• ICON KEY:
  • NJCAA
  • NAIA B
  • NAIA A
  • NCAA DII Prov
  • Date: 01/23/16
  • Location: ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN
60 Meters Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. Winstead, Marcus   Unattached 6.81 -  
2. Moothery, Jordan SO-2 Vincennes 6.88 -  
3. Daley, Sanjay JR-3 St. Joseph's (Ind.) 6.94 -  
4. Clark, Jaron SO-2 Marian (Ind.) 6.97 -  
5. Von Behr, Richard FR-1 Marian (Ind.) 7.01 -  
6. Jackson, DeVohn FR-1 Marian (Ind.) 7.02 -  
7. Duncan, Jordan SO-2 St. Francis (Ill.) 7.06 -  
8. Purham, Tyree SR-4 Marian (Ind.) 7.13 -  
60 Meters Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. Winstead, Marcus   Unattached 6.90 6(1)  
2. Moothery, Jordan SO-2 Vincennes 6.93 6(2)  
3. Daley, Sanjay JR-3 St. Joseph's (Ind.) 6.98 6(3)  
4. Jackson, DeVohn FR-1 Marian (Ind.) 7.00 3(1)  
5. Duncan, Jordan SO-2 St. Francis (Ill.) 7.01 3(2)  
6. Von Behr, Richard FR-1 Marian (Ind.) 7.02 4(1)  
7. Purham, Tyree SR-4 Marian (Ind.) 7.06 2(1)  
7. Clark, Jaron SO-2 Marian (Ind.) 7.06 5(1)  
9. Jones, DeMarques SO-2 Vincennes 7.08 4(2)  
10. Klingsmith, Gaige FR-1 Vincennes 7.11 5(2)  
11. Strong, Robert JR-3 Lindenwood-Belleville 7.12 4(3)  
12. Wilchcombe, Brandan SR-4 Taylor 7.17 1(1)  
13. Wilkerson, Jordan   Indiana Storm Track Club 7.20 3(3)  
14. Ogunbameru, Oluwayemi JR-3 St. Joseph's (Ind.) 7.24 5(3)  
15. Lathrop, Gus FR-1 Vincennes 7.25 2(2)  
15. Chavis , John   BCTC 7.25 5(4)  
17. Bryant, James SO-2 Marian (Ind.) 7.30 6(4)  
17. Norman, Malik SR-4 St. Francis (Ill.) 7.30 4(4)  
17. Benson, Brandon FR-1 Indianapolis 7.30 5(5)  
20. Cobb, Donte FR-1 St. Francis (Ill.) 7.31 6(5)  
20. Gilcrease, Aaron FR-1 Bellarmine 7.31 1(2)  
22. Kaiser, Daniel FR-1 Spalding 7.34 2(3)  
22. Craig, Dominique   Unattached 7.34 5(6)  
24. Evans, Chris   Indiana Storm Track Club 7.35 4(5)  
25. Peerman, Austin   Evansville Speedsters 7.41 4(6)  
25. Gatewood, Bryce   Trackmyspeed 7.41 1(3)  
27. Oswalt, Trace SO-2 Indianapolis 7.42 3(4)  
28. Marable, Aaron FR-1 Vincennes 7.43 3(5)  
29. Walls, Deion FR-1 Spalding 7.48 1(4)  
30. Robles, Alexie FR-1 Bellarmine 7.49 2(4)  
31. Pineiro, Francisco JR-3 St. Joseph's (Ind.) 7.56 2(5)  
32. Miller, Charles   Trackmyspeed 7.58 3(6)  
33. Graves, Ian FR-1 Southern Indiana 7.59 1(5)  
34. Ordas, Jeremy SO-2 Indianapolis 7.64 6(6)  
35. Garner, Jalen   Trackmyspeed 7.67 2(6)  
36. Bell, Brett   Trackmyspeed 7.74 4(7)  
37. Bunch, Caleb   Evansville Speedsters 7.83 5(7)  
38. Monks, Jayse   Trackmyspeed 7.91 5(8)  
39. Jensen, Dylan   Indiana University Run Club 7.94 6(7)  
40. Goebel, Cameron   Evansville Speedsters 8.01 6(8)  
41. Edwards, CJ   Indy's Racing Cheetahs 8.02 3(7)  
  White, Corey SR-4 St. Joseph's (Ind.) FS 1  
  West, Alonzo FR-1 Marian (Ind.) FS 1  
  Craft, Collin SR-4 Indianapolis DNS 4  
  Sandy, Carson   Unattached DNS 1  
  Gelmetti, Tommaso   Unattached DNS 3  
  Somerville, Terrence   Unattached DNS 2  
60 Meters Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Wilchcombe, Brandan SR-4 Taylor 7.17  
2. Gilcrease, Aaron FR-1 Bellarmine 7.31  
3. Gatewood, Bryce   Trackmyspeed 7.41  
4. Walls, Deion FR-1 Spalding 7.48  
5. Graves, Ian FR-1 Southern Indiana 7.59  
  White, Corey SR-4 St. Joseph's (Ind.) FS  
  West, Alonzo FR-1 Marian (Ind.) FS  
  Sandy, Carson   Unattached DNS  
60 Meters Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Purham, Tyree SR-4 Marian (Ind.) 7.06  
2. Lathrop, Gus FR-1 Vincennes 7.25  
3. Kaiser, Daniel FR-1 Spalding 7.34  
4. Robles, Alexie FR-1 Bellarmine 7.49  
5. Pineiro, Francisco JR-3 St. Joseph's (Ind.) 7.56  
6. Garner, Jalen   Trackmyspeed 7.67  
  Somerville, Terrence   Unattached DNS  
60 Meters Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Jackson, DeVohn FR-1 Marian (Ind.) 7.00  
2. Duncan, Jordan SO-2 St. Francis (Ill.) 7.01  
3. Wilkerson, Jordan   Indiana Storm Track Club 7.20  
4. Oswalt, Trace SO-2 Indianapolis 7.42  
5. Marable, Aaron FR-1 Vincennes 7.43  
6. Miller, Charles   Trackmyspeed 7.58  
7. Edwards, CJ   Indy's Racing Cheetahs 8.02  
  Gelmetti, Tommaso   Unattached DNS  
60 Meters Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Von Behr, Richard FR-1 Marian (Ind.) 7.02  
2. Jones, DeMarques SO-2 Vincennes 7.08  
3. Strong, Robert JR-3 Lindenwood-Belleville 7.12  
4. Norman, Malik SR-4 St. Francis (Ill.) 7.30  
5. Evans, Chris   Indiana Storm Track Club 7.35  
6. Peerman, Austin   Evansville Speedsters 7.41  
7. Bell, Brett   Trackmyspeed 7.74  
  Craft, Collin SR-4 Indianapolis DNS  
