• ICON KEY:
  • NJCAA
  • NAIA B
  • NAIA A
  • NCAA DII Prov
  • Date: 01/23/16
  • Location: ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN

Women's Results    

60 Meters Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. Irby, Lynna   Indiana Storm Track Club 7.45 -  
2. Brown, Tionna   K-Town Elite Track Club 7.66 -  
3. Byrdsong, Bryeana   WC Allstars 7.85 -  
4. Baker, Ashley   WC Allstars 7.91 -  
5. Birks, Lateefah SO-2 Marian (Ind.) 7.95 -  
6. Blumkaitis, Julia SO-2 Lindenwood-Belleville 7.97 -  
7. Roby, Meghan SO-2 Bellarmine 7.97 -  
  Sakeuh, Plenseh-Tay FR-1 Taylor DNS -  
60 Meters Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. Irby, Lynna   Indiana Storm Track Club 7.55 6(1)  
2. Brown, Tionna   K-Town Elite Track Club 7.77 2(1)  
3. Byrdsong, Bryeana   WC Allstars 7.89 6(2)  
4. Baker, Ashley   WC Allstars 7.91 2(2)  
5. Sakeuh, Plenseh-Tay FR-1 Taylor 7.96 4(1)  
6. Birks, Lateefah SO-2 Marian (Ind.) 8.01 1(1)  
6. Blumkaitis, Julia SO-2 Lindenwood-Belleville 8.01 5(1)  
8. Roby, Meghan SO-2 Bellarmine 8.02 6(3)  
9. Patterson, Destiney SO-2 Marian (Ind.) 8.03 4(2)  
10. Porter, Keirra FR-1 Bellarmine 8.05 1(2)  
11. Hoosier, Prommyse   WC Allstars 8.09 5(2)  
12. Westerfeld, Virginia FR-1 Indianapolis 8.10 3(1)  
13. Cain, Chandler SO-2 Bellarmine 8.16 3(2)  
14. Moricz, Kaitlyn JR-3 Marian (Ind.) 8.20 2(3)  
15. Berndt, Salynda   Unattached 8.22 4(3)  
16. Coan , Becca   BCTC 8.34 6(4)  
17. West, Kassidy FR-1 St. Joseph's (Ind.) 8.43 2(4)  
18. Morgan, Ashlyn   Evansville Speedsters 8.45 2(5)  
19. Green, Brooke   Evansville Speedsters 8.49 6(5)  
20. Foster, Lindsey SO-2 Indianapolis 8.50 6(6)  
20. Edeko, Isi JR-3 St. Francis (Ill.) 8.50 4(4)  
22. Boyd, Christine FR-1 Vincennes 8.51 6(7)  
22. Burnett, Shanny JR-3 Bellarmine 8.51 4(5)  
24. Pugh, Markaela   K-Town Elite Track Club 8.52 4(6)  
25. Witas, Katie JR-3 St. Francis (Ill.) 8.56 3(3)  
26. Knight, Leeanna SO-2 St. Joseph's (Ind.) 8.57 1(3)  
27. Robertson, Emily   Trackmyspeed 8.63 5(3)  
28. Barker, Alexa   Evansville Speedsters 8.67 3(4)  
29. Kasper, Kylee FR-1 Marian (Ind.) 8.77 3(5)  
30. Hannon, Deasja   WC Allstars 8.79 1(4)  
31. Jones, J'Anna FR-1 Spalding 8.80 1(5)  
32. Kurcz, Maddie FR-1 Marian (Ind.) 8.97 1(6)  
33. Riffert, Kayla   Evansville Speedsters 8.98 5(4)  
34. Riggs, Kayla JR-3 Spalding 8.99 2(6)  
35. Gray, Karlee   Unattached 9.01 3(6)  
36. Pease, Nicole JR-3 St. Francis (Ill.) 9.21 1(7)  
37. Henson, Samera   K-Town Elite Track Club 9.35 3(7)  
  Gonzalez, Vanessa FR-1 Lindenwood-Belleville DNS 4  
  Morgan, Ashlyn   Unattached DNS 1  
  Jackson, Brooke SO-2 Calumet-St. Joseph DNS 2  
  Tompkins, Kaci JR-3 Indianapolis DNS 5  
60 Meters Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Birks, Lateefah SO-2 Marian (Ind.) 8.01  
2. Porter, Keirra FR-1 Bellarmine 8.05  
3. Knight, Leeanna SO-2 St. Joseph's (Ind.) 8.57  
4. Hannon, Deasja   WC Allstars 8.79  
5. Jones, J'Anna FR-1 Spalding 8.80  
6. Kurcz, Maddie FR-1 Marian (Ind.) 8.97  
7. Pease, Nicole JR-3 St. Francis (Ill.) 9.21  
  Morgan, Ashlyn   Unattached DNS  
60 Meters Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Brown, Tionna   K-Town Elite Track Club 7.77  
2. Baker, Ashley   WC Allstars 7.91  
3. Moricz, Kaitlyn JR-3 Marian (Ind.) 8.20  
4. West, Kassidy FR-1 St. Joseph's (Ind.) 8.43  
5. Morgan, Ashlyn   Evansville Speedsters 8.45  
6. Riggs, Kayla JR-3 Spalding 8.99  
  Jackson, Brooke SO-2 Calumet-St. Joseph DNS  
60 Meters Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Westerfeld, Virginia FR-1 Indianapolis 8.10  
2. Cain, Chandler SO-2 Bellarmine 8.16  
3. Witas, Katie JR-3 St. Francis (Ill.) 8.56  
4. Barker, Alexa   Evansville Speedsters 8.67  
5. Kasper, Kylee FR-1 Marian (Ind.) 8.77  
6. Gray, Karlee   Unattached 9.01  
7. Henson, Samera   K-Town Elite Track Club 9.35  
60 Meters Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Sakeuh, Plenseh-Tay FR-1 Taylor 7.96  
2. Patterson, Destiney SO-2 Marian (Ind.) 8.03  
3. Berndt, Salynda   Unattached 8.22  
4. Edeko, Isi JR-3 St. Francis (Ill.) 8.50  
5. Burnett, Shanny JR-3 Bellarmine 8.51  
6. Pugh, Markaela   K-Town Elite Track Club 8.52  
  Gonzalez, Vanessa FR-1 Lindenwood-Belleville DNS  
60 Meters Preliminaries Heat 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Blumkaitis, Julia SO-2 Lindenwood-Belleville 8.01  
2. Hoosier, Prommyse   WC Allstars 8.09  
3. Robertson, Emily   Trackmyspeed 8.63  
4. Riffert, Kayla   Evansville Speedsters 8.98  
  Tompkins, Kaci JR-3 Indianapolis DNS  
60 Meters Preliminaries Heat 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Irby, Lynna   Indiana Storm Track Club 7.55  
2. Byrdsong, Bryeana   WC Allstars 7.89  
3. Roby, Meghan SO-2 Bellarmine 8.02  
4. Coan , Becca   BCTC 8.34  
5. Green, Brooke   Evansville Speedsters 8.49  
6. Foster, Lindsey SO-2 Indianapolis 8.50  
7. Boyd, Christine FR-1 Vincennes 8.51  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Irby, Lynna   Indiana Storm Track Club 24.98 - 10(1)  
2. Byrdsong, Bryeana   WC Allstars 25.53 - 9(1)  
3. Roby, Meghan SO-2 Bellarmine 25.54 - 10(2)  
4. Brown, Tionna   K-Town Elite Track Club 25.77 - 10(3)  
5. Hemmerly, Judah   Unattached 26.33 - 10(4)  
6. Askew, Olivia SO-2 Calumet-St. Joseph 26.41 - 9(2)  
7. Brooks, Majaica JR-3 Indianapolis 26.42 - 8(1)  
8. Rios, Melissa JR-3 Indianapolis 26.62 - 9(3)  
9. Baker, Ashley   WC Allstars 26.64 - 8(2)  
10. Blumkaitis, Julia SO-2 Lindenwood-Belleville 26.80 - 6(1)  
