April 30, 2016
|
St. John Fisher - Rochester, NY
ICON KEY: SUNYAC ECAC DIII NYSB NCCAA

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Griffin, Ben JR-3 Oswego State 1:52.71
2. Mulcahy, Collin SR-4 Fredonia 1:53.56
3. Sopchak, Josh FR-1 Canisius 1:56.08
4. Pease, Keith JR-3 Roberts Wesleyan 1:57.10
5. Bellomo, Aaron JR-3 Roberts Wesleyan 1:57.79
6. LoParco, Nate JR-3 SUNY Geneseo 1:57.80
7. Maloy, Chad SR-4 Canisius 1:57.97
8. Cooper, Robert JR-3 Fredonia 1:58.40
9. Root, Brennan JR-3 Canisius 1:58.45
10. Dalke, Christopher FR-1 Rochester 1:58.70
11. Henry, Paul FR-1 Canisius 1:58.76
12. Mazzuca, Lorenzo FR-1 SUNY Geneseo 1:58.82
13. LeClair, Nick FR-1 Oswego State 1:59.02
14. Collado, Elineury SO-2 SUNY Geneseo 1:59.27
15. Rodger, Thomas SR-4 Roberts Wesleyan 1:59.79
16. Ashton, Nick FR-1 Utica 1:59.82
17. Hannahoe, Zach FR-1 SUNY Geneseo 2:00.64
18. Jacobsen, Pat SO-2 Brockport St. 2:00.74
19. Carpenter, Daniel FR-1 RIT 2:01.43
20. Windisch, Brian JR-3 SUNY Geneseo 2:01.44
21. Ripa, John FR-1 SUNY Geneseo 2:01.61
22. Davies, Stefen SO-2 Brockport St. 2:01.66
23. Guiga, Phil SO-2 Buffalo State 2:01.69
24. Penberthy, Matthew FR-1 Brockport St. 2:02.52
25. Francis, Ethan SO-2 Fredonia 2:03.23
26. Sepelak, John FR-1 Canisius 2:03.49
27. O'Neill, Louis SO-2 Brockport St. 2:03.93
28. Gaeta, Dylan SR-4 Rochester 2:04.34
29. Barbara, Jake SO-2 Oswego State 2:04.39
30. McCarthy, Dylan FR-1 Oswego State 2:04.53
31. Wessel, Jack FR-1 Nazareth 2:05.23
32. Cambria, Alex FR-1 Canisius 2:05.79
33. Adarkwa, Sammie SO-2 Utica 2:05.95
34. Bender, Justin SR-4 Roberts Wesleyan 2:06.07
35. Killigrew, Kevin FR-1 Brockport St. 2:06.16
36. Stewart, John SO-2 Roberts Wesleyan 2:06.17
37. Lara, Alejandro SR-4 Oswego State 2:06.85
38. DenBleyker, Steven SR-4 Oswego State 2:07.20
39. Martin, James FR-1 SUNY Geneseo 2:07.30
40. Weiss, Bret FR-1 Oswego State 2:08.30
41. Gillooly, John FR-1 St. Lawrence 2:08.70
42. Jackson, Luke SO-2 Roberts Wesleyan 2:08.80
43. Daigler, Carl SO-2 Roberts Wesleyan 2:08.91
44. Gonzalez, Calvin JR-3 RIT 2:09.07
45. Collins, Dwayne FR-1 Utica 2:09.14
46. Johnson, Joshua SO-2 Roberts Wesleyan 2:09.35
47. Schrenker, Robbie SO-2 Roberts Wesleyan 2:09.42
48. Eisenhardt, Aaron JR-3 Houghton 2:09.61
49. Wilhelm, Timothy SR-4 RIT 2:10.19
50. Simpson, Jed FR-1 Houghton 2:10.22
51. Wilkie, Tyler JR-3 St. John Fisher 2:11.58
52. Shaffer, Brandon SO-2 Buffalo State 2:12.13
53. Gutierrez, Andrew FR-1 Rochester 2:12.33
54. Shaffer, Justin FR-1 Roberts Wesleyan 2:12.48
55. Newell, Kris JR-3 Nazareth 2:13.15
56. Smith, Kyle JR-3 Rochester 2:14.17
57. Doxey, Andrew SR-4 Oswego State 2:14.28
58. Cleary, Daniel JR-3 St. John Fisher 2:15.39
59. Dunkelberg, Luke SO-2 St. John Fisher 2:18.65
60. Richards, Jonathan SO-2 Roberts Wesleyan 2:19.38
61. Moore, Dustin JR-3 Brockport St. 2:42.80
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Griffin, Ben JR-3 Oswego State 1:52.71