60 Meters Preliminaries Heat 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Clark, Jaron SO-2 Marian (Ind.) 7.06  
2. Klingsmith, Gaige FR-1 Vincennes 7.11  
3. Ogunbameru, Oluwayemi JR-3 St. Joseph's (Ind.) 7.24  
4. Chavis , John   BCTC 7.25  
5. Benson, Brandon FR-1 Indianapolis 7.30  
6. Craig, Dominique   Unattached 7.34  
7. Bunch, Caleb   Evansville Speedsters 7.83  
8. Monks, Jayse   Trackmyspeed 7.91  
60 Meters Preliminaries Heat 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Winstead, Marcus   Unattached 6.90  
2. Moothery, Jordan SO-2 Vincennes 6.93  
3. Daley, Sanjay JR-3 St. Joseph's (Ind.) 6.98  
4. Bryant, James SO-2 Marian (Ind.) 7.30  
5. Cobb, Donte FR-1 St. Francis (Ill.) 7.31  
6. Ordas, Jeremy SO-2 Indianapolis 7.64  
7. Jensen, Dylan   Indiana University Run Club 7.94  
8. Goebel, Cameron   Evansville Speedsters 8.01  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Clark, Jaron SO-2 Marian (Ind.) 22.33 - 12(1)
2. Malcolm, Demar JR-3 St. Joseph's (Ind.) 22.40 - 11(1)  
3. Purham, Tyree SR-4 Marian (Ind.) 22.49 - 12(2)  
4. Wright, Allen FR-1 Indianapolis 22.50 - 11(2)  
5. Lathrop, Gus FR-1 Vincennes 22.63 - 9(1)  
6. Von Behr, Richard FR-1 Marian (Ind.) 22.65 - 10(1)  
7. Moothery, Jordan SO-2 Vincennes 22.93 - 9(2)  
7. Thomas, Isaiah FR-1 Vincennes 22.93 - 12(3)  
9. Cano, Carlos SO-2 Lindenwood-Belleville 22.99 - 7(1)  
10. Murray, Aaron FR-1 Marian (Ind.) 23.07 - 7(2)  
11. Strong, Robert JR-3 Lindenwood-Belleville 23.08 - 9(3)  
12. Kaiser, Daniel FR-1 Spalding 23.19 - 8(1)  
13. Trice, Michael FR-1 Vincennes 23.22 - 9(4)  
14. Wilkerson, Jordan   Indiana Storm Track Club 23.41 - 6(1)  
14. Stouder, Conner JR-3 Indianapolis 23.41 - 8(2)  
16. Gieger, Kiente JR-3 St. Joseph's (Ind.) 23.42 - 6(2)  
17. Cobb, Donte FR-1 St. Francis (Ill.) 23.57 - 7(3)  
18. Pritt, Kody FR-1 Taylor 23.71 - 5(1)  
19. Pineiro, Francisco JR-3 St. Joseph's (Ind.) 23.73 - 6(3)  
20. Klingsmith, Gaige FR-1 Vincennes 23.75 - 8(3)  
21. Benson, Brandon FR-1 Indianapolis 23.76 - 9(5)  
21. Ruffin, Brandon FR-1 St. Francis (Ill.) 23.76 - 8(4)  
23. Gilcrease, Aaron FR-1 Bellarmine 23.80 - 7(4)  
24. White, Corey SR-4 St. Joseph's (Ind.) 23.83 - 6(4)  
25. Herring, Christian JR-3 Lindenwood-Belleville 23.87 - 10(2)  
26. Williams, Tyler SR-4 Marian (Ind.) 23.94 - 1(1)  
27. Oswalt, Trace SO-2 Indianapolis 24.01 - 1(2)  
28. Miller, Charles   Trackmyspeed 24.09 - 3(1)  
29. Bandemer, Sam SO-2 St. Francis (Ill.) 24.12 - 4(1)  
30. Marable, Aaron FR-1 Vincennes 24.18 - 7(5)  
31. Evans, Chris   Indiana Storm Track Club 24.23 - 3(2)  
32. Goodin, Bryan JR-3 Marian (Ind.) 24.24 - 8(5)  
33. Peerman, Austin   Evansville Speedsters 24.26 - 10(3)  
34. Norman, Malik SR-4 St. Francis (Ill.) 24.30 - 5(2)  
35. Gatewood, Bryce   Trackmyspeed 24.43 - 4(2)  
35. Engelhardt, Cameron FR-1 Indianapolis 24.43 - 4(3)  
37. Garner, Jalen   Trackmyspeed 24.56 - 1(3)  
38. Bokodi, Samuel SO-2 Indianapolis 24.77 - 4(4)  
39. Walls, Deion FR-1 Spalding 24.89 - 6(5)  
40. Biondo, David FR-1 St. Francis (Ill.) 24.93 - 4(5)  
41. West, Alonzo FR-1 Marian (Ind.) 24.98 - 1(4)  
42. Hodges, Byron SO-2 Lindenwood-Belleville 25.01 - 1(5)  
43. Kittridge, Andrew JR-3 Indianapolis 25.07 - 5(3)  
44. Graves, Ian FR-1 Southern Indiana 25.17 - 3(3)  
45. Bell, Brett   Trackmyspeed 25.18 - 2(1)  
46. Rosado, Matthew SO-2 Calumet-St. Joseph 25.19 - 3(4)  
47. Shupperd, Jeremy JR-3 Marian (Ind.) 25.22 - 5(4)  
48. Ordas, Jeremy SO-2 Indianapolis 25.31 - 3(5)  
49. Edwards, CJ   Indy's Racing Cheetahs 25.37 - 4(6)  
50. Sigman, Skylar SO-2 Indianapolis 25.41 - 5(5)  
51. Heintzleman, Chaz SO-2 St. Francis (Ill.) 25.49 - 3(6)  
52. Jensen, Dylan   Indiana University Run Club 25.70 - 2(2)  
53. Monks, Jayse   Trackmyspeed 26.08 - 2(3)  
54. Bunch, Caleb   Evansville Speedsters 26.22 - 2(4)  
55. Moore, Kyle   Unattached 26.37 - 2(5)  
56. Cochard, Cole   Unattached 27.01 - 2(6)  
  Gardner, Marcellion SO-2 Marian (Ind.) DQ - 11  
  Bass, Joshuah SR-4 Indianapolis DQ - 10  
  Jones, DeMarques SO-2 Vincennes DNF - 10  
  Duncan, Jordan SO-2 St. Francis (Ill.) DNS - 11  
  Akinyosoye, Sogo JR-3 Marian (Ind.) DNS - 12  
  Jackson, DeVohn FR-1 Marian (Ind.) DNS - 1  
  Woodard, Josh FR-1 St. Francis (Ill.) DNS - 5  
200 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Williams, Tyler SR-4 Marian (Ind.) 23.94  
2. Oswalt, Trace SO-2 Indianapolis 24.01  
3. Garner, Jalen   Trackmyspeed 24.56  
4. West, Alonzo FR-1 Marian (Ind.) 24.98  
5. Hodges, Byron SO-2 Lindenwood-Belleville 25.01  
  Jackson, DeVohn FR-1 Marian (Ind.) DNS  
200 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Bell, Brett   Trackmyspeed 25.18  