11. Johnson, Dejah   WC Allstars 26.81 - 8(3)  
12. Hoosier, Prommyse   WC Allstars 26.93 - 8(4)  
13. Cain, Chandler SO-2 Bellarmine 27.04 - 8(5)  
14. Berndt, Salynda   Unattached 27.06 - 7(1)  
15. Porter, Keirra FR-1 Bellarmine 27.20 - 7(2)  
16. Kelley, Anyla   Indy's Racing Cheetahs 27.30 - 6(2)  
17. Harris, Ashanetta   Unattached 27.41 - 7(3)  
18. Mason, LaToyah SO-2 St. Francis (Ill.) 27.60 - 6(3)  
19. Westerfeld, Virginia FR-1 Indianapolis 27.61 - 7(4)  
20. Pugh, Markaela   K-Town Elite Track Club 27.64 - 9(4)  
21. Hammons, Mya   WC Allstars 27.73 - 6(4)  
22. Webster, Dasia   WC Allstars 27.99 - 5(1)  
23. Foster, Lindsey SO-2 Indianapolis 28.10 - 1(1)  
24. Fidler, Macy FR-1 Vincennes 28.11 - 5(2)  
25. Maticic, Mallory FR-1 St. Francis (Ill.) 28.30 - 4(1)  
26. Tyler, Tiler   WC Allstars 28.40 - 5(3)  
27. Gill, Regene FR-1 Vincennes 28.57 - 1(2)  
28. Barker, Alexa   Evansville Speedsters 28.73 - 3(1)  
29. Nichols, Lindsay SR-4 Marian (Ind.) 29.06 - 1(3)  
30. Robertson, Emily   Trackmyspeed 29.17 - 4(2)  
31. Prieboy, Taylor FR-1 St. Francis (Ill.) 29.23 - 3(2)  
31. Waites, Keytorria   WC Allstars 29.23 - 4(3)  
33. White, Kaylen JR-3 Southern Indiana 29.29 - 4(4)  
34. Kurcz, Maddie FR-1 Marian (Ind.) 29.34 - 5(4)  
35. Kasper, Kylee FR-1 Marian (Ind.) 29.40 - 1(4)  
36. Washington, Anissa   K-Town Elite Track Club 29.46 - 2(1)  
37. Jones, J'Anna FR-1 Spalding 29.64 - 3(3)  
38. Johnson, Destiny   WC Allstars 29.69 - 5(5)  
39. Hannon, Deasja   WC Allstars 29.74 - 5(6)  
40. Green, Brooke   Evansville Speedsters 29.76 - 6(5)  
41. Morgan, Ashlyn   Evansville Speedsters 29.78 - 3(4)  
42. Gant, Dayja   WC Allstars 29.82 - 2(2)  
43. Boyd, Christine FR-1 Vincennes 29.84 - 4(5)  
44. Hamilton, Kelsey FR-1 Spalding 29.89 - 2(3)  
45. Gray, Karlee   Unattached 30.28 - 3(5)  
46. Paluszak, Danielle FR-1 St. Joseph's (Ind.) 30.63 - 4(6)  
47. Riffert, Kayla   Evansville Speedsters 31.51 - 3(6)  
48. Ruiz, Kierra FR-1 St. Francis (Ill.) 32.18 - 1(5)  
49. Henson, Samera   K-Town Elite Track Club 32.32 - 2(4)  
50. Kuerzi, Allye SO-2 Spalding 32.62 - 2(5)  
51. Benyatta, Prayyer FR-1 Vincennes 33.76 - 2(6)  
  Thompson, Courtney SR-4 Taylor DQ - 7  
  Jackson, Brooke SO-2 Calumet-St. Joseph DNS - 1  
200 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Foster, Lindsey SO-2 Indianapolis 28.10  
2. Gill, Regene FR-1 Vincennes 28.57  
3. Nichols, Lindsay SR-4 Marian (Ind.) 29.06  
4. Kasper, Kylee FR-1 Marian (Ind.) 29.40  
5. Ruiz, Kierra FR-1 St. Francis (Ill.) 32.18  
  Jackson, Brooke SO-2 Calumet-St. Joseph DNS  
200 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Washington, Anissa   K-Town Elite Track Club 29.46  
2. Gant, Dayja   WC Allstars 29.82  
3. Hamilton, Kelsey FR-1 Spalding 29.89  
4. Henson, Samera   K-Town Elite Track Club 32.32  
5. Kuerzi, Allye SO-2 Spalding 32.62  
6. Benyatta, Prayyer FR-1 Vincennes 33.76  
200 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Barker, Alexa   Evansville Speedsters 28.73  
2. Prieboy, Taylor FR-1 St. Francis (Ill.) 29.23  
3. Jones, J'Anna FR-1 Spalding 29.64  
4. Morgan, Ashlyn   Evansville Speedsters 29.78  
5. Gray, Karlee   Unattached 30.28  
6. Riffert, Kayla   Evansville Speedsters 31.51  
200 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Maticic, Mallory FR-1 St. Francis (Ill.) 28.30  
2. Robertson, Emily   Trackmyspeed 29.17  
3. Waites, Keytorria   WC Allstars 29.23  
4. White, Kaylen JR-3 Southern Indiana 29.29  
5. Boyd, Christine FR-1 Vincennes 29.84  
6. Paluszak, Danielle FR-1 St. Joseph's (Ind.) 30.63  
200 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Webster, Dasia   WC Allstars 27.99  
2. Fidler, Macy FR-1 Vincennes 28.11  
3. Tyler, Tiler   WC Allstars 28.40  
4. Kurcz, Maddie FR-1 Marian (Ind.) 29.34  
5. Johnson, Destiny   WC Allstars 29.69  
6. Hannon, Deasja   WC Allstars 29.74  
200 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Blumkaitis, Julia SO-2 Lindenwood-Belleville 26.80  
2. Kelley, Anyla   Indy's Racing Cheetahs 27.30  
3. Mason, LaToyah SO-2 St. Francis (Ill.) 27.60  
4. Hammons, Mya   WC Allstars 27.73  
5. Green, Brooke   Evansville Speedsters 29.76  
200 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Berndt, Salynda   Unattached 27.06  
2. Porter, Keirra FR-1 Bellarmine 27.20  
3. Harris, Ashanetta   Unattached 27.41  
4. Westerfeld, Virginia FR-1 Indianapolis 27.61  
  Thompson, Courtney SR-4 Taylor DQ  
200 Meters Section 8
Pl. Name Year Team Time  
1. Brooks, Majaica JR-3 Indianapolis 26.42  
2. Baker, Ashley   WC Allstars 26.64  
3. Johnson, Dejah   WC Allstars 26.81  
4. Hoosier, Prommyse   WC Allstars 26.93  
5. Cain, Chandler SO-2 Bellarmine 27.04  
200 Meters Section 9
Pl. Name Year Team Time  
1. Byrdsong, Bryeana   WC Allstars 25.53  
2. Askew, Olivia SO-2 Calumet-St. Joseph 26.41  
3. Rios, Melissa JR-3 Indianapolis 26.62  
4. Pugh, Markaela   K-Town Elite Track Club 27.64  
200 Meters Section 10
Pl. Name Year Team Time  
1. Irby, Lynna   Indiana Storm Track Club 24.98  
2. Roby, Meghan SO-2 Bellarmine 25.54  
3. Brown, Tionna   K-Town Elite Track Club 25.77  
4. Hemmerly, Judah   Unattached 26.33  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Hemmerly, Judah   Unattached 1:00.26 - 7(1)  
2. Johnson, Dejah   WC Allstars 1:00.60 - 6(1)  
3. Schnabel, Amanda SO-2 Bellarmine 1:00.77 - 7(2)  
4. Coan , Becca   BCTC 1:01.21 - 7(3)  
5. Phillips, Abigail JR-3 Taylor 1:01.60 - 5(1)  
6. Wood, Miriam FR-1 Taylor 1:02.27 - 6(2)  
