February 13, 2016
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. King, Kayla SO-2 Viterbo 7.98
2. McIntyre, Inga   Unattached 8.08
3. Powers, Brittnee SR-4 Loras 8.13
4. Hocker, Cassie JR-3 Coe 8.14
5. Simon, Alyssa SO-2 Loras 8.15
6. Enis, Candace FR-1 Dubuque 8.21
7. Rodamaker, Kacy FR-1 Luther 8.22
8. Miller, Jennifer FR-1 Concordia (Wis.) 8.25

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. King, Kayla SO-2 Viterbo 7.97
2. McIntyre, Inga   Unattached 8.12
3. Powers, Brittnee SR-4 Loras 8.14
4. Hocker, Cassie JR-3 Coe 8.16
5. Simon, Alyssa SO-2 Loras 8.28
6. Enis, Candace FR-1 Dubuque 8.29
7. Miller, Jennifer FR-1 Concordia (Wis.) 8.23
8. Rodamaker, Kacy FR-1 Luther 8.27
9. Heinzen, Aleeshah FR-1 Beloit 8.29
10. Sauvey, Colleen JR-3 Concordia (Wis.) 8.36
11. Hove, Alexis SO-2 Luther 8.39
12. Zbilski, Amanda JR-3 Dubuque 8.39
13. Belau, Keanna FR-1 Luther 8.41
14. Eberle, Maria SR-4 Wis.-Platteville 8.42
15. Earley, Angie SR-4 Beloit 8.47
16. Canoy, Randi-Kate JR-3 Luther 8.51
17. Litman, Monica FR-1 Dubuque 8.52
18. Atkinson, Michelle SR-4 Wis.-Platteville 8.54
19. Ross, Shayla FR-1 Lakeland 8.57
20. Sanchez, MichelleAnn SO-2 Dubuque 8.58
21. Brandenburg, Elizabeth JR-3 Loras 8.63
22. March, Tatiana SO-2 Concordia (Wis.) 8.65
23. Martin, Clarice FR-1 Loras 8.67
24. Schaefers , Taylor FR-1 Loras 8.79
25. Plautz, Jourdan JR-3 Beloit 8.83
26. Schmidt, Audrey FR-1 Concordia (Wis.) 8.89
27. Herman, Sarah SR-4 Wis.-Platteville 8.90
28. Da Silva, Celia FR-1 Loras 8.94
29. Brace, Madison JR-3 Luther 8.95
30. Bean, Antgetina FR-1 Wis.-Platteville 8.96
31. Ehrsam, Katy FR-1 Luther 8.99
32. Yamazaki, Moi SO-2 Beloit 9.01
33. Swoboda, Christine FR-1 Concordia (Wis.) 9.06
34. Coffee, Vanessa   Greater Milwaukee TC 9.11
35. Schloesser, Sara SR-4 Luther 9.12
36. VanDamme, Courtney FR-1 Concordia (Wis.) 9.12
37. Bainter, Laura FR-1 Loras 9.17
38. Lehr, Ellen FR-1 Ripon 9.21
39. Dillenbeck, Tessa JR-3 Ripon 9.54
40. Kappers, Ashley SR-4 Luther 9.78
41. Franklin, Coretta FR-1 Beloit 10.30
42. DeRemee, Clara SO-2 Luther 10.50
60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. King, Kayla SO-2 Viterbo 7.97
2. Zbilski, Amanda JR-3 Dubuque 8.39
3. Eberle, Maria SR-4 Wis.-Platteville 8.42
4. Herman, Sarah SR-4 Wis.-Platteville 8.90
5. Swoboda, Christine FR-1 Concordia (Wis.) 9.06
6. Coffee, Vanessa   Greater Milwaukee TC 9.11
7. Dillenbeck, Tessa JR-3 Ripon 9.54
60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Powers, Brittnee SR-4 Loras 8.14
2. Miller, Jennifer FR-1 Concordia (Wis.) 8.23
3. Canoy, Randi-Kate JR-3 Luther 8.51
4. Litman, Monica FR-1 Dubuque 8.52
5. Ehrsam, Katy FR-1 Luther 8.99
6. Bainter, Laura FR-1 Loras 9.17
7. Kappers, Ashley SR-4 Luther 9.78
60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. McIntyre, Inga   Unattached 8.12
2. Rodamaker, Kacy FR-1 Luther 8.27
3. Heinzen, Aleeshah FR-1 Beloit 8.29
4. Atkinson, Michelle SR-4 Wis.-Platteville 8.54
5. Bean, Antgetina FR-1 Wis.-Platteville 8.96
6. Lehr, Ellen FR-1 Ripon 9.21
7. DeRemee, Clara SO-2 Luther 10.50
60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hocker, Cassie JR-3 Coe 8.16
2. Sauvey, Colleen JR-3 Concordia (Wis.) 8.36
3. Belau, Keanna FR-1 Luther 8.41
4. Sanchez, MichelleAnn SO-2 Dubuque 8.58
5. March, Tatiana SO-2 Concordia (Wis.) 8.65
6. Schaefers , Taylor FR-1 Loras 8.79
7. Schloesser, Sara SR-4 Luther 9.12
8. Franklin, Coretta FR-1 Beloit 10.30
60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Simon, Alyssa SO-2 Loras 8.28
2. Hove, Alexis SO-2 Luther 8.39
3. Earley, Angie SR-4 Beloit 8.47
4. Plautz, Jourdan JR-3 Beloit 8.83
5. Schmidt, Audrey FR-1 Concordia (Wis.) 8.89
6. Da Silva, Celia FR-1 Loras 8.94
7. Brace, Madison JR-3 Luther 8.95
8. VanDamme, Courtney FR-1 Concordia (Wis.) 9.12
60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Enis, Candace FR-1 Dubuque 8.29
2. Ross, Shayla FR-1 Lakeland 8.57
3. Brandenburg, Elizabeth JR-3 Loras 8.63
4. Martin, Clarice FR-1 Loras 8.67
5. Yamazaki, Moi SO-2 Beloit 9.01