April 1-2, 2016
|
Widener - Chester, PA
ICON KEY: NJCAA DIII MAC NYSB

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sullivan, Katie SO-2 Haverford 2:16.18
2. Weathers, Nora SR-4 Haverford 2:16.22
3. Senning, Emily SR-4 Messiah 2:16.54
4. Desir, Dieunise JR-3 Wesley 2:21.40
5. Hannah, Kate JR-3 Swarthmore 2:21.77
6. Beltran, Jen SO-2 Swarthmore 2:24.01
7. Jones, Amani FR-1 Howard CC 2:25.75
8. Winklbauer, Kelly FR-1 Stevenson 2:26.33
9. Carter, Danae JR-3 Wesley 2:27.39
10. Miller, Juliette FR-1 St. John Fisher 2:27.44
11. Deline, Chiquita SO-2 Wesley 2:27.83
12. Englert, Taylor SR-4 Widener 2:28.45
13. Mayes, Madeline SO-2 Widener 2:28.91
14. Watson, Stephanie JR-3 Philadelphia U. 2:29.25
15. Bias, Kayla FR-1 Stevenson 2:29.75
16. Thomas, Kasia SR-4 Eastern 2:30.37
17. Raup, Erin SO-2 Philadelphia U. 2:31.11
18. Rizzo, Kaitlin JR-3 St. John Fisher 2:31.18
19. Saccone, Sydney JR-3 St. John Fisher 2:31.77
20. Frisbie, Victoria JR-3 Philadelphia U. 2:33.37
21. Xiang, Yue JR-3 Haverford 2:33.61
22. Talerman, Lily SO-2 Ursinus 2:33.80
23. O'Connor, Erica   UNAT-West Chester 2:34.39
24. Engel, Riley FR-1 Ursinus 2:34.51
25. Englert, Brianna SR-4 Widener 2:34.89
26. Simpson, Audrey FR-1 Ursinus 2:35.54
27. Martin, Molly FR-1 Messiah 2:35.70
28. Crowley, Kate SR-4 Swarthmore 2:35.79
29. Martinez, Brianni FR-1 RC - Gloucester CC 2:36.14
30. Jones, Alexis SO-2 RC - Gloucester CC 2:36.15
31. Zamora, Amy SO-2 Haverford 2:36.24
32. McGannon, Katherine   Penn Running Club Track 2:37.49
33. Conway, Maddie SO-2 Philadelphia U. 2:40.48
34. Conrad, Britta SR-4 Arcadia 2:42.64
35. D'Asto, Gina FR-1 Howard CC 2:44.94
36. Walker , Rachelle FR-1 Widener 2:46.51
37. Cooper, Gypsy Blue FR-1 Philadelphia U. 2:46.64
38. Hankins, Jontae FR-1 Wesley 2:46.70
39. Bellaire, Cheryl   Unattached 2:48.01
40. Slinkerd, Courtney SO-2 Messiah 2:49.51
41. Valadez-Bonilla, Ruby   Delaware County Community Coll 2:50.77
42. Mayers , Leigha SO-2 Neumann 2:51.70
43. Nam, Andrea   Penn Running Club Track 2:52.17
44. Hooven, Makenzie FR-1 Chestnut Hill 2:54.57
45. Markey, Kady SO-2 RC - Gloucester CC 2:55.70
46. Schenzle, Alyssa JR-3 Eastern 2:58.71
47. Murphy, Kelly SO-2 RC - Gloucester CC 3:01.75
48. McCray, Brianna SO-2 RC - Gloucester CC 3:09.45
49. Ciobanu, Elena FR-1 Howard CC 3:20.76
  Niland, Margret FR-1 Howard CC DNS
  Dukleth, Erica FR-1 Chestnut Hill DNS
  Harris, Eden   Penn Running Club Track DNS
  Campbell, Carolyn   Delaware County Community Coll DNS
  McKee, Sarah FR-1 Stevenson DNS
  Minus, Quadira SO-2 Wesley DNS
  Swanhart, Lanie SR-4 Stevenson DNS
  Elliott, Raymeisha SO-2 Neumann DNS
  Downey, Sophia   Northwood Athletic Club DNS
  Rhoden, Diandra FR-1 Wesley DNS
  Kelly, Sara JR-3 Eastern DNS
  Hall, Kimberly SO-2 Widener DNS
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sullivan, Katie SO-2 Haverford 2:16.18
2. Weathers, Nora SR-4 Haverford 2:16.22