7. Chapman, Erin   BCTC 1:02.36 - 5(2)  
8. Hunter, Dominique JR-3 Bellarmine 1:04.49 - 3(1)  
9. White, Kaylen JR-3 Southern Indiana 1:04.84 - 5(3)  
10. Askew, Olivia SO-2 Calumet-St. Joseph 1:04.87 - 6(3)  
11. Meier, Alex SR-4 St. Joseph's (Ind.) 1:05.10 - 4(1)  
12. Troitino, Clara FR-1 Lindenwood-Belleville 1:05.27 - 1(1)  
13. Boyle, Allison SR-4 St. Joseph's (Ind.) 1:05.45 - 1(2)  
14. Kelley, Anyla   Indy's Racing Cheetahs 1:06.52 - 2(1)  
15. Webster, Laniya   Indy's Racing Cheetahs 1:06.75 - 2(2)  
16. Pollert, Alicia JR-3 Marian (Ind.) 1:06.80 - 3(2)  
17. Ernst , Teresa   BCTC 1:07.08 - 2(3)  
18. Gray, Karlee   Unattached 1:07.60 - 1(3)  
19. Betz, Maryashly JR-3 Bellarmine 1:08.05 - 3(3)  
20. Robertson, Emily   Trackmyspeed 1:08.06 - 2(4)  
21. Pierson, Brienna FR-1 St. Francis (Ill.) 1:09.83 - 4(2)  
22. Green, Brooke   Evansville Speedsters 1:11.42 - 5(4)  
23. Washington, Anissa   K-Town Elite Track Club 1:11.79 - 6(4)  
24. Rosebrough, Erin FR-1 Marian (Ind.) 1:12.99 - 1(4)  
25. Mohler, Alena   Evansville Speedsters 1:16.17 - 2(5)  
  Koehl, Olivia FR-1 Marian (Ind.) DQ - 3  
  Barker, Alexa   Evansville Speedsters DNS - 4  
  Patterson, Destiney SO-2 Marian (Ind.) DNS - 4  
  Jefferson, Mikailah   Indy's Racing Cheetahs DNS - 1  
  Parrott, Kaitlin JR-3 Lindenwood-Belleville DNS - 3  
  Birks, Lateefah SO-2 Marian (Ind.) DNS - 7  
400 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Troitino, Clara FR-1 Lindenwood-Belleville 1:05.27  
2. Boyle, Allison SR-4 St. Joseph's (Ind.) 1:05.45  
3. Gray, Karlee   Unattached 1:07.60  
4. Rosebrough, Erin FR-1 Marian (Ind.) 1:12.99  
  Jefferson, Mikailah   Indy's Racing Cheetahs DNS  
400 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Kelley, Anyla   Indy's Racing Cheetahs 1:06.52  
2. Webster, Laniya   Indy's Racing Cheetahs 1:06.75  
3. Ernst , Teresa   BCTC 1:07.08  
4. Robertson, Emily   Trackmyspeed 1:08.06  
5. Mohler, Alena   Evansville Speedsters 1:16.17  
400 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Hunter, Dominique JR-3 Bellarmine 1:04.49  
2. Pollert, Alicia JR-3 Marian (Ind.) 1:06.80  
3. Betz, Maryashly JR-3 Bellarmine 1:08.05  
  Koehl, Olivia FR-1 Marian (Ind.) DQ  
  Parrott, Kaitlin JR-3 Lindenwood-Belleville DNS  
400 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Meier, Alex SR-4 St. Joseph's (Ind.) 1:05.10  
2. Pierson, Brienna FR-1 St. Francis (Ill.) 1:09.83  
  Barker, Alexa   Evansville Speedsters DNS  
  Patterson, Destiney SO-2 Marian (Ind.) DNS  
400 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Phillips, Abigail JR-3 Taylor 1:01.60  
2. Chapman, Erin   BCTC 1:02.36  
3. White, Kaylen JR-3 Southern Indiana 1:04.84  
4. Green, Brooke   Evansville Speedsters 1:11.42  
400 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Johnson, Dejah   WC Allstars 1:00.60  
2. Wood, Miriam FR-1 Taylor 1:02.27  
3. Askew, Olivia SO-2 Calumet-St. Joseph 1:04.87  
4. Washington, Anissa   K-Town Elite Track Club 1:11.79  
400 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Hemmerly, Judah   Unattached 1:00.26  
2. Schnabel, Amanda SO-2 Bellarmine 1:00.77  
3. Coan , Becca   BCTC 1:01.21  
  Birks, Lateefah SO-2 Marian (Ind.) DNS  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Line, Megan FR-1 Bellarmine 2:21.73 - 3(1)  
2. O'Shea, Kelly SO-2 Vincennes 2:22.43 - 4(1)
3. Blagg, Rachel FR-1 Taylor 2:23.35 - 3(2)  
4. Parks, Megan JR-3 SE Missouri 2:23.47 - 4(2)  
5. Rone, Celine FR-1 SE Missouri 2:23.61 - 4(3)  
6. Goodwin, Tori SR-4 Bellarmine 2:24.11 - 4(4)  
7. Crone, Erin SO-2 Bellarmine 2:24.13 - 4(5)  
8. Knott, Ashlee SO-2 St. Francis (Ill.) 2:24.39 - 4(6)  
9. Johnson, Brooke SR-4 St. Francis (Ill.) 2:28.81 - 4(7)  
10. Walker, Amy SR-4 Indianapolis 2:29.64 - 4(8)  
11. Jackson, Laine   Unattached 2:30.01 - 3(3)  
12. Riggs, Kayla JR-3 Spalding 2:30.55 - 2(1)  
13. Oleson, Sarina SR-4 Taylor 2:31.33 - 3(4)  
14. Booher, Micalah FR-1 Southern Indiana 2:31.92 - 2(2)  
15. Crosby, Marjorie FR-1 Taylor 2:32.60 - 3(5)  
16. Thompson, Geeah SO-2 Lindenwood-Belleville 2:34.05 - 2(3)  
17. Souzis, Anna FR-1 Taylor 2:35.46 - 3(6)  
18. Long, Britlyn SO-2 Southern Indiana 2:35.68 - 2(4)  
19. Henke, Adrienne FR-1 Indianapolis 2:36.10 - 3(7)  
20. Thornton, Emily SR-4 Indianapolis 2:36.18 - 4(9)  
21. Crawford, Jennifer FR-1 Indianapolis 2:36.77 - 1(1)  
22. Wenzell, Mykayla FR-1 Indianapolis 2:37.13 - 1(2)  
23. Ward, Megan FR-1 Spalding 2:38.86 - 2(5)  
24. Henley, Molly   Indy's Racing Cheetahs 2:39.91 - 2(6)  
25. Shirley, Natalie FR-1 Spalding 2:43.89 - 2(7)  
26. Patton, Hannah SO-2 Indianapolis 2:45.34 - 2(8)  
27. Waddell, Toni FR-1 Vincennes 2:45.74 - 1(3)  
28. Marshall, Aime FR-1 Lindenwood-Belleville 2:46.83 - 1(4)  
29. Rodriguez, Lesly   Indy's Racing Cheetahs 2:47.56 - 1(5)  
30. Grigoletti, Kendall FR-1 Indianapolis 2:48.05 - 1(6)  
31. Garcia, Carmen FR-1 Lindenwood-Belleville 2:48.16 - 1(7)  
32. Sutton, Harley FR-1 Calumet-St. Joseph 2:48.29 - 2(9)  
33. Batchelor, Hanah FR-1 Indianapolis 2:48.88 - 1(8)  
34. Castellon, Naomi   Indy's Racing Cheetahs 2:49.02 - 1(9)  
35. Baggett, Camyrria JR-3 Calumet-St. Joseph 2:53.67 - 2(10)  
36. Lynn, Jennifer JR-3 Indianapolis 2:54.10 - 1(10)  
37. Gahagan, Breanna SO-2 Vincennes 2:58.95 - 1(11)  
38. Ellison, Shalawn JR-3 Lindenwood-Belleville 3:38.13 - 1(12)  
  Gant, Dayja   WC Allstars DNS - 1  
  Howland, Jacklyn SR-4 Indianapolis DNS - 3  
  Garbutt, Deneisha   UNAT-Danville Unattached DNS - 3  
  Magana, Janeth FR-1 Vincennes DNS - 2  