2. Jensen, Dylan   Indiana University Run Club 25.70  
3. Monks, Jayse   Trackmyspeed 26.08  
4. Bunch, Caleb   Evansville Speedsters 26.22  
5. Moore, Kyle   Unattached 26.37  
6. Cochard, Cole   Unattached 27.01  
200 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Miller, Charles   Trackmyspeed 24.09  
2. Evans, Chris   Indiana Storm Track Club 24.23  
3. Graves, Ian FR-1 Southern Indiana 25.17  
4. Rosado, Matthew SO-2 Calumet-St. Joseph 25.19  
5. Ordas, Jeremy SO-2 Indianapolis 25.31  
6. Heintzleman, Chaz SO-2 St. Francis (Ill.) 25.49  
200 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Bandemer, Sam SO-2 St. Francis (Ill.) 24.12  
2. Gatewood, Bryce   Trackmyspeed 24.43  
3. Engelhardt, Cameron FR-1 Indianapolis 24.43  
4. Bokodi, Samuel SO-2 Indianapolis 24.77  
5. Biondo, David FR-1 St. Francis (Ill.) 24.93  
6. Edwards, CJ   Indy's Racing Cheetahs 25.37  
200 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Pritt, Kody FR-1 Taylor 23.71  
2. Norman, Malik SR-4 St. Francis (Ill.) 24.30  
3. Kittridge, Andrew JR-3 Indianapolis 25.07  
4. Shupperd, Jeremy JR-3 Marian (Ind.) 25.22  
5. Sigman, Skylar SO-2 Indianapolis 25.41  
  Woodard, Josh FR-1 St. Francis (Ill.) DNS  
200 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Wilkerson, Jordan   Indiana Storm Track Club 23.41  
2. Gieger, Kiente JR-3 St. Joseph's (Ind.) 23.42  
3. Pineiro, Francisco JR-3 St. Joseph's (Ind.) 23.73  
4. White, Corey SR-4 St. Joseph's (Ind.) 23.83  
5. Walls, Deion FR-1 Spalding 24.89  
200 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Cano, Carlos SO-2 Lindenwood-Belleville 22.99  
2. Murray, Aaron FR-1 Marian (Ind.) 23.07  
3. Cobb, Donte FR-1 St. Francis (Ill.) 23.57  
4. Gilcrease, Aaron FR-1 Bellarmine 23.80  
5. Marable, Aaron FR-1 Vincennes 24.18  
200 Meters Section 8
Pl. Name Year Team Time  
1. Kaiser, Daniel FR-1 Spalding 23.19  
2. Stouder, Conner JR-3 Indianapolis 23.41  
3. Klingsmith, Gaige FR-1 Vincennes 23.75  
4. Ruffin, Brandon FR-1 St. Francis (Ill.) 23.76  
5. Goodin, Bryan JR-3 Marian (Ind.) 24.24  
200 Meters Section 9
Pl. Name Year Team Time  
1. Lathrop, Gus FR-1 Vincennes 22.63  
2. Moothery, Jordan SO-2 Vincennes 22.93  
3. Strong, Robert JR-3 Lindenwood-Belleville 23.08  
4. Trice, Michael FR-1 Vincennes 23.22  
5. Benson, Brandon FR-1 Indianapolis 23.76  
200 Meters Section 10
Pl. Name Year Team Time  
1. Von Behr, Richard FR-1 Marian (Ind.) 22.65  
2. Herring, Christian JR-3 Lindenwood-Belleville 23.87  
3. Peerman, Austin   Evansville Speedsters 24.26  
  Bass, Joshuah SR-4 Indianapolis DQ  
  Jones, DeMarques SO-2 Vincennes DNF  
200 Meters Section 11
Pl. Name Year Team Time  
1. Malcolm, Demar JR-3 St. Joseph's (Ind.) 22.40  
2. Wright, Allen FR-1 Indianapolis 22.50  
  Gardner, Marcellion SO-2 Marian (Ind.) DQ  
  Duncan, Jordan SO-2 St. Francis (Ill.) DNS  
200 Meters Section 12
Pl. Name Year Team Time  
1. Clark, Jaron SO-2 Marian (Ind.) 22.33
2. Purham, Tyree SR-4 Marian (Ind.) 22.49  
3. Thomas, Isaiah FR-1 Vincennes 22.93  
  Akinyosoye, Sogo JR-3 Marian (Ind.) DNS  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Prowell, Stoney FR-1 Vincennes 50.00 - 9(1)  
2. Gardner, III, Robert   Unattached 50.54 - 9(2)  
3. Qualls, Quinntyn JR-3 Indianapolis 50.74 - 9(3)  
4. Chavis , John   BCTC 51.41 - 6(1)  
5. Martin, Antwan FR-1 Indianapolis 51.43 - 8(1)  
6. Akinyosoye, Sogo JR-3 Marian (Ind.) 51.45 - 8(2)  
7. Malcolm, Demar JR-3 St. Joseph's (Ind.) 52.00 - 8(3)  
8. McGregor, Kevin   Unattached 52.48 - 7(1)  
9. Gieger, Kiente JR-3 St. Joseph's (Ind.) 53.19 - 6(2)  
10. Wilkerson, Jordan   Indiana Storm Track Club 53.28 - 6(3)  
10. Principato, John SO-2 St. Francis (Ill.) 53.28 - 5(1)  
12. Miller, Charles   Trackmyspeed 53.33 - 6(4)  
13. Bryant, James SO-2 Marian (Ind.) 53.56 - 5(2)  
14. Griffin, Marcus FR-1 Marian (Ind.) 53.91 - 3(1)  
15. Williams, Tyler SR-4 Marian (Ind.) 53.93 - 5(3)  
16. Grote , Nick   BCTC 54.05 - 5(4)  
17. Sanchez, Aaron SO-2 St. Francis (Ill.) 54.20 - 2(1)  
18. Garner, Jalen   Trackmyspeed 54.43 - 3(2)  
19. Kannenberg, Steve   IU Run Club 54.48 - 4(1)  
20. Ulrich , Marius SR-4 Southern Indiana 55.06 - 3(3)  
21. Payne, Darius FR-1 Southern Indiana 55.08 - 5(5)  
22. Meyer, Eddie FR-1 Taylor 55.11 - 4(2)  
23. Fields, Austin SO-2 Spalding 55.51 - 4(3)  
24. McGinn, Tomas SR-4 Bellarmine 55.89 - 2(2)  
25. Bell, Brett   Trackmyspeed 56.15 - 1(1)  
26. Edwards, CJ   Indy's Racing Cheetahs 56.22 - 1(2)  
27. Vittetow, Klayton SO-2 Vincennes 56.27 - 4(4)  