2. Mulcahy, Collin SR-4 Fredonia 1:53.56
3. Sopchak, Josh FR-1 Canisius 1:56.08
4. Pease, Keith JR-3 Roberts Wesleyan 1:57.10
5. Bellomo, Aaron JR-3 Roberts Wesleyan 1:57.79
6. Maloy, Chad SR-4 Canisius 1:57.97
7. Cooper, Robert JR-3 Fredonia 1:58.40
8. Rodger, Thomas SR-4 Roberts Wesleyan 1:59.79
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. LoParco, Nate JR-3 SUNY Geneseo 1:57.80
2. Dalke, Christopher FR-1 Rochester 1:58.70
3. Mazzuca, Lorenzo FR-1 SUNY Geneseo 1:58.82
4. LeClair, Nick FR-1 Oswego State 1:59.02
5. Jacobsen, Pat SO-2 Brockport St. 2:00.74
6. Windisch, Brian JR-3 SUNY Geneseo 2:01.44
7. Davies, Stefen SO-2 Brockport St. 2:01.66
8. McCarthy, Dylan FR-1 Oswego State 2:04.53
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Root, Brennan JR-3 Canisius 1:58.45
2. Henry, Paul FR-1 Canisius 1:58.76
3. Collado, Elineury SO-2 SUNY Geneseo 1:59.27
4. Hannahoe, Zach FR-1 SUNY Geneseo 2:00.64
5. Ripa, John FR-1 SUNY Geneseo 2:01.61
6. Penberthy, Matthew FR-1 Brockport St. 2:02.52
7. Martin, James FR-1 SUNY Geneseo 2:07.30
8. Gutierrez, Andrew FR-1 Rochester 2:12.33
800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ashton, Nick FR-1 Utica 1:59.82
2. Guiga, Phil SO-2 Buffalo State 2:01.69
3. Francis, Ethan SO-2 Fredonia 2:03.23
4. Sepelak, John FR-1 Canisius 2:03.49
5. O'Neill, Louis SO-2 Brockport St. 2:03.93
6. Killigrew, Kevin FR-1 Brockport St. 2:06.16
7. Weiss, Bret FR-1 Oswego State 2:08.30
8. Gillooly, John FR-1 St. Lawrence 2:08.70
9. Dunkelberg, Luke SO-2 St. John Fisher 2:18.65
800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Carpenter, Daniel FR-1 RIT 2:01.43
2. Gaeta, Dylan SR-4 Rochester 2:04.34
3. Barbara, Jake SO-2 Oswego State 2:04.39
4. Wessel, Jack FR-1 Nazareth 2:05.23
5. Cambria, Alex FR-1 Canisius 2:05.79
6. Adarkwa, Sammie SO-2 Utica 2:05.95
7. Bender, Justin SR-4 Roberts Wesleyan 2:06.07
8. Stewart, John SO-2 Roberts Wesleyan 2:06.17
9. Jackson, Luke SO-2 Roberts Wesleyan 2:08.80
10. Schrenker, Robbie SO-2 Roberts Wesleyan 2:09.42
800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lara, Alejandro SR-4 Oswego State 2:06.85
2. DenBleyker, Steven SR-4 Oswego State 2:07.20
3. Gonzalez, Calvin JR-3 RIT 2:09.07
4. Collins, Dwayne FR-1 Utica 2:09.14
5. Eisenhardt, Aaron JR-3 Houghton 2:09.61
6. Wilhelm, Timothy SR-4 RIT 2:10.19
7. Wilkie, Tyler JR-3 St. John Fisher 2:11.58
8. Shaffer, Brandon SO-2 Buffalo State 2:12.13
9. Smith, Kyle JR-3 Rochester 2:14.17
10. Doxey, Andrew SR-4 Oswego State 2:14.28
11. Cleary, Daniel JR-3 St. John Fisher 2:15.39
800 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Daigler, Carl SO-2 Roberts Wesleyan 2:08.91
2. Johnson, Joshua SO-2 Roberts Wesleyan 2:09.35
3. Simpson, Jed FR-1 Houghton 2:10.22
4. Shaffer, Justin FR-1 Roberts Wesleyan 2:12.48
5. Newell, Kris JR-3 Nazareth 2:13.15
6. Richards, Jonathan SO-2 Roberts Wesleyan 2:19.38
7. Moore, Dustin JR-3 Brockport St. 2:42.80