February 6-7, 2016
|
Ithaca-Athletics & Events Center - Ithaca, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: ODAC NYSCTC B SUNYAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Binns, Remy Senior Ottawa 1:55.54
2. Buffington, Dylan SO-2 PSU-Behrend 1:58.34
3. McWilliams, Matt JR-3 PSU-Behrend 1:58.91
4. Feil, Jonathan FR-1 Cortland St. 1:59.04
5. Akerley, Devin FR-1 Oneonta 1:59.18
6. Wallis, Wilfred JR-3 Rochester 1:59.49
7. Felice, James SO-2 St. John Fisher 1:59.80
8. Collado, Elineury SO-2 SUNY Geneseo 2:00.30
9. Odin, Chris JR-3 SUNY Geneseo 2:00.52
10. Diehl, Erik SO-2 Alfred 2:01.11
11. Cuddihey, Justin Sophomore Ottawa 2:01.35
12. Davis, Brendan JR-3 Ithaca 2:01.59
13. Windisch, Brian JR-3 SUNY Geneseo 2:01.65
14. Cornell, Cody SR-4 PSU-Behrend 2:01.71
15. Murray, Jacob JR-3 Nazareth 2:01.71
16. Hart, Daniel FR-1 Ithaca 2:02.51
17. Martin, Jack SO-2 St. Lawrence 2:02.53
18. Plummer, Bailey FR-1 SUNY Geneseo 2:03.38
19. Reilly, James FR-1 Oneonta 2:03.66
20. Beggs, Devin SR-4 PSU-Behrend 2:03.67
21. Fulk, Connor FR-1 St. Lawrence 2:03.89
22. Ashton, Nate JR-3 Cortland St. 2:04.14
23. Hahn, Alex SR-4 SUNY Geneseo 2:04.32
24. Segovia, David SO-2 Shenandoah 2:04.39
25. Martone, Phil SR-4 PSU-Behrend 2:04.61
26. Gutierrez, Andrew FR-1 Rochester 2:04.73
27. Castello, Ricardo FR-1 SUNY Delhi 2:04.90
28. McCarty, Cory JR-3 Houghton 2:05.02
29. O'Brien, Timothy FR-1 St. Lawrence 2:05.31
30. Abuelmaali, Rashid FR-1 Alfred 2:05.38
31. John, Stephon FR-1 SUNY Delhi 2:07.01
32. Gillooly, John FR-1 St. Lawrence 2:07.11
33. Bellante, Ethan FR-1 SUNY Geneseo 2:07.22
34. Robinson, Mat SO-2 SUNY Delhi 2:07.52
35. Hitchcox, Scott Senior Ottawa 2:07.66
36. Wessel, Jack FR-1 Nazareth 2:07.73
37. Behlmaier, Jack FR-1 St. John Fisher 2:08.08
38. Shubrooks, Donald JR-3 Shenandoah 2:09.75
39. Zartman, Bradley FR-1 Shenandoah 2:10.31
40. Stiles, Trevor JR-3 Alfred State 2:10.89
41. Downing, Scott SO-2 SUNY Delhi 2:11.17
42. Marcin, Mitchell FR-1 Alfred State 2:12.29
43. Bachman, Doug FR-1 Oswego State 2:12.31
44. Girard, Michael SO-2 Alfred State 2:13.31
45. Rusek, Jordan SR-4 Alfred State 2:13.45
46. Deboer, Luke SR-4 Houghton 2:18.55
47. McAllister, Casey JR-3 Oswego State 2:19.73
48. Eisenhardt, Aaron JR-3 Houghton 2:19.81
49. Gleissner, Adam FR-1 Shenandoah 2:21.95
50. Groat, Ryan FR-1 SUNY Delhi 2:22.52
51. Grover, Wade FR-1 PSU-Behrend 2:22.93
52. Mahalanobis, Neil Junior Ottawa 2:23.13
53. York, Peter FR-1 Alfred State 2:26.55
54. Kim, Dean Sophomore Ottawa 2:31.40
  Natalie, Josh SR-4 PSU-Behrend DNF