3. Senning, Emily SR-4 Messiah 2:16.54
4. Desir, Dieunise JR-3 Wesley 2:21.40
5. Hannah, Kate JR-3 Swarthmore 2:21.77
6. Beltran, Jen SO-2 Swarthmore 2:24.01
7. Carter, Danae JR-3 Wesley 2:27.39
  Downey, Sophia   Northwood Athletic Club DNS
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jones, Amani FR-1 Howard CC 2:25.75
2. Winklbauer, Kelly FR-1 Stevenson 2:26.33
3. Deline, Chiquita SO-2 Wesley 2:27.83
4. Englert, Taylor SR-4 Widener 2:28.45
5. Mayes, Madeline SO-2 Widener 2:28.91
6. Bias, Kayla FR-1 Stevenson 2:29.75
  Minus, Quadira SO-2 Wesley DNS
  Swanhart, Lanie SR-4 Stevenson DNS
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Miller, Juliette FR-1 St. John Fisher 2:27.44
2. Watson, Stephanie JR-3 Philadelphia U. 2:29.25
3. Thomas, Kasia SR-4 Eastern 2:30.37
4. Raup, Erin SO-2 Philadelphia U. 2:31.11
5. Rizzo, Kaitlin JR-3 St. John Fisher 2:31.18
6. Frisbie, Victoria JR-3 Philadelphia U. 2:33.37
7. Engel, Riley FR-1 Ursinus 2:34.51
8. Hankins, Jontae FR-1 Wesley 2:46.70
800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Saccone, Sydney JR-3 St. John Fisher 2:31.77
2. Englert, Brianna SR-4 Widener 2:34.89
3. Crowley, Kate SR-4 Swarthmore 2:35.79
4. Martinez, Brianni FR-1 RC - Gloucester CC 2:36.14
5. Jones, Alexis SO-2 RC - Gloucester CC 2:36.15
6. Conway, Maddie SO-2 Philadelphia U. 2:40.48
7. Cooper, Gypsy Blue FR-1 Philadelphia U. 2:46.64
8. Mayers , Leigha SO-2 Neumann 2:51.70
800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Talerman, Lily SO-2 Ursinus 2:33.80
2. O'Connor, Erica   UNAT-West Chester 2:34.39
3. Simpson, Audrey FR-1 Ursinus 2:35.54
4. D'Asto, Gina FR-1 Howard CC 2:44.94
5. Markey, Kady SO-2 RC - Gloucester CC 2:55.70
  Rhoden, Diandra FR-1 Wesley DNS
  Kelly, Sara JR-3 Eastern DNS
  Hall, Kimberly SO-2 Widener DNS
800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Xiang, Yue JR-3 Haverford 2:33.61
2. Martin, Molly FR-1 Messiah 2:35.70
3. Zamora, Amy SO-2 Haverford 2:36.24
4. McGannon, Katherine   Penn Running Club Track 2:37.49
5. Bellaire, Cheryl   Unattached 2:48.01
6. Hooven, Makenzie FR-1 Chestnut Hill 2:54.57
  Niland, Margret FR-1 Howard CC DNS
  Dukleth, Erica FR-1 Chestnut Hill DNS
800 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Conrad, Britta SR-4 Arcadia 2:42.64
2. Walker , Rachelle FR-1 Widener 2:46.51
3. Slinkerd, Courtney SO-2 Messiah 2:49.51
4. Valadez-Bonilla, Ruby   Delaware County Community Coll 2:50.77
5. Schenzle, Alyssa JR-3 Eastern 2:58.71
  Harris, Eden   Penn Running Club Track DNS
  Campbell, Carolyn   Delaware County Community Coll DNS
  McKee, Sarah FR-1 Stevenson DNS
800 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Nam, Andrea   Penn Running Club Track 2:52.17
2. Murphy, Kelly SO-2 RC - Gloucester CC 3:01.75
3. McCray, Brianna SO-2 RC - Gloucester CC 3:09.45
4. Ciobanu, Elena FR-1 Howard CC 3:20.76
  Elliott, Raymeisha SO-2 Neumann DNS