28. Rosado, Matthew SO-2 Calumet-St. Joseph 56.49 - 2(3)  
29. Cramer, Collen FR-1 Taylor 56.56 - 1(3)  
30. Skwarcan, Nick FR-1 St. Joseph's (Ind.) 56.88 - 1(4)  
31. Gatewood, Bryce   Trackmyspeed 56.95 - 3(4)  
32. Gelmetti, Tommaso   Unattached 58.19 - 1(5)  
33. Peerman, Austin   Evansville Speedsters 59.02 - 2(4)  
34. Monks, Jayse   Trackmyspeed 59.35 - 1(6)  
  Wright, Jordan SR-4 Marian (Ind.) DQ - 3  
  Murray, Aaron FR-1 Marian (Ind.) DQ - 7  
  Evans, Chris   Indiana Storm Track Club DQ - 2  
  Strong, Robert JR-3 Lindenwood-Belleville DNS - 7  
  Tirado, Jose SO-2 Vincennes DNS - 7  
  Hopkins, Tevin SR-4 St. Francis (Ill.) DNS - 9  
  Terrell, Jazz   Trackmyspeed DNS - 2  
  Canada, CJ FR-1 Bellarmine DNS - 8  
  Gudmundsson, Gunnar FR-1 Lindenwood-Belleville DNS - 4  
400 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Bell, Brett   Trackmyspeed 56.15  
2. Edwards, CJ   Indy's Racing Cheetahs 56.22  
3. Cramer, Collen FR-1 Taylor 56.56  
4. Skwarcan, Nick FR-1 St. Joseph's (Ind.) 56.88  
5. Gelmetti, Tommaso   Unattached 58.19  
6. Monks, Jayse   Trackmyspeed 59.35  
400 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Sanchez, Aaron SO-2 St. Francis (Ill.) 54.20  
2. McGinn, Tomas SR-4 Bellarmine 55.89  
3. Rosado, Matthew SO-2 Calumet-St. Joseph 56.49  
4. Peerman, Austin   Evansville Speedsters 59.02  
  Evans, Chris   Indiana Storm Track Club DQ  
  Terrell, Jazz   Trackmyspeed DNS  
400 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Griffin, Marcus FR-1 Marian (Ind.) 53.91  
2. Garner, Jalen   Trackmyspeed 54.43  
3. Ulrich , Marius SR-4 Southern Indiana 55.06  
4. Gatewood, Bryce   Trackmyspeed 56.95  
  Wright, Jordan SR-4 Marian (Ind.) DQ  
400 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Kannenberg, Steve   IU Run Club 54.48  
2. Meyer, Eddie FR-1 Taylor 55.11  
3. Fields, Austin SO-2 Spalding 55.51  
4. Vittetow, Klayton SO-2 Vincennes 56.27  
  Gudmundsson, Gunnar FR-1 Lindenwood-Belleville DNS  
400 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Principato, John SO-2 St. Francis (Ill.) 53.28  
2. Bryant, James SO-2 Marian (Ind.) 53.56  
3. Williams, Tyler SR-4 Marian (Ind.) 53.93  
4. Grote , Nick   BCTC 54.05  
5. Payne, Darius FR-1 Southern Indiana 55.08  
400 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Chavis , John   BCTC 51.41  
2. Gieger, Kiente JR-3 St. Joseph's (Ind.) 53.19  
3. Wilkerson, Jordan   Indiana Storm Track Club 53.28  
4. Miller, Charles   Trackmyspeed 53.33  
400 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. McGregor, Kevin   Unattached 52.48  
  Murray, Aaron FR-1 Marian (Ind.) DQ  
  Strong, Robert JR-3 Lindenwood-Belleville DNS  
  Tirado, Jose SO-2 Vincennes DNS  
400 Meters Section 8
Pl. Name Year Team Time  
1. Martin, Antwan FR-1 Indianapolis 51.43  
2. Akinyosoye, Sogo JR-3 Marian (Ind.) 51.45  
3. Malcolm, Demar JR-3 St. Joseph's (Ind.) 52.00  
  Canada, CJ FR-1 Bellarmine DNS  
400 Meters Section 9
Pl. Name Year Team Time  
1. Prowell, Stoney FR-1 Vincennes 50.00  
2. Gardner, III, Robert   Unattached 50.54  
3. Qualls, Quinntyn JR-3 Indianapolis 50.74  
  Hopkins, Tevin SR-4 St. Francis (Ill.) DNS  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Brown, Jordan JR-3 SE Missouri 1:58.36 - 5(1)  
2. Cave, Thomas JR-3 Bellarmine 1:59.45 - 5(2)  
3. Tippmann, Greg   Unattached 1:59.83 - 5(3)  
4. Thompson, Bobby   Unattached 1:59.92 - 5(4)  
5. Long, Kameron JR-3 SE Missouri 2:00.48 - 5(5)  
6. Hoeft, Ethan   Unattached 2:01.16 - 5(6)  
7. Backes, Joshua SO-2 Vincennes 2:01.76 - 4(1)  
8. Silvester, Almustapha FR-1 Southern Indiana 2:02.42 - 4(2)  
9. Kannenberg, Steve   IU Run Club 2:03.79 - 4(3)  
10. Shelton, Kyle SO-2 Taylor 2:03.85 - 4(4)  
11. Van Niekerk, Schalk SR-4 Taylor 2:04.02 - 5(7)  
12. Kruse, Tyler FR-1 Southern Indiana 2:04.51 - 4(5)  
13. Atkins, Drew   Unattached 2:05.66 - 3(1)  
14. Egan, Matthew SO-2 Indianapolis 2:06.01 - 5(8)  
15. Doss, Dwayne FR-1 Vincennes 2:06.92 - 3(2)  
16. Brumfield, Clayton   Unattached 2:07.51 - 2(1)  
17. Mcdaniel, Khalil   Unattached 2:07.56 - 4(6)  
18. Dillard-Rynard, Solomon FR-1 Vincennes 2:07.59 - 2(2)  
19. Thompson, Tino SR-4 Lindenwood-Belleville 2:08.45 - 2(3)  
20. Costello, Nathan SO-2 St. Francis (Ill.) 2:08.82 - 3(3)  
21. Soto-Lozada, Angel FR-1 Marian (Ind.) 2:09.43 - 2(4)  
22. Daugherty, Robert FR-1 Spalding 2:10.11 - 3(4)  
23. Sparks, Ethan SO-2 Vincennes 2:10.43 - 3(5)  
24. Horner, Jace FR-1 St. Joseph's (Ind.) 2:10.56 - 3(6)  
25. Balda, Jonathan   Indy's Racing Cheetahs 2:11.17 - 4(7)  
26. King, Matthew SO-2 Calumet-St. Joseph 2:11.84 - 2(5)  
