR-4 LIU Post 4:57.30
3. Maloney, Seona SO-2 Adelphi 5:01.78
4. Hempfling, Katie SO-2 New Paltz St. 5:01.92
5. Music, Edina SO-2 Queensborough CC 5:06.86
6. Pertsovskaya, Vera SO-2 Hunter 5:07.13
7. Nicholes, Georgie SO-2 St. Peter's 5:13.34
8. Jardin, Claire SR-4 Pratt Institute 5:15.03
9. Doyle, Megan FR-1 Molloy 5:15.15
10. Rohsler, Kate JR-3 Felician 5:17.39
11. Johnson, Kymberly SR-4 Queens (N.Y.) 5:18.49
12. Gonzalez, Wendy FR-1 New Paltz St. 5:18.99
13. DiCola, Katie SO-2 Manhattanville 5:19.63
14. Schillaci, Kaitie FR-1 LIU Post 5:20.28
15. Monaco, Diana FR-1 Molloy 5:21.27
16. Abrams, Monica SO-2 New Paltz St. 5:43.79
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ramirez, Kelsey FR-1 USMMA 5:14.64
2. Keeley, Monica SO-2 USMMA 5:41.38
3. Franco, Danielle SR-4 Pratt Institute 5:57.68
4. Anglade, Rudiana FR-1 Farmingdale St. 5:58.75
5. Lawlor, Erica FR-1 USMMA 6:05.10
6. Torres, Victoria SO-2 York (N.Y.) 6:13.86
7. Smith , Valerie JR-3 Mount Saint Mary 6:20.47
8. Dmitriev, Dora SR-4 Pratt Institute 6:27.30
9. Myers, Nora SO-2 Bard 6:52.45
  Johnson, Bianca SO-2 CCNY DNS
  Lam, Ricki FR-1 CCNY DNS
  Saravia, Zulena JR-3 CCNY DNS
  Stashuk, Iryna FR-1 CCNY DNS
  Ruppel, Tierney FR-1 Farmingdale St. DNS
  Chan, Cheryl SO-2 Hunter DNS