  Johnson, Destiny   WC Allstars DNS - 2  
  Waites, Keytorria   WC Allstars DNS - 2  
800 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Crawford, Jennifer FR-1 Indianapolis 2:36.77  
2. Wenzell, Mykayla FR-1 Indianapolis 2:37.13  
3. Waddell, Toni FR-1 Vincennes 2:45.74  
4. Marshall, Aime FR-1 Lindenwood-Belleville 2:46.83  
5. Rodriguez, Lesly   Indy's Racing Cheetahs 2:47.56  
6. Grigoletti, Kendall FR-1 Indianapolis 2:48.05  
7. Garcia, Carmen FR-1 Lindenwood-Belleville 2:48.16  
8. Batchelor, Hanah FR-1 Indianapolis 2:48.88  
9. Castellon, Naomi   Indy's Racing Cheetahs 2:49.02  
10. Lynn, Jennifer JR-3 Indianapolis 2:54.10  
11. Gahagan, Breanna SO-2 Vincennes 2:58.95  
12. Ellison, Shalawn JR-3 Lindenwood-Belleville 3:38.13  
  Gant, Dayja   WC Allstars DNS  
800 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Riggs, Kayla JR-3 Spalding 2:30.55  
2. Booher, Micalah FR-1 Southern Indiana 2:31.92  
3. Thompson, Geeah SO-2 Lindenwood-Belleville 2:34.05  
4. Long, Britlyn SO-2 Southern Indiana 2:35.68  
5. Ward, Megan FR-1 Spalding 2:38.86  
6. Henley, Molly   Indy's Racing Cheetahs 2:39.91  
7. Shirley, Natalie FR-1 Spalding 2:43.89  
8. Patton, Hannah SO-2 Indianapolis 2:45.34  
9. Sutton, Harley FR-1 Calumet-St. Joseph 2:48.29  
10. Baggett, Camyrria JR-3 Calumet-St. Joseph 2:53.67  
  Magana, Janeth FR-1 Vincennes DNS  
  Johnson, Destiny   WC Allstars DNS  
  Waites, Keytorria   WC Allstars DNS  
800 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Line, Megan FR-1 Bellarmine 2:21.73  
2. Blagg, Rachel FR-1 Taylor 2:23.35  
3. Jackson, Laine   Unattached 2:30.01  
4. Oleson, Sarina SR-4 Taylor 2:31.33  
5. Crosby, Marjorie FR-1 Taylor 2:32.60  
6. Souzis, Anna FR-1 Taylor 2:35.46  
7. Henke, Adrienne FR-1 Indianapolis 2:36.10  
  Howland, Jacklyn SR-4 Indianapolis DNS  
  Garbutt, Deneisha   UNAT-Danville Unattached DNS  
800 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. O'Shea, Kelly SO-2 Vincennes 2:22.43
2. Parks, Megan JR-3 SE Missouri 2:23.47  
3. Rone, Celine FR-1 SE Missouri 2:23.61  
4. Goodwin, Tori SR-4 Bellarmine 2:24.11  
5. Crone, Erin SO-2 Bellarmine 2:24.13  
6. Knott, Ashlee SO-2 St. Francis (Ill.) 2:24.39  
7. Johnson, Brooke SR-4 St. Francis (Ill.) 2:28.81  
8. Walker, Amy SR-4 Indianapolis 2:29.64  
9. Thornton, Emily SR-4 Indianapolis 2:36.18  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Thornton, Emily SR-4 Indianapolis 5:10.16 - 4(1)  
2. Crone, Erin SO-2 Bellarmine 5:11.69 - 4(2)  
3. Halderman, Jenna   Unattached 5:11.78 - 4(3)  
4. Studt, Renee   Unattached 5:12.01 - 4(4)  
5. Yuska, Rachel   Unattached 5:12.75 - 4(5)  
6. Cutler, Bryce SO-2 Southern Indiana 5:14.86 - 4(6)  
7. Lachmund, Grace   Unattached 5:15.38 - 4(7)  
8. Adkins, Jamie SR-4 Southern Indiana 5:17.58 - 4(8)  
9. Gimre, Mae Elizabeth FR-1 Taylor 5:17.94 - 3(1)  
10. Dykstra, Chandler   Unattached 5:21.38 - 4(9)  
11. Duty , Kate SO-2 Southern Indiana 5:21.80 - 3(2)  
12. Kopplin, Natalie FR-1 SE Missouri 5:21.81 - 3(3)  
13. Crosson, Catherine SO-2 St. Francis (Ill.) 5:23.47 - 3(4)  
14. Thomas, Anna FR-1 SE Missouri 5:24.34 - 3(5)  
15. Jones, Hope FR-1 Southern Indiana 5:24.45 - 4(10)  
16. Overby, Eilish SO-2 SE Missouri 5:24.49 - 2(1)  
17. Henrickson, Kate FR-1 Southern Indiana 5:26.18 - 2(2)  
18. Morris, Alex SR-4 Morehead State 5:27.12 - 4(11)  
19. Hawks, Jane SR-4 Taylor 5:27.43 - 3(6)  
20. Havert, Haley SR-4 Indianapolis 5:27.78 - 4(12)  
21. Aurit, Dani SO-2 St. Francis (Ill.) 5:29.49 - 2(3)  
22. Rollins, Allison FR-1 Southern Indiana 5:29.98 - 3(7)  
23. Knable, Bailey JR-3 Southern Indiana 5:30.10 - 2(4)  
24. Schuster, Sarah SO-2 Bellarmine 5:31.91 - 3(8)  
25. Leonard, Briana SO-2 Indianapolis 5:34.29 - 3(9)  
26. DeLuca, Meridith SR-4 St. Francis (Ill.) 5:34.63 - 2(5)  
27. Harrison, Michaela SO-2 Indianapolis 5:34.81 - 2(6)  
28. Gill, Jaclyn   IU Run Club 5:36.46 - 3(10)  
29. Holmes, Samantha SO-2 Indianapolis 5:36.54 - 2(7)  
30. Burch, Sarah FR-1 Indianapolis 5:38.39 - 2(8)  
31. Hamilton , Sarah FR-1 Southern Indiana 5:38.41 - 2(9)  
32. Howland, Jacklyn SR-4 Indianapolis 5:39.22 - 3(11)  
33. Koester, Sarah FR-1 Southern Indiana 5:48.94 - 1(1)  
34. Watson, Allyson FR-1 Southern Indiana 5:49.88 - 2(10)  
35. Heath, Haley FR-1 Taylor 5:50.47 - 1(2)  
36. Rice, Kayla SO-2 St. Francis (Ill.) 5:50.78 - 1(3)  
37. Coats, Miranda FR-1 Southern Indiana 5:51.85 - 1(4)  
37. Kelley , Olivia SO-2 Southern Indiana 5:51.85 - 1(5)  
39. Lampert, Allison   Indy's Racing Cheetahs 5:53.56 - 1(6)  
40. Rodman, Ellie SO-2 Taylor 5:55.69 - 1(7)  
41. Thibault, Sophie   Indy's Racing Cheetahs 6:08.90 - 1(8)  
42. Castellon, Naomi   Indy's Racing Cheetahs 6:17.42 - 1(9)  
43. Limbach, Shelby   Indy's Racing Cheetahs 6:24.66 - 1(10)  
44. Tonnis, Callie FR-1 Indianapolis 6:24.74 - 1(11)  
  Eads, Allysen FR-1 Hillsdale DNS - 4  
  Whitton, Taurie   Indy's Racing Cheetahs DNS - 1  
  Andrews, Jasmyn SR-4 Morehead State DNS - 3  
  Caithamer, Julia JR-3 St. Francis (Ill.) DNS - 3  
  Walker, Amy SR-4 Indianapolis DNS - 2  
  Wenzell, Mykayla FR-1 Indianapolis DNS - 2  
  Biddle, Millie FR-1 St. Joseph's (Ind.) DNS - 2  
  Pepple, Gabrielle SO-2 St. Joseph's (Ind.) NT - 1  
Mile Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Koester, Sarah FR-1 Southern Indiana 5:48.94  
2. Heath, Haley FR-1 Taylor 5:50.47  
3. Rice, Kayla SO-2 St. Francis (Ill.) 5:50.78  
4. Coats, Miranda FR-1 Southern Indiana 5:51.85  
5. Kelley , Olivia SO-2 Southern Indiana 5:51.85  