27. Gallagher, Justin JR-3 Spalding 2:11.93 - 3(7)  
28. Thaxton, Andrew FR-1 Taylor 2:12.93 - 2(6)  
29. Wendorff, Casey SO-2 Indianapolis 2:15.02 - 3(8)  
30. Neill, Patrick FR-1 Lindenwood-Belleville 2:16.01 - 1(1)  
31. Buergler, Daniel JR-3 Indianapolis 2:17.97 - 2(7)  
32. McGrath, Brendan FR-1 St. Francis (Ill.) 2:18.20 - 1(2)  
33. Dorris, Matthew JR-3 Indianapolis 2:18.53 - 1(3)  
34. Cano, Carlos SO-2 Lindenwood-Belleville 2:24.99 - 1(4)  
35. Cook, Tyler   Indy's Racing Cheetahs 2:30.89 - 1(5)  
36. Buelsing, William JR-3 Indianapolis 2:31.20 - 1(6)  
37. Humphrey, Evan   UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 2:32.64 - 1(7)  
38. Munoz, Luis FR-1 Calumet-St. Joseph 2:36.21 - 2(8)  
  Gilmore, Nick SR-4 Spalding DNF - 2  
  Smith, Brandon JR-3 Indianapolis DNF - 5  
  Pfeil, Seth FR-1 Vincennes DNS - 4  
  Hulse, Brandonn FR-1 Spalding DNS - 4  
  Sevitz, Brandon JR-3 Indianapolis DNS - 1  
  Stjepic, Sergej JR-3 St. Joseph's (Ind.) DNS - 1  
  Beal, Josh JR-3 Lindenwood-Belleville DNS - 1  
  Gelmetti, Tommaso   Unattached DNS - 1  
  Manda, Mark FR-1 St. Joseph's (Ind.) DNS - 3  
  Lang, Evan FR-1 Bellarmine DNS - 3  
  Thrash, Shea   Unattached DNS - 3  
  Price, Brandon JR-3 Spalding DNS - 2  
  Bland, Chase   Unattached DNS - 2  
  seleshi, yabsira   Unattached DNS - 2  
800 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Neill, Patrick FR-1 Lindenwood-Belleville 2:16.01  
2. McGrath, Brendan FR-1 St. Francis (Ill.) 2:18.20  
3. Dorris, Matthew JR-3 Indianapolis 2:18.53  
4. Cano, Carlos SO-2 Lindenwood-Belleville 2:24.99  
5. Cook, Tyler   Indy's Racing Cheetahs 2:30.89  
6. Buelsing, William JR-3 Indianapolis 2:31.20  
7. Humphrey, Evan   UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 2:32.64  
  Sevitz, Brandon JR-3 Indianapolis DNS  
  Stjepic, Sergej JR-3 St. Joseph's (Ind.) DNS  
  Beal, Josh JR-3 Lindenwood-Belleville DNS  
  Gelmetti, Tommaso   Unattached DNS  
800 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Brumfield, Clayton   Unattached 2:07.51  
2. Dillard-Rynard, Solomon FR-1 Vincennes 2:07.59  
3. Thompson, Tino SR-4 Lindenwood-Belleville 2:08.45  
4. Soto-Lozada, Angel FR-1 Marian (Ind.) 2:09.43  
5. King, Matthew SO-2 Calumet-St. Joseph 2:11.84  
6. Thaxton, Andrew FR-1 Taylor 2:12.93  
7. Buergler, Daniel JR-3 Indianapolis 2:17.97  
8. Munoz, Luis FR-1 Calumet-St. Joseph 2:36.21  
  Gilmore, Nick SR-4 Spalding DNF  
  Price, Brandon JR-3 Spalding DNS  
  Bland, Chase   Unattached DNS  
  seleshi, yabsira   Unattached DNS  
800 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Atkins, Drew   Unattached 2:05.66  
2. Doss, Dwayne FR-1 Vincennes 2:06.92  
3. Costello, Nathan SO-2 St. Francis (Ill.) 2:08.82  
4. Daugherty, Robert FR-1 Spalding 2:10.11  
5. Sparks, Ethan SO-2 Vincennes 2:10.43  
6. Horner, Jace FR-1 St. Joseph's (Ind.) 2:10.56  
7. Gallagher, Justin JR-3 Spalding 2:11.93  
8. Wendorff, Casey SO-2 Indianapolis 2:15.02  
  Manda, Mark FR-1 St. Joseph's (Ind.) DNS  
  Lang, Evan FR-1 Bellarmine DNS  
  Thrash, Shea   Unattached DNS  
800 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Backes, Joshua SO-2 Vincennes 2:01.76  
2. Silvester, Almustapha FR-1 Southern Indiana 2:02.42  
3. Kannenberg, Steve   IU Run Club 2:03.79  
4. Shelton, Kyle SO-2 Taylor 2:03.85  
5. Kruse, Tyler FR-1 Southern Indiana 2:04.51  
6. Mcdaniel, Khalil   Unattached 2:07.56  
7. Balda, Jonathan   Indy's Racing Cheetahs 2:11.17  
  Pfeil, Seth FR-1 Vincennes DNS  
  Hulse, Brandonn FR-1 Spalding DNS  
800 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Brown, Jordan JR-3 SE Missouri 1:58.36  
2. Cave, Thomas JR-3 Bellarmine 1:59.45  
3. Tippmann, Greg   Unattached 1:59.83  
4. Thompson, Bobby   Unattached 1:59.92  
5. Long, Kameron JR-3 SE Missouri 2:00.48  
6. Hoeft, Ethan   Unattached 2:01.16  
7. Van Niekerk, Schalk SR-4 Taylor 2:04.02  
8. Egan, Matthew SO-2 Indianapolis 2:06.01  
  Smith, Brandon JR-3 Indianapolis DNF  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Maton, Marc JR-3 SE Missouri 4:17.12 - 4(1)  
2. Cano Pallares, Jose FR-1 Vincennes 4:23.16 - 4(2)
3. Ribiero, John   Unattached 4:23.72 - 4(3)  
4. Pierrard , Aaron FR-1 Southern Indiana 4:23.91 - 4(4)  
5. Striegel, Chris FR-1 Bellarmine 4:24.50 - 4(5)  
6. Stanley , Jesse SO-2 Southern Indiana 4:25.41 - 4(6)  
7. Rich, Dylan SO-2 Morehead State 4:26.07 - 4(7)  
8. Christensen, Nick JR-3 Bellarmine 4:26.97 - 4(8)  
9. Cecil , James SO-2 Southern Indiana 4:27.65 - 3(1)  
10. Cartwright, Andrew   Unattached 4:30.01 - 4(9)  
11. Moreno, Jesse SR-4 Morehead State 4:30.42 - 3(2)  
