February 6, 2016
|
Anderson U.-Wellness Center - Anderson, IN
|
200m (Flat)
ICON KEY: HCAC

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Green, Cole JR-3 Transylvania 6.97 10
2. Meredith, Justin SR-4 Albion 7.06 8
3. Cooley, Garrett JR-3 Anderson (Ind.) 7.09 6
4. Hollis, Harrison SO-2 Manchester 7.15 4
5. Davis, Malik SO-2 Anderson (Ind.) 7.21 2
6. Stevens, Christian SR-4 Goshen 7.30 1
7. Erpenbeck, Jake FR-1 Transylvania 7.32 -
8. White, Jacob FR-1 Anderson (Ind.) 7.42 -

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Green, Cole JR-3 Transylvania 7.02
2. Cooley, Garrett JR-3 Anderson (Ind.) 7.14
3. Hollis, Harrison SO-2 Manchester 7.23
4. Meredith, Justin SR-4 Albion 7.28
5. Stevens, Christian SR-4 Goshen 7.30
6. Davis, Malik SO-2 Anderson (Ind.) 7.30
7. Erpenbeck, Jake FR-1 Transylvania 7.33
8. White, Jacob FR-1 Anderson (Ind.) 7.39
9. Dailey II, Terrell SO-2 Thomas More 7.49
9. Jackson, Jarron SR-4 Manchester 7.49
11. Pitts, Hjavier FR-1 Thomas More 7.52
11. Mbwambo, Wynnjones SR-4 Berea 7.52
13. Powell, Tyler   Unattached 7.53
14. Johnson, Austin   Unattached 7.54
14. Howard, Kris JR-3 Thomas More 7.54
16. Williams, Nick SO-2 Anderson (Ind.) 7.55
16. Carter, Marcus SO-2 Anderson (Ind.) 7.55
18. Domenech, Issac FR-1 Berea 7.58
19. Effoe, Aaron FR-1 Berea 7.59
20. Thomas, Joshua FR-1 Anderson (Ind.) 7.61
21. Keels, Darryl SO-2 Thomas More 7.66
21. Horton, Braxton FR-1 Anderson (Ind.) 7.66
23. Cooper, Marcaus SO-2 Earlham 7.69
24. Robinson, Ray FR-1 Albion 7.72
25. Conway, Jamar FR-1 Anderson (Ind.) 7.81
26. Wine, Mason FR-1 Anderson (Ind.) 7.83
27. Alexander, Tony FR-1 Anderson (Ind.) 7.84
28. Nunez, Armando JR-3 Goshen 7.88
29. Knight, LeAundre' FR-1 Earlham 7.89
30. Munyon, Kevin FR-1 Thomas More 7.90
31. Lawson, Chris SO-2 Thomas More 7.97
32. Berry, Derrick FR-1 Thomas More 8.15
33. Detore, Nicholas FR-1 Berea 8.28
33. Pugh, Matthew JR-3 Anderson (Ind.) 8.28
60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hollis, Harrison SO-2 Manchester 7.23
2. Davis, Malik SO-2 Anderson (Ind.) 7.30
3. Pitts, Hjavier FR-1 Thomas More 7.52
4. Williams, Nick SO-2 Anderson (Ind.) 7.55
5. Effoe, Aaron FR-1 Berea 7.59
6. Alexander, Tony FR-1 Anderson (Ind.) 7.84
7. Nunez, Armando JR-3 Goshen 7.88
8. Lawson, Chris SO-2 Thomas More 7.97
60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Stevens, Christian SR-4 Goshen 7.30
2. White, Jacob FR-1 Anderson (Ind.) 7.39
3. Howard, Kris JR-3 Thomas More 7.54
4. Domenech, Issac FR-1 Berea 7.58
5. Horton, Braxton FR-1 Anderson (Ind.) 7.66
6. Munyon, Kevin FR-1 Thomas More 7.90
7. Berry, Derrick FR-1 Thomas More 8.15
60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Meredith, Justin SR-4 Albion 7.28
2. Erpenbeck, Jake FR-1 Transylvania 7.33
3. Dailey II, Terrell SO-2 Thomas More 7.49
4. Johnson, Austin   Unattached 7.54
5. Thomas, Joshua FR-1 Anderson (Ind.) 7.61
6. Wine, Mason FR-1 Anderson (Ind.) 7.83
7. Knight, LeAundre' FR-1 Earlham 7.89
60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cooley, Garrett JR-3 Anderson (Ind.) 7.14
2. Powell, Tyler   Unattached 7.53
3. Keels, Darryl SO-2 Thomas More 7.66
4. Cooper, Marcaus SO-2 Earlham 7.69
5. Robinson, Ray FR-1 Albion 7.72
6. Detore, Nicholas FR-1 Berea 8.28
60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Green, Cole JR-3 Transylvania 7.02
2. Jackson, Jarron SR-4 Manchester 7.49
3. Mbwambo, Wynnjones SR-4 Berea 7.52
4. Carter, Marcus SO-2 Anderson (Ind.) 7.55
5. Conway, Jamar FR-1 Anderson (Ind.) 7.81
6. Pugh, Matthew JR-3 Anderson (Ind.) 8.28