6. Lampert, Allison   Indy's Racing Cheetahs 5:53.56  
7. Rodman, Ellie SO-2 Taylor 5:55.69  
8. Thibault, Sophie   Indy's Racing Cheetahs 6:08.90  
9. Castellon, Naomi   Indy's Racing Cheetahs 6:17.42  
10. Limbach, Shelby   Indy's Racing Cheetahs 6:24.66  
11. Tonnis, Callie FR-1 Indianapolis 6:24.74  
  Whitton, Taurie   Indy's Racing Cheetahs DNS  
  Pepple, Gabrielle SO-2 St. Joseph's (Ind.) NT  
Mile Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Overby, Eilish SO-2 SE Missouri 5:24.49  
2. Henrickson, Kate FR-1 Southern Indiana 5:26.18  
3. Aurit, Dani SO-2 St. Francis (Ill.) 5:29.49  
4. Knable, Bailey JR-3 Southern Indiana 5:30.10  
5. DeLuca, Meridith SR-4 St. Francis (Ill.) 5:34.63  
6. Harrison, Michaela SO-2 Indianapolis 5:34.81  
7. Holmes, Samantha SO-2 Indianapolis 5:36.54  
8. Burch, Sarah FR-1 Indianapolis 5:38.39  
9. Hamilton , Sarah FR-1 Southern Indiana 5:38.41  
10. Watson, Allyson FR-1 Southern Indiana 5:49.88  
  Walker, Amy SR-4 Indianapolis DNS  
  Wenzell, Mykayla FR-1 Indianapolis DNS  
  Biddle, Millie FR-1 St. Joseph's (Ind.) DNS  
Mile Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Gimre, Mae Elizabeth FR-1 Taylor 5:17.94  
2. Duty , Kate SO-2 Southern Indiana 5:21.80  
3. Kopplin, Natalie FR-1 SE Missouri 5:21.81  
4. Crosson, Catherine SO-2 St. Francis (Ill.) 5:23.47  
5. Thomas, Anna FR-1 SE Missouri 5:24.34  
6. Hawks, Jane SR-4 Taylor 5:27.43  
7. Rollins, Allison FR-1 Southern Indiana 5:29.98  
8. Schuster, Sarah SO-2 Bellarmine 5:31.91  
9. Leonard, Briana SO-2 Indianapolis 5:34.29  
10. Gill, Jaclyn   IU Run Club 5:36.46  
11. Howland, Jacklyn SR-4 Indianapolis 5:39.22  
  Andrews, Jasmyn SR-4 Morehead State DNS  
  Caithamer, Julia JR-3 St. Francis (Ill.) DNS  
Mile Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Thornton, Emily SR-4 Indianapolis 5:10.16  
2. Crone, Erin SO-2 Bellarmine 5:11.69  
3. Halderman, Jenna   Unattached 5:11.78  
4. Studt, Renee   Unattached 5:12.01  
5. Yuska, Rachel   Unattached 5:12.75  
6. Cutler, Bryce SO-2 Southern Indiana 5:14.86  
7. Lachmund, Grace   Unattached 5:15.38  
8. Adkins, Jamie SR-4 Southern Indiana 5:17.58  
9. Dykstra, Chandler   Unattached 5:21.38  
10. Jones, Hope FR-1 Southern Indiana 5:24.45  
11. Morris, Alex SR-4 Morehead State 5:27.12  
12. Havert, Haley SR-4 Indianapolis 5:27.78  
  Eads, Allysen FR-1 Hillsdale DNS  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Johnson, Lauren   Unattached 10:00.01 - 2(1)  
2. Musk, Flannery   Unattached 10:18.95 - 2(2)  
3. Da Silva, Anais FR-1 Vincennes 10:22.70 - 2(3)
4. Carroll, Caitlin SO-2 Bellarmine 10:28.26 - 2(4)  
5. Eckstein, Grace   Unattached 10:29.02 - 2(5)  
6. Thiede, Nikki SO-2 St. Joseph's (Ind.) 10:31.21 - 2(6)  
7. Lear, Reagan   Unattached 10:59.10 - 2(7)  
8. Aslakson, Donna SR-4 St. Francis (Ill.) 11:01.88 - 1(1)  
9. Ball, Gracie JR-3 St. Francis (Ill.) 11:07.04 - 1(2)  
10. Havert, Haley SR-4 Indianapolis 11:12.66 - 1(3)  
11. Baughman, Haley SR-4 Indianapolis 11:17.45 - 2(8)  
12. Kriz, Maddie SR-4 Southern Indiana 11:26.28 - 2(9)  
13. OchenKowski, Daria FR-1 Bellarmine 11:28.24 - 2(10)  
14. Foster, Andrea JR-3 Taylor 11:29.59 - 1(4)  
15. Erdman, Emily SO-2 Lindenwood-Belleville 11:36.03 - 1(5)  
16. Biddle, Madeline JR-3 St. Joseph's (Ind.) 11:39.31 - 1(6)  
17. Strang, Sydney SO-2 St. Joseph's (Ind.) 11:44.38 - 1(7)  
18. Conrad, Ally SR-4 Bellarmine 11:47.68 - 2(11)  
19. Pongracz, Abby JR-3 Bellarmine 11:55.90 - 1(8)  
20. Dishman, Shelbi SO-2 Bellarmine 12:10.88 - 2(12)  
21. Zuber, Sam SO-2 Bellarmine 12:15.20 - 1(9)  
22. Eldridge, Hannah FR-1 Spalding 12:28.24 - 1(10)  
23. Harreld, Rachel FR-1 Spalding 12:37.96 - 1(11)  
24. Lee, Christina SR-4 Taylor 12:49.33 - 1(12)  
25. Herrera , Annette SR-4 Calumet-St. Joseph 13:02.36 - 1(13)  
  Burch, Sarah FR-1 Indianapolis DNS - 1  
  Cowles, Rachel SO-2 Spalding DNS - 1  
  Bodary, Andrea SO-2 Hillsdale DNS - 2  
  Landy , Rebekah   UNAT-Southern Indiana DNS - 2  
  Odle, Emily SR-4 Indianapolis DNS - 2  
3000 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Aslakson, Donna SR-4 St. Francis (Ill.) 11:01.88  
2. Ball, Gracie JR-3 St. Francis (Ill.) 11:07.04  
3. Havert, Haley SR-4 Indianapolis 11:12.66  
4. Foster, Andrea JR-3 Taylor 11:29.59  
5. Erdman, Emily SO-2 Lindenwood-Belleville 11:36.03  
6. Biddle, Madeline JR-3 St. Joseph's (Ind.) 11:39.31  
7. Strang, Sydney SO-2 St. Joseph's (Ind.) 11:44.38  
8. Pongracz, Abby JR-3 Bellarmine 11:55.90  
9. Zuber, Sam SO-2 Bellarmine 12:15.20  
10. Eldridge, Hannah FR-1 Spalding 12:28.24  
11. Harreld, Rachel FR-1 Spalding 12:37.96  
12. Lee, Christina SR-4 Taylor 12:49.33  
13. Herrera , Annette SR-4 Calumet-St. Joseph 13:02.36  
  Burch, Sarah FR-1 Indianapolis DNS  
  Cowles, Rachel SO-2 Spalding DNS  
3000 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Johnson, Lauren   Unattached 10:00.01  
2. Musk, Flannery   Unattached 10:18.95  
3. Da Silva, Anais FR-1 Vincennes 10:22.70
4. Carroll, Caitlin SO-2 Bellarmine 10:28.26  
5. Eckstein, Grace   Unattached 10:29.02  
6. Thiede, Nikki SO-2 St. Joseph's (Ind.) 10:31.21  
7. Lear, Reagan   Unattached 10:59.10  
8. Baughman, Haley SR-4 Indianapolis 11:17.45  
9. Kriz, Maddie SR-4 Southern Indiana 11:26.28  
10. OchenKowski, Daria FR-1 Bellarmine 11:28.24  
11. Conrad, Ally SR-4 Bellarmine 11:47.68  
12. Dishman, Shelbi SO-2 Bellarmine 12:10.88  
  Bodary, Andrea SO-2 Hillsdale DNS  
  Landy , Rebekah   UNAT-Southern Indiana DNS  
  Odle, Emily SR-4 Indianapolis DNS  
 
