January 22, 2016
|
North Central-Res/Rec Center - Naperville, IL
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Sebhat, Aron SR-4 North Central (Ill.) 4:10.21 10
2. Miller, Dawson   Wisconsin Runner 4:13.46 -
3. Nelson, Andrew   Exhibition 4:13.78 -
4. Howard, Camren SO-2 Carthage 4:23.08 8
5. Ducharme, Jeremy SO-2 North Central (Ill.) 4:23.54 6
6. Anderson, Michael FR-1 North Central (Ill.) 4:24.30 5
7. Bartell, Ryan   Exhibition 4:26.22 -
8. Harms, Brett SO-2 Wis.-Whitewater 4:27.52 4
9. Cotton, Dan SO-2 Carthage 4:27.87 3
10. Jaskowiak, Jacob FR-1 North Central (Ill.) 4:29.17 2
11. Miehe, Kent SR-4 Wis.-Whitewater 4:30.07 1
12. Pauers, Mitch SO-2 Wis.-Oshkosh 4:31.47 -
13. Stamsta, Noah SO-2 Wis.-Whitewater 4:31.55 -
14. Considine, Cole JR-3 Wis.-Oshkosh 4:31.69 -
15. Rost, Jake FR-1 Wis.-Oshkosh 4:31.95 -
16. Lemay, Andrew SO-2 St. Norbert 4:32.74 -
17. Holley, Nathan FR-1 North Central (Ill.) 4:33.36 -
18. Sauer, Jack FR-1 Wis.-Whitewater 4:35.00 -
19. Damkot, Trevor SO-2 Wis.-Oshkosh 4:36.44 -
20. Mohammed, Nebil FR-1 North Central (Ill.) 4:37.39 -
21. Rozewicki, Dru JR-3 North Central (Ill.) 4:38.54 -
22. Mindham, Ryan FR-1 Wis.-Whitewater 4:38.64 -
23. August, Matt SO-2 Carthage 4:40.55 -
24. Meixelsperger, Alec SO-2 Wis.-Whitewater 4:40.79 -
25. Fish, David SO-2 Carthage 4:42.30 -
26. La Chapelle, Lake FR-1 St. Norbert 4:43.74 -
27. Cooke, David   Exhibition 4:43.96 -
28. Engberg, Logan FR-1 Carthage 4:44.89 -
29. Diamond, James JR-3 Carthage 4:45.11 -
30. Michael, Braeden FR-1 Wis.-Whitewater 4:46.12 -
31. Behling, Ben FR-1 St. Norbert 4:46.77 -
32. Wheeler III, Erlan SR-4 Carthage 4:49.74 -
33. Chavez-Ortega, Emmanuel FR-1 North Central (Ill.) 4:53.21 -
34. Rowe, Donald SO-2 Carthage 4:59.76 -
35. Butera, Zach SR-4 Carthage 5:08.47 -
36. Werve, Andrew FR-1 St. Norbert 5:27.15 -
Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Sebhat, Aron SR-4 North Central (Ill.) 4:10.21 10
2. Miller, Dawson   Wisconsin Runner 4:13.46 -
3. Nelson, Andrew   Exhibition 4:13.78 -
4. Howard, Camren SO-2 Carthage 4:23.08 8
5. Ducharme, Jeremy SO-2 North Central (Ill.) 4:23.54 6
6. Anderson, Michael FR-1 North Central (Ill.) 4:24.30 5
7. Bartell, Ryan   Exhibition 4:26.22 -
8. Harms, Brett SO-2 Wis.-Whitewater 4:27.52 4
9. Miehe, Kent SR-4 Wis.-Whitewater 4:30.07 1
10. Stamsta, Noah SO-2 Wis.-Whitewater 4:31.55 -
11. Rozewicki, Dru JR-3 North Central (Ill.) 4:38.54 -
Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Cotton, Dan SO-2 Carthage 4:27.87 3
2. Jaskowiak, Jacob FR-1 North Central (Ill.) 4:29.17 2
3. Pauers, Mitch SO-2 Wis.-Oshkosh 4:31.47 -
4. Considine, Cole JR-3 Wis.-Oshkosh 4:31.69 -
5. Rost, Jake FR-1 Wis.-Oshkosh 4:31.95 -
6. Lemay, Andrew SO-2 St. Norbert 4:32.74 -
7. Holley, Nathan FR-1 North Central (Ill.) 4:33.36 -
8. Sauer, Jack FR-1 Wis.-Whitewater 4:35.00 -
9. Damkot, Trevor SO-2 Wis.-Oshkosh 4:36.44 -
10. Mindham, Ryan FR-1 Wis.-Whitewater 4:38.64 -
11. August, Matt SO-2 Carthage 4:40.55 -
12. Meixelsperger, Alec SO-2 Wis.-Whitewater 4:40.79 -
Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Mohammed, Nebil FR-1 North Central (Ill.) 4:37.39 -
2. Fish, David SO-2 Carthage 4:42.30 -
3. La Chapelle, Lake FR-1 St. Norbert 4:43.74 -
4. Cooke, David   Exhibition 4:43.96 -
5. Engberg, Logan FR-1 Carthage 4:44.89 -
6. Diamond, James JR-3 Carthage 4:45.11 -
7. Michael, Braeden FR-1 Wis.-Whitewater 4:46.12 -
8. Behling, Ben FR-1 St. Norbert 4:46.77 -
9. Wheeler III, Erlan SR-4 Carthage 4:49.74 -
10. Chavez-Ortega, Emmanuel FR-1 North Central (Ill.) 4:53.21 -
11. Rowe, Donald SO-2 Carthage 4:59.76 -
12. Butera, Zach SR-4 Carthage 5:08.47 -
13. Werve, Andrew FR-1 St. Norbert 5:27.15 -