12. Byrd, Ben FR-1 Taylor 4:30.51 - 3(3)  
13. Kosbar, James FR-1 SE Missouri 4:31.95 - 3(4)  
14. Price, Brandon JR-3 Spalding 4:32.49 - 3(5)  
15. Meredith, Sam   Unattached 4:32.75 - 4(10)  
16. Tobias, Misael SO-2 St. Francis (Ill.) 4:33.41 - 3(6)  
17. Mohrdieck, Benjamin   Unattached 4:33.70 - 4(11)  
18. Rodenberg, Cole FR-1 Bellarmine 4:35.33 - 3(7)  
19. Warren, Adam SO-2 Vincennes 4:37.94 - 1(1)  
20. Lang, Evan FR-1 Bellarmine 4:38.50 - 3(8)  
21. Zavala, Chris FR-1 St. Francis (Ill.) 4:39.34 - 2(1)  
22. Harden, Seth FR-1 Taylor 4:41.01 - 3(9)  
23. Brumfield, Clayton   Unattached 4:41.20 - 2(2)  
24. Ferguson, Joey FR-1 Taylor 4:43.60 - 2(3)  
25. Carr, Andrew FR-1 Indianapolis 4:43.89 - 3(10)  
26. Newton, Alex JR-3 Southern Indiana 4:45.64 - 2(4)  
27. Vittetow, Kieffer   Unattached 4:47.55 - 1(2)  
28. Thrash, Shea   Unattached 4:47.62 - 2(5)  
29. Santillo, Anthony JR-3 St. Francis (Ill.) 4:48.84 - 1(3)  
30. Ivins, Brandon SR-4 St. Francis (Ill.) 4:50.00 - 1(4)  
31. Pittman, Deonta SO-2 Calumet-St. Joseph 4:51.81 - 2(6)  
32. Santillo, Chirs JR-3 St. Francis (Ill.) 4:53.13 - 1(5)  
33. Stone, Cody SR-4 Southern Indiana 4:57.56 - 2(7)  
34. Balda, Jonathan   Indy's Racing Cheetahs 4:59.17 - 3(11)  
35. Benefiel, Jacob FR-1 Marian (Ind.) 4:59.49 - 1(6)  
36. Overmyer, Lucas FR-1 Spalding 4:59.54 - 1(7)  
37. Hanlon, Kevin SR-4 St. Francis (Ill.) 5:02.89 - 1(8)  
38. Hodges, John Thomas (JT)   UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 5:03.16 - 3(12)  
39. Schoettle, Nathan FR-1 Marian (Ind.) 5:03.54 - 1(9)  
40. Boyle, Andrew FR-1 Marian (Ind.) 5:09.63 - 1(10)  
41. Barnette, Sam JR-3 Indianapolis 5:29.64 - 1(11)  
  Smith, Brandon JR-3 Indianapolis DNS - 4  
  Anderson, Benjamin   Unattached DNS - 4  
  Schell, Colin JR-3 Spalding DNS - 1  
  Bettag, Parker SO-2 Spalding DNS - 1  
  Pitts, Jake FR-1 Southern Indiana DNS - 2  
  Whalen, Carter FR-1 Bellarmine DNS - 2  
  Parochetti, Joseph JR-3 St. Francis (Ill.) DNS - 2  
  Bland, Chase   Unattached DNS - 2  
  Matthews, Allen SR-4 Spalding DNS - 2  
Mile Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Warren, Adam SO-2 Vincennes 4:37.94  
2. Vittetow, Kieffer   Unattached 4:47.55  
3. Santillo, Anthony JR-3 St. Francis (Ill.) 4:48.84  
4. Ivins, Brandon SR-4 St. Francis (Ill.) 4:50.00  
5. Santillo, Chirs JR-3 St. Francis (Ill.) 4:53.13  
6. Benefiel, Jacob FR-1 Marian (Ind.) 4:59.49  
7. Overmyer, Lucas FR-1 Spalding 4:59.54  
8. Hanlon, Kevin SR-4 St. Francis (Ill.) 5:02.89  
9. Schoettle, Nathan FR-1 Marian (Ind.) 5:03.54  
10. Boyle, Andrew FR-1 Marian (Ind.) 5:09.63  
11. Barnette, Sam JR-3 Indianapolis 5:29.64  
  Schell, Colin JR-3 Spalding DNS  
  Bettag, Parker SO-2 Spalding DNS  
Mile Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Zavala, Chris FR-1 St. Francis (Ill.) 4:39.34  
2. Brumfield, Clayton   Unattached 4:41.20  
3. Ferguson, Joey FR-1 Taylor 4:43.60  
4. Newton, Alex JR-3 Southern Indiana 4:45.64  
5. Thrash, Shea   Unattached 4:47.62  
6. Pittman, Deonta SO-2 Calumet-St. Joseph 4:51.81  
7. Stone, Cody SR-4 Southern Indiana 4:57.56  
  Pitts, Jake FR-1 Southern Indiana DNS  
  Whalen, Carter FR-1 Bellarmine DNS  
  Parochetti, Joseph JR-3 St. Francis (Ill.) DNS  
  Bland, Chase   Unattached DNS  
  Matthews, Allen SR-4 Spalding DNS  
Mile Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Cecil , James SO-2 Southern Indiana 4:27.65  
2. Moreno, Jesse SR-4 Morehead State 4:30.42  
3. Byrd, Ben FR-1 Taylor 4:30.51  
4. Kosbar, James FR-1 SE Missouri 4:31.95  
5. Price, Brandon JR-3 Spalding 4:32.49  
6. Tobias, Misael SO-2 St. Francis (Ill.) 4:33.41  
7. Rodenberg, Cole FR-1 Bellarmine 4:35.33  
8. Lang, Evan FR-1 Bellarmine 4:38.50  
9. Harden, Seth FR-1 Taylor 4:41.01  
10. Carr, Andrew FR-1 Indianapolis 4:43.89  
11. Balda, Jonathan   Indy's Racing Cheetahs 4:59.17  
12. Hodges, John Thomas (JT)   UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC 5:03.16  
Mile Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Maton, Marc JR-3 SE Missouri 4:17.12  
2. Cano Pallares, Jose FR-1 Vincennes 4:23.16
3. Ribiero, John   Unattached 4:23.72  
4. Pierrard , Aaron FR-1 Southern Indiana 4:23.91  
5. Striegel, Chris FR-1 Bellarmine 4:24.50  
6. Stanley , Jesse SO-2 Southern Indiana 4:25.41  
7. Rich, Dylan SO-2 Morehead State 4:26.07  
8. Christensen, Nick JR-3 Bellarmine 4:26.97  
9. Cartwright, Andrew   Unattached 4:30.01  
10. Meredith, Sam   Unattached 4:32.75  
11. Mohrdieck, Benjamin   Unattached 4:33.70  
  Smith, Brandon JR-3 Indianapolis DNS  