Place Name Year Team Time Score  
1. Doty, Megan FR-1 Indiana State 18:05.93 -  
2. O'Brien, Sydney SO-2 SE Missouri 18:10.33 -  
3. Hutchcraft, Rachel FR-1 SE Missouri 18:50.82 -  
4. Seabaugh, Lindsey SR-4 SE Missouri 18:59.64 -  
5. Werstler, Brooke SO-2 St. Joseph's (Ind.) 19:04.59 -  
6. Seeland, Taryn SR-4 Taylor 19:34.11 -  
7. Schroder, Hannah JR-3 Taylor 19:42.53 -  
8. Wallace, Hannah JR-3 St. Joseph's (Ind.) 19:43.12 -  
9. Hatteberg, Alyssa SR-4 Taylor 19:45.86 -  
10. Richards, Anissa SR-4 Taylor 20:03.04 -  
11. Payne, Kayla SO-2 Spalding 20:05.51 -  
12. Hennessey, Megan SO-2 St. Joseph's (Ind.) 20:25.99 -  
13. Crowder, Cassidy SR-4 Taylor 20:37.95 -  
14. Keyser, Hannah FR-1 Taylor 20:40.08 -  
15. Montoya, Dayanir JR-3 Calumet-St. Joseph 21:50.51 -  
60 Hurdles Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. Sakeuh, Plenseh-Tay FR-1 Taylor 8.90 -
2. Brooks, Majaica JR-3 Indianapolis 9.00 -  
3. Schnabel, Amanda SO-2 Bellarmine 9.10 -  
4. Martin , Jenna JR-3 Southern Indiana 9.49 -  
5. Rodriguez, Daryll SR-4 St. Francis (Ill.) 9.57 -  
6. Mangold, Bridgette SO-2 Bellarmine 9.81 -  
  Brown, Sierra SO-2 Vincennes DNS -  
  willis, skyler   Unattached DNS -  
60 Hurdles Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. willis, skyler   Unattached 8.95 1(1)  
2. Sakeuh, Plenseh-Tay FR-1 Taylor 8.96 3(1)
3. Brooks, Majaica JR-3 Indianapolis 9.05 1(2)  
4. Schnabel, Amanda SO-2 Bellarmine 9.07 2(1)  
5. Brown, Sierra SO-2 Vincennes 9.49 1(3)  
6. Rodriguez, Daryll SR-4 St. Francis (Ill.) 9.54 3(2)  
7. Martin , Jenna JR-3 Southern Indiana 9.56 2(2)  
8. Mangold, Bridgette SO-2 Bellarmine 9.57 3(3)  
9. Bristow, Elizbeth FR-1 Vincennes 9.84 3(4)  
10. Gill, Regene FR-1 Vincennes 9.85 2(3)  
11. Robertson, Emily   Trackmyspeed 9.99 2(4)  
12. Meier, Alex SR-4 St. Joseph's (Ind.) 10.06 3(5)  
13. Paluszak, Danielle FR-1 St. Joseph's (Ind.) 10.46 2(5)  
14. turner, maddi   Unattached 10.60 1(4)  
15. Ernst , Teresa   BCTC 10.79 3(6)  
16. Pollert, Alicia JR-3 Marian (Ind.) 10.81 2(6)  
17. Kuerzi, Allye SO-2 Spalding 11.02 2(7)  
18. Hamilton, Kelsey FR-1 Spalding 11.41 3(7)  
  Mason, LaToyah SO-2 St. Francis (Ill.) DNS 1  
  Porter, Keirra FR-1 Bellarmine DNS 1  
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. willis, skyler   Unattached 8.95  
2. Brooks, Majaica JR-3 Indianapolis 9.05  
3. Brown, Sierra SO-2 Vincennes 9.49  
4. turner, maddi   Unattached 10.60  
  Mason, LaToyah SO-2 St. Francis (Ill.) DNS  
  Porter, Keirra FR-1 Bellarmine DNS  
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Schnabel, Amanda SO-2 Bellarmine 9.07  
2. Martin , Jenna JR-3 Southern Indiana 9.56  
3. Gill, Regene FR-1 Vincennes 9.85  
4. Robertson, Emily   Trackmyspeed 9.99  
5. Paluszak, Danielle FR-1 St. Joseph's (Ind.) 10.46  
6. Pollert, Alicia JR-3 Marian (Ind.) 10.81  
7. Kuerzi, Allye SO-2 Spalding 11.02  
60 Hurdles Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Sakeuh, Plenseh-Tay FR-1 Taylor 8.96
2. Rodriguez, Daryll SR-4 St. Francis (Ill.) 9.54  
3. Mangold, Bridgette SO-2 Bellarmine 9.57  
4. Bristow, Elizbeth FR-1 Vincennes 9.84  
5. Meier, Alex SR-4 St. Joseph's (Ind.) 10.06  
6. Ernst , Teresa   BCTC 10.79  
7. Hamilton, Kelsey FR-1 Spalding 11.41  
 