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Binns, Remy Senior Ottawa 1:55.54
2. Buffington, Dylan SO-2 PSU-Behrend 1:58.34
3. McWilliams, Matt JR-3 PSU-Behrend 1:58.91
4. Feil, Jonathan FR-1 Cortland St. 1:59.04
5. Akerley, Devin FR-1 Oneonta 1:59.18
6. Wallis, Wilfred JR-3 Rochester 1:59.49
7. Beggs, Devin SR-4 PSU-Behrend 2:03.67
  Natalie, Josh SR-4 PSU-Behrend DNF
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Felice, James SO-2 St. John Fisher 1:59.80
2. Collado, Elineury SO-2 SUNY Geneseo 2:00.30
3. Windisch, Brian JR-3 SUNY Geneseo 2:01.65
4. Cornell, Cody SR-4 PSU-Behrend 2:01.71
5. Martin, Jack SO-2 St. Lawrence 2:02.53
6. Ashton, Nate JR-3 Cortland St. 2:04.14
7. Gutierrez, Andrew FR-1 Rochester 2:04.73
8. Zartman, Bradley FR-1 Shenandoah 2:10.31
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Odin, Chris JR-3 SUNY Geneseo 2:00.52
2. Cuddihey, Justin Sophomore Ottawa 2:01.35
3. Davis, Brendan JR-3 Ithaca 2:01.59
4. Reilly, James FR-1 Oneonta 2:03.66
5. Fulk, Connor FR-1 St. Lawrence 2:03.89
6. Segovia, David SO-2 Shenandoah 2:04.39
7. McCarty, Cory JR-3 Houghton 2:05.02
8. Bellante, Ethan FR-1 SUNY Geneseo 2:07.22
9. Shubrooks, Donald JR-3 Shenandoah 2:09.75
800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Diehl, Erik SO-2 Alfred 2:01.11
2. Murray, Jacob JR-3 Nazareth 2:01.71
3. Hart, Daniel FR-1 Ithaca 2:02.51
4. Plummer, Bailey FR-1 SUNY Geneseo 2:03.38
5. Hahn, Alex SR-4 SUNY Geneseo 2:04.32
6. Martone, Phil SR-4 PSU-Behrend 2:04.61
7. Abuelmaali, Rashid FR-1 Alfred 2:05.38
8. Hitchcox, Scott Senior Ottawa 2:07.66
9. Behlmaier, Jack FR-1 St. John Fisher 2:08.08
10. Downing, Scott SO-2 SUNY Delhi 2:11.17
800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Castello, Ricardo FR-1 SUNY Delhi 2:04.90
2. O'Brien, Timothy FR-1 St. Lawrence 2:05.31
3. John, Stephon FR-1 SUNY Delhi 2:07.01
4. Gillooly, John FR-1 St. Lawrence 2:07.11
5. Robinson, Mat SO-2 SUNY Delhi 2:07.52
6. Wessel, Jack FR-1 Nazareth 2:07.73
7. Stiles, Trevor JR-3 Alfred State 2:10.89
8. Bachman, Doug FR-1 Oswego State 2:12.31
9. McAllister, Casey JR-3 Oswego State 2:19.73
800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Marcin, Mitchell FR-1 Alfred State 2:12.29
2. Girard, Michael SO-2 Alfred State 2:13.31
3. Rusek, Jordan SR-4 Alfred State 2:13.45
4. Deboer, Luke SR-4 Houghton 2:18.55
5. Eisenhardt, Aaron JR-3 Houghton 2:19.81
6. Gleissner, Adam FR-1 Shenandoah 2:21.95
7. Groat, Ryan FR-1 SUNY Delhi 2:22.52
8. Grover, Wade FR-1 PSU-Behrend 2:22.93
9. Mahalanobis, Neil Junior Ottawa 2:23.13
10. York, Peter FR-1 Alfred State 2:26.55
11. Kim, Dean Sophomore Ottawa 2:31.40