  Anderson, Benjamin   Unattached DNS  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Striegel, Chris FR-1 Bellarmine 8:39.91 - 3(1)  
2. Hays, Justin JR-3 St. Joseph's (Ind.) 8:40.36 - 3(2)  
3. Eurton, Brian JR-3 St. Joseph's (Ind.) 8:40.99 - 3(3)  
4. Lutz, Noah JR-3 Southern Indiana 8:43.24 - 3(4)  
5. Cushman, Alex SR-4 Indianapolis 8:46.15 - 3(5)  
6. Nolan , Trent   UNAT-Southern Indiana 8:46.37 - 3(6)  
7. Malonda, Roger SO-2 Calumet-St. Joseph 9:06.99 - 2(1)  
8. Wilder, Stephen SR-4 St. Francis (Ill.) 9:13.16 - 2(2)  
9. Ceballos, Gabe FR-1 St. Francis (Ill.) 9:16.03 - 2(3)  
10. Drabot, Joseph SO-2 Bellarmine 9:16.96 - 3(7)  
11. Giesen, Rene SO-2 Lindenwood-Belleville 9:22.73 - 3(8)  
12. Drescher, Jacob SO-2 Bellarmine 9:27.44 - 2(4)  
13. Murfee, Alexander   Unattached 9:29.42 - 2(5)  
14. Hernandez, Mateo SO-2 St. Francis (Ill.) 9:30.15 - 2(6)  
15. Smith, Brandon JR-3 Indianapolis 9:33.30 - 2(7)  
16. Klebenow, Billy SR-4 St. Francis (Ill.) 9:34.73 - 2(8)  
17. Matthews, Allen SR-4 Spalding 9:35.37 - 2(9)  
18. Barrett, Lane JR-3 St. Joseph's (Ind.) 9:38.07 - 1(1)  
19. Hardin, Kevin SR-4 St. Francis (Ill.) 9:40.64 - 2(10)  
20. Rosales, Paco FR-1 Lindenwood-Belleville 9:40.78 - 1(2)  
21. McLemore, Will SO-2 Lindenwood-Belleville 9:45.24 - 3(9)  
22. Gunter, Ryan FR-1 Lindenwood-Belleville 9:47.02 - 1(3)  
23. Heslin, Cory JR-3 Spalding 9:49.47 - 2(11)  
24. Bettag, Parker SO-2 Spalding 9:56.74 - 2(12)  
25. Johnson, Eric SO-2 Vincennes 9:57.50 - 1(4)  
26. Schoettle, Nathan FR-1 Marian (Ind.) 10:09.72 - 2(13)  
27. Dugger, Nathan SO-2 Vincennes 10:18.76 - 1(5)  
28. Neihart, Ezekiel   Unattached 10:22.55 - 1(6)  
29. Ray, Joseph FR-1 Bellarmine 10:47.58 - 1(7)  
  Boyle, Andrew FR-1 Marian (Ind.) DNF - 1  
  Cave, Thomas JR-3 Bellarmine DNF - 3  
  Blaylock, Brian SO-2 St. Francis (Ill.) DNF - 3  
  Overmyer, Lucas FR-1 Spalding DNS - 1  
  Zachary, Austin SR-4 Bellarmine DNS - 1  
  Wondaal, Anthony SO-2 Hillsdale DNS - 1  
  Landy , Mike   UNAT-Southern Indiana DNS - 3  
  Wilkey, Nathan SO-2 Bellarmine DNS - 3  
  Meredith, Sam   Unattached DNS - 3  
  Hodges, John Thomas (JT)   UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC DNS - 2  
  Bradshaw, Jacob SO-2 Indianapolis NT - 1  
  Little, Brayden FR-1 Vincennes NT - 1  
  Benefiel, Jacob FR-1 Marian (Ind.) NT - 1  
3000 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Barrett, Lane JR-3 St. Joseph's (Ind.) 9:38.07  
2. Rosales, Paco FR-1 Lindenwood-Belleville 9:40.78  
3. Gunter, Ryan FR-1 Lindenwood-Belleville 9:47.02  
4. Johnson, Eric SO-2 Vincennes 9:57.50  
5. Dugger, Nathan SO-2 Vincennes 10:18.76  
6. Neihart, Ezekiel   Unattached 10:22.55  
7. Ray, Joseph FR-1 Bellarmine 10:47.58  
  Boyle, Andrew FR-1 Marian (Ind.) DNF  
  Overmyer, Lucas FR-1 Spalding DNS  
  Zachary, Austin SR-4 Bellarmine DNS  
  Wondaal, Anthony SO-2 Hillsdale DNS  
  Bradshaw, Jacob SO-2 Indianapolis NT  
  Little, Brayden FR-1 Vincennes NT  
  Benefiel, Jacob FR-1 Marian (Ind.) NT  
3000 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Malonda, Roger SO-2 Calumet-St. Joseph 9:06.99  
2. Wilder, Stephen SR-4 St. Francis (Ill.) 9:13.16  
3. Ceballos, Gabe FR-1 St. Francis (Ill.) 9:16.03  
4. Drescher, Jacob SO-2 Bellarmine 9:27.44  
5. Murfee, Alexander   Unattached 9:29.42  
6. Hernandez, Mateo SO-2 St. Francis (Ill.) 9:30.15  
7. Smith, Brandon JR-3 Indianapolis 9:33.30  
8. Klebenow, Billy SR-4 St. Francis (Ill.) 9:34.73  
9. Matthews, Allen SR-4 Spalding 9:35.37  
10. Hardin, Kevin SR-4 St. Francis (Ill.) 9:40.64  
11. Heslin, Cory JR-3 Spalding 9:49.47  
12. Bettag, Parker SO-2 Spalding 9:56.74  
13. Schoettle, Nathan FR-1 Marian (Ind.) 10:09.72  
  Hodges, John Thomas (JT)   UNBROKEN RACING TEAM USATF,XC DNS  
3000 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Striegel, Chris FR-1 Bellarmine 8:39.91  
2. Hays, Justin JR-3 St. Joseph's (Ind.) 8:40.36  
3. Eurton, Brian JR-3 St. Joseph's (Ind.) 8:40.99  
4. Lutz, Noah JR-3 Southern Indiana 8:43.24  
5. Cushman, Alex SR-4 Indianapolis 8:46.15  
6. Nolan , Trent   UNAT-Southern Indiana 8:46.37  
7. Drabot, Joseph SO-2 Bellarmine 9:16.96  
8. Giesen, Rene SO-2 Lindenwood-Belleville 9:22.73  
9. McLemore, Will SO-2 Lindenwood-Belleville 9:45.24  
  Cave, Thomas JR-3 Bellarmine DNF  
  Blaylock, Brian SO-2 St. Francis (Ill.) DNF  
  Landy , Mike   UNAT-Southern Indiana DNS  
  Wilkey, Nathan SO-2 Bellarmine DNS  
  Meredith, Sam   Unattached DNS  
 
Place Name Year Team Time Score  
1. Beamish, Joseph SO-2 Taylor 15:54.81 -  
2. Conrad, Mike FR-1 St. Joseph's (Ind.) 16:39.68 -  