Place Team Squad Athletes Time Score  
1. St. Francis (Ill.) A Lesley Lopez, Jenna Moody, Ashlee Knott, Brooke Johnson 12:37.45 -
2. Indianapolis A 13:24.41 -  
3. WC Allstars A Keytorria Waites, Tiler Tyler, Dayja Gant, Destiny Johnson 14:53.48 -  
Place Name Year Team Metric English Score  
1. Evans, Elizabeth   Unattached 1.82m 5' 11.5" -  
2. Rhymer-Stuart, Yashira FR-1 Bellarmine 1.65m 5' 5" -
3. Klyuchnikova, Varvara FR-1 Vincennes 1.65m 5' 5" -
4. Guijarro, Candela SO-2 Vincennes 1.65m 5' 5" -
5. Ballard, Kylie SR-4 Indianapolis 1.60m 5' 3" -  
6. Murray, Mariah   Unattached 1.60m 5' 3" -  
7. Miller, Deju   K-Town Elite Track Club 1.60m 5' 3" -  
8. Bristow, Elizbeth FR-1 Vincennes 1.55m 5' 1" -  
9. Tompkins, Kaci JR-3 Indianapolis 1.55m 5' 1" -  
10. Zimmerle, Allison JR-3 St. Joseph's (Ind.) 1.50m 4' 11" -  
11. Hammons, Mya   WC Allstars 1.50m 4' 11" -  
12. Pasek, Jackie JR-3 St. Francis (Ill.) 1.50m 4' 11" -  
13. Crawford, Jennifer FR-1 Indianapolis 1.50m 4' 11" -  
14. Johnson, Shawna FR-1 Southern Indiana 1.45m 4' 9" -  
15. Hicks, Asia   WC Allstars 1.45m 4' 9" -  
16. Wright, Julia FR-1 Indianapolis 1.40m 4' 7" -  
17. Exner, Julianne FR-1 Taylor 1.40m 4' 7" -  
18. Mangold, Bridgette SO-2 Bellarmine 1.40m 4' 7" -  
19. Pease, Nicole JR-3 St. Francis (Ill.) 1.40m 4' 7" -  
20. Boyd, Christine FR-1 Vincennes 1.35m 4' 5" -  
21. Patton, Hannah SO-2 Indianapolis 1.35m 4' 5" -  
  Nichols, Lindsay SR-4 Marian (Ind.) DNS DNS -  
  Jefferson, Mikailah   Indy's Racing Cheetahs DNS DNS -  
  Brown, Sierra SO-2 Vincennes DNS DNS -  
  Clark, Ashley FR-1 St. Francis (Ill.) DNS DNS -  
  Harvey, Antionette FR-1 Vincennes NH NH -  
Place Name Year Team Metric English Score  
1. Schmitz, Vera   Altis 4.01m 13' 1.75" -  
2. Moricz, Kaitlyn JR-3 Marian (Ind.) 3.71m 12' 2" -
3. Maddox, Sierra SO-2 SE Missouri 3.56m 11' 8" -  
4. Mangold, Bridgette SO-2 Bellarmine 3.41m 11' 2.25" -  
5. Harris, Abby JR-3 Bellarmine 3.41m 11' 2.25" -  
6. Weiland, Chelsea JR-3 Indianapolis 3.11m 10' 2.5" -  
7. Castarlenas, Aintzane FR-1 Vincennes 2.96m 9' 8.5" -
8. Blair, Crystal JR-3 Southern Indiana 2.96m 9' 8.5" -  
9. Robertson, Allyson SO-2 Indianapolis 2.81m 9' 2.5" -  
10. Brock, Savanna SO-2 Marian (Ind.) 2.81m 9' 2.5" -  
11. Hogan, Alexa FR-1 Indianapolis 2.51m 8' 2.75" -  
  Campbell, Aimee SO-2 Indianapolis DNS DNS -  
  Raderstorf, Lydia JR-3 St. Joseph's (Ind.) NH NH -  
Place Name Year Team Metric English Score Heat(Pl)  
1. Wolter, Kenna   TFTC 5.51m 18' 1" - 2(1)  
 
