December 4-5, 2015
|
Sanford-Jackrabbit Athletic Complex - Brookings, SD
|
300m (Flat)

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Carnes, Brandon JR-3 Northern Iowa 6.70
2. Kennedy, LeAndre SR-4 South Dakota St. 6.89
3. Vincent, Pierce SR-4 Drake 6.90
4. Adams, Braxton SO-2 Wayne St. (Neb.) 6.94
5. Butler , JT SO-2 St. Cloud State 6.96
6. Johnson, Andrew   UNAT-Northern State 6.98
7. Bednar, Joe JR-3 South Dakota St. 7.04
8. Carr, Richard SO-2 St. Cloud State 7.05

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Carnes, Brandon JR-3 Northern Iowa 6.74
2. Vincent, Pierce SR-4 Drake 6.95
3. Butler , JT SO-2 St. Cloud State 6.97
4. Johnson, Andrew   UNAT-Northern State 6.98
5. Adams, Braxton SO-2 Wayne St. (Neb.) 6.98
6. Kennedy, LeAndre SR-4 South Dakota St. 7.01
7. Carr, Richard SO-2 St. Cloud State 7.03
8. Bednar, Joe JR-3 South Dakota St. 7.04
9. Asberry, Kai SR-4 Drake 7.07
10. Wolverton, Jonathan SO-2 Unattached 7.08
11. Chier, Aaron FR-1 Drake 7.09
11. Larson, Landon   UNAT-South Dakota St. 7.09
13. Hertz, Corey FR-1 Northern Iowa 7.10
14. Dunkin, Tanner FR-1 Northern Iowa 7.12
15. Halverson, Adam   Unattached 7.12
16. Arnold, Bo JR-3 South Dakota St. 7.14
17. McCalla, Brett JR-3 Northern Iowa 7.15
18. Heller, Kole SO-2 Wayne St. (Neb.) 7.16
19. Long, Evan FR-1 Northern Iowa 7.17
20. Schroeder, Zach SO-2 South Dakota St. 7.23
21. Broadway, Laron SR-4 South Dakota St. 7.23
22. Heitland, Austin FR-1 Northern Iowa 7.25
23. Kramper, Clay FR-1 Wayne St. (Neb.) 7.27
24. Reider, Josh SO-2 Augustana (S.D.) 7.33
25. Deshay, Desmond FR-1 St. Cloud State 7.35
26. Reuer, Philip   Unattached 7.38
27. Wolverton, Nathaniel FR-1 Augustana (S.D.) 7.40
28. Marker, Brandon SO-2 Wayne St. (Neb.) 7.49
29. Zink, Trenton FR-1 Wayne St. (Neb.) 7.51
30. Ejubovic, Nihad SO-2 Drake 7.51
31. Dirksen, Gabe JR-3 Dakota Wesleyan 7.61
32. Dosch, John SO-2 Dakota Wesleyan 7.68
33. Arauz, Allen SO-2 Wayne St. (Neb.) 7.73
60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Carnes, Brandon JR-3 Northern Iowa 6.74
2. Carr, Richard SO-2 St. Cloud State 7.03
3. Wolverton, Jonathan SO-2 Unattached 7.08
4. Wolverton, Nathaniel FR-1 Augustana (S.D.) 7.40
5. Dirksen, Gabe JR-3 Dakota Wesleyan 7.61
60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Adams, Braxton SO-2 Wayne St. (Neb.) 6.98
2. Hertz, Corey FR-1 Northern Iowa 7.10
3. Halverson, Adam   Unattached 7.12
4. Arnold, Bo JR-3 South Dakota St. 7.14
5. Heller, Kole SO-2 Wayne St. (Neb.) 7.16
6. Arauz, Allen SO-2 Wayne St. (Neb.) 7.73
60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Johnson, Andrew   UNAT-Northern State 6.98
2. Kennedy, LeAndre SR-4 South Dakota St. 7.01
3. Chier, Aaron FR-1 Drake 7.09
4. McCalla, Brett JR-3 Northern Iowa 7.15
5. Heitland, Austin FR-1 Northern Iowa 7.25
6. Kramper, Clay FR-1 Wayne St. (Neb.) 7.27
7. Reider, Josh SO-2 Augustana (S.D.) 7.33
8. Zink, Trenton FR-1 Wayne St. (Neb.) 7.51
60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Vincent, Pierce SR-4 Drake 6.95
2. Bednar, Joe JR-3 South Dakota St. 7.04
3. Dunkin, Tanner FR-1 Northern Iowa 7.12
4. Long, Evan FR-1 Northern Iowa 7.17
5. Broadway, Laron SR-4 South Dakota St. 7.23
6. Marker, Brandon SO-2 Wayne St. (Neb.) 7.49
7. Ejubovic, Nihad SO-2 Drake 7.51
60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Butler , JT SO-2 St. Cloud State 6.97
2. Asberry, Kai SR-4 Drake 7.07
3. Larson, Landon   UNAT-South Dakota St. 7.09
4. Schroeder, Zach SO-2 South Dakota St. 7.23
5. Deshay, Desmond FR-1 St. Cloud State 7.35
6. Reuer, Philip   Unattached 7.38
7. Dosch, John SO-2 Dakota Wesleyan 7.68