3. Gebrenegus, Keflome SR-4 Marian (Ind.) 17:13.09 -  
4. Vahle, Josh SR-4 Taylor 17:34.85 -  
5. Orender, Clayton SR-4 Taylor 17:38.89 -  
6. Flores , Miguel JR-3 Calumet-St. Joseph 17:59.92 -  
7. Huffman, Will   Unattached 18:18.14 -  
  Doty, Megan FR-1 Unattached DNS -  
  Doty, Megan   Unattached DNS -  
60 Hurdles Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. Somerville, Terrence   Unattached 7.82 -  
2. Matthews, Treyvon   Unattached 7.91 -  
3. Wilchcombe, Brandan SR-4 Taylor 8.23 -
4. Herring, Christian JR-3 Lindenwood-Belleville 8.42 -
5. Ogunbameru, Oluwayemi JR-3 St. Joseph's (Ind.) 8.48 -  
6. Shupperd, Jeremy JR-3 Marian (Ind.) 8.50 -  
7. Stidd, Eli JR-3 Indianapolis 8.51 -  
  McGregor, Kevin   Unattached DNS -  
60 Hurdles Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. Somerville, Terrence   Unattached 7.90 3(1)  
2. Matthews, Treyvon   Unattached 8.12 2(1)  
3. Herring, Christian JR-3 Lindenwood-Belleville 8.35 4(1)
4. Stidd, Eli JR-3 Indianapolis 8.48 2(2)  
5. McGregor, Kevin   Unattached 8.49 4(2)  
6. Wilchcombe, Brandan SR-4 Taylor 8.50 1(1)  
7. Ogunbameru, Oluwayemi JR-3 St. Joseph's (Ind.) 8.57 1(2)  
8. Shupperd, Jeremy JR-3 Marian (Ind.) 8.63 1(3)  
9. Bokodi, Samuel SO-2 Indianapolis 8.70 1(4)  
10. Shreve, Zachary   Unattached 8.73 4(3)  
11. Ruffin, Brandon FR-1 St. Francis (Ill.) 8.92 1(5)  
12. Griffith, Ezra SO-2 Vincennes 9.00 4(4)  
13. Kittridge, Andrew JR-3 Indianapolis 9.06 3(2)  
14. Garner, Jalen   Trackmyspeed 9.09 3(3)  
15. Engelhardt, Cameron FR-1 Indianapolis 9.11 4(5)  
16. Frederick, Jonathan   Unattached 9.16 1(6)  
17. Van Den Boom, Olle FR-1 Lindenwood-Belleville 9.20 2(3)  
18. Griffin, Marcus FR-1 Marian (Ind.) 9.21 2(4)  
19. Griffith, Richard SO-2 Vincennes 9.27 3(4)  
20. Monks, Jayse   Trackmyspeed 9.86 2(5)  
21. Cramer, Collen FR-1 Taylor 9.96 2(6)  
22. Wright, Jordan SR-4 Marian (Ind.) 10.04 3(5)  
22. Cochard, Cole   Unattached 10.04 3(6)  
24. Hodges, Byron SO-2 Lindenwood-Belleville 10.40 3(7)  
  Tucker, Iman SR-4 Indianapolis DNS 4  
  Payne, David   Unattached DNS 4  
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Wilchcombe, Brandan SR-4 Taylor 8.50  
2. Ogunbameru, Oluwayemi JR-3 St. Joseph's (Ind.) 8.57  
3. Shupperd, Jeremy JR-3 Marian (Ind.) 8.63  
4. Bokodi, Samuel SO-2 Indianapolis 8.70  
5. Ruffin, Brandon FR-1 St. Francis (Ill.) 8.92  
6. Frederick, Jonathan   Unattached 9.16  
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Matthews, Treyvon   Unattached 8.12  
2. Stidd, Eli JR-3 Indianapolis 8.48  
3. Van Den Boom, Olle FR-1 Lindenwood-Belleville 9.20  
4. Griffin, Marcus FR-1 Marian (Ind.) 9.21  
5. Monks, Jayse   Trackmyspeed 9.86  
6. Cramer, Collen FR-1 Taylor 9.96  
60 Hurdles Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Somerville, Terrence   Unattached 7.90  
2. Kittridge, Andrew JR-3 Indianapolis 9.06  
3. Garner, Jalen   Trackmyspeed 9.09  
4. Griffith, Richard SO-2 Vincennes 9.27  
5. Wright, Jordan SR-4 Marian (Ind.) 10.04  
6. Cochard, Cole   Unattached 10.04  
7. Hodges, Byron SO-2 Lindenwood-Belleville 10.40  
60 Hurdles Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Herring, Christian JR-3 Lindenwood-Belleville 8.35
2. McGregor, Kevin   Unattached 8.49  
3. Shreve, Zachary   Unattached 8.73  
4. Griffith, Ezra SO-2 Vincennes 9.00  
5. Engelhardt, Cameron FR-1 Indianapolis 9.11  
  Tucker, Iman SR-4 Indianapolis DNS  
  Payne, David   Unattached DNS  
 
Place Name Year Team Metric English Score  
1. Blackman, Eric   Unattached 2.10m 6' 10.75" -  
2. Eikum, CJ SR-4 St. Joseph's (Ind.) 1.95m 6' 4.75" -  
3. Hansen, Evan FR-1 Vincennes 1.95m 6' 4.75" -  
4. Riddle, Tevin SO-2 St. Joseph's (Ind.) 1.95m 6' 4.75" -  
5. Grote , Nick   BCTC 1.95m 6' 4.75" -  
6. Clonce, Logan SO-2 Marian (Ind.) 1.95m 6' 4.75" -  
7. Belmontes, Emil SO-2 Marian (Ind.) 1.95m 6' 4.75" -  
8. Cotton, Larry FR-1 Lindenwood-Belleville 1.90m 6' 2.75" -  
9. Robles, Alexie FR-1 Bellarmine 1.90m 6' 2.75" -  
10. Ruffin, Brandon FR-1 St. Francis (Ill.) 1.90m 6' 2.75" -  
11. Griffith, Richard SO-2 Vincennes 1.85m 6' 0.75" -  
12. Hartz, Jace JR-3 Southern Indiana 1.85m 6' 0.75" -  
13. Pritt, Kody FR-1 Taylor 1.75m 5' 8.75" -  
14. Downs, Jordan FR-1 Vincennes 1.75m 5' 8.75" -  
15. Dorris, Matthew JR-3 Indianapolis 1.70m 5' 7" -  
16. Griffith, Ezra SO-2 Vincennes 1.70m 5' 7" -  
17. Boger, Michael SO-2 Vincennes 1.65m 5' 5" -  
18. Buelsing, William JR-3 Indianapolis 1.55m 5' 1" -  
  Sevitz, Brandon JR-3 Indianapolis DNS DNS -  
  Bluitt, DeAndre SO-2 Indianapolis NH NH -  
  Stewart, Matt JR-3 Calumet-St. Joseph NH NH -