  • 5.27m
  • FOUL
  • 5.51m
2. Edeko, Isi JR-3 St. Francis (Ill.) 5.28m 17' 4" - 2(2)  
 
  • 5.16m
  • 5.26m
  • 5.19m
  • FOUL
  • 5.08m
  • 5.28m
3. Martin , Jenna JR-3 Southern Indiana 5.28m 17' 4" - 2(3)  
 
  • 5.15m
  • 4.92m
  • 5.15m
  • 5.00m
  • 4.91m
  • 5.28m
4. Westbrook, Atlanta   Thinking Feet Track Club 5.26m 17' 3.25" - 2(4)  
 
  • 4.96m
  • 4.73m
  • 5.26m
  • 4.85m
  • 5.06m
  • 5.04m
5. Sakeuh, Plenseh-Tay FR-1 Taylor 4.97m 16' 3.75" - 2(5)  
 
  • FOUL
  • 4.97m
  • PASS
  • 4.90m
  • 4.65m
  • 4.89m
6. Foster, Lindsey SO-2 Indianapolis 4.94m 16' 2.5" - 1(1)  
 
  • 4.72m
  • 4.86m
  • 4.89m
  • FOUL
  • 4.94m
  • 4.93m
7. Knight, Leeanna SO-2 St. Joseph's (Ind.) 4.91m 16' 1.5" - 2(6)  
 
  • 4.76m
  • 4.88m
  • 4.73m
  • 4.83m
  • 4.74m
  • 4.91m
8. Fidler, Macy FR-1 Vincennes 4.86m 15' 11.5" - 2(7)  
 
  • 4.68m
  • 4.66m
  • 4.86m
  • 4.64m
  • 4.85m
  • FOUL
9. Hoosier, Prommyse   WC Allstars 4.82m 15' 9.75" - 1(2)  
 
  • 4.82m
  • FOUL
  • 4.67m
10. West, Kassidy FR-1 St. Joseph's (Ind.) 4.77m 15' 7.75" - 1(3)  
 
  • 4.77m
  • 4.54m
  • 4.73m
11. Mangold, Bridgette SO-2 Bellarmine 4.73m 15' 6.25" - 1(4)  
 
  • 4.73m
  • 4.66m
  • 4.60m
12. Burnett, Shanny JR-3 Bellarmine 4.55m 14' 11.25" - 1(5)  
 
  • 4.52m
  • 4.55m
  • 4.54m
13. Johnson, Cidnei SR-4 Bellarmine 4.52m 14' 10" - 2(8)  
 
  • 4.22m
  • FOUL
  • 4.52m
14. Patton, Hannah SO-2 Indianapolis 4.52m 14' 10" - 1(6)  
 
  • FOUL
  • 4.52m
  • 4.43m
15. Hammons, Mya   WC Allstars 4.51m 14' 9.75" - 2(9)  
 
  • 4.51m
  • FOUL
  • FOUL
16. Pease, Nicole JR-3 St. Francis (Ill.) 4.43m 14' 6.5" - 1(7)  
 
  • FOUL
  • 4.43m
  • 4.24m
17. Webster, Laniya   Indy's Racing Cheetahs 4.37m 14' 4" - 1(8)  
 
  • 4.37m
  • 3.91m
  • 3.93m
18. Harvey, Antionette FR-1 Vincennes 4.33m 14' 2.5" - 1(9)  
 
  • 4.10m
  • 4.33m
  • 4.17m
19. Bristow, Elizbeth FR-1 Vincennes 4.25m 13' 11.5" - 2(10)  
 
  • FOUL
  • FOUL
  • 4.25m
20. Crawford, Jennifer FR-1 Indianapolis 4.06m 13' 4" - 1(10)  
 
  • 3.89m
  • 4.06m
  • 3.96m
21. Ruiz, Kierra FR-1 St. Francis (Ill.) 3.80m 12' 5.75" - 1(11)  
 
  • 3.80m
  • 3.66m
  • 3.66m
  Jackson, Brooke SO-2 Calumet-St. Joseph ND ND - 1  
 
  Yeadon, Chelsea SO-2 Indianapolis ND ND - 1  
 
  Porter, Keirra FR-1 Bellarmine ND ND - 2  
 
  Oliver, Imani   Thinking Feet Track Club ND ND - 2  
 
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  Brown, Sierra SO-2 Vincennes ND ND - 2  
 
  • FOUL
Long Jump Flight 1
Pl. Name Year Team Metric English  
1. Foster, Lindsey SO-2 Indianapolis 4.94m 16' 2.5"  
 
  • 4.72m
  • 4.86m
  • 4.89m
  • FOUL
  • 4.94m
  • 4.93m
2. Hoosier, Prommyse   WC Allstars 4.82m 15' 9.75"  
 
  • 4.82m
  • FOUL
  • 4.67m
3. West, Kassidy FR-1 St. Joseph's (Ind.) 4.77m 15' 7.75"  
 
  • 4.77m
  • 4.54m
  • 4.73m
4. Mangold, Bridgette SO-2 Bellarmine 4.73m 15' 6.25"  
 
  • 4.73m
  • 4.66m
  • 4.60m
5. Burnett, Shanny JR-3 Bellarmine 4.55m 14' 11.25"  
 
  • 4.52m
  • 4.55m
  • 4.54m
6. Patton, Hannah SO-2 Indianapolis 4.52m 14' 10"  
 
  • FOUL
  • 4.52m
  • 4.43m
7. Pease, Nicole JR-3 St. Francis (Ill.) 4.43m 14' 6.5"  
 
  • FOUL
  • 4.43m
  • 4.24m
8. Webster, Laniya   Indy's Racing Cheetahs 4.37m 14' 4"  
 
  • 4.37m
  • 3.91m
  • 3.93m
9. Harvey, Antionette FR-1 Vincennes 4.33m 14' 2.5"  
 
  • 4.10m
  • 4.33m
  • 4.17m
10. Crawford, Jennifer FR-1 Indianapolis 4.06m 13' 4"  
 
  • 3.89m
  • 4.06m
  • 3.96m
11. Ruiz, Kierra FR-1 St. Francis (Ill.) 3.80m 12' 5.75"  
 
  • 3.80m
  • 3.66m
  • 3.66m
  Jackson, Brooke SO-2 Calumet-St. Joseph ND ND  
 
  Yeadon, Chelsea SO-2 Indianapolis ND ND  
 
Long Jump Flight 2
Pl. Name Year Team Metric English  
1. Wolter, Kenna   TFTC 5.51m 18' 1"  
 
  • 5.27m
  • FOUL
  • 5.51m
2. Edeko, Isi JR-3 St. Francis (Ill.) 5.28m 17' 4"  
 
  • 5.16m
  • 5.26m
  • 5.19m
  • FOUL
  • 5.08m
  • 5.28m
3. Martin , Jenna JR-3 Southern Indiana 5.28m 17' 4"  
 
  • 5.15m
  • 4.92m
  • 5.15m
  • 5.00m
  • 4.91m
  • 5.28m
4. Westbrook, Atlanta   Thinking Feet Track Club 5.26m 17' 3.25"  
 
  • 4.96m
  • 4.73m
  • 5.26m
  • 4.85m
  • 5.06m
  • 5.04m
5. Sakeuh, Plenseh-Tay FR-1 Taylor 4.97m 16' 3.75"  
 
  • FOUL
  • 4.97m
  • PASS
  • 4.90m
  • 4.65m
  • 4.89m
6. Knight, Leeanna SO-2 St. Joseph's (Ind.) 4.91m 16' 1.5"  
 
  • 4.76m
  • 4.88m
  • 4.73m
  • 4.83m
  • 4.74m
  • 4.91m
7. Fidler, Macy FR-1 Vincennes 4.86m 15' 11.5"  
 
  • 4.68m
  • 4.66m
  • 4.86m
  • 4.64m
  • 4.85m
  • FOUL
8. Johnson, Cidnei SR-4 Bellarmine 4.52m 14' 10"